Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Peter
wyznanie: Agnostyk
O mnie: coś o mnie ;)
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Peter » 21 lis 2018, 17:25

magda pisze:
Peter pisze:czyli w kościele rzymskim uzdrawia rogaty?

Tak jak i obrazw Częstochowie i wielu szamanów diabelskich religii , co cie dziwi czy ja demony dadza ci chorobę to czy jej nie mogą cofnac po to zebys w uzdrowienie uwierzył i brał demona za Boga.

śmiem twierdzić że to najzwyklejszy obraz aczkolwiek w wiki piszą o cudach: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Mat ... skiej#Cuda

jeżeli to demony to dlaczego Bóg jednym pstrykiem ich nie unicestwi?

wybrana
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 17:28

magda, w dziale świadectwa napisałaś:
Postautor: magda » 27 kwie 2014, 00:56
Własnie Bóg jest wielki i potrafi dać wyjście z sytuacji i to każdej , czasem takie jakiego się zupełnie nie spodziewamy
Ostatnio zmieniony 21 lis 2018, 17:30 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.

Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Peter
wyznanie: Agnostyk
O mnie: coś o mnie ;)
Kontaktowanie:

Postautor: Peter » 21 lis 2018, 17:29

Torcik pisze:To video z demonami :roll: to cyrk jakis, ludowa zabawa.

jeśli chodzi o cyrk to polecam także https://www.youtube.com/watch?v=d-BtcX9h6_4

wybrana
Kontaktowanie:

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 18:07

Peter pisze:

jeśli chodzi o cyrk to polecam także https://www.youtube.com/watch?v=d-BtcX9h6_4

To straszne!
A jeżeli chcesz więcej informacji na temat pstryknięcia palcem, to przeczytaj ten temat od strony 15.

Awatar użytkownika
nadrozd
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 21 lis 2018, 18:25

troche widze ze polecieliście z tematem ..... w bezdroża nonsensu ;)

zasmiast skupiać sie na dziwactwach ludzi moze........zajmijmy sie czymś ciekawszym

Ps 30:12 bgn "Wtedy przemieniłeś moją żałobę w taniec, rozwiązałeś mój wór i przepasałeś mnie radością."
https://www.youtube.com/watch?v=iPTX9XaSgBo
https://www.youtube.com/watch?v=1-RzrZaiLiI

Ci ludzie ci Katolicy z obrazem ci zielonoświatkowcy....... i cała reszta dziwakow ma powod do radości.
I jasne mozna to wyśmiewać...... i pokazywać jakie sa błedy ....
Tylko co wam to da.

Radość jest wieksza niż błedy a błedów nikty nie robi specjalnie.

Wraajac do tematu
Pismo świete ma zawsze racje,
ale wy nie :) bo sorry ale wiekszość z was nie ma ani pojecia tym jak pismo czytać, (albo sie tego uczy dalej jak i ja)
i jak sie wyśmiewaćie z pisma to śmiejecie sie z własnej głupoty z samych siebie sie śmiejecie. ... (wiem bo ten etap sam przechodziłem)

Jedni sie poniżaja uważąjac ze Boga nie ma a powstali droga ewolicji z pantofelka ,
Inni ponizaja innych bo nie sa tak uczeni w piśme jak oni.....

Normalnie dwie skrajności.
sam nie wiem która gorsza ;)

Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wybrana
Kontaktowanie:

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 19:02

nadrozd pisze:troche widze ze polecieliście z tematem ..... w bezdroża nonsensu ;)

Ci ludzie ci Katolicy z obrazem ci zielonoświatkowcy....... i cała reszta dziwakow ma powod do radości.
I jasne mozna to wyśmiewać...... i pokazywać jakie sa błedy ....
Tylko co wam to da.
Radość jest wieksza niż błedy a błedów nikty nie robi specjalnie.

A ty tak poważnie piszesz?
Czy Pismo Święte- jest zabronione?
Czy poznawanie Boga i Jego praw- jest zabronione?
Czy oddawanie czci obrazom i jeszcze czerpanie z tego radości - nie jest zabronione?
Czy pogańskie rytuały - oddawanie czci bałwanom podobają ci się?
Nie żal ci tych wiedzionych biedaków - co z nimi uczynili?
Czy pokazywanie tego i krytyka na publicznym forum - nie jest formą pomocy?
Być może ten biedny człowiek będzie miał okazje zobaczyć - w czym uczestniczył osobiście.
Ciebie ten widok nie przeraził?
Wraajac do tematu
Pismo świete ma zawsze racje,
ale wy nie :) bo sorry ale wiekszość z was nie ma ani pojecia tym jak pismo czytać, (albo sie tego uczy dalej jak i ja)
i jak sie wyśmiewaćie z pisma to śmiejecie sie z własnej głupoty z samych siebie sie śmiejecie. ... (wiem bo ten etap sam przechodziłem)

Masz rację - Pismo Święte - Nowy Testament ma zawsze rację, bo to Prawda Objawiona przez samego Boga.
Gorzej jak interpretują je nierozumni i zmieniają jego prawdę.
To, co głosił i nauczał Jezus Chrystus jest niepodważalną prawdą - co opisują Jego wybrani świadkowie.

Albertus
wyznanie: Kościół Katolicki
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 21 lis 2018, 20:09

Peter pisze:

Piękna polska katolicka tradycja. :)

Czy ktoś ma może jakieś konkretne zarzuty wobec tej tradycji?

2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
fryderyk
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 20:10

wybrana pisze:Masz rację - Pismo Święte - Nowy Testament ma zawsze rację, bo to Prawda Objawiona przez samego Boga.

taaa...
Masz jakieś sensowne argumenty żeby to poprzeć?

Ludzka wyobraźnia nie zna granic.
Wymyśliliśmy już tylu bogów, ale żadnego wiarygodnego.
Torcik
Kontaktowanie:

Postautor: Torcik » 21 lis 2018, 20:32

Albertus pisze:
Peter pisze:

Piękna polska katolicka tradycja. :)

Czy ktoś ma może jakieś konkretne zarzuty wobec tej tradycji?

Poważnie, nie masz żadnych zarzutów do tego czegoś :?: :!: Bo nawet nie wiadomo, jak to nazwać. Cyrk, śmiech przez łzy, bo to nawet nie obraza boska, ale to zwykła głupota, brak kultury i dobrego :oops: smaku, wstyd, obrzydliwość,niesmak, litość mnie ogarnia oglądając coś takiego.

wybrana:
Masz rację - Pismo Święte - Nowy Testament ma zawsze rację, bo to Prawda Objawiona przez samego Boga.

Dlaczego tylko NT? Rozumiem, że tylko ten uznajesz, bo ciągle podkreślasz to. Już pisałam do Luba i powtórzę tobie. To się kupy nie trzyma, jeśli odrzucacie ST. Albo całość, albo nic. Wytłumacz mi, dlaczego Jezus cytuje obficie ST, a wy tego nie uznajecie. Jak to pogodzić?

Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Albertus
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 21 lis 2018, 21:18

Poważnie, nie masz żadnych zarzutów do tego czegoś

Poważnie.

:?: :!: Bo nawet nie wiadomo, jak to nazwać. Cyrk, śmiech przez łzy, bo to nawet nie obraza boska, ale to zwykła głupota, brak kultury i dobrego :oops: smaku, wstyd, obrzydliwość,niesmak, litość mnie ogarnia oglądając coś takiego.

Głównie wymieniasz tu swoje odczucia i wrażenia i z tym nie da się dyskutować gdyż każdy ma je indywidualne i są zmienne i zależne od wielu czynników.
Jednak dwie rzeczy a nawet może trzy wymagają jakiegoś rzeczowego uzasadnienia z twojej strony jeśli mają mieć jakąkolwiek wartość. Mianowicie:

dlaczego to jest "obraza boska"?

dlaczego to jest "zwykła głupota"?

I trzecia rzecz, chociaż ta jest trochę bardziej subiektywna - dlaczego to jest "brak kultury"?

2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Torcik
Kontaktowanie:

Postautor: Torcik » 21 lis 2018, 21:52

Albertus pisze:
Poważnie, nie masz żadnych zarzutów do tego czegoś

Poważnie.

:?: :!: Bo nawet nie wiadomo, jak to nazwać. Cyrk, śmiech przez łzy, bo to nawet nie obraza boska, ale to zwykła głupota, brak kultury i dobrego :oops: smaku, wstyd, obrzydliwość,niesmak, litość mnie ogarnia oglądając coś takiego.

Głównie wymieniasz tu swoje odczucia i wrażenia i z tym nie da się dyskutować gdyż każdy ma je indywidualne i są zmienne i zależne od wielu czynników.
Jednak dwie rzeczy a nawet może trzy wymagają jakiegoś rzeczowego uzasadnienia z twojej strony jeśli mają mieć jakąkolwiek wartość. Mianowicie:

dlaczego to jest "obraza boska"?

dlaczego to jest "zwykła głupota"?

I trzecia rzecz, chociaż ta jest trochę bardziej subiektywna - dlaczego to jest "brak kultury"?

Powiem ci, jak ja to widzę. Czterech facetów w sukienkach wywija kawałkiem dechy na dwóch drągach, robiąc jakieś dziwne wygibasy. Nasuwają się takie pytania: kto tańczy? Czy ten obraz-deska, czy Maryja, która jest tam namalowana. Z kim tańczy? Z tymi panami w sukienkach? Przed kim tańczy? Widzę tam jakąś trybunę?, podest? z oficjelami, a więc widownia? A może przed bogiem, dla boga? Ku uciesze kogo? Oficjelów, widowni, Boga?
Komu to ma pomóc i w czym, kogo ma to ubogacić, rozbawić, uwielbić? I tak dalej i tym podobne.
Czy już rozumiesz skąd te moje uczucia?
W moim przekonaniu to obraża Boga, jak najabrdziej, bo miesza się sacrum i je profanuje.
Brak kultury i jakiegokolwiek smaku (bo o dobrym to już chyba nie ma mowy). Jak to wygląda? No jak?! Chłopy w suknbiach wywijają nieporęczną dechą ku uciesze gawiedzi. Gdzie tu kultura?
Głupota, jak najbardziej. Co trzeba miec w głowie, żeby brać udział w takiej tragikomedii? Niewiele.

Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 lis 2018, 21:53

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Nie wierzę w istnienie osobowego boga, ale interesują mnie dowody/argumenty jakie mają ludzie na jego istnienie..
To twój problem, dowodów jest mnóstwo i zostały ci dawno przedstawione, problem w tym że nie umiesz(nie chcesz) ich zrozumieć.
Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga...
Właśnie taki jest twój świat i to się nie zmieni, może w końcu zrozumiesz kim jesteś.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 21 lis 2018, 22:02

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pok%C5%82on_feretron%C3%B3w

cytat:
Istnieje ustalony zestaw gestów wykorzystywany przez obraźników. Podstawowym gestem jest znak krzyża i pokłon. Całą resztę grupy wypracowują sobie same. Zataczanie koła według zwyczaju wychwala doskonałość nieskończonego Boga. Natomiast znak krzyża łączy się z gestem błogosławieństwa

Ogólnie celem jest oddanie chwały Bogu i wyrażenie wdzięczności pielgrzymów dla Niego.

Awatar użytkownika
fryderyk
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 22:04

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
KAAN pisze:To twój problem, dowodów jest mnóstwo i zostały ci dawno przedstawione, problem w tym że nie umiesz(nie chcesz) ich zrozumieć.
Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga...
Właśnie taki jest twój świat i to się nie zmieni, może w końcu zrozumiesz kim jesteś.

O czym Ty człowieku do mnie mówisz?
Masz coś na temat do powiedzenia?

Ludzka wyobraźnia nie zna granic.

Wymyśliliśmy już tylu bogów, ale żadnego wiarygodnego.
Awatar użytkownika
magda
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 lis 2018, 22:22

Torcik pisze: to cyrk jakis, ludowa zabawa. Trzeba wyobrazni, aby tam demony zobaczyc

Widocznie bardzo ci jej brak jeśli nie widzisz że te stozki są puste w środku nie siedzi w nich zaden człowiek czy mechanizm a lataja tańcują czasem unoszą sie na 2-3 metry , widziałam to moja droga jedyne co do środka wkładaja to albo zwierzę w którym jest demon albo przedmiot demoniczny. Nawet z małą wyobraźnią w Afryce widać jak ludzie sie bawią właśnie z demonami, to nie żadna ludowa niewinna zabawa .

Torcik pisze:Trzeba wyobrazni, aby tam demony zobaczyc . Chyba,ze...swoj swego poznaje

Dlaczego mnie obrażasz , nie jestem demonem. Czy byłoby ci przyjemnie gdybym cię demonem nazwała.?

Torcik pisze:inny kosciol i uzdrowienia w nim takimi epitetami obrzucac, ja to m.robi?
:lol:

Jesli to jest kościół co obraża Boga wszystkimi dogmatami , eucharystią fałszywą ewangelią i jest zbrodniczą instytucją co juz miliony wymordował przez wieki jak miał władzę a miliardy poprowadził i prowadzi na zatracenie, odbiera szansę na życie wieczne to jak uważasz czy mozna taka instytucje szcunkiem obdarzać?

Torcik pisze:Czy nie jest to grzech przeciwko Duchowo sw.wlasnie?

Byłby gdyby w tym kościele był Duch świety a ze ten mosciół rzymcki jest innego ducha to nie jest to ten grzech. :D

wybrana pisze:Bóg pragnie by każdy człowiek był zbawiony, dlatego nigdy nie odwraca się od grzesznego człowieka, tylko podaje mu rękę do ostatniej sekundy życia na ziemi.

Mt 22:14 bw "Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych."

nic nie kumasz , Ewanhelia jest głoszona po całym świecie wszyscy są wezwani ale Bóg nie wszystkich wybrał. Kumasz?

wybrana pisze:Widzę, że zaczęłaś dostrzegać działanie zła, bo jeszcze niedawno Boga oskarżałaś za zło na ziemi.

Wybrana odpowiedz mi na kilka pytań :

1 czy jest jeden jedyny Bóg stworzyciel?
2 jeśli cokolwiek istnieje czy materialnie czy jako pojęcie w ogromie stworzonych bitów informacji to kto to musiał stworzyć?
3 Czy zło jest potrzebne wedłog ciebie na tym świecie czy Bóg jest na tyle bezsilny że nie moze jak to fajnie ująłPeter może zło unicestwic , pytanie czy nie ma mocy zeby pstryk i zło zlikwidować czy nie chce tego zrobić? No dlaczego właśnie Bóg nie pstryka?????
Peter pisze:jeżeli to demony to dlaczego Bóg jednym pstrykiem ich nie unicestwi?

Teraz odpowiedz jak widzisz ten werset:

Pwt 30:15 bw "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło;"

Czy Bóg jeśli nie stworzył zła i nie od niego ono pochodzi to pożyczył sobie zło od innego Boga który to zło stworzył i posługuje się cudzym złem?????
4 Jak Bóg może kłaśc przrd człowieka zło którego nie stworzył jak moze w ogóle sie złem posługiwać ????

Wybrana błądzisz bardzo , I dobro na tym świecie jest potrzebne i zło też . My mamy wybierać między jednym o drugim a to Bóg to zło do wyboru nam daje bo sam je stworzył i ono jest potrzebne żebyś miała wybór. Ten swiat to nie raj to dla nas wielka próba, Ty jej na razie nie przesłaś bo żyjesz w wymyslonym świecie i zamykasz oczy i uszy na prawdę .

Hbr 2:18 bw "A że sam przeszedł przez cierpienie i próby, może dopomóc tym, którzy przez próby przechodzą."
Jk 1:2 bw "Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie,"

wybrana ten świat nie jest rajem i idyllą z Bogiem ciepłe kluchy co nie ma innych cech ani nic innego do roboty a tylko kochac wszelkich drani do ostatniej chwili ich życia jak to napisałaś, nie majacy sprawiedliwosci nie majacy innych uczuć . Twój Bóg to nie ten którego pokazał nam Jezus to inna wyimaginowana istota. Oprzytomnij kobieto.

Co do tych tańczących obrazów to jest to czyste bite bałwochwalstwo i inaczej tego nazwać sie nie da , obraża to Boga i poniża człowieka stworzonego na jego obraz ze tą deska wywija ,niewiele sie rózni to od tych murzynów wywijajacych w tanach przy bebnach i demonach dlatego kościół rzymski to demoniczne bałwochwalstwo i nic innego

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”