Co dalej Epifanio?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 25 cze 2019, 10:05

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:
Jesteś w błędzie, znowu. :mrgreen:

Znowu ty jesteś w błędzie; Pan Jezus jest stworzycielem wszystkiego i to jego ręce wszystko stworzyły, dlatego to miejsce mówi wprost o życiu przed narodzinami w ciele.
Ix12 pisze:Przeczytaj sobie cały ten rozdział, Pan Jezus Powtarza kilka razy "Jam jest" w odniesieniu do tego ze jest obiecanym Mesjaszem, a nie że żył przed Abrahamem..
Czytałem i kontekst wyraźnie mówi o fakcie egzystencji a nie idei mesjasza.


Bzdury piszesz. Wersetów w których pisze ze Bóg stworzył wszystko sam jest kilkadziesiąt.
Bzdury piszesz, Pan Jezus jest Bogiem i stworzył świat:

J 1: 10 Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.

Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Kol 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i d1a niego zostało stworzone.
17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
18 On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
19 Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości


W tym czasie pan Jezus nie był nawet Synem Boga.
Pan Jezus był zawsze Synem Bożym. Od wieczności na wieczność.

W relacji ze stwarzania w rodzaju nie ma słowa o Panu Jezusie.
Jest:

I Księga Mojżeszowa 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.

Tam był Pan Jezus i stwarzał człowieka.

Kolosan 1 To NOWE STWORZENIE w Panu Jezusie.nie stare, ale ty nie masz o tym bladego pojęcia.
To całe stworzenie; rzeczy widzialne i niewidzialne.
Masz straszne braki.
Oj, myślę że ty masz braki, zamiast czytać Biblię słuchasz jakiegoś zwodziciela.

Pan Jezus pierwszy cud zrobił dopiero po chrzcie, kiedy dostał nadprzyrodzoną moc.
Pan Jezus uczynił cud stworzenia cztery tysiące lat wcześniej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 25 cze 2019, 10:42

Podałeś tylko jeden werset i to taki w którym nie ma mowy o Panu Jezusie. Kiepsko. Reszta to pobożne życzenia.

Uczyńmy Stwórca powiedział nie do Pana Jezusa, tylko do aniołów których stworzył pierwszego dnia , kiedy stwarzał niebo..

Pan Jezus nawet w planie był dopiero kiedy pierwsi ludzi zgrzeszyli przy zakładaniu ogrodu Eden.

Zamiast twoich bajek wole Biblię i Łukasza. który wie lepiej kiedy był początek Pana Jezusa..Łuk.1:35..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 25 cze 2019, 12:40

Ix12 pisze:Podałeś tylko jeden werset i to taki w którym nie ma mowy o Panu Jezusie. Kiepsko. Reszta to pobożne życzenia..
Jest, czytaj cały kontekst, przypomnij sobie fragmenty z J1, Hbr1, Kol 1.
Uczyńmy Stwórca powiedział nie do Pana Jezusa, tylko do aniołów których stworzył pierwszego dnia , kiedy stwarzał niebo..
Aniołowie stwarzali :D , byłeś tam i widziałeś do kogo mówił?
Pan Jezus nawet w planie był dopiero kiedy pierwsi ludzi zgrzeszyli przy zakładaniu ogrodu Eden.
Pan Jezus stworzył Eden i ludzi.
Zamiast twoich bajek wole Biblię i Łukasza. który wie lepiej kiedy był początek Pana Jezusa..Łuk.1:35..
Zamiast twoich bajek wolę całą Biblię a nie tylko jeden werset do którego się przyczepiłeś i go nie rozumiesz w kontekście całości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 25 cze 2019, 12:57

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Podałeś tylko jeden werset i to taki w którym nie ma mowy o Panu Jezusie. Kiepsko. Reszta to pobożne życzenia..
Jest, czytaj cały kontekst, przypomnij sobie fragmenty z J1, Hbr1, Kol 1.
Uczyńmy Stwórca powiedział nie do Pana Jezusa, tylko do aniołów których stworzył pierwszego dnia , kiedy stwarzał niebo..
Aniołowie stwarzali :D , byłeś tam i widziałeś do kogo mówił?
Pan Jezus nawet w planie był dopiero kiedy pierwsi ludzi zgrzeszyli przy zakładaniu ogrodu Eden.
Pan Jezus stworzył Eden i ludzi.
Zamiast twoich bajek wole Biblię i Łukasza. który wie lepiej kiedy był początek Pana Jezusa..Łuk.1:35..
Zamiast twoich bajek wolę całą Biblię a nie tylko jeden werset do którego się przyczepiłeś i go nie rozumiesz w kontekście całości.


Stwórca Stwarzał Sam. Jest kilkadziesiąt wersetów o tym. Dawałem kilka..Może Ty byłeś i widziałeś Pana Jezusa?

Kolosan 1, już Ci pisałem że to o Nowym Stworzeniu. Nie pamiętasz?

"Pan Jezus stworzył Eden i ludzi." Sam na to wpadłeś, czy twój guru?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 25 cze 2019, 16:17

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Podałeś tylko jeden werset i to taki w którym nie ma mowy o Panu Jezusie. Kiepsko. Reszta to pobożne życzenia..
Jest, czytaj cały kontekst, przypomnij sobie fragmenty z J1, Hbr1, Kol 1.
Uczyńmy Stwórca powiedział nie do Pana Jezusa, tylko do aniołów których stworzył pierwszego dnia , kiedy stwarzał niebo..
Aniołowie stwarzali :D , byłeś tam i widziałeś do kogo mówił?
Pan Jezus nawet w planie był dopiero kiedy pierwsi ludzi zgrzeszyli przy zakładaniu ogrodu Eden.
Pan Jezus stworzył Eden i ludzi.
Zamiast twoich bajek wole Biblię i Łukasza. który wie lepiej kiedy był początek Pana Jezusa..Łuk.1:35..
Zamiast twoich bajek wolę całą Biblię a nie tylko jeden werset do którego się przyczepiłeś i go nie rozumiesz w kontekście całości.

Stwórca Stwarzał Sam. Jest kilkadziesiąt wersetów o tym. Dawałem kilka..Może Ty byłeś i widziałeś Pana Jezusa?
Stwórca to ten sam Bóg, Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec i Duch Święty który też uczestniczył w stworzeniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 26 cze 2019, 07:34

KAAN pisze:
Ix12 pisze:
KAAN pisze:Znowu ty jesteś w błędzie; Pan Jezus jest stworzycielem wszystkiego i to jego ręce wszystko stworzyły, dlatego to miejsce mówi wprost o życiu przed narodzinami w ciele.
Czytałem i kontekst wyraźnie mówi o fakcie egzystencji a nie idei mesjasza.


Bzdury piszesz. Wersetów w których pisze ze Bóg stworzył wszystko sam jest kilkadziesiąt.
Bzdury piszesz, Pan Jezus jest Bogiem i stworzył świat:

J 1: 10 Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.

Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.

8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Kol 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i d1a niego zostało stworzone.
17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
18 On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
19 Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości


W tym czasie pan Jezus nie był nawet Synem Boga.
Pan Jezus był zawsze Synem Bożym. Od wieczności na wieczność.

W relacji ze stwarzania w rodzaju nie ma słowa o Panu Jezusie.
Jest:

I Księga Mojżeszowa 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.

Tam był Pan Jezus i stwarzał człowieka.

Kolosan 1 To NOWE STWORZENIE w Panu Jezusie.nie stare, ale ty nie masz o tym bladego pojęcia.
To całe stworzenie; rzeczy widzialne i niewidzialne.
Masz straszne braki.
Oj, myślę że ty masz braki, zamiast czytać Biblię słuchasz jakiegoś zwodziciela.

Pan Jezus pierwszy cud zrobił dopiero po chrzcie, kiedy dostał nadprzyrodzoną moc.
Pan Jezus uczynił cud stworzenia cztery tysiące lat wcześniej.


Jana 1:10 to o Literalnym Słowie Boga którym stwarzał..Zobacz Rodzaju 1, Hebr.11;3, Psalm 33:6

Hebr.1:8 W wielu innych przekładach pisze: Bóg twoim tronem..Szkoda że ich nie cytujesz, to wierniejsze tłumaczenie, nie sprofanowane przez trynitarian.

Kolosan 1 to nowe stworzenie, nie stare. Ile razy mam powtarzać? Może masz problemy z pamięcią?

Skoro twierdzisz że jest, ale nie podajesz wersetu, to znaczy że nie ma.. :mrgreen:

Tam nie było Pana Jezusa, tylko tak ci się wydaje ale Biblia mówi co innego. Jesteś pod wpływem dogmatów twojego guru.

Pan Jezus jest Synem Boga od narodzin, Łukasz wie lepiej od twojego guru..Łukasza 1:35.. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 26 cze 2019, 07:37

KAAN pisze:
Ix12 pisze:
KAAN pisze:Jest, czytaj cały kontekst, przypomnij sobie fragmenty z J1, Hbr1, Kol 1.
Aniołowie stwarzali :D , byłeś tam i widziałeś do kogo mówił?
Pan Jezus stworzył Eden i ludzi.
Zamiast twoich bajek wolę całą Biblię a nie tylko jeden werset do którego się przyczepiłeś i go nie rozumiesz w kontekście całości.

Stwórca Stwarzał Sam. Jest kilkadziesiąt wersetów o tym. Dawałem kilka..Może Ty byłeś i widziałeś Pana Jezusa?
Stwórca to ten sam Bóg, Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec i Duch Święty który też uczestniczył w stworzeniu.


Bzdury..Bóg jest nieśmiertelny, Pan Jezus złożył swoje życie w ofierze. 1 Tym 1:17.
Pan Jezus sam zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Noemi » 26 cze 2019, 09:52

Ix oj biednyś ty ,masz karę od kierownictwa czy co ? zamiast na Sybir wysłali cię na forum :O


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Ix12 » 26 cze 2019, 13:49

Noemi pisze:Ix oj biednyś ty ,masz karę od kierownictwa czy co ? zamiast na Sybir wysłali cię na forum :O


Jakiego kierownictwa? Do żadnej religii nie należę. Nie przykładaj do mnie swojej miary. Rozumiem że nie podważasz racji moich postów, to mnie bardzo cieszy. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: He.Lena » 26 cze 2019, 13:49

KAAN pisze:
KAAN pisze:

Pan Jezus uczynił cud stworzenia cztery tysiące lat wcześniej.
[/quote]

Skąd wziąłeś te 4 tysiące lat?


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: Noemi » 26 cze 2019, 22:39

Ix12 pisze:
Noemi pisze:Ix oj biednyś ty ,masz karę od kierownictwa czy co ? zamiast na Sybir wysłali cię na forum :O


Jakiego kierownictwa? Do żadnej religii nie należę. Nie przykładaj do mnie swojej miary. Rozumiem że nie podważasz racji moich postów, to mnie bardzo cieszy. :mrgreen:

mój wpis nie dotyczy twoich postów więc nie wyciągaj pochopnych wniosków i się nie ciesz , natomiast twoja litania w stopce świadczy przeciw tobie , bądź mężczyzną zostaw zabawki w piaskownicy dzieciom,czas dorosnąć


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 27 cze 2019, 08:45

He.Lena pisze:Skąd wziąłeś te 4 tysiące lat?
Według relacji biblijnej świat zostałstworzony ok 6000 lat temu czyli ok 4000 lat przed pierwszym przyjściem Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: He.Lena » 28 cze 2019, 10:44

KAAN pisze:
He.Lena pisze:Skąd wziąłeś te 4 tysiące lat?
Według relacji biblijnej świat zostałstworzony ok 6000 lat temu czyli ok 4000 lat przed pierwszym przyjściem Pana Jezusa.

Przecież nie ma dat w Biblii. Nie napisano też kiedy powstał świat.
Takie stwierdzenia są nieprawdziwe i przeczą niezliczonym dowodom materialnym, wydobytym z całego świata.
Czy jeśli ktoś nie wierzy w taki, jak twój pogląd to ... czym to skutkuje?
Czy ma to wpływ na zbawienie człowieka, na coś innego?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: KAAN » 28 cze 2019, 17:59

He.Lena pisze:
KAAN pisze:
He.Lena pisze:Skąd wziąłeś te 4 tysiące lat?
Według relacji biblijnej świat zostałstworzony ok 6000 lat temu czyli ok 4000 lat przed pierwszym przyjściem Pana Jezusa.
Przecież nie ma dat w Biblii.
Ale kiedy czyta się uważnie Biblię można policzyć odległość czasową od poszczególnych wydarzeń zapisanych w Biblii i powiązać to z obecnym systemem liczenia czasu.
Nie napisano też kiedy powstał świat.
Napisano: na początku... :)
Takie stwierdzenia są nieprawdziwe i przeczą niezliczonym dowodom materialnym, wydobytym z całego świata.
Nie przeczą, umiesz udowodnić ze nie mam racji?
He.Lena pisze:Czy ma to wpływ na zbawienie człowieka, na coś innego?
Nie wiem, może tak, bo jeśli ktoś ufa Biblii to jest większe prawdopodobieństwo że uwierzy i zostanie zbawiony.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co dalej Epifanio?

Postautor: He.Lena » 29 cze 2019, 12:11

powiązać to z obecnym systemem liczenia czasu.

Już tu dostrzegam mocne nadużycie i zasadniczą nieprawodłowość. Tym bardziej, że boski czas to nie jest nasz czas.
Napisano: na początku...

Wszystko ma swój początek. Jednak "na początku" nie oznacza, że było to 6 tysięcy lat temu. Początek (zalezy czego - to też istotne - naszej Ziemi, Wszechświata, Galaktyki itd.). Równie dobrze początek mógł (i ma) mieć miejsce miliardy lat temu.
Spekulacje i nadinterpretacje stosujesz.
Nie przeczą, umiesz udowodnić ze nie mam racji?

Dowody są w muzeach. Na pewno też w pracowniach i archiwach naukowców, a także w terenie.
A czy ty potrafisz udowodnić, że masz rację, a ja jej nie mam? Czy oprócz własnej wiary i przekonania masz coś jeszcze?
Po prostu, aby udowodnić niedowiarkom i rozsądnie myślącym.
Nie wiem, może tak, bo jeśli ktoś ufa Biblii to jest większe prawdopodobieństwo że uwierzy i zostanie zbawiony.

Myślę, że jedno z drugim ma niewiele wspólnego. Co to znaczy:"jeśli ktoś ufa Biblii". Jak i na ile należy ufać? Wiele ludzi nawet nie wiedziało co ta Księga zawiera i czy w ogóle istnieje, a są wierzący i zbawieni. Czy należy wierzyć w każde słowo, w każdą sytuację w niej opisaną? Jeśli tak, to jawi się dość ponury obraz.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości