Ewolucja a miłosierdzie Boże

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
piotruniog
Posty: 24
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:05
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: piotruniog » 01 mar 2020, 14:20

A jak to jest, że tyle wspólnych genów ma człowiek z szympansem karłowatym ? Jak to jest, że człowiek europejski ma kilka procent genów człowieka neandertalskiego (oczywiście przez krzyżowanie się) !
https://www.youtube.com/watch?v=NfYdioVkBFM


,,Cóż pomoże człowiekowi, jeśli nawet cały świat posiądzie, a na duszy swojej poniesie szkodę? Cóż może dać człowiek w zamian za własne życie ?"
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: Luba » 01 mar 2020, 17:02

He.Lena pisze:Sama piszesz:"jesli twoj duch zaprotestuje:..., właśnie mój duch protestuje.



He.Lena...piszesz tak, bo jestes pod wplywem ducha, ktory wyznaje tylko "Chrystusa ukrzyzowanego" :-(

Podobnie zreszta jak Riddick i KAAN.... :-( .... uwierzyliscie mordercy Pawlowi, zamiast CZLOWIEKOWI narodzonemu z CHRYSTUSA, SWIATLA, PRAWDY, ZYCIA...historycznemu Jezusowi... :-(

Powtarzacie wiec zgodnym chorem, ze najlepszy CHRYSTUS, to "Chrystus ukrzyzowany" :-(

Dla mnie "ukrzyzowac CHRYSTUSA" znaczy wyeliminowac SWIATLO i PRAWDE ze swojego zycia i blakac sie w ciemnosciach religijnych, trzymajac sie slepego przewodnika w postacu uswieconej przez biskupow martwej ksiazki, napisanej przez bladzacych w ciemnosciach ludzi.... :-(

Czy potrafilabyc wskazac choc jedno oryginalne Slowo w Biblii napisane reka historycznego CZLOWIEKA Jezusa....?

On, podobnie jak kazdy CZLOWIEK, narodzony do duchowego ZYCIA w rzeczywistosci PRAWDY, wydaje swiadectwo PRAWDZIE tylko i wylacznie w Duchu :->

Mnie takie swiadectwo wystarcza w zupelnosci...a moj duch potwierdza to swiadectwo w Radosci i Pokoju niesmiertelnego CHRYSTUSA, ktory jest moja DROGA, PRAWDA i ZYCIEM :)


Przypisywanie chorob psychicznych i demonow ludziom wydajacym swiadectwo PRAWDZIE nie jest zadnym waszym odkryciem, lecz programem zainstalowanym w waszych glowach w ramach indoktrynacji chrzescijanskiej, ktorej najwazniejszym priorytetem jest wiara w "Chrystusa ukrzyzowanego", symbolizowana przez dwie skrzyzowane ze soba drewniane belki... :-(

W imie tego "ukzyzowanego Chrystusa" nawracano miliony....zelaznym pretem i mieczem.... :-(

"Zelazna rozga" i miecz to do dzis insygnia wladzy krolewskiej waszego "ukrzyzowanego i zmartwychwstalego Chrystusa" , ktorego do istnienia powolal owiany zydowska tajemnica JHWH, ktory dzieki swojemu wyznawcy, zdeterminowanemu psychopacie z Tarsu, zdolal sie ukryc w chrzescijanskiej Trojcy... :-(

W imie tej Trojcy soborowi biskupi uswiecili ksiege, w ktorej bladzacy w duchowych ciemnosciach ludzie opisali historie najwiekszego klamstwa...czyli grzechu... i pod grozbą utraty zycia kazali te historie nazywac Slowem Bozym i bezkrytycznie w to wierzyc :-(


Pozdrawiam was troje i wszystkich uzytkownikow tego forum w Duchu i Prawdzie i zostawiam was w Pokoju , ktory przewyzsza kazdą ludzką mysl :)


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 01 mar 2020, 18:14

He.Lena...piszesz tak, bo jestes pod wplywem ducha, ktory wyznaje tylko "Chrystusa ukrzyzowanego"]

Skąd ty takie teksty czerpiesz? Kto ci daje prawo do pisania takich rzeczy? Nie masz pojęcia o czym mówisz.
.... uwierzyliscie mordercy Pawlowi, zamiast CZLOWIEKOWI narodzonemu z CHRYSTUSA, SWIATLA, PRAWDY, ZYCIA...historycznemu Jezusowi...

Jesteś chora albo "pod wpływem", albo ... opętana.
Powtarzacie wiec zgodnym chorem, ze najlepszy CHRYSTUS, to "Chrystus ukrzyzowany"
W którym miejscu ja tak piszę? Wskaż konkretnie. Dla mnie Chrystus żyje, gdyż Zmartwychwstał. Nie wiem na jakim etapie ty zatrzymałaś, ale oburzają mnie twoje słowa i wnioski, jakie śmiesz wyciągać w stosunku do innych ludzi.
Dla mnie "ukrzyzowac CHRYSTUSA" znaczy wyeliminowac SWIATLO i PRAWDE ze swojego zycia i blakac sie w ciemnosciach religijnych, trzymajac sie slepego przewodnika w postacu uswieconej przez biskupow martwej ksiazki, napisanej przez bladzacych w ciemnosciach ludzi....

Ty nie jesteś żadnym partnerem do rozmowy. Podejrzewam, że ściągasz te teksty z jakichś stron internetowych, bo są bez ładu i składu. Wyglądają, jak powyrywane z kontekstu kalumnie i wypociny zionącego nienawiścią oszołoma.
Czy potrafilabyc wskazac choc jedno oryginalne Slowo w Biblii napisane reka historycznego CZLOWIEKA Jezusa....?
Ty chcesz o Bibii rozmawiać? Najpierw się doucz jakie teksty są w posiadaniu ludzi. Proszę też, abyś Pana Jezusa nie nazywała "historyczny człowiek". To Bóg, Syn Boży , który przyszedł w ciele, a nie twój kumpel z piaskownicy. Pomyliło ci się wszystko. Takie pisanie wskazuje, że służysz wiadomo jakiemu panu. Opanuj się, bo źle skończysz.
On, podobnie jak kazdy CZLOWIEK, narodzony do duchowego ZYCIA w rzeczywistosci PRAWDY, wydaje swiadectwo PRAWDZIE tylko i wylacznie w Duchu
Doprawdy? Gdzie to wyczytałaś? Kto ci podpowiedział takie mądrości :eek:
Mnie takie swiadectwo wystarcza w zupelnosci...a moj duch potwierdza to swiadectwo w Radosci i Pokoju niesmiertelnego CHRYSTUSA, ktory jest moja DROGA
Może jest to twoja droga, ale nie mieszaj w to Chrystusa. Nie rób tego.
Przypisywanie chorob psychicznych i demonow ludziom wydajacym swiadectwo PRAWDZIE nie jest zadnym waszym odkryciem, lecz programem zainstalowanym w waszych glowach w ramach indoktrynacji chrzescijanskiej, ktorej najwazniejszym priorytetem jest wiara w "Chrystusa ukrzyzowanego", symbolizowana przez dwie skrzyzowane ze soba drewniane belki...
Hamuj emocje. Skąd to pochodzi? Kto cię tak skrzywdził? O jakiej indokrynacji piszesz? Chyba zapominasz, że ludzie dorośli i myślący cię czytają. Obrażasz wielu. Dlaczego to robisz? Pokazujesz swego ducha, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak brzmią twoje słowa, oskarżenia, pogarda dla Boga i ludzi...
Pozdrawiam was troje i wszystkich uzytkownikow tego forum w Duchu i Prawdzie i zostawiam

…całe szczęście, że nas "zostawiasz". Poradzimy sobie. Tylko wykaż się duchem dotrzymywania słowa :-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 01 mar 2020, 20:41

piotruniog pisze:A jak to jest, że tyle wspólnych genów ma człowiek z szympansem karłowatym ?
Dlatego, że cały świat ożywiony działa na tych samych zasadach ustanowionych przez Pana Boga w akcie stworzenia.
Jak to jest, że człowiek europejski ma kilka procent genów człowieka neandertalskiego (oczywiście przez krzyżowanie się) !
Dlatego że neandertalczyk to człowiek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 01 mar 2020, 20:50

Luba pisze:
He.Lena pisze:Sama piszesz:"jesli twoj duch zaprotestuje:..., właśnie mój duch protestuje.

He.Lena...piszesz tak, bo jestes pod wplywem ducha, ktory wyznaje tylko "Chrystusa ukrzyzowanego" :-(

Podobnie zreszta jak Riddick i KAAN...
I to jest dobrze:

I List do Tesaloniczan 4:14 Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.

Twój duch nakazuje ci wierzyć w szatańskie kłamstwa dlatego żyjesz w grzechu i ciemności.
Powtarzacie wiec zgodnym chorem, ze najlepszy CHRYSTUS, to "Chrystus ukrzyzowany"
I zmartwychwstały, zapominasz o zmartwychwstaniu .
Dla mnie "ukrzyzowac CHRYSTUSA" znaczy wyeliminowac SWIATLO i PRAWDE
Według planu Bożego Pan Jezus umarł na krzyżu składając ofiarę za nasz grzech i wykupił nas z mocy diabła i grzechu. Trzeciego dnia zmartwychwstał i teraz siedzi na tronie w niebie oczekując na właściwy czas żeby osądzić niewierzących.

Czy potrafilabyc wskazac choc jedno oryginalne Slowo w Biblii
Wszystkie są oryginalne, natomiast ty nie masz żadnego słowa na którym się możesz oprzeć.

Pozdrawiam was troje i wszystkich uzytkownikow tego forum w Duchu i Prawdzie
Nie przyjmuję pozdrowień w imieniu szatana.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
piotruniog
Posty: 24
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:05
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: piotruniog » 02 mar 2020, 08:44

KAAN pisze:
piotruniog pisze:A jak to jest, że tyle wspólnych genów ma człowiek z szympansem karłowatym ?
Dlatego, że cały świat ożywiony działa na tych samych zasadach ustanowionych przez Pana Boga w akcie stworzenia.
Jak to jest, że człowiek europejski ma kilka procent genów człowieka neandertalskiego (oczywiście przez krzyżowanie się) !
Dlatego że neandertalczyk to człowiek.


KAAN. UZNAJESZ TEORIE EWOLUCJI ? HEHE.


,,Cóż pomoże człowiekowi, jeśli nawet cały świat posiądzie, a na duszy swojej poniesie szkodę? Cóż może dać człowiek w zamian za własne życie ?"
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 02 mar 2020, 11:29

piotruniog pisze:
KAAN pisze:
piotruniog pisze:A jak to jest, że tyle wspólnych genów ma człowiek z szympansem karłowatym ?
Dlatego, że cały świat ożywiony działa na tych samych zasadach ustanowionych przez Pana Boga w akcie stworzenia.
Jak to jest, że człowiek europejski ma kilka procent genów człowieka neandertalskiego (oczywiście przez krzyżowanie się) !
Dlatego że neandertalczyk to człowiek.


KAAN. UZNAJESZ TEORIE EWOLUCJI ? HEHE.

Powinieneś się nieco douczyć. Również w sprawie ewolucji, bo wiedza ci wyraźnie kuleje.
Neandertalczyk, człowiek z Cro-Magnon, wiele innych - to człowiek i jeszcze raz człowiek.
Z ewolucją w twoim zrozumieniu nie ma wiele wspólnego. ;-)


Awatar użytkownika
piotruniog
Posty: 24
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:05
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: piotruniog » 02 mar 2020, 11:46

Wiesz jak z wiedzą dzisiaj - jeden zaprzecza drugiemu.
Oglądałeś ?

https://www.youtube.com/watch?v=NfYdioVkBFM


,,Cóż pomoże człowiekowi, jeśli nawet cały świat posiądzie, a na duszy swojej poniesie szkodę? Cóż może dać człowiek w zamian za własne życie ?"
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 02 mar 2020, 12:46

piotruniog pisze:Wiesz jak z wiedzą dzisiaj - jeden zaprzecza drugiemu.
Oglądałeś ?

https://www.youtube.com/watch?v=NfYdioVkBFM

Przed chwilą i już w 1:51 i dalej...cóż. Koniec oglądania, bo ten pan książek nie o archeologii i najnowszych ustaleniach w tym temacie.
Wiedz jedno, że małpa zawsze była małpą, a człowiek zawsze był człowiekiem.
Darwin stworzył TEORIĘ, która do dziś nie znalazła poparcia.


Awatar użytkownika
piotruniog
Posty: 24
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:05
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: piotruniog » 02 mar 2020, 13:40

Trzeba było dalej dać im szansę ;D
KAAN - ja przecież nie jestem przeciw Tobie. Ja nie miałbym nic przeciwko żeby teoria ewolucji była utopią. Dla mnie pogodzenie za wszelką cenę wiary z ewolucją jest trochę akrobatyką chrześcijańską.
A jaki masz pogląd na czas trwania ziemi, itp. ?


,,Cóż pomoże człowiekowi, jeśli nawet cały świat posiądzie, a na duszy swojej poniesie szkodę? Cóż może dać człowiek w zamian za własne życie ?"
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: He.Lena » 02 mar 2020, 17:33

Ja nie miałbym nic przeciwko żeby teoria ewolucji była utopią.

Ewolucja według teorii Darwina jest utopią.
O ewolucji możemy mówić co najwyżej w takich sprawach, jak przystosowanie się gatunków do aktualnie panujących warunków w przyrodzie. Jednak w każdym gatunku jako oddzielny, w swoim kręgu. Nie zmienisz małpy w człowieka, przenigdy, nawet jeśli mamy wiele procent podobieństwa. Małpa nigdy nie zbuduje domu, nie pokieruje samochodem, nie wymyśli sposobów produkcji itd. Małpa, czy jakieś inne zwierzę może przystosować swój organizm na przykład jeśli z upałów zrobi się mróz w rejonie jej egzystencji.
Popatrz na ryby. Żyją w bardzo zatrutych wodach, wiele ginie, ale wiele przystosowało się do tych warunków.
Człowiek podobnie. Jeszcze do niedawna powietrze było czyste, żywność zdrowa itp. Co ludzie zrobili chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. A jednak człowiek przystosował się do trucizn w jedzeniu, powietrzu itp.
To jest właśnie ewolucja, ale nie zamiana ryby w małpę ;-)
Sam Darwin miał z tym problemy i nigdy nie życzył sobie, aby jego teorie były głoszone jako prawdy. Niestety, nie wykonano jego poleceń i kilku zapaleńców wypromowało teorie jako pewniki.

Warto poszperać i zapoznać się, a nie bazować na jakimś filmiku z yt.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 03 mar 2020, 00:33

piotruniog pisze:
KAAN pisze:
piotruniog pisze:A jak to jest, że tyle wspólnych genów ma człowiek z szympansem karłowatym ?
Dlatego, że cały świat ożywiony działa na tych samych zasadach ustanowionych przez Pana Boga w akcie stworzenia.
Jak to jest, że człowiek europejski ma kilka procent genów człowieka neandertalskiego (oczywiście przez krzyżowanie się) !
Dlatego że neandertalczyk to człowiek.
KAAN. UZNAJESZ TEORIE EWOLUCJI ? HEHE.
Nie, Po prostu neandertalczyk to człowiek a nie jakieś ogniwo pośrednie, podobnie jak europejczyk, papuas, chińczyk, murzyn, lapończyk, pigmej ... :)

A jaki masz pogląd na czas trwania ziemi, itp. ?
Wierzę że ziemia nie ma więcej niż kilka tysięcy lat, a dokładniej nieco ponad 6000. Kiedyś wykonałem pracę analityczna i na podstawie Biblii wyznaczyłem początek czasu na ok. 6177BC z błędem kilkudziesięciu lat; 20 może 30.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
piotruniog
Posty: 24
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:05
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: piotruniog » 03 mar 2020, 05:46

Wśród zwolenników młodej ziemi nie raz słyszałem o tym, że ziemia rzekomo ma 6 tysięcy lat. Widocznie KAAN po swojej analizie doszedł do tego samego :roll:


,,Cóż pomoże człowiekowi, jeśli nawet cały świat posiądzie, a na duszy swojej poniesie szkodę? Cóż może dać człowiek w zamian za własne życie ?"
Awatar użytkownika
piotruniog
Posty: 24
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:05
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: piotruniog » 03 mar 2020, 09:32



,,Cóż pomoże człowiekowi, jeśli nawet cały świat posiądzie, a na duszy swojej poniesie szkodę? Cóż może dać człowiek w zamian za własne życie ?"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja a miłosierdzie Boże

Postautor: KAAN » 03 mar 2020, 10:13

piotruniog pisze:Patrz KAAN co mi google poleciło:

https://m.joemonster.org/art/49526/7_in ... _czlowieka
Mało ambitne :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości