Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 19 gru 2018, 09:23

Pielgrzym_diakon pisze:Jeśli to zdanie oznacza, że na podstawie Słowa Bożego mamy możliwość rozróżniania czy to co ktoś mówi jest słuszne a co nie, to jestem w stanie się z Tobą zgodzić. Jednak nie zgodziłem się nie z tym co uważasz za niesłuszne z tego co Wybrana pisze, a poprosiłem o to żebyś jej nie oskarżał. Jak dla mnie to znacząca różnica.
Powinieneś poczytać co wybrana pisała, ja oskarżam o fałszywą propagandę czyli fałszywą naukę propagowaną przez wybraną. Wolno mi to robić i mam nawet w obowiązku to robić i wskazywać na konsekwencje szerzenia fałszywej ideologii. Poza tym ideologia jest ściśle związana z wiarą; ta ideologia która jest głoszona przez wybraną dowodzi jej stanu przed Bogiem. Słowo Boże mówi o tym gdzie znajdą się ludzie głoszący fałszywą ideologię:

Objawienie św. Jana 20:10 A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

Pielgrzym_diakon pisze:I druga sprawa - czy "argument" pt. "Cytujesz nieadekwatne wersety do tematu" jeśli by padł z mojej strony, to uznałbyś za wartościowy?
Zależy od kontekstu, gdyby był prawdziwy to owszem wziął bym go pod uwagę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 19 gru 2018, 10:51

KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze:Jeśli to zdanie oznacza, że na podstawie Słowa Bożego mamy możliwość rozróżniania czy to co ktoś mówi jest słuszne a co nie, to jestem w stanie się z Tobą zgodzić. Jednak nie zgodziłem się nie z tym co uważasz za niesłuszne z tego co Wybrana pisze, a poprosiłem o to żebyś jej nie oskarżał. Jak dla mnie to znacząca różnica.
Powinieneś poczytać co wybrana pisała, ja oskarżam o fałszywą propagandę czyli fałszywą naukę propagowaną przez wybraną. Wolno mi to robić i mam nawet w obowiązku to robić i wskazywać na konsekwencje szerzenia fałszywej ideologii. Poza tym ideologia jest ściśle związana z wiarą; ta ideologia która jest głoszona przez wybraną dowodzi jej stanu przed Bogiem. Słowo Boże mówi o tym gdzie znajdą się ludzie głoszący fałszywą ideologię:

To znaczy, że dla ciebie fałszywą ideologią są nauki Jezusa, które to wybrani przez Niego Apostołowie nam przekazali w spisanych Ewangeliach. W których to Jezus nauczał o prawdzie i o wypełnianiu woli Bożej.
Ty te nauki zanegowałeś, to znaczy - że odrzucasz Jezusa.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 19 gru 2018, 12:52

wybrana pisze:To znaczy, że dla ciebie fałszywą ideologią są nauki Jezusa...
Dla mnie fałszywą nauką są twoje wymysły.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 19 gru 2018, 22:39

KAAN pisze:[...]ja oskarżam o fałszywą propagandę czyli fałszywą naukę propagowaną przez wybraną. Wolno mi to robić i mam nawet w obowiązku to robić i wskazywać na konsekwencje szerzenia fałszywej ideologii. Poza tym ideologia jest ściśle związana z wiarą; ta ideologia która jest głoszona przez wybraną dowodzi jej stanu przed Bogiem.


KAAN pisze:Wy (ty) nie jesteś chrześcijanką.


Widzę tutaj niespójność wypowiedzi. Jeszcze raz chcę podkreślić - czym innym jest ocenianie czyjejś nauki a czym innym jest mówienie zdań twierdzących skierowanych bezpośrednio na drugiego człowieka. Możliwe, że chciałeś powiedzieć "Uważam, że to co mówisz wskazuje na to, że nie jesteś chrześcijanką", jednak stwierdzenie "Nie jesteś chrześcijanką" nie zawiera w żadnym miejscu informacji o tym, że jest to Twoja opinia. Rozumiem, że mogłeś chcieć napisać co innego, jednak zrozum proszę, że jest to skrót myślowy, który nie każdy człowiek na ziemi rozumie a wymaganie od drugiej strony takiego zrozumienia jest niezastosowaniem się do poleceń Pana Jezusa.


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 20 gru 2018, 09:58

Pielgrzym_diakon pisze:Widzę tutaj niespójność wypowiedzi. Jeszcze raz chcę podkreślić - czym innym jest ocenianie czyjejś nauki a czym innym jest mówienie zdań twierdzących skierowanych bezpośrednio na drugiego człowieka. .
Jaka niespójność, konkretna osoba pisze banialuki i konsekwencją tego jest samookreślenie się tej osoby. Ja muszę określić status rozmówcy ponieważ gdyby fałszywą naukę nazwać chrześcijaństwem, to jak nazwać prawdziwą? Nazywanie siebie chrześcijaninem podczas gdy wyznawana jest niechrześcijańska ideologia jest wprowadzaniem czytających to forum w błąd i skrzywienie obrazu chrześcijanina w oczach wielu ludzi.
Możliwe, że chciałeś powiedzieć "Uważam, że to co mówisz wskazuje na to, że nie jesteś chrześcijanką", jednak stwierdzenie "Nie jesteś chrześcijanką" nie zawiera w żadnym miejscu informacji o tym, że jest to Twoja opinia.
I co z tego, każda opinia jest tego kto ją wygłasza.
Rozumiem, że mogłeś chcieć napisać co innego, jednak zrozum proszę, że jest to skrót myślowy, który nie każdy człowiek na ziemi rozumie a wymaganie od drugiej strony takiego zrozumienia jest niezastosowaniem się do poleceń Pana Jezusa.
Nie masz racji, Pan Jezus nie nakazał akceptować fałsz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 20 gru 2018, 17:14

wybrana pisze:To znaczy, że dla ciebie fałszywą ideologią są nauki Jezusa, które to wybrani przez Niego Apostołowie nam przekazali w spisanych Ewangeliach. W których to Jezus nauczał o prawdzie i o wypełnianiu woli Bożej.
Ty te nauki zanegowałeś, to znaczy - że odrzucasz Jezusa.


Jesteś bardzo bezczelna i manipulijesz , trzeba wielkiej bezczelnosci zeby wypisywać brednie jakie ty wypisujesz a zasłaniać sie naukami Jezusa, tu nie propagujesz nauk Jezusa wcale , nie odpowiadasz na pytania dotyczące twoich wypowiedzi a wrzucasz furę wersetów z Ewangelii wcale nie dotyczących tego o co cia pytano . Wkładasz fałszywe rzeczy w wypowiedzi innych jak np to:"dla ciebie fałszywą ideologią są nauki Jezusa,"

Gdzie KAAN napisał że nauki Jezusa są fałszywą ideologią pokaż i gdzie on to napisał , dopuki tego nie pokażesz jest to pomówienie i fałsz zarzucony komuś , i ogromna twoja pycha i bezczelność. i to:Ty te nauki zanegowałeś, to znaczy - że odrzucasz Jezusa."
To też pokaż gdzie KAAN neguje nauki Jezusa i =gdzie odrzuca Jezusa . Twoja ogromna bezczelność wskazuje ze jesteś wilkie w owczej skórze właśnie tak one działają szkalują np moderatorów czy ludzi którym zależy na prawdzie , tak też wilki w owczych skórach działaja w kosciołach że pokazują pastorów i starszych zboru w fał;szywym złym świetle co ty właśnie na tym forum robisz więc widze ze nie jesteś żadnym sympatykiem protestantyzmu ale bitą katolicką dywersantką wysłaną na to forum czyli wilkiem w owczej skórze . Czekam aż pokażesz gdzie to co zarzucasz moderatorowi on napisał bo jeśli takich rzeczy nie napisał to posługujesz się fałszem i kłamstwem a wiedz kto jest ojcem kłamastwa no i też twoim. Tym razem juz przegiełas z bezczelnoscią.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 20 gru 2018, 18:32

magda pisze:
wybrana pisze:To znaczy, że dla ciebie fałszywą ideologią są nauki Jezusa, które to wybrani przez Niego Apostołowie nam przekazali w spisanych Ewangeliach. W których to Jezus nauczał o prawdzie i o wypełnianiu woli Bożej.
Ty te nauki zanegowałeś, to znaczy - że odrzucasz Jezusa.

ł
Jesteś bardzo bezczelna i manipulijesz , trzeba wielkiej bezczelnosci zeby wypisywać brednie jakie ty wypisujesz a zasłaniać sie naukami Jezusa, tu nie propagujesz nauk Jezusa wcale , nie odpowiadasz na pytania dotyczące twoich wypowiedzi a wrzucasz furę wersetów z Ewangelii wcale nie dotyczących tego o co cia pytano . Wkładasz fałszywe rzeczy w wypowiedzi innych jak np to:"dla ciebie fałszywą ideologią są nauki Jezusa,"

Gdzie KAAN napisał że nauki Jezusa są fałszywą ideologią pokaż i gdzie on to napisał , dopuki tego nie pokażesz jest to pomówienie i fałsz zarzucony komuś , i ogromna twoja pycha i bezczelność. i to:Ty te nauki zanegowałeś, to znaczy - że odrzucasz Jezusa."
To też pokaż gdzie KAAN neguje nauki Jezusa i =gdzie odrzuca Jezusa . Twoja ogromna bezczelność wskazuje ze jesteś wilkie w owczej skórze właśnie tak one działają szkalują np moderatorów czy ludzi którym zależy na prawdzie , tak też wilki w owczych skórach działaja w kosciołach że pokazują pastorów i starszych zboru w fał;szywym złym świetle co ty właśnie na tym forum robisz więc widze ze nie jesteś sympatykiem protestantyzmu ale bitą katolicką dywersantką wysłaną na to forum czyli wilkiem w owczej skórze . Czekam aż pokażesz gdzie to co zarzucasz moderatorowi on napisał bo jeśli takich rzeczy nie napisał to posługujesz się fałszem i kłamstwem a wiedz kto jest ojcem kłamastwa no i też twoim. Tym razem juz przegiełas z bezczelnoscią.
t
Oczywiście,że KAAN i ty odrzuciliście nauki Jezusa, w których to głównie Jezus naucza jacy mamy być i jak mamy żyć, by wypełniać wolę Bożą, by w pełni stawać się dziećmi Bożymi.
Ja każde zdanie napisane we wcześniejszych postach popierałam cytatami z Ewangelii, a w stwierdziliście, że te cytaty są fałszem, bo wybrani Apostołowie Jezusa - Jan, Mateusz przekazywali kłamstwa. Podważyliście wartość nauczania Ewangelii Chrystusowej. Wypaczyliście przesłanie nauk Apostoła Pawła i jeszcze stwierdziliście, że hitler doszedł do władzy z woli Bożej i całe zło, które wyrządził - było z woli Bożej.
Takie fałszywe oskarżenie przeciwko Bogu może wnosić tylko szatan i jego słudzy.
Ja osobiście sprzeciwiam się by pozwalano tu w sposób tak jawny obrażać Boga.
Bóg jest Ojcem miłości, dobra, miłosierdzia i sprawiedliwości.
Takiego Boga poznaliśmy dzięki Jezusowi i jeśli ktoś nie chce uznać tej prawdy, to niech nie ośmiela nazywać się chrześcijaninem.
A jeżeli ktoś chce zapoznać się tu z prawdą, to niech przeczyta od strony 15 w tym temacie moje wpisy i odpowiedzi na nie KAANA i twoje, a zobaczy prawdę - w czym jest problem.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 20 gru 2018, 18:59

wybrana punkt karny za sianie fałszywych informacji na temat userów i trollowanie


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 20 gru 2018, 19:08

Noemi pisze: wybrana punkt karny za sianie fałszywych informacji na temat userów i trollowanie

A ten powyższy wpis magdy, to czym był?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 20 gru 2018, 20:09

wybrana pisze:Oczywiście,że KAAN i ty odrzuciliście nauki Jezusa, w których to głównie Jezus naucza jacy mamy być i jak mamy żyć, by wypełniać wolę Bożą, by w pełni stawać się dziećmi Bożymi.


To oszczerstwo i pomówienie zacytuj gdzie ktoś z nas odrzuca nauki Jezusa udowodnij ze ktoś z nas to zrobił inaczej nas obrażasz.

wybrana pisze:a każde zdanie napisane we wcześniejszych postach popierałam cytatami z Ewangeli


Diabeł też cytowal Jezusowi Słowo Boze bo też je dobrze zna to nie dowód że masz rację bo cytaty sa nie na temat zwykle tak robisz

wybrana pisze: a w stwierdziliście, że te cytaty są fałszem, bo wybrani Apostołowie Jezusa - Jan, Mateusz przekazywali kłamstwa.


Następne oszczerstwo i pomówienie bez żadnej podstawy , zacytuj gdzie ktoś napisał ze cytaty z Ewangeli są fałszem i gdzie ktos napisał ze ci apostołowie pisali kłamstwa to właśnie sobie wyyśliłaś i rzucasz iszczerstwa i pomówienia , zacytuj gdzie tak ktoś napisał.

wybrana pisze:Podważyliście wartość nauczania Ewangelii Chrystusowej[/quote

Na jakiej podstawie to mówisz zacytuj

wybrana pisze:że hitler doszedł do władzy z woli Bożej i całe zło, które wyrządził - było z woli Bożej.


Każda władza od Boga pochodzi tego uczy Pismo a też uczy ze nic sie stać nie moze bez Bożego przyzwolenia nawet diabeł działa za Bozym przyzwoleniem zeby przwda wylazła na wierzch tak jak teraz wyłazi prawda o tobie.

wybrana pisze:Takie fałszywe oskarżenie przeciwko Bogu może wnosić tylko szatan i jego słudzy.


Czyli Pismo Świete bo ono tak uczy że nawet wróbel nie zdechnie bez woli Ojca a co dopiero ludzie. Czyli to ty porównujesz nauki z Biblii do działania diabelskiego , no to ładnie wybrana Biblię dostaliśmy od Ducha Świetego .

wybrana pisze:A jeżeli ktoś chce zapoznać się tu z prawdą, to niech przeczyta od strony 15 w tym temacie moje wpisy i odpowiedzi na nie KAANA i twoje, a zobaczy prawdę - w czym jest problem.


Czytałam i stwierdzam ze wypisujesz swoje brednie jak i dawniej je pisałaś i nawet nie raczysz sie zastanowić czy przypadkiem nie zginiesz dzieki tej twojej postawie , KAAN ci pisze logicznie i rozsadnie to co jest w Piśmie Świetym a ty swoje bajdy wymyslone i dlatego nie jesteś w stanie w ogóle ocenic tego co on ci nawypisywał a ma cierpliwosć zeby ci odpowiadać bo gdybym to ja była modem to już byś miała bana


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 21 gru 2018, 12:35

KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze:Widzę tutaj niespójność wypowiedzi. Jeszcze raz chcę podkreślić - czym innym jest ocenianie czyjejś nauki a czym innym jest mówienie zdań twierdzących skierowanych bezpośrednio na drugiego człowieka. .
Jaka niespójność, konkretna osoba pisze banialuki i konsekwencją tego jest samookreślenie się tej osoby. Ja muszę określić status rozmówcy ponieważ gdyby fałszywą naukę nazwać chrześcijaństwem, to jak nazwać prawdziwą? Nazywanie siebie chrześcijaninem podczas gdy wyznawana jest niechrześcijańska ideologia jest wprowadzaniem czytających to forum w błąd i skrzywienie obrazu chrześcijanina w oczach wielu ludzi.
Możliwe, że chciałeś powiedzieć "Uważam, że to co mówisz wskazuje na to, że nie jesteś chrześcijanką", jednak stwierdzenie "Nie jesteś chrześcijanką" nie zawiera w żadnym miejscu informacji o tym, że jest to Twoja opinia.
I co z tego, każda opinia jest tego kto ją wygłasza.
Rozumiem, że mogłeś chcieć napisać co innego, jednak zrozum proszę, że jest to skrót myślowy, który nie każdy człowiek na ziemi rozumie a wymaganie od drugiej strony takiego zrozumienia jest niezastosowaniem się do poleceń Pana Jezusa.
Nie masz racji, Pan Jezus nie nakazał akceptować fałsz.


Kaan,
Nie jestem w stanie zrozumieć Twojej odpowiedzi. Przemyślałem w związku z tym co mogę dalej zrobić i chciałbym Ciebie przeprosić.

Po pierwsze przepraszam za to, że założyłem, że przeczytasz moją wypowiedź od początku do końca.
Po drugie przepraszam za to, że założyłem, że będziesz próbował zrozumieć to co napisałem, a w razie wątpliwości zadasz pytania.

Moje przeprosiny są szczere i napisane świadomie a nie w porywie złości, uprzedzeń, czy też emocjonalnego uniesienia. Dotykają one założeń, które przyjąłem zaczynając z Tobą rozmowę. Jednocześnie wynikają one wprost z tego, że Twoja odpowiedź w żadnym miejscu nie dotyka tego, co próbowałem Tobie przekazać w wiadomości poprzedniej. Mógłbym jeszcze co prawda założyć złe intencje po Twojej stronie, jednak uważam to za błędne zachowanie i dlatego nie mam zamiaru tak postępować.


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 21 gru 2018, 13:28

Pielgrzym_diakon pisze:Moje przeprosiny są szczere....
Nie trzeba było, nie czuję się jakoś obrażony i jestem od początku przekonany o twojej szczerości, dyskusja nawet mocna, trochę ostra jest tylko dyskusją, mamy inne sposoby postrzegania wielu spraw i tyle. Nie wiń siebie za swoje przekonania, raczej spróbuj przemyśleć to co napisałem, spróbuj zrozumieć mój punkt widzenia; to na pewno zbliży nasze rozumienie wiary chrześcijańskiej. Wierzę że jesteś szczery w swojej wierze i chcesz być coraz bliżej Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 gru 2018, 22:48

Cały wszechświat podlega jakiemuś prawu. Człowiek również podlega rożnym prawom. Jest to prawo moralne, cywilne, karne, obyczajowe itd.,jednak najważniejsze prawo jakiemu podlega człowiek - jest Prawo Boże, które Stwórca ustalił wobec swojego stworzenia. Prawo Boże jest święte, wieczne i dające mu łaskę życia wiecznego. Łaska życia wiecznego jest dana tym, co pragną zachowywać i wypełniać Prawo Boże. To Prawo nadaje człowiekowi tytuł stania się dzieckiem Bożym.
Jezus nauczał:
E.Mateusza
[b]5:17Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
5:18Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
5:19Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
5:20Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.

Bóg dał Izraelitom przykazania - Dekalog, ale Izraelici zmienili te Prawa Boże według własnych pożądliwości i ustanowili własne zasady życia.
Jezus narodził się po to, by dać ludziom łaskę zbawienia, dlatego mówił:
16:24Wtedy Jezus rzekł do uczniów swoich: Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój, i niech idzie za mną.
16:25Bo kto by chciał życie swoje zachować, utraci je, a kto by utracił życie swoje dla mnie, odnajdzie je.
16:26Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?
16:27Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego.

Apostoł Paweł wykluczał z Prawa - rytualne uczynki zakonu, bo one nie były wstanie odkupić grzechu.
Grzechy człowieka odkupił Jezus Chrystus i dał człowiekowi dar - łaskę zbawienia, ale ten dar może człowiek przyjąć lub odrzucić.
Jeżeli pragnie przyjąć ten dar, to zobowiązany jest jako dziecko Boże - wypełniać Prawa Boże, czyli uświęcać swoje życie w miłości Bożej. Powinien przyjmować nauki Jezusa Chrystusa do swojego życia, bo Jezus Chrystus jest Drogą i Światłem, które tą drogę oświeca.
Jeżeli odrzuca Łaskę Zbawienia, to żyje według własnych pożądliwości - z dala od Praw Bożych.
Nie można nauczać, że Zakon Prawa - wyzwala grzech, bo Zakon Prawa jest nam dany- byśmy nie grzeszyli.
Prawo Boże jest wieczne i święte.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 22 gru 2018, 00:06

wybrana pisze:Łaska życia wiecznego jest dana tym, co pragną zachowywać i wypełniać Prawo Boże.
Łaskę życia wiecznego otrzymują ci którzy wierzą Panu Jezusowi:

J 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


A nie z wypełniania prawa:

List do Rzymian 3:20 Dlatego z uczynków prawa nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez prawo jest poznanie grzechu.

List do Rzymian 11:6 A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.

List do Efezjan 2:9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.

To Prawo nadaje człowiekowi tytuł stania się dzieckiem Bożym.
Dzieckiem Bożym jest ten co uwierzył i z tej wiary został zbawiony.

Jeżeli pragnie przyjąć ten dar, to zobowiązany jest jako dziecko Boże - wypełniać Prawa Boże, czyli uświęcać swoje życie w miłości Bożej.
Zbawinie to nie jest transakcja handlowa, nie ma zobowiązania, jest dar, nie rozumiesz słowa dar. Uświęcenie możliwe jest tylko dla człowieka zbawionego z wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 22 gru 2018, 11:09

Wiarę poświadcza się swoimi uczynkami, bo bez uczynków wiara jest martwa. Swoimi uczynkami - swoim życiem poświadczamy wartość i jakość naszej wiary, oraz to, czy podejmując decyzje i wybory skupiamy się na życiu z Bogiem i wypełnianiu woli Bożej. Bez tego poświadczenia nie ma wiary, bo wiara - to życie - życie w pełnej jedności z Bogiem i uświęcanie swojego życia w miłości Bożej.
Piękne deklaracje i wyniosłe słowa nie dają świadectwa, czy nasza wiara jest prawdziwa, czy tylko jest taką miedzią brzęczącą i czy jest jak ta glina, która po próbie ognia rozpada się i jest bezużyteczna.
Cóż warta jest wiara człowieka, co uwierzył w Jezusa i Jego dar zbawienia, jeżeli jego życie - jego uczynki nie zachowują przykazań Bożych - Praw Bożych.
Prześpię się z mężem sąsiadki i powiem - mogę to robić, mogę sobie zgrzeszyć, bo już prawo mnie nie obowiązuje, bo Jezus umarł za mój grzech?
Cóż to za błędna i fałszywa kalkulacja.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości