Czy historia chrześćijaństwa może mi pomóc znaleźć swój kościół?

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Suzuja
Ostrzeżenia: 4
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Kontaktowanie:

Re: Czy historia chrześćijaństwa może mi pomóc znaleźć swój kościół?

Postautor: Suzuja » 18 kwie 2018, 21:25

Szkoda tylko że większość narzędzi tortur stworzyli protestanci aby torturować nimi katolików. Taki szczegół. Kiedy Magda przestaniesz zmyślać?

Każdy z moich wrogów wierzy w zbyt wielu bogów
Nowe Imię
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Re: Czy historia chrześćijaństwa może mi pomóc znaleźć swój kościół?

Postautor: Nowe Imię » 18 kwie 2018, 22:08

Albertus pisze:
Nowe Imię pisze:. Jestem chrześcijaninem (realnym, a nie nominalnym), mam braci bez konkretnej wspólnoty, cieszymy się obecnością Jezusa w naszym życiu.

A jak realizujesz w swoim życiu nakazy Pisma takie jak na przykład ten:

Hbr13: (17) Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.

Póki niebiańskie miasto nie było jeszcze dostępne ten nakaz był ważny. Ale od kiedy stare przeminęło Hbr 8:13, to będąc bezpośrednio w obecności Boga, On jest świątynią Obj 21, mam to co doskonałe 1Kor 13:10, Hbr 6:1. Niedoskonała światynia padła w roku 70 pierwszego wieku (do dziś zburzona, niedostępna dla ludzi, sytuacja dość niecodzienna na skalę światową, by jedna z ważniejszych budowli świata nie była odbudowana), udostępniona została niebiańska świątynia w Nowej Jerozolimie, która jest w górze (Hbr 11).
"Wyjdźmy więc do niego poza obóz, biorąc na siebie jego pohańbienie. Nie mamy tu bowiem miasta trwałego, lecz tego przyszłego szukamy. Przez niego więc nieustannie składajmy Bogu ofiarę chwały, to jest owoc warg, które wyznają jego imię. Nie zapominajcie też o dobroczynności i udzieleniu dóbr, takie bowiem ofiary podobają się Bogu. Bądźcie posłuszni waszym przywódcom i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad waszymi duszami jako ci, którzy muszą zdać z tego sprawę. Niech to czynią z radością, a nie ze wzdychaniem, bo to nie byłoby dla was korzystne" Hbr 13:13-17.

https://sobotni.blog/
"Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w Duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was. A jeśli ktoś nie ma Ducha Chrystusa, ten do niego nie należy" Rz 8:9.

Wróć do „Historia”