Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 03 mar 2020, 00:41

fryderyk pisze:
Oszołom ;-) pisze:
fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?
Nie jesteśmy w stanie tego pojąć. Bóg działa w tajemniczy sposób.
Bóg nie jest w stanie pojąć ludzi...
Fryderyk może :D ... Piekło jest wykonaniem sądu na buntownikach, ludziach pogrążonych w grzechu. To sprawiedliwy wyrok nad grzesznikiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Oszołom ;-) » 07 mar 2020, 16:46

wybrana pisze: Bóg nikogo nie zsyła do piekła, ale czyni wszystko byśmy tam nie trafili i nawet w tym celu w swoim Synu...
Niezła odpowiedź.
A nawet gdyby jednak zsyłał, to ma prawo bo jest Bogiem i co mu zrobisz?


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Oliwka » 06 gru 2020, 14:13

kontousunieteMtl pisze:
Oliwka pisze:Paweł apostoł jaknajbardziej GŁOSIŁ ale dla DOSKONAŁYCH



A gdzie on takich znalazl...?

Czy "doskonali" potrzebuja w ogole pouczen zdesperowanego konwertyty....?

Dziwi cie ze znalazł doskonałych a jednak byli i dzisiaj tez sa kiedy uwierza SŁOWU


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 23 gru 2020, 17:22

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
Oszołom ;-) pisze: Nie jesteśmy w stanie tego pojąć. Bóg działa w tajemniczy sposób.
Bóg nie jest w stanie pojąć ludzi...
Fryderyk może :D ... Piekło jest wykonaniem sądu na buntownikach, ludziach pogrążonych w grzechu. To sprawiedliwy wyrok nad grzesznikiem.

Racja, jeśli piekło jest unicestwieniem. Smażenie ludzi w nieskończoność to była by żadna sprawiedliwość, bo nikt nie dał by rady tyle nagrzeszyć żeby na to zasłużyć


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 24 gru 2020, 10:05

alessa pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Bóg nie jest w stanie pojąć ludzi...
Fryderyk może :D ... Piekło jest wykonaniem sądu na buntownikach, ludziach pogrążonych w grzechu. To sprawiedliwy wyrok nad grzesznikiem.
Racja, jeśli piekło jest unicestwieniem.
Nie ma w Biblii nauki o unicestwieniu, jest natomiast nauka o wiecznej kaźni; wersety cytowałem wielokrotnie.
alessa pisze:Smażenie ludzi w nieskończoność to była by żadna sprawiedliwość, bo nikt nie dał by rady tyle nagrzeszyć żeby na to zasłużyć
Nie wiem co masz za myśli pisząc "smażyć" i nie rozumiem twojego klasyfikowania wielkości grzechu. Przeczytaj w Łk 16 jak bogacz cierpiał w płomieniu i wspomnij na "robaka" w mowie Pana Jezusa o skutkach potępienia. Wielkość grzechu jest taka jak wielkość miłości Bożej tylko w przeciwną stronę. Jeśli miłość Boża jest niewyobrażalnie wielka to i sprawiedliwość Boża skazuje wroga krzyża na niewyobrażalnie wielką karę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: alessa » 24 gru 2020, 14:12

KAAN pisze:Nie ma w Biblii nauki o unicestwieniu, jest natomiast nauka o wiecznej kaźni; wersety cytowałem wielokrotnie.

Wielokrotnie też były cytowane ty wersety wskazujące na unicestwienie
KAAN pisze:alessa pisze:
Smażenie ludzi w nieskończoność to była by żadna sprawiedliwość, bo nikt nie dał by rady tyle nagrzeszyć żeby na to zasłużyć
Nie wiem co masz za myśli pisząc "smażyć" i nie rozumiem twojego klasyfikowania wielkości grzechu. Przeczytaj w Łk 16 jak bogacz cierpiał w płomieniu i wspomnij na "robaka" w mowie Pana Jezusa o skutkach potępienia. Wielkość grzechu jest taka jak wielkość miłości Bożej tylko w przeciwną stronę. Jeśli miłość Boża jest niewyobrażalnie wielka to i sprawiedliwość Boża skazuje wroga krzyża na niewyobrażalnie wielką karę.

Jeśli miłość Boża jest niewyobrażalnie wielka, to jak mogłaby wymyślić tak niesprawiedliwą karę. To sprawiedliwość ziemska lepiej już funkcjonuje bo winny dostaje odpowiednio do popełnionych czynów


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 24 gru 2020, 23:30

alessa pisze:
KAAN pisze:Nie ma w Biblii nauki o unicestwieniu, jest natomiast nauka o wiecznej kaźni; wersety cytowałem wielokrotnie.

Wielokrotnie też były cytowane ty wersety wskazujące na unicestwienie
Nie wskazywały, to tylko spekulacje ludzi nie wierzących w Bożą sprawiedliwość i Słowo.

KAAN pisze:Jeśli miłość Boża jest niewyobrażalnie wielka, to jak mogłaby wymyślić tak niesprawiedliwą karę.
W tym pytaniu zawarłaś fałszywą tezę że kara jest niesprawiedliwa. To twoja ludzka sprawiedliwość kazała ci to napisać, a Boża sprawiedliwość ma się nijak do twojej. Innym błędem jest myśl, że miłość jest źródłem kary. Słowo uczy że źródłem kary jest sprawiedliwość Boża, zbawienie ma swoje źródło w miłości Bożej. Wrogowie otrzymają zapłatę w postaci gniewu Bożego.

Księga Micheasza 5:14 I tak w zapalczywym gniewie wywrę zemstę na narodach, które nie były posłuszne.

Miłość nie wymyśla kary, sprawiedliwość dokonuje wyroku stosownego do winy.

alessa pisze: To sprawiedliwość ziemska lepiej już funkcjonuje bo winny dostaje odpowiednio do popełnionych czynów
Dlatego ziemskie sądy nie mają władzy nad duszą człowieka, tylko Bóg ma władzę nad człowiekiem w perspektywie wieczności.
Ewangelia św. Mateusza 10:28 I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kordial112
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2022, 11:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: kordial112 » 17 lut 2022, 18:25

fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?


Bóg Wszechmogący stworzył system duchowo - informacyjny, w którym ludzie myślami, słowami i uczynkami czynią w systemie destrukcje - źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, za którą na pewno poniosą konsekwencje, w tunelu uczynków swoich (Łuk 16, 19-26)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 17 lut 2022, 18:28

kordial112 pisze:Bóg Wszechmogący stworzył system duchowo - informacyjny, w którym ludzie myślami, słowami i uczynkami czynią w systemie destrukcje - źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, za którą na pewno poniosą konsekwencje, w tunelu uczynków swoich (Łuk 16, 19-26)
Bóg wszechmogący stworzył niebo, ziemię i wszystko co je wypełnia - istoty duchowe i materialne. Ukoronowaniem stworzenia był człowiek, którego Pan Bóg ustanowił władcą nad ziemią.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości