Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: He.Lena » 06 lip 2019, 10:16

Ja piszac o tym nie obrazam Pana Jezusa....wrecz przeciwnie....

Powiesz tak Jezusowi stjąc przed Nim twarzą w twarz?
Za Pawłem też nie przepadam, ale takimi wyrażeniami jednak obrażasz właśnie Jezusa. A ja nie musze tego tolerować.
Kazdy ma swoje kryteria tego , co wlasciwe a co nie.

Oczywiście, ale twoje są prostackie i lepiej zachowaj je dla siebie.
Nie potrafisz czytac ze zrozumieniem....

Jest wręcz odwrotnie. Dlatego, że umiem czytać ze zrozumieniem wyłapuję takie "potworki" o jakich piszesz.
Nalezymy do dwoch roznych rzeczywistosci ....dzieli nas duchowa przepasc.

To chyba oczywiste. Nigdy bym się nie posunęła do wypisywania takich bredni, jak twoje.
I tak moje poglądy są nietypowe, ale daleko mi od twojego ducha i twojej prawdy (mam nadzieję)
Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie....nie potrafie inaczej

To się naucz, to nie boli.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 06 lip 2019, 10:30

He.Lena pisze:
Kazdy ma swoje kryteria tego , co wlasciwe a co nie.

Oczywiście, ale twoje są prostackie i lepiej zachowaj je dla siebie.



Straszna awanturnica z ciebie :-D

Jesli jednak masz nadzieje, ze bedziemy sie tutaj klocic w twoim stylu, to juz sie przeliczylas :-D

EOT


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 06 lip 2019, 10:46

KAAN pisze: Słowo Boże jest w sprzeczności z twoją narracją



Nie Slowo Boze lecz slowo Pawla jest w sprzecznosci z moja narracja.

U ciebie natomiast jest dokladnie odwrotnie.

Ewangelia św. Jana 12:48 Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym


Dokladnie tak, KAAN....Ale co z tego, skoro ty do tego samego naczynia wrzucasz Slowo Boga i slowo czlowieka...Warzysz sobie taki chrzescijanski bigos i serwujesz go swoim zindoktrynowanym, nieswiadomym niczego, sluchaczom.

Wiem, co mowie KAAN....bo sama dluuuuuuuuuuugo odzywialam sie tym bigosem.

Niewiele brakowalo, abym sie wykonczyla z powodu duchowej sepsy :-D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 06 lip 2019, 12:49

Luba pisze:
KAAN pisze: Słowo Boże jest w sprzeczności z twoją narracją
Nie Slowo Boze lecz slowo Pawla jest w sprzecznosci z moja narracja.
Słowo głoszone przez apostołów jest Słowem Bożym, apostołowie byli prorokami Bożymi, dlatego błądzisz nie uznając Słowa Bożego.
Ewangelia św. Jana 12:48 Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym
Dokladnie tak, KAAN....Ale co z tego, skoro ty do tego samego naczynia wrzucasz Slowo Boga i slowo czlowieka...
Nie rozpoznajesz Słowa Bożego bo według własnego widzimisie odrzucasz to co Duch Święty przekazał w Słowie. Ty nieuznajesz nie tylko Pawła ale i Piotra który o Pawle świadczył.
nieswiadomym niczego, sluchaczom.
Sama żyjesz w nieświadomości, nie umiesz nawet wskazać autorytetu na jakim się opierasz, było wielu samozwańców takich jak ty.
abym sie wykonczyla z powodu duchowej sepsy :-D
Wykończyła cię diabelska sepsa odrzucenia Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 07 lip 2019, 13:21

KAAN pisze:Wykończyła cię diabelska sepsa odrzucenia Słowa Bożego.



KAAN, dzieki Duchowi Prawdy, ktory we mnie mieszka, nikt i nic nie jest w stanie zniewolic mnie duchowo i skazac na duchowa smierc.

Oczywiscie nie odrzucilam Slowa Bozego zawartego w Biblii, poniewaz Duch Prawdy pomogl mi je tam dopiero znalezc i oddzielic od zydowsko-chrzescijanskiego kamuflazu, ktory dla niewolnikow systemu jest wystarczajaca bariera, uniemozliwiajaca rozpoznanie przekazywanej przez Ojca i Syna wyzwalajacej Prawdy ....Za sprawa tego kamuflazu( jak to mowi smieszne porzekadlo: "Trawa zielona i krowa zielona") podaje sie chrzescijanom zatruta karme duchowa, udajaca Slowo Boze.

Zwroc na to uwage, przy nastepnym "posilku" :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 07 lip 2019, 13:38

Luba pisze:
KAAN pisze:Wykończyła cię diabelska sepsa odrzucenia Słowa Bożego.
KAAN, dzieki Duchowi Prawdy, ktory we mnie mieszka...
Twoja prezentacja na forum wskazuje że nie mieszka, deklaracje nie wystarczą, musza mieć odbicie w rzeczywistości i co najważniejsze, w rzeczywistości duchowej.
nikt i nic nie jest w stanie zniewolic mnie duchowo
Bo już jesteś zniewolona, musisz uwierzyć Panu Jezusowi a nie swoim imaginacjom.
Oczywiscie nie odrzucilam Slowa Bozego zawartego w Biblii...
Cała Biblia jest Słowem Bożym, odrzuciłaś część czyli nie masz całości.
, poniewaz Duch Prawdy pomogl mi je tam dopiero znalezc
Ten duch który to zrobił to duch fałszu nasłany przez diabła. On cały czas walczy ze Słowem Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: ami » 07 lip 2019, 18:05

Luba

Słudzy Nowego Przymierza Ducha


1 Kor.2.12 A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.
1 Kor.2.14 Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.
2 Kor.3.4 A taką ufność mamy przez Chrystusa ku Bogu.
2 Kor.3.6 Który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami Nowego Przymierza, nie litery, lecz Ducha, bo litera zabija, Duch zaś ożywia.
Rzym.8.14 Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.


Nas prowadzi Duch Boży, który jest znacznie ważniejszy od Biblii, o której Jezus nic nie mówił, jako Słowie Bożym.
Z NT wynika, że to Chrystus jest Słowem Bożym, a nie Biblia.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 07 lip 2019, 19:29

ami pisze:Luba

Słudzy Nowego Przymierza Ducha


1 Kor.2.12 A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.
1 Kor.2.14 Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.
2 Kor.3.4 A taką ufność mamy przez Chrystusa ku Bogu.
2 Kor.3.6 Który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami Nowego Przymierza, nie litery, lecz Ducha, bo litera zabija, Duch zaś ożywia.
Rzym.8.14 Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.


Nas prowadzi Duch Boży, który jest znacznie ważniejszy od Biblii, o której Jezus nic nie mówił, jako Słowie Bożym.
Z NT wynika, że to Chrystus jest Słowem Bożym, a nie Biblia.




ami...wiesz, ze nie jestem fanka Pawla...za to cale zlo, wyrzadzone prawdziwym uczniom Jezusa, o ktorym informuje nas historia biblijna i ta pozabiblijna....

Sa jednak w " jego" (?) listach zapisane slowa, ktore przewyzszaja ludzka mysl i trafiaja wprost do otwartego na Prawde serca....

Ja oczywiscie uwielbiam zacytowane przez ciebie fragmenty...znam je na pamiec i utozsamiam sie z nimi... :->

I nie wazne komu przypisze sie ich autorstwo...bo AUTOREM takich slow moze byc tylko dziecko boze, ktorym opiekuje sie Duch Prawdy :)


Oczywistym dla mnie tez jest, ze Biblia nie jest Slowem Bozym...bo Slowa Bozego nie da sie przeciez zamknac w zadnej ksiedze .....Slowo Boze jest przeciez zywe...czytamy rowniez w pawlowym (?) Liscie do Hebrajczykow.... :-> :

Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.


Z NT wynika, że to Chrystus jest Słowem Bożym, a nie Biblia



Tak , ami...wiem to.... :-> ...tak przeciez napisal jedyny -moim zdaniem- prawdziwy ewangelista, Jan :


„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. (…) Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi” (J 1,1-5.9-12)


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 07 lip 2019, 19:46

KAAN pisze:
Luba pisze: poniewaz Duch Prawdy pomogl mi je tam dopiero znalezc
Ten duch który to zrobił to duch fałszu nasłany przez diabła. On cały czas walczy ze Słowem Bożym.



KAAN...twoje slowa dowodza zaslepienia twojego umyslu i serca wobec ZYWEGO SLOWA BOZEGO...

Upierajac sie przy opcji, ze jakas ksiega zredagowana przez ludzi jest Slowem Bozym, bardzo umniejszasz range i wage zywego Slowa Boga, ktore kieruje do nas Ojciec wylacznie przez swojego Ducha Prawdy.

Ktos, kto cale zycie ogranicza sie do tresci zawartej w martwej ksiedze, zredagowanej przez zwyklych smiertelnikow i nazywanej przez nich swieta, nie moze wzrastac duchowo....to niemozliwe.... :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 07 lip 2019, 20:13

Luba pisze:
KAAN pisze:
Luba pisze: poniewaz Duch Prawdy pomogl mi je tam dopiero znalezc
Ten duch który to zrobił to duch fałszu nasłany przez diabła. On cały czas walczy ze Słowem Bożym.
KAAN...twoje slowa dowodza zaslepienia ...
Nie masz podstaw do takich twierdzeń opierasz je o swoje widzimisie, marny to autorytet, ja opieram się o autorytet Słowa Bożego, twoje przekonania nie są Słowem Bożym ale twoją fantazją, albo co gorsza diabelskim zwiedzeniem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 07 lip 2019, 20:31

KAAN pisze: ja opieram się o autorytet Słowa Bożego


KAAN...sprobuj zweryfikowac znaczenie pojec, ktorymi sie poslugujesz.... :->

Nawet, jesli to zrobisz tylko w oparciu o teksty zawarte w Biblii, dojdziesz do wniosku, ze Slowo Boze to cos wiecej niz Biblia... :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 07 lip 2019, 22:44

Luba pisze:
KAAN pisze: ja opieram się o autorytet Słowa Bożego
KAAN...sprobuj zweryfikowac znaczenie pojec, ktorymi sie poslugujesz...
Pojęcia którymi się posługuję są dokładnie znane i określone, to fałszywa nowomowa każe ci wtłaczać w znane pojęcia nowe znaczenie wykręcające prawdę.
Luba pisze:Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->
Nie znasz Ducha ani prawdy, a od tego drugiego ducha nieświętego pozdrowień nie przyjmuję.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: ami » 08 lip 2019, 08:52

Luba

Oczywistym dla mnie tez jest, ze Biblia nie jest Slowem Bozym...bo Slowa Bozego nie da sie przeciez zamknac w zadnej ksiedze .....Slowo Boze jest przeciez zywe...czytamy rowniez w pawlowym (?) Liscie do Hebrajczykow....

Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

Z NT jasno wynika, że Biblia nie jest Słowem Bożym tak jak napisałaś:"że, Biblia nie jest Słowem Bożym". Jak to jest, że my to widzimy, a protestanci tej prawdy nie widzą?

W Hebr.4.12 Słowo Boże powinno być napisane z dużej litery, ponieważ odnosi się ono do Chrystusa.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 08 lip 2019, 11:42

ami pisze:Z NT jasno wynika, że Biblia nie jest Słowem Bożym.
Z NT jak i ze ST wynika że Biblia jest Słowem Bożym:

Księga Psalmów 119:89 Panie, słowo twoje trwa na wieki, Niewzruszone jak niebiosa.

I List św. Jana 2:5 Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 08 lip 2019, 18:07

KAAN pisze:
ami pisze:Z NT jasno wynika, że Biblia nie jest Słowem Bożym.
Z NT jak i ze ST wynika że Biblia jest Słowem Bożym:

Księga Psalmów 119:89 Panie, słowo twoje trwa na wieki, Niewzruszone jak niebiosa.

I List św. Jana 2:5 Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy.



KAAN, jak to sie stalo, ze ty dopatrzyles sie w tych wersetach tresci, ktorej tam nie ma....?....Przeciez tu jest mowa o zywym Slowie Bozym, a nie o Biblii :-D

Gdzie ty tu Biblie widzisz...?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości