Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: magda » 08 gru 2018, 13:21

Są czsy ostateczne , formuje się wielki Babilon wszetecznica i dołaczaja do niej tzw w Biblii córki wszeteczne . Czy prawdziwi chrześcijanie jacy pozostali jeszcze zrzeszeni w kosciołach które nie upadają powinni stać z ałozonymi rękami czy nie powinni jakos przeciwdziałać temu zjawisku i nawracać byłych braci protestantów z kosciołów które juz upadły takich jak Luterani, Metodyści ,Anglikanie , kościół ewangelico -Ausburski , takie co wyraźnie sa w Ekumenii i działają na rzecz odstępstwa od zaszad protestanckich swoimi zasadami podwarzajac 5 sola nop sola scriptura , Czy to jeszcze koscioły protestanckie czy juz córki wszeteczne Watykanu.

co myślicie o kościołach stosujących zasady Gender w stosunku do Boga ????? Czy to nie jest juz odejście od chrześcijaństwa???//

cytat:
23 listopada 2017 roku Synod Kościoła Szwecji przyjął nową agendę liturgiczną, która od Święta Zesłania Ducha Świętego w 2018 roku zastąpi dotychczasową z 1986 r. Wiele treści z poprzedniej agendy pozostaje niezmienionych, jednak wprowadzono również znaczące zmiany....
W kwestiach językowych wprowadzono zmiany związane z bardziej inkluzywnym językiem, a konkretnie w odniesieniu do płci i wieku. Zmiany te wiążą się również ze standaryzacją przekładu tekstów biblijnych, które są zgodne z obowiązującym od 2000 r. zrewidowanym tłumaczeniem Pisma Świętego. Wszystkie tradycyjne tytuły i elementy liturgii zostały zachowane (w niektórych miejscach liturgii umożliwiono zastąpienie tradycyjnej formy ‘W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” alternatywnym tekstem „W Imię Trójjedynego Boga”). Innymi słowy: liturgia Kościoła Szwecji wciąż mówi o Bogu jako „On”, „Pan” i „Ojciec”.

Są jednak modlitwy, w których język jasno wskazujący na płeć został zmieniony i tak na przykład słowo „Pan” zastąpiono słowem „Bóg”. Dopasowano również modlitwy eucharystyczne, a po Słowach Ustanowienia Sakramentu Ołtarza dodano słowa modlitwy „Oto wielka tajemnica wiary”.

kościół Anglikański nie rózni sie od Luteran u których biskupami są kobiety( lesbijki) też ordynują kobiety i o poglądach liberalnych jeśli chodzi o LGBT

cytat:

61-letnia abp Kay Goldsworthy była jedną z pierwszych kobiet wyświęconych na kapłankę Anglikańskiego Kościoła Australii w 1992 roku, a 16 lat później została pierwszą biskupką w Australii i objęła diecezję Gippsland. Wówczas wieszczono kryzys w relacjach ekumenicznych z Kościołem rzymskokatolickim i rozłamem, ale nic takiego się nie stało. 10 lutego 2018 została pierwszą w historii arcybiskupką w Anglikańskim Kościele Australii obejmując arcybiskupstwo Perth i jednocześnie prowincję Zachodniej Australii.

Uroczystość odbyła się w katedrze św. Jerzego, tej samej, w której abp Goldsworthy otrzymała święcenia kapłańskie i konsekrację biskupią. Uroczystościom przewodniczyła administratorka archidiecezji bp Kate Wilmot, a w liturgii uczestniczył również prymas Kościoła abp Philip Freier, metropolita Melbourne. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, reprezentanci ludności rdzennej, a także biskupi anglikańscy z zagranicy oraz goście ekumeniczni, w tym abp Timothy Costelloe, rzymskokatolicki arcybiskup Perth.

Zauważcie przy poparciu koscioła rzymskiego i państwa czyli swiata

dalsza częsc cytatu:

W odniesieniu do kontrowersji związanych z małżeństwami płciowymi, abp Goldsworthy stwierdziła, że jej osobista opinia (jest zwolenniczką uznania praw LGBT) nie zmieni, póki co, nic w rozumieniu małżeństwa przez Kościół anglikański jako związku kobiety i mężczyzny.

Czy to jeszcze protestanci czy juz swiatowy kosciół satelita Rzymu i LGBT

A metodyści wracaja do koscioła Anglikańskiego upadłego

cytat:

Anglikanie i metodyści w Anglii, kolebce obydwu tradycji, debatują nad nawiązaniem pełnej interkomunii, o czym informowaliśmy w naszym serwisie. Synod Generalny Kościoła Anglii zaakceptował wypracowane porozumienie wymownie nazwane Przymierzem. Czekamy na decyzję metodystów. Jak Ksiądz Biskup ocenia to historyczne porozumienie 200 lat po rozłamie i jakie emocje temu towarzyszą?

A oto i upadek sola scriptura u reformowanych , juz tych kosciołów nie obchodzi że Biblia zakazuje kobietom pełnic takie funkcje w kosciłach

cytat:

W 2018 roku Kościół ewangelicko-reformowany w Szwajcarii obchodzi 100. rocznicę ordynacji pierwszych kobiet-pastorów. Elise Pfister i Rosa Gutknecht zostały ordynowane 27 października 1918 r. w Zurychu.

Pastor Pfister poprowadziła pierwsze nabożeństwo 19 stycznia 1919 r. w zurychskim kościele Neumünster, a Gutknecht 2 sierpnia 1919 wstąpiła na kazalnicę historycznego kościoła Grossmünster, matecznika szwajcarskiej reformacji...
W Szwajcarii kobiety ordynuje również Chrześcijańsko-Katolicki Kościół Szwajcarii należący do rodziny Kościołów starokatolickich Unii Utrechckiej, a także diaspora luterańska i anglikańska.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Światowej wspólnoty Kościołów Reformowanych w2017 roku podjęta została decyzja, aby ordynację kobiet wprowadzić we wszystkich Kościołach członkowskich do 2024 roku.

No i kichają na Biblię jak widać.

Niektóre kościoły nawet dyskuują o wspólnej eucharystii

cytat :

Oddzielnie teraz – razem na wieki: ekumenicznie o Eucharystii w Lublinie:
Eucharystia i podzielone chrześcijaństwo to temat kolejnej odsłony projektu „Lublin ekumeniczny 2018. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018)” realizowanego przez KUL i Lubelski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej. 28 czerwca odbyła się w lubelskiej katedrze prawosławnej Przemienienia Pańskiego wieczernia. Kazanie wygłosił luterański bp Paweł Hause, a po nabożeństwie Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej gościł debatę czterech biskupów o Eucharystii.....
Po nabożeństwie odbyła się debata czterech biskupów, którą poprowadził ks. prof. Przemysław Kantyka, kierownik Instytutu Ekumenicznego KUL. W debacie „Oddzielnie teraz – razem na wieki” udział wzięli abp Paisjusz (Martyniuk) z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, abp Stanisław Budzik (rzymskokatolicki arcybiskup metropolita lubelski), bp Marek Izdebski (Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP) oraz bp Paweł Hause (Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego).....

Te koscioły juz chcą byc " na wieki razem z Rzymem" i debatują jak tu się dopasować do Watykanu z Eucharystią to juz jest źle bo chcą sie dopasować do koscioła antychryta i fałszywej ofiary mszy świetej , Czy to jeszcze są protestanci i chrześcijanie????

A dyskusja trwa dalej to nie koniec az sie dopasują

cytat:

28 czerwca 2018 r. odbędzie się kolejne ważne wydarzenie ekumeniczne w Lublinie w ramach projektu „Lublin Ekumeniczny 2018. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018).” W katedrze prawosławnej odbędzie się wieczernia, podczas której kazanie wygłosi luterański biskup Paweł Hause, a później debata czterech biskupów różnych wyznań o Eucharystii.
O godz. 18:00 w katedrze prawosławnej Przemienienia Pańskiego odsłużona zostanie wieczernia, której przewodniczyć będzie władyka lubelsko-chełsmki abp Abel (Popławski).

Po nabożeństwie (godz. 19:00) odbędzie się panel nt. Eucharystii w różnych tradycjach – weźmie w niej udział czterech biskupów:

abp metropolita lubelski Stanisław Budzik
(Kościół rzymskokatolicki)

abp przemyski i gorlicki Paisjusz (Martyniak)
(Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny)

bp Marek Izdebski
(Superintendent Kościoła ewangelicko-reformowanego)

bp Paweł Hause
(Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP)

Rozmowę poprowadzi ks. prof. Przemysław Kantyka, dyrektor Instytutu Ekumenicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

No w każdym razie trzeba sie zastanowić czy koscioły które są w Ekumenii z Rzymem to jeszcze protestanci walczący o czystosc wiary bo wedłog nie nie , na naszych ocach formuje sie właśnie Babilon na czele którego siedzie antychryst a ci co sa w ekumenii z Rzymem nie są juz kościołem Prawdziwego Jezusa. Co wy o tym myślicie

cytaty ze strony : Ekumenizm. pl

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: magda » 08 gru 2018, 20:51

Czy na prawdę nikogo nie obchodzi temat ??? czy to obojętne że tyle kościołów upada???

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 gru 2018, 00:09

Magdo, to jest znane od dawna, nie ma żadnej nowości, upadek protestantyzmu który brata się z katolicyzmem jest jednym ze znaków końca czasów.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
tulip
wyznanie: Reformowani Baptyści
Kontaktowanie:

Postautor: tulip » 09 gru 2018, 19:33

kościół Anglikański nie rózni sie od Luteran u których biskupami są kobiety( lesbijki) też ordynują kobiety i o poglądach liberalnych jeśli chodzi o LGBT

A oto i upadek sola scriptura u reformowanych , juz tych kosciołów nie obchodzi że Biblia zakazuje kobietom pełnic takie funkcje w kosciłach

cytat:

W 2018 roku Kościół ewangelicko-reformowany w Szwajcarii obchodzi 100. rocznicę ordynacji pierwszych kobiet-pastorów. Elise Pfister i Rosa Gutknecht zostały ordynowane 27 października 1918 r. w Zurychu.

Wątpię, że w tych kościołach są prawdziwi naśladowcy Chrystusa. " Po owocach ich poznacie ". Wiernych zawsze była garstka...

"Panie! Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego." J 6:68
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 gru 2018, 23:15

Czy myślicie że inne kościoły które nie upadły nie powinny jakimś sposobem pomagac wyjśc chrześcijanom z ich zepsutych zborów lub wręcz pisac jakies pisma do tych ipadłych kosciołów ostrzegające o ich upadku i odejściu od prawdziwego chrześcijaństwa , moze trafą na podatny grunt bo w tkich kościołach na pewno są ludzie co im sie te rzeczy nie podobają, jedni wychodza a inni by moze próbowali coś naprawić. No nie wiem coś chyba powinno się zrobić..przykro patrzeć na taki upadek zborów z których pochodzą reformatorzy co ryzykowali zycie żeby coś naprawiać a nawet umierali a teraz ich nastepcy niszczą to co oni zrobili ,

Noemi
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 09 gru 2018, 23:45

magda gdyby chcieli sluchac to przede wszystkim nie wchodziliby w ekumenie , jesli Pan Bog zakazal takich praktyk a oni nie sluchaja to i ludzi z innych zborow nie posluchają

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 gru 2018, 00:53

No tak mi szkoda ze zaprzepaszczają to o co walczyli reformatorzy , tam ludzie gineli z rąk papieskich oprawców przelewali krew za prawde Słowa Bozego a ty wyskoczą w kosciele lesbijki i wielikie pastorki protestantki , no niby upadać ma wiele i będzie widać ze ta droga jest wąska i niewielu nia idzie < co nieszczere w stosunku do Jezusa to niestety odpadnie. w takich czasach zyjemy.

Wróć do „Hyde Park”