A czy można z lżejszej rury dyskutować?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: A czy można z lżejszej rury dyskutować?

Postautor: Lash » 08 wrz 2009, 13:57

Turretin pisze:No właśnie. Czy zawsze tematy tego działu muszą być takie twarde, cieżkostrawne?
Nie można nieco lżej, czasami nawet i z przymrużeniem oka?
Wiele osób odbiera nawet takie przymówienia jako ataki frontalne na osoby etc. Po co?

Nawet taki Norbi zarzucił mi, że napisałem o KZ per ściek. Gdzie kolego? Nigdzie. Chyba z niezedytowanego poście. NIe tędy droga.

Więcej dystansu, panowie i panie. Wszak papiestwo tkwi w każdym z nas.
A Rzym się i bez nas wyżywi.
Po co się niepotrzeb nie kłócić? Wystarczy wziąc głębszy oddech, dłuzszy spacer i dopiero potem pisać. Zmiana nastroju murowana.

PS. No a Komecie gratuluję nagrody.
Panie turettin uwazaj bo zbiera sie i panu :)
Proszé wiecej konkretów.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 wrz 2009, 13:57

Turretin pisze:No właśnie. Czy zawsze tematy tego działu muszą być takie twarde, cieżkostrawne?

Popatrz na nazwę działu.

Hyde Park jest zamknięty dla nie protestantów, wiec nie dziw się, że nie poruszamy "lekkich" tematów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: A czy można z lżejszej rury dyskutować?

Postautor: Lash » 08 wrz 2009, 14:22

Turretin pisze:
Lash pisze:
Panie turettin uwazaj bo zbiera sie i panu :)
Proszé wiecej konkretów.


Panie Lash,

Łaskawie prosze nie przekręcać mojego nicka. Za to ponoć dostaje sie warna.
A poza tym nic.

Przepraszam
Nie chcacy
popeniam wiele literówek :( i nie wszystkie udaje mi sie wychwycic
Przepraszam :-/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 wrz 2009, 15:10

Ty to wiesz, ja to wiem. Ale czy moderacja zdaje sobie z tego sprawę?

Tak. W końcu przecież to oni zamknęli Hyde Park dla nieprotestatnów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 wrz 2009, 15:20

Turretin pisze:Nawet taki Norbi zarzucił mi, że napisałem o KZ per ściek. Gdzie kolego? Nigdzie. Chyba z niezedytowanego poście. NIe tędy droga.

Napisałeś, po czym edytowałeś.
Ja jednak wcześniej zdążyłem wcześniej wziąć, tą przecudowną wypowiedź w cytat :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 wrz 2009, 15:29

Turretin pisze:
Norbi pisze:
Turretin pisze:Nawet taki Norbi zarzucił mi, że napisałem o KZ per ściek. Gdzie kolego? Nigdzie. Chyba z niezedytowanego poście. NIe tędy droga.

Napisałeś, po czym edytowałeś.
Ja jednak wcześniej zdążyłem wcześniej wziąć, tą przecudowną wypowiedź w cytat :)


Jak to mówią - co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Tym bardziej, ze wyedytowałem zanim odpowiedziałeś. ALe to jest wiadomo czyja metoda - metoda Norbiego. Niech mu na zdrowie to wyjdzie, wszak nie a tego złego co by sie na dobre nie przydało a i z węża bywa przeca dryjakiew.

A poza tym nic.


Turretin, pozytywną rzeczą jest to, że się przyznajesz i nie idziesz w zaparte jak niektórzy tutaj.
A co do mnie, to żadna moja metoda. Po prostu, ja zacytowałem PRZED Twoim edytowaniem, a wysłałem PO Tobie i dlatego tak wyszło...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 wrz 2009, 15:56

Turretin pisze:Jak to mówią - co było a nie jest nie pisze się w rejestr.

:mrgreen: HAHAHA!! Rzekł ten co co chwile wyciąga na wierzch błędy przodków pewnej organizacji :mrgreen:
Oj, Turretin rozśmieszyłeś mnie teraz :-D
Chyba niechcący zapomniałeś, że wypowiedziane słowo (chyba nie tylko Boże) działa jak miecz obosieczny.

ps. Pozdrowienia dla psa ;)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 wrz 2009, 16:03

Norbi pisze:
Turretin pisze:Jak to mówią - co było a nie jest nie pisze się w rejestr.

:mrgreen: HAHAHA!! Rzekł ten co co chwile wyciąga na wierzch błędy przodków pewnej organizacji :mrgreen:
Oj, Turretin rozśmieszyłeś mnie teraz :-D
Chyba niechcący zapomniałeś, że wypowiedziane słowo (chyba nie tylko Boże) działa jak miecz obosieczny.
ps. Pozdrowienia dla psa ;)
spoko mogl sie ugryść w klawiaturę.
Ogolniej Panowie wiecej powagi i merytoryki w dyskusji :-/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości