Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 24 lis 2018, 11:51

Torcik pisze:
wybrana pisze:
Torcik pisze:Twierdzisz, że bez Biblii ludzie nie wiedzieliby, co to jest grzech? Czy dobrze rozumiem? Jednak i ci co znają i ci co nie znają pogrążeni są w takich samych grzechach. Znajomość czy nieznajomość Biblii niczego nie zmienia. z tym dotarciem do prawdy to czysta demagogia. Nikt tak nie kłóci się o wszystko, dosłownie: o wszystko, jak ludzie podobno zaznajomieni z prawdą.
Czyli według stwierdzenia Kaana: Pan Jezus to Jahwe. Ten straszny i mściwy, zazdrosny, pochwalający zbrodnicze czyny swoich wybrańców Jahwe, to jest ten sam Jezus. No no no, coraz lepiej. To chyba jednak nie jest ten sam teraz i na wieki, coś się odmieniło. Ale, jak rozumiem, o tym wie tylko garstka i to w wielkiej tajemnicy, cała reszta wierzących to wmawiający sobie wiarę,ech, bez sensu to wszystko.

Bóg był od początku zawsze ten sam, bo jest zawsze tylko jedyny. Bez historii przeszłości trudno tworzyć przyszłość. Historia przeszłości pozwala nam potomnym zobaczyć, jak bardzo ludzie mogą pogrążać się w ciemności - a dlaczego pogrążać, bo wolą służyć ciemności - szatanowi, bo tak im łatwiej, bo w ten sposób spełniają swoje żądze, ale nie wypełniają woli Bożej.
Widząc na podstawie poznania tej historii, jak bardzo człowiek upadał i pogrążał się w grzechu, widzimy również jak wielka i bezwarunkowa jest miłość Boga do człowieka. Bóg nie odwrócił się od człowieka, ale nawet zniżył się do człowieka. Narodził się sam w słabym, grzesznym ciele ludzkim, bo pragnął dać nam świadectwo wiary - prawdę, byśmy się nią posilali.
Bóg wyciągnął do nas osobiście swoje ramiona i powiedział - przyjdzie, a ja was przytulę - ocalę. Dużo od nas nie wymaga, ale tylko tego, byśmy uwierzyli i poprzez tą wiarę - wypełniali wolę Bożą. A wolą Bożą jest to byśmy kochali Boga, bo Bóg jest miłością i by miłość królowała w naszym życiu i nas prowadziła.
Historia opisująca upadek człowieka, podkreśla znaczenie ofiary, jak wiele ona człowiekowi daje, jak wielkim jest ratunkiem dla człowieka.

Jak się cytuje to należy podać źródło. To nie jest pierwszy raz u ciebie, że obficie ściągasz czyjąś twórczość i wklejasz. Przykre.
W dodatku nie wiem, co chcesz mi tym wpisem oznajmić?
Jeszcze niedawno pisałaś, że bóg ST jest inny, a teraz co? Jednak zawsze ten sam i pełn wyłącznie miłości?Bo chyba nie wiem, jakimi drogami twoje myśli chodza w tej kwestii. Sama biblia pokazuje coś innego...

Mahomet czy jakikolwiek inny przywódca jakiejkolwiek religii wymaga całkowitego posłuszeństwa. Zawsze w każdej religii tak było. Wszelkie wojny na tle religijnym to właściwie wojny w imię wiary w jakiegośtam boga. Tak było i jest do dziś. Śmieszne jest to, że ludzie dali się tak wkręcić.
Że za wiarę w swojego boga są gotowi oddać własne życie i życie najbliższych. Śmieszne jest to, że każda ze stron jest głęboko i szczerze przekonana, że to właśnie jego bóg jest tym najwłaściwszym. Co więcej, w obrębie własnej religii i wiary też się mordują (dosłownie i mniej dosłownie, niszcząc na przykład w różny sposób innego człowieka), co widać dobitnie w chrześcijaństwie, ale też w przywoływanym tu islamie.
Wszystko zależy od tego w jakim końcu świata i w jakich okolicznościach człowiek się urodził, co mu wpojono i kiedy (czy w ogóle) zaczął myśleć samodzielnie i odważył się wyciągać własne wnioski. Błędem jest jednak dzielenie się nimi z osobami takimi jak "nieomylni wierzący", czego mamy przykład na forum chociażby. Ataki osobiste lub usuwanie ludzi, wpisów, karne punkty to też przejawy słabych ludzi i woja religijna.
Fryderyk, masz rację.


Torciku, fałszywie mnie oskarżyłaś, bo jak pragnę dożyć jutra, ani jednego słowa w tym wpisie nie zacytowałam.
Jeżeli uważasz inaczej, to udowodnij.
Ja nie pisałam, że Bóg w Starym Testamencie był inny. Inny był przedstawiany i kreowany Jego obraz przez Izraelitów, którzy fałszywie podszywając się pod wolę Bożą - czynili źle.

KAAN, niepotrzebne to ostrzeżenie, bo wspólnie dyskutujemy i wspólnie możemy prostować nasze błędy.
Cofnij tą karę, bo była niesmaczna. Torcik tak napisał na podstawie Starotestamentowego kreowanego wizerunku, ale na pewno myśli inaczej.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 24 lis 2018, 12:29

Torcik pisze:...............

wyznanie wiary "ateistka " , regulamin jasno wyraża gdzie możesz pisać , nie rób zamieszania z powodu krzywdy która ci się nie dzieje ,przypominam ze Chat jest częścią forum więc pisanie że forum jest sektą , jest nie w porządku bo w ten sposób obrażasz wszystkich użytkowników


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 24 lis 2018, 12:56

Noemi, Torcik dał podpis, że jest ateistą dla tutejszych fundamentalistów i ja się z tym zgadzam, bo ja dla występujących na forum fundamentalistów również czuję się jak ateistka.
Myślę, że ten podpis cię nie obraził, bo chyba nie czujesz się religijną fundamentalistką.
Ja się nią nie czuję, więc mnie też nie obraża.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 24 lis 2018, 23:04

wybrana mnie nic nie rusza ani obraża natomiast jeśli ktoś pisze o sobie że jest ateistą to chyba wie co pisze ,i ponosi konsekwencje gdzie może a gdzie nie może pisać ,nie ma wyjątków , przychodzi inny ateisa i może mieć uzasadnione zastrzeżenie że stosujemy podwójne odważniki jednemu ateiście wolno to dlaczego innym nie wolno ,poza tym jest regulamin forum nie będę go tłumaczyła z polskiego na nasze każdy umie czytać
A może zamiast obrażać się i dąsać może lepiej przemysleć nad napomnieniem brata może idę w niewłaściwym kierunku czas zawrócić
kończymy offtopa
wracamy do tematu pt PISMO SWIĘTE ZAWSZE MA RACJĘ
posty nie dotyczące tematu będą usuwane


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 25 lis 2018, 11:16

wybrana pisze:Skoro jesteś tak wielkim ateistą, to po co wchodzisz na fora dotyczące wiary i tu marnujesz swoją energię i swój czas.

Nie jestem żadnym wielkim ateistą, a wchodzę na takie fora bo mnie to relaksuje, bawi i czasem dowiem się czegoś nowego.

wybrana pisze:Wiara jest piękna, wielka, ale zarazem niepojęta.


Nie przeczę, że wiara w coś co daje ukojenie, może mieć pozytywny wpływ na człowieka.
Z pewnością często tak jest. Efekt placebo jest faktem.

Nawet gdy obiektem tej wiary jest coś wymyślonego, nieprawdziwego, jak w przypadku żydowskiego boga Jahwe.

W zasadzie prawdziwość obiektu wierzeń nie ma znaczenia dla większości. Tak naprawdę liczy się dla nich to, że lepiej się z tym czują.

wybrana pisze:To, że tu czytasz i piszesz jest już krokiem z twojej strony do poznawania, no chyba, że ty nie chcesz wierzyć i twoje intencje są złe.


Uważam, że wierzenie w coś, nie jest aktem woli, a efektem posiadanych informacji/doświadczeń na dany temat.

Stąd ja nie wierzę w istnienie żydowskiego boga Jahwe nie dlatego że nie chcę, tylko dla tego, że nie poznałem żadnych przekonywujących informacji. Takich, które pozwoliłby mi w to uwierzyć.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 25 lis 2018, 11:40

Ten straszny i mściwy, zazdrosny, pochwalający zbrodnicze czyny swoich wybrańców Jahwe, to jest ten sam Jezus.
Tak i za obrażanie Pana Boga otrzymujesz punkt karny.

Punk karny dostał bóg, a nie ja. Gratuluję poczucia humoru.
Wymieniłam tylko to, co sam Bóg o sobie mówi w ST. Gdybyś znał tekst, to bys wiedział, że mówi On o sobie, że jest "bogiem zazdrosnym", że "mści się do xxx pokolenia", itd.itd. A więc, to nie ja dostałam ale nareszcie swemu bogu wystawiłes ocenę.
Noemi » 24 lis 2018, 12:29

Torcik pisze:
...............

wyznanie wiary "ateistka " , regulamin jasno wyraża gdzie możesz pisać , nie rób zamieszania z powodu krzywdy która ci się nie dzieje ,przypominam ze Chat jest częścią forum więc pisanie że forum jest sektą , jest nie w porządku bo w ten sposób obrażasz wszystkich użytkowników

Ten dział jest dla wszystkich, więc daruj sobie.
Doucz się w czytaniu ze zrozumieniem: ateistka DLA FORUMOWYCH FUNDAMENTALISTÓW. Ale ... niech ci będzie.
Za napisanie w sb (dawno, dawno temu-już w niebycie jest), że tu jest sekta już otrzymałam punk karny nr 2 lub 3 (już nie nadążam) od Kaana, ale dzięki. Jak się kogoś chce uderzyć to kij zawsze się znajdzie.
Życzę ci, aby twoja wiara była chociać taka , jak moja w jednej czwartej.
Wszyscy wiedza o co w tym chodzi. Pozbyć się każdego, kto nie jest klakierem.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 25 lis 2018, 11:48

Torcik pisze:Punk karny dostał bóg, a nie ja. Gratuluję poczucia humoru.
Wymieniłam tylko to, co sam Bóg o sobie mówi w ST. Gdybyś znał tekst, to bys wiedział, że mówi On o sobie, że jest "bogiem zazdrosnym", że "mści się do xxx pokolenia", itd.itd.

;D :hihi: :thumbup:


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 25 lis 2018, 12:47

fryderyk pisze:Nie jestem żadnym wielkim ateistą, a wchodzę na takie fora bo mnie to relaksuje, bawi i czasem dowiem się czegoś nowego.

No, no - taki z ciebie trochę prowokator :roll:
Stąd ja nie wierzę w istnienie żydowskiego boga Jahwe nie dlatego że nie chcę, tylko dla tego, że nie poznałem żadnych przekonywujących informacji. Takich, które pozwoliłby mi w to uwierzyć.

I tu się z tobą zgadzam. Sam Jezus ocenił ich fałsz.
Wykreowali sobie takiego Boga, by wykorzystać do własnych manipulacji.
Oczekiwali Mesjasza, który zostanie ich królem żydowskim i utworzy królowanie Izraelitów na ziemi.
Gdy Mesjasz przyszedł, odrzucili Go, bo nie spełniał ich oczekiwań. Oni pragnęli władzy na ziemi, a nie Królestwa Bożego.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
ALFA JOHN
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:46
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: WIEM, ZE NIC NIE WIEM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ALFA JOHN » 25 lis 2018, 15:09

Torcik pisze:Wszyscy wiedza o co w tym chodzi. Pozbyć się każdego, kto nie jest klakierem.



Takie jest chrzescijanstwo i zawsze takie bylo.
Nowe jest tylko to, ze ludzie zaczynaja to widziec i zdobywaja sie na odwage aby o tym mowic.
Szczegolnie trudno odnalezc sie w chrzescijanstwie ludziom, ktorzy wzieli sobie nowe przykazanie do serca.
Niezaleznie od tego czy to protestanci, czy katolicy, czy SJ.

Mysle, ze ludzie odzwierciedlajacy przymioty Boga Ojca, ktorego obraz przyblizyl nam Syn Bozy, czeka ten sam los, ktory byl udzialem Syna.

Prawda i uczciwosc wobec siebie i innych nie sa,niestety," cnotami" w chrzescijanstwie, ktore znamy jako katolicyzm i protestantyzm. Chrzescijanstwo bazuje na wierze w to, co chrzescijanscy nauczyciele uznaja za wlasciwe.
Po jednej stronie jest to Biblia, po drugiej Tradycja , a Prawda jest zupelnie gdzie indziej i nie da sie jej pogodzic ani z Biblia, ani z Tradycja.

Jesli szukasz Boga, Torciku, to zacznij od siebie. Mysle, ze tam Go odnajdziesz.

Ja przekonuje sie wciaz na nowo, ze chrzescijanstwo jest religia falszywa i nalezy z niego wyjsc.


ALFA JOHN
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:46
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: WIEM, ZE NIC NIE WIEM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ALFA JOHN » 25 lis 2018, 15:18

fryderyk pisze:Wybrana,

Ja też nie gardzę Żydami. Wręcz przeciwnie. Podziwiam ich. To jeden z najinteligentniejszych narodów.
Stąd między innymi ich religia stała się tak popularna. Bardzo dobrze opanowali sztukę manipulacji masami.

Pokłosiem tego jest ich pozycja na świecie:
- rządzą w Hollywood, które ma niebotyczny wpływ na kulturę całego świata,
- są mocni w bankowości światowej - czyli krwiobiegu gospodarki,

Największy odsetek noblistów to właśnie Żydzi. No po prostu statystycznie rzecz biorąc są łebscy bardzo.




Twoje bardzo trafne spostrzezenia nalezy tylko uzupelnic o drobny szczegol, a mianowicie, ze "zbawienie (rowniez) pochodzi od Zydow".

Chrzescijanstwo jest bardziej zydowskie, niz myslimy.

Warto wziac to pod rozwage w swoich poszukiwaniach wlasciwej drogi do Domu Ojca.


ALFA JOHN
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:46
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: WIEM, ZE NIC NIE WIEM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ALFA JOHN » 25 lis 2018, 15:44

wybrana pisze:
fryderyk pisze:Nie jestem żadnym wielkim ateistą, a wchodzę na takie fora bo mnie to relaksuje, bawi i czasem dowiem się czegoś nowego.

No, no - taki z ciebie trochę prowokator :roll:
Stąd ja nie wierzę w istnienie żydowskiego boga Jahwe nie dlatego że nie chcę, tylko dla tego, że nie poznałem żadnych przekonywujących informacji. Takich, które pozwoliłby mi w to uwierzyć.

I tu się z tobą zgadzam. Sam Jezus ocenił ich fałsz.
Wykreowali sobie takiego Boga, by wykorzystać do własnych manipulacji.
Oczekiwali Mesjasza, który zostanie ich królem żydowskim i utworzy królowanie Izraelitów na ziemi.
Gdy Mesjasz przyszedł, odrzucili Go, bo nie spełniał ich oczekiwań. Oni pragnęli władzy na ziemi, a nie Królestwa Bożego.



Wlasnie, wybrana...

Bog, w ktorego chrzescijanstwo kaze nam wierzyc, to wykreowana przez Zydow postac sluzaca do manipulacji.

Dobrze wiesz, ze chrzescijanstwo biblijne jest rowniez skazone judaizmem "do szpiku kosci".

"Ukrzyzowany Chrystus" to zydowska kukielka w chrzescijanskim teatrze odgrywanym na wielkiej scenie swiata.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 25 lis 2018, 16:04

ALFA JOHN pisze:
Torcik pisze:Wszyscy wiedza o co w tym chodzi. Pozbyć się każdego, kto nie jest klakierem.



Takie jest chrzescijanstwo i zawsze takie bylo.
Nowe jest tylko to, ze ludzie zaczynaja to widziec i zdobywaja sie na odwage aby o tym mowic.
Szczegolnie trudno odnalezc sie w chrzescijanstwie ludziom, ktorzy wzieli sobie nowe przykazanie do serca.
Niezaleznie od tego czy to protestanci, czy katolicy, czy SJ.

Mysle, ze ludzie odzwierciedlajacy przymioty Boga Ojca, ktorego obraz przyblizyl nam Syn Bozy, czeka ten sam los, ktory byl udzialem Syna.

Prawda i uczciwosc wobec siebie i innych nie sa,niestety," cnotami" w chrzescijanstwie, ktore znamy jako katolicyzm i protestantyzm. Chrzescijanstwo bazuje na wierze w to, co chrzescijanscy nauczyciele uznaja za wlasciwe.
Po jednej stronie jest to Biblia, po drugiej Tradycja , a Prawda jest zupelnie gdzie indziej i nie da sie jej pogodzic ani z Biblia, ani z Tradycja.

Jesli szukasz Boga, Torciku, to zacznij od siebie. Mysle, ze tam Go odnajdziesz.

Ja przekonuje sie wciaz na nowo, ze chrzescijanstwo jest religia falszywa i nalezy z niego wyjsc.

Jestem sklonna tej wypowiedzi dac duzego plusa.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 25 lis 2018, 16:25

ALFA JOHN pisze:
Wlasnie, wybrana...

Bog, w ktorego chrzescijanstwo kaze nam wierzyc, to wykreowana przez Zydow postac sluzaca do manipulacji.

Dobrze wiesz, ze chrzescijanstwo biblijne jest rowniez skazone judaizmem "do szpiku kosci".

"Ukrzyzowany Chrystus" to zydowska kukielka w chrzescijanskim teatrze odgrywanym na wielkiej scenie swiata.

Nieprawda.
Jezus Chrystus narodził się na ziemi i dał prawdziwe świadectwo wiary. Wiary pochodzącej od Boga, a nie wymysłu człowieka.
Historia Izraelitów jest prawdziwa. Przedstawia prawdę - działanie Boga i działanie grzesznego człowieka, który wielokrotnie w sposób opaczny pojmował Boga.
Bardzo takim stwierdzeniem obrażasz Boga i chrześcijan, dla których Jezus jest prawdą i zbawieniem. Jest światłem oświecającym ziemię.
Jezus sprzeciwił się Żydom i przez to został ukrzyżowany.
Jeżeli nie wierzysz w prawdę chrześcijan, to przynajmniej nie obrażaj i nie bądź taki pewny swego.
Możesz mieć swoje wątpliwości, ale twoja pewność jest wyrazem twojej pychy, obyś nie zapłacił za to olbrzymiej ceny.

Nie podejrzewałam, że Rzymski katolik tak może gardzić Jezusem i Go obrażać.
Myślałam, że to ludzie wierzący o ograniczonej świadomości wiary, ale żeby aż tak?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
ALFA JOHN
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:46
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: WIEM, ZE NIC NIE WIEM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ALFA JOHN » 25 lis 2018, 16:47

wybrana pisze:Nie podejrzewałam, że Rzymski katolik tak może gardzić Jezusem i Go obrażać.
Myślałam, że to ludzie wierzący o ograniczonej świadomości wiary, ale żeby aż tak?



Wybrana, ty znowu nic nie zrozumialas z tego , co pisze.

Rozmawiamy o wykreowanym przez Zydow Bogu, a nie o prawdziwym Bogu, ktorego objawil Syn Bozy.

Wez, czytaj ze zrozumieniem i pomysl troche zanim kogos zbesztasz.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 25 lis 2018, 17:11

ALFA JOHN pisze:
wybrana pisze:Nie podejrzewałam, że Rzymski katolik tak może gardzić Jezusem i Go obrażać.
Myślałam, że to ludzie wierzący o ograniczonej świadomości wiary, ale żeby aż tak?



Wybrana, ty znowu nic nie zrozumialas z tego , co pisze.

Rozmawiamy o wykreowanym przez Zydow Bogu, a nie o prawdziwym Bogu, ktorego objawil Syn Bozy.

Wez, czytaj ze zrozumieniem i pomysl troche zanim kogos zbesztasz.

No słuchaj, wyraźnie napisałeś, że Jezus - żydowską kukiełką.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości