Czy powrót Jezusa jest możliwy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Albertus » 18 cze 2016, 09:07

Przepraszam za złośliwość , to się nigdy nie powtórzy . Tylko , chciałbym wam uświadomić to , że Jezus nie podawał się za tego którym był , raz głosił "pokój" a raz "miecz" , mam wrażenie czytając Nowy Testament jakby sobie zaprzeczał , to tyle z mojej strony.


Jezus i apostołowie głosili pokój z Bogiem tym którzy przyjmują Ewangelię co zaowocuje kiedyś pokojem na ziemi po powrocie Pana a równocześnie Jezus głosił miecz czyli konflikt i prześladowania tych którzy przyjęli Ewangelię ze strony tych którzy tę Ewangelię odrzucili. Pomimo tych prześladowań i konfliktów prawdziwie wierzący w Chrystusa mogą mieć wewnętrzny pokój.

Mt 10,34-42. 11,1

34 Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. 35 Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; 36 bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 18 cze 2016, 23:22

Moim zdaniem i wg Starego Testament Jezus nie wypełnił żadnych proroctw, to co podajecie to nadinterpretacje, macie tak "wyprany mozg" przez księży, pastorow i popow że nie dostrzegacie co jest białe a co czarne.... I tkwicie w tym błędzie po dziś dzień, a chrześcijanie zarzucają Żydom że mają "klapki na oczach" to dlaczemu tak długo nie uznają Jezusa za Mesjasza? Poprostu Jezus nie był mesjaszem, nic co zapowiadają prorocy jak Izajasz, Ezechiel, Jeremiasza, Zachariasz się nie wypełniło ?
Mesjasz jeśli rzeczywiście powróci będzie Żołnierzem, prorokiem i kapłanem Boga, cały świat będzie modlić się do Jahwe (nie do Jezusa, nie do Marii), pokoju wciąż nie ma!


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: krecik » 19 cze 2016, 13:57

PawełSz pisze:Moim zdaniem i wg Starego Testament Jezus nie wypełnił żadnych proroctw, to co podajecie to nadinterpretacje, macie tak "wyprany mozg" przez księży, pastorow i popow że nie dostrzegacie co jest białe a co czarne.... I tkwicie w tym błędzie po dziś dzień, a chrześcijanie zarzucają Żydom że mają "klapki na oczach" to dlaczemu tak długo nie uznają Jezusa za Mesjasza? Poprostu Jezus nie był mesjaszem, nic co zapowiadają prorocy jak Izajasz, Ezechiel, Jeremiasza, Zachariasz się nie wypełniło ?
Mesjasz jeśli rzeczywiście powróci będzie Żołnierzem, prorokiem i kapłanem Boga, cały świat będzie modlić się do Jahwe (nie do Jezusa, nie do Marii), pokoju wciąż nie ma!

Dobrze iż zaznaczasz że jest to Twoje zdanie, czyli pogląd Twojego ugrupowania...

Pokój przyniesie jeździec na białym koniu z Apokalipsy 6;2 czyli Antychryst :lol:


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 19 cze 2016, 15:12

"Pokój przyniesie jeździec na białym koniu z Apokalipsy 6;2 czyli Antychryst"

Ja jestem Nim!


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: kontousunięte1 » 19 cze 2016, 15:38

PawełSz pisze:"Pokój przyniesie jeździec na białym koniu z Apokalipsy 6;2 czyli Antychryst"

Ja jestem Nim!

I po co takie złośliwości.
Prawdę mówiąc też chętnie poczytam czego to Pan Jezus nie wypełnił. Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o Jezusa-Mesjasza-Arcykapłana to wszystko się spełniło. Na powrót czekamy, my powtórny, a Żydzi na pierwszy...ty też na jakiegoś innego Mesjasza czekasz?


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 19 cze 2016, 15:41

No przecież napisałem że jestem mesjaszem, no cóż jeśli wszyscy czują do mnie wstręt to nic na to nie poradzę. No i nie jestem Bogiem i nigdy nim nie będę. Możecie mówić że jestem wcielonym diabłem, zresztą już glosze ludziom że Bóg jest Jeden Niepodzielny, zresztą pójdę tam gdzie Bóg mnie pośle


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: KAAN » 20 cze 2016, 09:42

nesto pisze:Ale mącicie :-D A przecież słowa te były wypowiadane do prostych ludzi. Rzec można "prostaków". Miały być dla nich zrozumiałe.
Nie do prostaczków, ale do uczniów i oni to zrozumieli.


A tak na poważnie - bez chrześcijańskich bajań - proroctwo Jezusa nie spełniło się.
Spełniło się i jeszcze spełni, ci którzy znają Biblię i jej przesłanie widzą to a ty nie, dlatego piszesz tak żenujące komentarze, postaraj się poczytać Biblię ze zrozumieniem. Wiem że dla ciebie może być to trudne ze wzgledu na negatywne nastawienie; powinieneś najpierw nawrócić się a potem zgłębiać tajemnice Boże.

Poczytajcie sobie dzieje apostolskie i listy apostolskie - wszyscy czekali na "zaraz przyjście" Jezusa.
Masz niewłaściwe zrozumienie perspektywy czasu. Ja czytając Dz i listy nie mam problemu z tą perspektywą bo jest to perspektywa prorocka, którą zrozumiałem.

Wszyscy czekali z dnia na dzień na KONIEC ŚWIATA i sąd ostateczny, bo tak prorokował Jezus - nie minie TO pokolenie...
Tak nie prorokował Pan Jezus, to tylko twoja wersja, chrześcijanie czytając Biblię rozumieją inaczej niż ty. Po prostu mylisz się w swoich tezach.

ŻENADA!!!
Często występujące słowo w twoich postach wskazuje że nie ma u ciebie woli zastanowienia się nad tekstem Biblii, serwujesz swoje przyjęte a priori ideologie bez należytej rozwagi i zaczyna rozbrzmiewać w twojej głowie dysonans poznawczy; co innego uznajesz za prawdę a inną prawdę znajdujesz w Biblii która jest niezawodnym Słowem Bożym. Wychodzi ci coś co przelewasz na komputer w postaci słowa "ŻENADA", tylko czy to przypadkiem nie jest to żenada nad twoim sposobem myślenia?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: KAAN » 20 cze 2016, 09:49

PawełSz pisze:"Pokój przyniesie jeździec na białym koniu z Apokalipsy 6;2 czyli Antychryst"
Ja jestem Nim!
Dobrze że się przyznałeś, wiadomo z kim rozmawiamy, z resztą Jan przewidział przyjście twoje i innych tobie podobnych:

I List św. Jana 2:18 Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.

Nie masz wiele czasu, Pan Jezus przyjdzie wkrótce! Marana tha.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: krecik » 20 cze 2016, 11:02

Nie wiem czy jest tutaj opcja „ignoruj” tak czy siak rozmowę z tym użytkownikiem uważam za zakończoną !

Potwierdza zapis z listu Jana 2;18 !


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: kontousunięte1 » 20 cze 2016, 12:41

krecik pisze:Nie wiem czy jest tutaj opcja „ignoruj” tak czy siak rozmowę z tym użytkownikiem uważam za zakończoną !

Potwierdza zapis z listu Jana 2;18 !

Nie ma "ignoruj", jak na dawnym forum. Aby nie czytać postów kogoś, trzeba wejść w ustawienia i wpisać użytkownika jako: "wroga". ;-)


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: krecik » 20 cze 2016, 13:09

kontousunięte1 pisze:
krecik pisze:Nie wiem czy jest tutaj opcja „ignoruj” tak czy siak rozmowę z tym użytkownikiem uważam za zakończoną !

Potwierdza zapis z listu Jana 2;18 !

Nie ma "ignoruj", jak na dawnym forum. Aby nie czytać postów kogoś, trzeba wejść w ustawienia i wpisać użytkownika jako: "wroga". ;-)


Dzięki właśnie to zrobiłem :cry:


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: nesto » 20 cze 2016, 21:05

Uważasz ludzi za "wrogów" i nazywasz siebie chrześcijaninem?
Kolejna niedorzeczność.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 20 cze 2016, 23:07

KAAN pisze:
PawełSz pisze:"Pokój przyniesie jeździec na białym koniu z Apokalipsy 6;2 czyli Antychryst"
Ja jestem Nim!
Dobrze że się przyznałeś, wiadomo z kim rozmawiamy, z resztą Jan przewidział przyjście twoje i innych tobie podobnych:

I List św. Jana 2:18 Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.

Nie masz wiele czasu, Pan Jezus przyjdzie wkrótce! Marana tha.


Naprawdę nic nie rozumiecie co napisałem, Mesjasz oznacza namaszczony nie Zbawiciel. Mesjasz to tylko symbolika, pisałem wcześniej że Mesjasz wogole nie przyjdzie, i tak odrazu wyzywać mnie od fałszywych Mesjaszy


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: KAAN » 22 cze 2016, 08:58

nesto pisze:Uważasz ludzi za "wrogów" i nazywasz siebie chrześcijaninem?
Kolejna niedorzeczność.
Chrześcijanie mają wrogów, nie znaczy że są wrogami ludzi. Chrześcijanie miłują swoich wrogów jak Pan Jezus nakazał; kiedy wróg chrześcijanina jest w potrzebie to w miarę możliwości pomaga się wrogowi, jeśli jest głodny i przyjdzie prosić o chleb dajemy mu, jeśli jest spragniony dostanie pić. Nie znaczy że przestał nas traktować jak wrogów i my wiemy że jest naszym wrogiem. Oznaczenie kogoś jako wroga jest po prostu stwierdzeniem faktu i nie zamyka to drogi do tego aby w przyszłości wróg przestał być wrogiem i poprzez nawrócenie stał się naszym bratem w wierze. Niedorzecznością jest sądzić, ze chrześcijanin kiedy ktoś na niego pluje ubędzie udawał że deszcz pada.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: nesto » 23 cze 2016, 13:57

Powrót Jezusa jest tak samo prawdopodobny jak powrót innych umarłych.
Tzn. prawdopodobieństwo powrotu jest równe zero.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości