Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 30 lis 2018, 12:41

Torcik pisze:
KAAN pisze:Wykręcasz i szydzisz z Ewangelii, czegoś takiego nie ma w Biblii..
Nie szydzę, ani mi to w głowie. To ty tak odczytujesz, ale niesłusznie. Przecież tak jest w Biblii, ja tylko innymi słowami wypowiedziałam to, co sam cały czas nam ogłaszasz. Nie widzisz tego?
Nie widzę, Biblia nie uczy tego o czym piszesz, ja tego co piszesz nie głoszę.

Aż nasuwa się dalsze pytanie, ale znowu odrzucisz piłeczkę..., ale co tam, zaryzykuję: Zbór Pański. No właśnie, gdzie o tym jest w Biblii? Bo według mnie to wytwór wyobraźni, czysta fikcja i matrix w wydaniu "nawiedzonych".
Biblia mówi o eklezji (np.Dz 20:28 spolszczenie od ἐκκλησία) termin ten oznacza zgromadzenie, zbiorowisko, wspólnota wywołana (καλέω) z (ἐκ) ogółu ludzi. Chrześcijanie nazywają to zgromadzenie, albo grupe ludzi jako Zbór, a ponieważ został wywołany przez Pana to jest to Zbór Pański, albo Zbór Boży. Jak widzisz musisz się jeszcze sporo nauczyć, bo pewne oczywiste rzeczy dla wierzących są dla ciebie fikcją i matrixem.
Zamiast ryzykować i wyzywać innych od nawiedzonych zachęcam cię do pokornego słuchania Słowa i nabywania mądrości poprzez bojaźń Bożą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 30 lis 2018, 13:18

Biblia mówi o eklezji (np.Dz 20:28 spolszczenie od ἐκκλησία) termin ten oznacza zgromadzenie, zbiorowisko, wspólnota wywołana (καλέω) z (ἐκ) ogółu ludzi. Chrześcijanie nazywają to zgromadzenie, albo grupe ludzi jako Zbór, a ponieważ został wywołany przez Pana to jest to Zbór Pański, albo Zbór Boży. Jak widzisz musisz się jeszcze sporo nauczyć, bo pewne oczywiste rzeczy dla wierzących są dla ciebie fikcją i matrixem.
Zamiast ryzykować i wyzywać innych od nawiedzonych zachęcam cię do pokornego słuchania Słowa i nabywania mądrości poprzez bojaźń Bożą.


Tylko, że to ja wiem, co mówią Dzieje Ap. Jednak idziesz trochę, a może dużo dalej i dorabiasz ideologię i słownictwo (nazewnictwo) z własnych fantazji. Sugerujesz, że jacyś nadludzie są wśród tego Zboru Pańskiego, a jak ktoś pyta to dostaje ot...takie podsumowanie:"Jak widzisz musisz się jeszcze sporo nauczyć, bo pewne oczywiste rzeczy dla wierzących są dla ciebie fikcją i matrixem".
Czy wiesz, że możesz się mylić?, czy dopuszczasz możliwość, że takimi wpisami łamiesz szczerą wiarę drugiej osoby i zniechęcasz ją do kontaktów z osobami wierzącymi, poszukiwań odpowiedzi na swoje wątpliwości, i wyrządzasz szkody w duchowości?
Pokornie słuchałam Słowa przez ponad 20 lat. Nie podważałam niczego, aż...trafiłam tu, na forum. I właściwie runęło wszystko, a co jeszcze nie runęło to jest na najlepszej drodze...
Skoro tak święta osoba, taki nauczyciel jak ty, mówi ciągle i ciągle wszystkim, że nie wierzą, że wszystko jest z nimi nie tak, to jak mam ufać jakimś pastorom, nauczycielom w zborach, czy słuchając kazań w internecie?
Co ma robić człowiek, który wierzy nieco inaczej od ciebie? Pomyśl o tym, czy naprawdę dobrze czynisz.
Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam (oczywiście, nie śmiem napisać: Bracie, bo przecież nie jesteśmy w jednym Zborze Pańskim. Twój Jezus jest tym właściwym, mój zapewne nie jest i to jest tragiczne, Kaanie :-( ).


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 30 lis 2018, 15:49

Noemi pisze:
wybrana pisze:Księgę żywota sami tworzymy. Albo się tam wpisujemy, jako petendenci do dalszego życia, albo nas tam nie ma.

gdzie to wyczytalas ,albo gdzie takie dyrdymaly uslyszalas


„Kto zgrzeszył przeciwko mnie, tego wymażę ze swej księgi” (Wyjścia 32:33). Jeżeli jednak okażemy się wierni Bogu, to pozostaniemy w „zwoju życia” (Objawienie 20:12).

Czyli widzisz, to człowiek swoją wolą decyduje, czy chce być wierny Bogu i pozostać w swojej księdze życia, czy woli grzeszyć i być z tej księgi wymazany.
Księga życia, to księga ludzi zbawionych, co wyprali swoje szaty we krwi Baranka i wybielili je.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 30 lis 2018, 19:18

KAAN, wiemy, że wąż skusił w Edenie człowieka do grzechu.
Wąż starodawny - to szatan.
Wiemy, że w II przykazaniu Dekalogu, Bóg Ojciec Wszechmogący zabronił czynić jakiekolwiek obraz lub rzeźbę tego, co na niebie, ziemi, w morzu i pod ziemią.

A jak to wytłumaczysz?
IV Mojżeszowa
W pewnym momencie tej długiej i uciążliwej drogi lud Izraela „zaczął mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi” (Lb 21, 5). To mówienie przeciw Bogu oznaczało niezgadzanie się na wędrówkę i trud pobytu na pustyni oraz marny codzienny posiłek. Wówczas: „Zesłał więc Pan na lud węże o jadzie palącym, które kąsały ludzi, tak, że wielka liczba Izraelitów zmarła (Lb 21, 6). Jednak w tym trudnym czy wręcz dramatycznym położeniu Mojżesz nie pozostał obojętnym na cierpienie ludu Izraela. Prosił Boga o pomoc i na Jego polecenie miało miejsce wywyższenie miedzianego węża na wysokim palu (Lb 21, 8-9). Jak zostało zapisane w Księdze Liczb: „wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzał na niego, został przy życiu” (Lb 21, 8).

Nie oskarżam Mojżesza, bo wiem, że te księgi pisali różni autorzy powołując się na Mojżesza - ale szatan już w tym prawie zbierał swoje żniwo.

Wąż - symbol szatana wywyższony na pustyni.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 30 lis 2018, 19:29

Torcik pisze:
Biblia mówi o eklezji (np.Dz 20:28 spolszczenie od ἐκκλησία) termin ten oznacza zgromadzenie, zbiorowisko, wspólnota wywołana (καλέω) z (ἐκ) ogółu ludzi. Chrześcijanie nazywają to zgromadzenie, albo grupe ludzi jako Zbór, a ponieważ został wywołany przez Pana to jest to Zbór Pański, albo Zbór Boży. Jak widzisz musisz się jeszcze sporo nauczyć, bo pewne oczywiste rzeczy dla wierzących są dla ciebie fikcją i matrixem.
Zamiast ryzykować i wyzywać innych od nawiedzonych zachęcam cię do pokornego słuchania Słowa i nabywania mądrości poprzez bojaźń Bożą.

Tylko, że to ja wiem, co mówią Dzieje Ap. Jednak idziesz trochę, a może dużo dalej i dorabiasz ideologię i słownictwo (nazewnictwo) z własnych fantazji. Sugerujesz, że jacyś nadludzie są wśród tego Zboru Pańskiego,
Znowu piszesz o czymś czego nie rozumiesz i uznajesz za fantazję. Ja nigdzie nie piszę o nadludziach, tylko o ludziach zbawionych, tylko tacy należą do Zboru Pańskiego.
Czy wiesz, że możesz się mylić?,
Ja wiem tylko ty tego nie wiesz.
czy dopuszczasz możliwość, że takimi wpisami łamiesz szczerą wiarę drugiej osoby
A tam, od razu szczerą, nie widzę w twoich słowach szczerej wiary, raczej szczere zwątpienie i szczery chaos.

i zniechęcasz ją do kontaktów z osobami wierzącymi, poszukiwań odpowiedzi na swoje wątpliwości, i wyrządzasz szkody w duchowości?
Na twoje wrogie sugestie mogę odpowiedzieć tylko Słowem:

Objawienie św. Jana 22:11 Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.

Pokornie słuchałam Słowa przez ponad 20 lat.
Nie wierzę ci. To co wypisujesz nie ma nic wspólnego z pokorą względem Słowa.
Nie podważałam niczego, aż...trafiłam tu, na forum.
Nie wierzę ci, podważałaś całe życie i nadal podważasz.
I właściwie runęło wszystko, a co jeszcze nie runęło to jest na najlepszej drodze...
Nie runęło bo nie miało co, nie zwalaj winy za własną niewiarę na kogoś innego.
Skoro tak święta osoba, taki nauczyciel jak ty, mówi ciągle i ciągle wszystkim, że nie wierzą, że wszystko jest z nimi nie tak, to jak mam ufać jakimś pastorom, nauczycielom w zborach, czy słuchając kazań w internecie?
Znowu piszesz nieprawdę, stosujesz śmierdzącą erystykę w nieuprawnionych uogólnieniach.
Co ma robić człowiek, który wierzy nieco inaczej od ciebie?
Niech czyta Biblię i weryfikuje to co głoszę z Biblią.
Pomyśl o tym, czy naprawdę dobrze czynisz.
Przed tobą nie będę się spowiadał, nie masz autorytetu.
Dziękuję za uwagę.
Służę uprzejmie :)
Pozdrawiam (oczywiście, nie śmiem napisać: Bracie, bo przecież nie jesteśmy w jednym Zborze Pańskim. Twój Jezus jest tym właściwym, mój zapewne nie jest i to jest tragiczne, Kaanie :-( ).
Rzeczywiście tragiczne dla ciebie, rozsadza cię wewnętrzny bunt z którym nie umiesz sobie dać rady, kąsasz mnie i chcesz jakoś pokonać w swojej walce (nie wiem o co) w imię czego? Do tego profanujesz Imię Pańskie używając je do słownych przepychanek... Oj Torciku... a masz taki słodki nick :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 30 lis 2018, 19:46

Dzięki za rozmowę, Kaan. Pewnie masz sporo racji. Boli mnie tylko, że zarzucasz mi kłamstwa, ale trudno. Ja też nie musze się tłumaczyć. Masz prawo mi nie wierzyć. Pozdrawiam cię, naprawdę szczerze. :-)
Słodki wcale nie jest, po prostu skrót od imienia - Teresa i nazwiska na Orc.... :-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 30 lis 2018, 19:51

KAAN, wiemy, że wąż skusił w Edenie człowieka do grzechu.
Wąż starodawny - to szatan.
Wiemy, że w II przykazaniu Dekalogu, Bóg Ojciec Wszechmogący zabronił czynić jakiekolwiek obraz lub rzeźbę tego, co na niebie, ziemi, w morzu i pod ziemią.

A jak to wytłumaczysz?
IV Mojżeszowa
W pewnym momencie tej długiej i uciążliwej drogi lud Izraela „zaczął mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi” (Lb 21, 5). To mówienie przeciw Bogu oznaczało niezgadzanie się na wędrówkę i trud pobytu na pustyni oraz marny codzienny posiłek. Wówczas: „Zesłał więc Pan na lud węże o jadzie palącym, które kąsały ludzi, tak, że wielka liczba Izraelitów zmarła (Lb 21, 6). Jednak w tym trudnym czy wręcz dramatycznym położeniu Mojżesz nie pozostał obojętnym na cierpienie ludu Izraela. Prosił Boga o pomoc i na Jego polecenie miało miejsce wywyższenie miedzianego węża na wysokim palu (Lb 21, 8-9). Jak zostało zapisane w Księdze Liczb: „wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzał na niego, został przy życiu” (Lb 21, 8).

Nie oskarżam Mojżesza, bo wiem, że te księgi pisali różni autorzy powołując się na Mojżesza - ale szatan już w tym prawie zbierał swoje żniwo.

Wąż - symbol szatana wywyższony na pustyni.

KAAN i jeszcze jeden wąż
3Wtedy rozkazał: "Rzuć ją na ziemię". A on rzucił ją na ziemię, i zamieniła się w węża. Mojżesz zaś uciekał przed nim. 4 Pan powiedział wtedy do Mojżesza: "Wyciągnij rękę i chwyć go za ogon". I wyciągnął rękę i uchwycił go, i stał się znów laską w jego ręku. 5 "Tak uczyń, aby uwierzyli, że ukazał tobie Pan, Bóg ojców ich, Bóg Abrahama Bóg Izaaka i Bóg Jakuba". (Wj 4, 3-5)

Same węże w tym Starym Testamencie?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 30 lis 2018, 19:54

wybrana pisze:KAAN, wiemy, że wąż skusił w Edenie człowieka do grzechu.
Wąż starodawny - to szatan.
To prawda.
Wiemy, że w II przykazaniu Dekalogu, Bóg Ojciec Wszechmogący zabronił czynić jakiekolwiek obraz lub rzeźbę tego, co na niebie, ziemi, w morzu i pod ziemią.
I zakazał się im kłaniać i im służyć, nie samo "czynić podobiznę".
wybrana pisze:A jak to wytłumaczysz?
..(Lb 21)
Nie oskarżam Mojżesza,...
Wąż - symbol szatana wywyższony na pustyni.
To nie symbol szatana, tylko tego węża co kąsał. Wąż na drzewcu wywyższony na pustyni jest symbolem ukrzyżowanego grzechu. Pan Jezus za nas stał się grzechem...

II List do Koryntian 5:21 On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą

Dlatego spojrzenie na węża na pustyni było spojrzeniem na swój własny grzech, uznaniem własnego grzechu co jest niezbędne do zbawienia. Samo spojrzenie było aktem wiary, bo miedziany wąż sam w sobie jest czymś absurdalnym w całej sytuacji. Im większy nonsens tym większa wiara; przypomnij sobie Abrahama składającego Izaaka w ofierze. Nonsensem jest żeby Bóg żądał od człowieka ofiary z człowieka, sam o tym mówił:

Księga Jeremiasza 7:31 Wznieśli miejsce ofiarne Tofet w Dolinie Ben-Hinnoma, aby spalać w ogniu swoich synów i swoje córki, czego Ja nie nakazałem i co mi nawet na myśl nie przyszło.


Dlatego Pan Bóg dał rozwiązanie w tej sytuacji dając Abrahamowi barana uwikłanego rogami w krzakach w celu złożenia ofiary całopalnej.
Podobnie z wężem, który był potrzebny do uwierzenia Bogu który uleczył każdego kto spojrzał na węża.
Według ludzkiego rozumu poleganie na skazańcu - człowieku wiszącym na krzyżu jest absurdem, lepiej by było polegać na kimś kto nie wisi i ma władzę nad wiszącym aby go do krzyża przybić. Jednak wiara i objawienie Boże pozwala nam zaufać Panu Jezusowi ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 30 lis 2018, 19:56

KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN, wiemy, że wąż skusił w Edenie człowieka do grzechu.
Wąż starodawny - to szatan.
To prawda.
Wiemy, że w II przykazaniu Dekalogu, Bóg Ojciec Wszechmogący zabronił czynić jakiekolwiek obraz lub rzeźbę tego, co na niebie, ziemi, w morzu i pod ziemią.
I zakazał się im kłaniać i im służyć, nie samo "czynić podobiznę".
wybrana pisze:A jak to wytłumaczysz?
..(Lb 21)
Nie oskarżam Mojżesza,...
Wąż - symbol szatana wywyższony na pustyni.
To nie symbol szatana, tylko tego węża co kąsał. Wąż na drzewcu wywyższony na pustyni jest symbolem ukrzyżowanego grzechu. Pan Jezus za nas stał się grzechem...

II List do Koryntian 5:21 On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą

Dlatego spojrzenie na węża na pustyni było spojrzeniem na swój własny grzech, uznaniem własnego grzechu co jest niezbędne do zbawienia. Samo spojrzenie było aktem wiary, bo miedziany wąż sam w sobie jest czymś absurdalnym w całej sytuacji. Im większy nonsens tym większa wiara; przypomnij sobie Abrahama składającego Izaaka w ofierze. Nonsensem jest żeby Bóg żądał od człowieka ofiary z człowieka, sam o tym mówił:

Księga Jeremiasza 7:31 Wznieśli miejsce ofiarne Tofet w Dolinie Ben-Hinnoma, aby spalać w ogniu swoich synów i swoje córki, czego Ja nie nakazałem i co mi nawet na myśl nie przyszło.


Dlatego Pan Bóg dał rozwiązanie w tej sytuacji dając Abrahamowi barana uwikłanego rogami w krzakach w celu złożenia ofiary całopalnej.
Podobnie z wężem, który był potrzebny do uwierzenia Bogu który uleczył każdego kto spojrzał na węża.
Według ludzkiego rozumu poleganie na skazańcu - człowieku wiszącym na krzyżu jest absurdem, lepiej by było polegać na kimś kto nie wisi i ma władzę nad wiszącym aby go do krzyża przybić. Jednak wiara i objawienie Boże pozwala nam zaufać Panu Jezusowi ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu.


Czy ty myślisz, co mówisz? - takie teorie mogli wydawać katoliccy apogoleci, ale ty KAAN?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 30 lis 2018, 20:00

wybrana pisze:Czy ty myślisz, co mówisz? - takie teorie mogli wydawać katoliccy apogoleci, ale ty KAAN?
Nie pisz bzdur, tylko coś z sensem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 30 lis 2018, 22:59

KAAN pisze:
wybrana pisze:Wąż - symbol szatana wywyższony na pustyni.
To nie symbol szatana, tylko tego węża co kąsał. Wąż na drzewcu wywyższony na pustyni jest symbolem ukrzyżowanego grzechu.

Jaki symbol ukrzyżowanego grzechu?
KAAN napisał:
Pan Jezus za nas stał się grzechem...

Jakim grzechem?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 01 gru 2018, 01:15

Torcik pisze:czy dopuszczasz możliwość, że takimi wpisami łamiesz szczerą wiarę drugiej osoby i zniechęcasz ją do kontaktów z osobami wierzącymi, poszukiwań odpowiedzi na swoje wątpliwości, i wyrządzasz szkody w duchowości?


ZZadziwiasz mnie torciku że mozesz w ogóle napisać coś takiego po twoich wypowiedziach poprzednich podważających właśnie wiarę ludzi , czy moze asz problem z zapamietaniem co pisałaś wcześniej , Wysmiewałaś sie z wybrania Bożego przed załozeniem świata czyli ze słów Ducha Bozego który mówił przez apostoła , czy w ogóle jesteś chrześcijanka skoro nie szanujesz Słów Bozych i jeszcze robisz to tendencyjnie udajesz ze nie znasz tego jak jest to wybranie wytłumaczone a znasz Pismo dobrze

2Tm 2:20-21 bw
(20) W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych.
(21) Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego.

Umkneło ci chyba po to zeby sie ponabijać z wiary innych , jak widzisz jest wytłumaczone ze są wybrani jedni do zbawienia inni do innych celów nawet Judasz był wybrany do swojej roli , ale ten werset co zacytowałam pokazuje ze mozesz podjąć inna decyzję , każdy moze tak jak i Judasz mógł. I myślę że. na to forum Bóg przyprowadził cię specjalnie zebys zobaczyła jak nieprawdziwe masz mniemanie o swojej wierze , to nie jest bez powodu że tu jesteś , tu widzisz właśnie prawde o sobie i to sama ją wielokrotnie wypowiadasz, zobacz co z ciebie tu wyłazi . Tobie sie zdaje ze bardzo pokornie rzez 20 lat słuchasz Słowa . Ale tu Bóg ci pokazuje jaki z tego słowa robisz urzytek, jak bardzo go nie szanujesz i jaka masz "pokorę", jak gardzisz innymi chrześcijnami co ci piszą prawdę. To sie dzieje po to żebys sie nawróciła do Słowa Bozego, szanowała go i naprawdę zaczęła być pokorna . Mozesz własnie teraz podjac właściwa decyzję i to sobie przemysleć, spokornieć skoro tak o tej pokorze trąbisz i nie wypisywać rzeczy które mogą właśnie komuś kto tu przyszedł poszukiwać zaszkodzić . Tu właśnie na tym forum widzisz swoją wiarę jak w zwierciadle. Lepiej zebyś sie zastanowiła bo wygląda to marniutko po 20 latach pokory.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 01 gru 2018, 10:54

magda pisze:2Tm 2:20-21 bw
(20) W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych.
(21) Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego.

Do zbawienia powołani są wszyscy ludzie, ale nie każdy człowiek tego pragnie.
Do celów zaszczytnych powołani są ludzie wyznaczeni przez Boga do celów zaszczytnych, poświęconych i przydatnych dla Pana - nadających się do wszelkiego dzieła dobrego.
Takimi przeznaczonymi ludźmi byli Apostołowie, których Pan powołał i wyznaczył szczególną misję, by nauczali prawdy Bożej.
Jednych Bóg powołuje do prorokowania, a innych do nauczania.
Te wybranie nie jest dane wszystkim ludziom. Bóg znając człowieka, wie komu to zadanie powierzyć.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: christianinroman » 01 gru 2018, 12:36

Magda nie dziw się Torcikowi że takie brednie pisze, bo chociaż czyta Pismo Święte, to podpisuje się - ateistka ...


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 01 gru 2018, 12:46

christianinroman pisze:Magda nie dziw się Torcikowi że takie brednie pisze, bo chociaż czyta Pismo Święte, to podpisuje się - ateistka ...


Następny, który powinien wrócić do podstawówki i przyłożyć się do nauki, a szczególnie do czytania tekstów ze zrozumieniem.
Także tych:"
Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości