Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 22:29

Torcik pisze:Dlaczego tylko NT? Rozumiem, że tylko ten uznajesz, bo ciągle podkreślasz to. Już pisałam do Luba i powtórzę tobie. To się kupy nie trzyma, jeśli odrzucacie ST. Albo całość, albo nic. Wytłumacz mi, dlaczego Jezus cytuje obficie ST, a wy tego nie uznajecie. Jak to pogodzić?

Jezus cytuje pisma zawierające prawdę i wolę Bożą. Stary Testament oprócz prawdy i woli Bożej opisuje również działanie grzesznych ludzi, którzy powołując się na wolę Bożą - czynili zło.
Islamiści i Katolicy również powołują się na prawdę i wolę Bożą zupełnie podobnie jak Izraelici i to głównie opisy działania Izraelitów pozwala im przedstawiać zakłamany obraz Boga i w imię Boga postępować niegodziwie, tak jak to czynili Izraelici - niby w imię Boga.
Prawdą są wybrani - Abraham, Mojżesz, Prorocy prawdziwi,oraz przykazania Boże.
Mojżesz również według własnej ludzkiej sugestii, ustanawiał prawo, które nie całkowicie było zgodne z wolą Bożą.
Gdy Bóg dał przykazanie - nie zabijaj-Mojżesz ustalił - oko za oko, ząb za ząb oraz kamieniowanie.
Człowiek mimo wybrania nie zawsze jest zupełnie święty, bo będzie w nim działała i światłość i ciemność. To zależy, której bardziej ulegnie.
Będzie raz wzrastał, a raz upadał.
To dopiero Jezus dał prawdę Bożą - prawdę objawioną i albo przyjmujemy te nauki i nazywamy się chrześcijanami, albo dalej tkwimy w naukach Starotestamentowych Żydów i tak jak Islamiści i Katolicy zabijajmy się i mordujmy zgodnie z wolą Bożą, czego Bóg nie chce byśmy czynili, bo mamy okazywać Bogu i bliźniemu miłość, a miłość - nie wyrządza krzywdy.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 22:43

Magda, to jest odpowiedź na twoje trzy zadane pytania.
To fakt, że Bóg jest stwórcą człowieka na ziemi. Tak jak nauczał Jezus w przypowieści o siewcy-Bóg zasiał dobre ziarno, a złodziej wkradł się podstępem w nocy i zasiał kąkol.
Opisana w Starym Testamencie teoria stworzenia jest wymysłem wyobraźni i twórczości piszącego, bo żaden piszący nie był jej świadkiem.
To prawda, że szatan to upadły anioł, ale nie stworzony przez Boga, bo ten anioł zła jest odwieczny. To nie zbuntowany anioł, którego stworzył Bóg. Wszystkie istoty w niebie - te dobre i te złe - nazwane są aniołami.
Tak jak pisze w proroctwie Jana - i posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi, to nie Bóg ich posłał, ale szatan posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi. To nie z woli Boga ziemia jest doświadczana złem, ale z woli szatana.
Bóg mógł to przerwać niszcząc to, co stworzył, ale cały czas daje ludziom szansę - prawo życia i wyboru. To prawo jest dane aż do żniw.
Więcej na ten temat od strony 15.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 21 lis 2018, 22:49

wybrana pisze:Tak jak pisze w proroctwie Jana - i posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi, to nie Bóg ich posłał, ale szatan posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi. To nie z woli Boga ziemia jest doświadczana złem, ale z woli szatana.
wybrana pisze:Mojżesz również według własnej ludzkiej sugestii, ustanawiał prawo, które nie całkowicie było zgodne z wolą Bożą.
Gdy Bóg dał przykazanie - nie zabijaj-Mojżesz ustalił - oko za oko, ząb za ząb oraz kamieniowanie.


A skad ty to wiesz , czy to twój wymysł czy gdzieś w Biblii to jest napisane????
wybrana pisze:zabijajmy się i mordujmy zgodnie z wolą Bożą, czego Bóg nie chce byśmy czynili,


No a jeśli nie chce to dlaczego do tego dopuszcza i pozwala czy cie to nie zastanowiło???Nie ma mocy przeciwdziałać , że niby wedłog ciebie nie wszechmocny ???? czy moze pozwala bo taka jest jego wola?????

Wybrana ty po prostu piszesz baśnie z własnej wyobraźni a to dowód:.

wybrana pisze:Tak jak pisze w proroctwie Jana - i posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi, to nie Bóg ich posłał, ale szatan posłał swoich aniołów, by wyrządzali szkodę ziemi. To nie z woli Boga ziemia jest doświadczana złem, ale z woli szatana.


Nie odpowiedzialasna żadne z moich pytań zobacz sobie ile jest zdań ze znakami zapytania i skup sie nie tokuj jak głuszec ze swoimi bajkani ale napisz odpowiedzi na konkretne pytania a nie bajki.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 21 lis 2018, 23:56

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga...
Właśnie taki jest twój świat i to się nie zmieni, może w końcu zrozumiesz kim jesteś.
O czym Ty człowieku do mnie mówisz?
Nie mówisz tylko piszesz i piszę o twojej przestrzeni w jakiej się poruszasz i z której nie potrafisz(nie chcesz) wyjść.
fryderyk pisze:Masz coś na temat do powiedzenia?
Całe mnóstwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 21 lis 2018, 23:59

wybrana pisze:Opisana w Starym Testamencie teoria stworzenia jest wymysłem wyobraźni i twórczości piszącego...
To zdanie jest wymysłem twojej wyobraźni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 22 lis 2018, 10:55

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
KAAN pisze:Właśnie taki jest twój świat i to się nie zmieni, może w końcu zrozumiesz kim jesteś.
O czym Ty człowieku do mnie mówisz?
Nie mówisz tylko piszesz i piszę o twojej przestrzeni w jakiej się poruszasz i z której nie potrafisz(nie chcesz) wyjść.


Nadal nie wiem o czym mówisz/piszesz. Możesz konkretniej?

fryderyk pisze:Masz coś na temat do powiedzenia?
KAAN pisze:Całe mnóstwo.


W takim razie odnieś się do:

Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga - stwórcy Świata. Podaj choć jeden. Taki który jest wg Ciebie najmocniejszy.

Ludzie z tego forum mają wiarę, przekonanie, przeczucie w istnienie takiej istoty. Niestety nic więcej poza tym... A jak mają to nie piszą o tym...


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 22 lis 2018, 10:59

wybrana pisze:
Torcik pisze:Dlaczego tylko NT? Rozumiem, że tylko ten uznajesz, bo ciągle podkreślasz to. Już pisałam do Luba i powtórzę tobie. To się kupy nie trzyma, jeśli odrzucacie ST. Albo całość, albo nic. Wytłumacz mi, dlaczego Jezus cytuje obficie ST, a wy tego nie uznajecie. Jak to pogodzić?

Jezus cytuje pisma zawierające prawdę i wolę Bożą. Stary Testament oprócz prawdy i woli Bożej opisuje również działanie grzesznych ludzi, którzy powołując się na wolę Bożą - czynili zło.
Islamiści i Katolicy również powołują się na prawdę i wolę Bożą zupełnie podobnie jak Izraelici i to głównie opisy działania Izraelitów pozwala im przedstawiać zakłamany obraz Boga i w imię Boga postępować niegodziwie, tak jak to czynili Izraelici - niby w imię Boga.
Prawdą są wybrani - Abraham, Mojżesz, Prorocy prawdziwi,oraz przykazania Boże.
Mojżesz również według własnej ludzkiej sugestii, ustanawiał prawo, które nie całkowicie było zgodne z wolą Bożą.
Gdy Bóg dał przykazanie - nie zabijaj-Mojżesz ustalił - oko za oko, ząb za ząb oraz kamieniowanie.
Człowiek mimo wybrania nie zawsze jest zupełnie święty, bo będzie w nim działała i światłość i ciemność. To zależy, której bardziej ulegnie.
Będzie raz wzrastał, a raz upadał.
To dopiero Jezus dał prawdę Bożą - prawdę objawioną i albo przyjmujemy te nauki i nazywamy się chrześcijanami, albo dalej tkwimy w naukach Starotestamentowych Żydów i tak jak Islamiści i Katolicy zabijajmy się i mordujmy zgodnie z wolą Bożą, czego Bóg nie chce byśmy czynili, bo mamy okazywać Bogu i bliźniemu miłość, a miłość - nie wyrządza krzywdy.

Obawiam się, że błądzisz. To nie Mojżesz ustalił "oko za oko", to akurat jest o wiele starsze niż Mojżesz. Jezus powoływał się na Mojżesza (patrz choćby Ew.Mat 19r...). Prawda jest objawiona w całym Piśmie, a te opisy, które rzekomo sobie ludzie podopisywali są jedynie stwierdzeniem faktów, że tak było. Niepotrzebnie próbujesz wybielać obraz Boga, On tego nie potrzebuje. Są liczne fragmenty w ST nakazujące właśnie zabijanie całych nacji i nie to jest problemem, że tak kazał Bóg, ale trzeba pojąć dlaczego tak kazał.
Nie tylko jest On miłością, ale i sprawiedliwością i sędzią, a co to za sąd, kiedy wszystkich głaszcze po główkach?
Sprawa jest dla mnie oczywista: albo ktoś przyjmuje całość Pism, albo je odrzuca. Wybiórczość jest tu nie na miejscu.


Albertus » 21 lis 2018, 22:02

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pok%C5%82 ... ron%C3%B3w

cytat:
Istnieje ustalony zestaw gestów wykorzystywany przez obraźników. Podstawowym gestem jest znak krzyża i pokłon. Całą resztę grupy wypracowują sobie same. Zataczanie koła według zwyczaju wychwala doskonałość nieskończonego Boga. Natomiast znak krzyża łączy się z gestem błogosławieństwa


Ogólnie celem jest oddanie chwały Bogu i wyrażenie wdzięczności pielgrzymów dla Niego.


To niczego nie usprawiedliwia ani nie tłumaczy. Choćby całe tomy pisano i tłumaczono dlaczego coś takiego się dzieje, nie ma to żadnych podstaw do istnienia.
Spróbuj uruchomić wyobraźnię. Ci ludzie tańczą przed jakimś gremium, jak piszesz na chwałę Boga. Nie powinno więc zdziwić cię, co teraz napiszę. Wyobraź sobie, że siedzi tam Bóg i to ogląda to żenujące widowisko.
Ja, jako malutki człowieczek, gdybym tam siedziała i gdyby dla mnie ktoś takie coś przedstawial, czułabym się zlekceważona. To jest zwykła kpina, jajca-sobie -robienie. Pamiętasz może dawne pochody 1-majowe?, albo obecne uroczystości państwowe, kiedy sa jakieś parady i pochody. Zawsze i wszędzie jest stosowny szacunek do władz, było i jest "spięcie szeregów" przed trybunami i pomimo radości, entuzjazmu widać, że okazuje się szacunek. Wyobrażasz sobie, aby na jakimś pochodzie ktoś takie coś wyprawiał? Bo ja nie.
Jest jeszcze druga sprawa i nie wiem, czy uczestnicy sobie z tego zdają sprawę. Te obrazy, MB, to jakby nasladowanie Arki Przymierza. Wszak katolicy w litaniach mówią o Marii-Arka Przymierza. Do tego te kije, które niosą wizerunek...Skojarzenie aż bije. No i przypomnij sobie, co się stało, gdy prawdziwa Arka zachwiała się podczas noszenia jej i ktoś (na pewno odruchowo) chciał ją przytrzymać - padł trupem.
A ty wejherowianie podrzucają, hulanki urządzają, gdzieś tam obraz upada...no straszne to jest.
Baloniki przyczepić, kapelusik i różowe piórko w dupcię - tak to wygląda i to ma się podobać Bogu?! Chyba, że ma On wyjątkowy gust :-/


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 22 lis 2018, 11:30

Torcik pisze:
To nie Mojżesz ustalił "oko za oko", to akurat jest o wiele starsze niż Mojżesz.

Ale powoływał się na to prawo
Jezus powoływał się na Mojżesza (patrz choćby Ew.Mat 19r...). Prawda jest objawiona w całym Piśmie, a te opisy, które rzekomo sobie ludzie podopisywali są jedynie stwierdzeniem faktów, że tak było. Niepotrzebnie próbujesz wybielać obraz Boga, On tego nie potrzebuje. Są liczne fragmenty w ST nakazujące właśnie zabijanie całych nacji i nie to jest problemem, że tak kazał Bóg, ale trzeba pojąć dlaczego tak kazał.
Nie tylko jest On miłością, ale i sprawiedliwością i sędzią, a co to za sąd, kiedy wszystkich głaszcze po główkach?
Sprawa jest dla mnie oczywista: albo ktoś przyjmuje całość Pism, albo je odrzuca. Wybiórczość jest tu nie na miejscu.

Jezus wspominał Mojżesza, bo on pełnił również rolę sługi Bożego.
Ja nie tworzę i nie wybielam obrazu Boga, bo o tym obrazie zaświadczył Jezus Chrystus.
Bóg nie zabijał całych nacji, to grzeszni i nierozumni ludzie powołując się na Boga,a będąc na usługach swojego ojca - szatana, się zabijali wzajemnie, tak jak to czynią Islamiści, Żydzi, katolicy, protestanci. W imieniu Boga przez prawie 2000 lat czynione były liczne wojny. Tworzono zbrojne zakony i czynione wiele najokrutniejszych zbrodni.
Izraelici myśleli, że ziemia jest płaska, a nad nią jest tylko niebo. O kosmosie i warunkach atmosferycznych nie posiadali żadnej wiedzy. Każde wyładowanie atmosferyczne uważali za ogień z nieba, który zsyła na nich Bóg.
Przecież Bóg dał Izraelitom przykazania - nie zabijaj, więc jak kazał im się wzajemnie zabijać?
Czyżby przeczył sobie?
Jak można Boga oskarżać. że kazał im się wzajemnie zabijać, jak w przykazaniu tego zabronił?
Bóg jest miłością i jest miłosierny. Jednak sprawiedliwość Boża jest święta i każdy, kto czyni bezprawie i sprzeciwia się przeciwko Bogu - będzie osądzony, bo tego wymaga sprawiedliwość.
Jeżeli zło nie było by osądzone, to dobro nie miało by szansy, by istnieć.
Bez kary - nie ma miary.
Czasem jako kochający ojciec da klapsa swojemu dziecku, ale tylko po to, by to dziecko się opamiętało i nawróciło.
I to jest czynione z miłością dla naszego dobra, bo ciągle otrzymujemy szansę powrotu - nawrócenia, byśmy nie musieli być sądzeni.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 22 lis 2018, 11:42

wybrana pisze:
Torcik pisze:
To nie Mojżesz ustalił "oko za oko", to akurat jest o wiele starsze niż Mojżesz.

Ale powoływał się na to prawo
Jezus powoływał się na Mojżesza (patrz choćby Ew.Mat 19r...). Prawda jest objawiona w całym Piśmie, a te opisy, które rzekomo sobie ludzie podopisywali są jedynie stwierdzeniem faktów, że tak było. Niepotrzebnie próbujesz wybielać obraz Boga, On tego nie potrzebuje. Są liczne fragmenty w ST nakazujące właśnie zabijanie całych nacji i nie to jest problemem, że tak kazał Bóg, ale trzeba pojąć dlaczego tak kazał.
Nie tylko jest On miłością, ale i sprawiedliwością i sędzią, a co to za sąd, kiedy wszystkich głaszcze po główkach?
Sprawa jest dla mnie oczywista: albo ktoś przyjmuje całość Pism, albo je odrzuca. Wybiórczość jest tu nie na miejscu.

Jezus wspominał Mojżesza, bo on pełnił również rolę sługi Bożego.
Ja nie tworzę i nie wybielam obrazu Boga, bo o tym obrazie zaświadczył Jezus Chrystus.
Bóg nie zabijał całych nacji, to grzeszni i nierozumni ludzie powołując się na Boga,a będąc na usługach swojego ojca - szatana, się zabijali wzajemnie, tak jak to czynią Islamiści, Żydzi, katolicy, protestanci. W imieniu Boga przez prawie 2000 lat czynione były liczne wojny. Tworzono zbrojne zakony i czynione wiele najokrutniejszych zbrodni.
Izraelici myśleli, że ziemia jest płaska, a nad nią jest tylko niebo. O kosmosie i warunkach atmosferycznych nie posiadali żadnej wiedzy. Każde wyładowanie atmosferyczne uważali za ogień z nieba, który zsyła na nich Bóg.
Przecież Bóg dał Izraelitom przykazania - nie zabijaj, więc jak kazał im się wzajemnie zabijać?
Czyżby przeczył sobie?
Jak można Boga oskarżać. że kazał im się wzajemnie zabijać, jak w przykazaniu tego zabronił?
Bóg jest miłością i jest miłosierny. Jednak sprawiedliwość Boża jest święta i każdy, kto czyni bezprawie i sprzeciwia się przeciwko Bogu - będzie osądzony, bo tego wymaga sprawiedliwość.
Jeżeli zło nie było by osądzone, to dobro nie miało by szansy, by istnieć.
Bez kary - nie ma miary.
Czasem jako kochający ojciec da klapsa swojemu dziecku, ale tylko po to, by to dziecko się opamiętało i nawróciło.
I to jest czynione z miłością dla naszego dobra, bo ciągle otrzymujemy szansę powrotu - nawrócenia, byśmy nie musieli być sądzeni.

Tematem jest Pismo św. i dyskutując o nim trzeba brać pod uwagę całość, tą całość, któa jest spisana i podana nam jako Słowo Boże. Można w to wierzyć lub nie; to inna kwestia, ale nie można dostosowywać Pism do swoich wyobrażeń.
Przeczytaj, proszę z uwagą choćby Ks.Powtórzonego Prawa. Stoczono wiele bitew i tak, za Bożym przyzwoleniem, z Bożego nakazu robiono czystki wśród narodów. Chyba, że wywalimy niemiłe dla oka i ucha Księgi i zaczniemy historię od czasów NT.
Nie mieszaj już obecnych czasów i współczesnego postępowania, bo Biblia jest spisana i zamknięta. Samowolka jaką obserwujemy na przestrzeni 2 tysięcy lat jest ludzka i zapowiedziana, przewidziana w Pśw. Ale tamte czasy były inne, tzn. jeśli wierzymy w Boga Biblii i pod tym kątem rozpatrujemy. Widocznie Bóg miał cel nakazując wybić pewne nacje. Mnie to też się w głowie nie mieści, ale jest jak jest i nie ma co przeczyć skoro jest napisane czarno na białym.
Płaska ziemia...do dziś wielu nawet tu na forum da się pokroić za ziemski nalesnik :mrgreen:


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 22 lis 2018, 12:11

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:O czym Ty człowieku do mnie mówisz?
Nie mówisz tylko piszesz i piszę o twojej przestrzeni w jakiej się poruszasz i z której nie potrafisz(nie chcesz) wyjść.
Nadal nie wiem o czym mówisz/piszesz. Możesz konkretniej?
Nie wiesz (nie chcesz wiedzieć) że twoja niewiedza jest podstawą twojego rozumowania, poruszasz się w przestrzeni wypełnionej niewiedzą i próbujesz twój sposób myślenia zaimplementować tym którzy wiedzą. Przedstawiono ci na tym forum mnóstwo przykładów - dowodów na istnienie świata duchowego i Pana Boga, ale ty ciągle wolisz niewiedzieć niż wiedzieć, dlatego ciągle powtarzasz swoją mantrę że:
Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga...

Twoje twierdzenie jest nieprawdą, sofistyczną próbą wywołania jałowej dyskusji z tobą, która to dyskusja już dawno się odbyła. Wystarczy że poszukasz w archiwum forum i już będziesz miał odpowiedź z której (oczywiście) nie skorzystasz ponieważ jesteś zamknięty w swojej przestrzeni postrzegania - niewiedzy.
Myślę, że każdy nawet mało zdolny człowiek może zrozumieć co napisałem i nie ma sensu więcej pisać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawszstamente ma rację.

Postautor: wybrana » 22 lis 2018, 12:59

Torcik, ja jestem chrześcijanką, więc wierzę tylko prawdzie objawionej nam przez samego Boga - Jezusa Chrystusa.
Pismo Święte - Nowy Testament jest dla mnie główną prawdę.
Stary Testament jest historią narodu wybranego. Nieomylne są tylko przykazania Boże, bo dane od Boga.
Nieomylne są proroctwa i pouczenia dane przez proroków - tych prawdziwych, którzy głosili prawdę Bożą.
Przeczytaj Izajasza, a tam się dowiesz - jaką obrzydliwością były dla Boga składane krwawe ofiary.
Ja ufam tylko Jezusowi i na Jego naukach opieram swoją wiarę.
Jeżeli swoją prawdę wiary opierałam bym na opisach Izraelitów, to również mogła bym być muzułmanką lub ortodoksyjną żydówką, bo to jest podstawą tej wiary.
Moja wiara,to Jezus Chrystus i ona mi wystarcza.
Ufam Bogu, a nie człowiekowi.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Peter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 09:39
wyznanie: Agnostyk
O mnie: coś o mnie ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Peter » 22 lis 2018, 13:26

Torcik pisze:Płaska ziemia...do dziś wielu nawet tu na forum da się pokroić za ziemski nalesnik :mrgreen:


przecież tak na logikę - lokalnie ziemia jest płaska, zatem suma lokalnych płaskości nie może dać okrągłej ziemi... ;P


Peter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 09:39
wyznanie: Agnostyk
O mnie: coś o mnie ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Peter » 22 lis 2018, 13:43

wybrana pisze:Przecież Bóg dał Izraelitom przykazania - nie zabijaj, więc jak kazał im się wzajemnie zabijać?
Czyżby przeczył sobie?


przecież mnóstwo razy, w ST jest sporo krwawych rzeźni - w tym dzieci i kobiety, przykład Lb 31, 7-18:

Rzekł Pan do Mojżesza: «Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków1». 3 Rzekł więc Mojżesz do ludu: «Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana. 4 Poślijcie na wyprawę wojenną po tysiącu ludzi z każdego pokolenia izraelskiego». 5 I zostało wybranych po tysiącu z każdego pokolenia, czyli dwanaście tysięcy zdolnych do walki. 6 Mojżesz posłał po tysiącu ludzi z każdego pokolenia na wojnę. Razem z nimi [wysłał] Pinchasa, syna kapłana Eleazara, i przedmioty święte2 oraz trąby sygnałowe. 7 Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn. 8 Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama3, syna Beora. 9 Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. 10 Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. 11 Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt, 12 przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. 13 Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. 14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. 15 Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? 16 One to za radą Balaama4 spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. 17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu (...)

no tak, w ostatnim zdaniu dodatkowo także przyzwolenie na niewolnictwo w tym seksualne.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 22 lis 2018, 13:44

Peter pisze:
Torcik pisze:Płaska ziemia...do dziś wielu nawet tu na forum da się pokroić za ziemski nalesnik :mrgreen:


przecież tak na logikę - lokalnie ziemia jest płaska, zatem suma lokalnych płaskości nie może dać okrągłej ziemi... ;P
:lol: A jeśli ktoś mieszka w górach? albo na wyspie...to jakie ma wyobrażenie? ;-)

Torcik, ja jestem chrześcijanką, więc wierzę tylko prawdzie objawionej nam przez samego Boga - Jezusa Chrystusa.
Pismo Święte - Nowy Testament jest dla mnie główną prawdę.
Stary Testament jest historią narodu wybranego. Nieomylne są tylko przykazania Boże, bo dane od Boga.
Nieomylne są proroctwa i pouczenia dane przez proroków - tych prawdziwych, którzy głosili prawdę Bożą.
Przeczytaj Izajasza, a tam się dowiesz - jaką obrzydliwością były dla Boga składane krwawe ofiary.
Ja ufam tylko Jezusowi i na Jego naukach opieram swoją wiarę.
Jeżeli swoją prawdę wiary opierałam bym na opisach Izraelitów, to również mogła bym być muzułmanką lub ortodoksyjną żydówką, bo to jest podstawą tej wiary.
Moja wiara,to Jezus Chrystus i ona mi wystarcza.
Ufam Bogu, a nie człowiekowi.

Ja nie podważam ani twojej wiary, ani tego za kogo się uważasz. Nie ma to żadnego znaczenia dla faktów, które spisano w Biblii. Tylko stwierdzam, że nie można się powoływać na Pismo św. i wybierać to, co się komu podoba i co według swojej opinii uważa za słuszne. To droga na manowce.
Twoje rozumowanie, które tu przedstawiłaś ma swoje konsekwencje i wykoślawia obraz Boga i tym samym Syna - Jezusa. Skoro Pan Jezus cytował ST, powoływał się na Ojca, mówił o Mojżeszu i Prorokach, to jakim prawem ktoś może mówić: tu mówił dobrze, tam się nie zgadzam, bo uważam, że tak czy siak...
Zauważ też, że sam Pan Jezus nie był zawsze i wszędzie takim słodziakiem; potrafił skręcić bicz i dać do wiwatu.
Mówisz o Izajaszu...jak rozumiem tego proroka akceptujesz, ale dajesz do zrozumienia, że innych nie. Jakich więc uważasz za fałszywych?
Albo wymień "tych prawdziwych" według ciebie. To koleny zgrzyt. Mnie akurat nie przyszłoby do głowy podważać jakiegokolwiek proroka.
Poza tym nie zgadza mi się to, co piszesz, że Bóg nie kazał składać ofiar krwawych. Nie wiem, o co ci chodzi. Oczywiście, że z ludzi! nie kazał (i między innymi dlatego KAZAŁ wytępić narody, które to robiły). Natomiast krwawe ofiary z zwierząt...chyba nie wywalasz tych wszystkich Ksiąg w których są polecenia szczegółowe w sprawie ofiar krwawych - za grzechy ludu...Bo już nie wiem, co akceptujesz, a co odrzucasz...
A sama ofiara Pana Jezusa? Przecież była krwawa, a te starotestamentowe były zapowiedzią TEJ. Nie wiem, jak godzisz te sprawy.
Oczywiście, nie chodzi mi o podważanie wiary twojej czy kogokolwiek, ale musisz przecież zdawać sobie sprawę, że takie czy inne traktowanie Biblii ma swoje konsekwencje, także w nauczaniu, w doktrynach itd.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 22 lis 2018, 14:20

Peter pisze:przecież tak na logikę - lokalnie ziemia jest płaska,..
To nie jest prawda :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości