Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Peter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 09:39
wyznanie: Agnostyk
O mnie: coś o mnie ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Peter » 21 lis 2018, 17:25

magda pisze:
Peter pisze:czyli w kościele rzymskim uzdrawia rogaty?


Tak jak i obrazw Częstochowie i wielu szamanów diabelskich religii , co cie dziwi czy ja demony dadza ci chorobę to czy jej nie mogą cofnac po to zebys w uzdrowienie uwierzył i brał demona za Boga.


śmiem twierdzić że to najzwyklejszy obraz aczkolwiek w wiki piszą o cudach: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Mat ... skiej#Cuda

jeżeli to demony to dlaczego Bóg jednym pstrykiem ich nie unicestwi?


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 17:28

magda, w dziale świadectwa napisałaś:
Postautor: magda » 27 kwie 2014, 00:56
Własnie Bóg jest wielki i potrafi dać wyjście z sytuacji i to każdej , czasem takie jakiego się zupełnie nie spodziewamy
Ostatnio zmieniony 21 lis 2018, 17:30 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Peter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 09:39
wyznanie: Agnostyk
O mnie: coś o mnie ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Peter » 21 lis 2018, 17:29

Torcik pisze:To video z demonami :roll: to cyrk jakis, ludowa zabawa.


jeśli chodzi o cyrk to polecam także https://www.youtube.com/watch?v=d-BtcX9h6_4


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 18:07

Peter pisze:
Torcik pisze:To video z demonami :roll: to cyrk jakis, ludowa zabawa.


jeśli chodzi o cyrk to polecam także https://www.youtube.com/watch?v=d-BtcX9h6_4

To straszne!
A jeżeli chcesz więcej informacji na temat pstryknięcia palcem, to przeczytaj ten temat od strony 15.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: nadrozd » 21 lis 2018, 18:25

troche widze ze polecieliście z tematem ..... w bezdroża nonsensu ;)

zasmiast skupiać sie na dziwactwach ludzi moze........zajmijmy sie czymś ciekawszym


Ps 30:12 bgn "Wtedy przemieniłeś moją żałobę w taniec, rozwiązałeś mój wór i przepasałeś mnie radością."
https://www.youtube.com/watch?v=iPTX9XaSgBo
https://www.youtube.com/watch?v=1-RzrZaiLiI

Ci ludzie ci Katolicy z obrazem ci zielonoświatkowcy....... i cała reszta dziwakow ma powod do radości.
I jasne mozna to wyśmiewać...... i pokazywać jakie sa błedy ....
Tylko co wam to da.

Radość jest wieksza niż błedy a błedów nikty nie robi specjalnie.

Wraajac do tematu
Pismo świete ma zawsze racje,
ale wy nie :) bo sorry ale wiekszość z was nie ma ani pojecia tym jak pismo czytać, (albo sie tego uczy dalej jak i ja)
i jak sie wyśmiewaćie z pisma to śmiejecie sie z własnej głupoty z samych siebie sie śmiejecie. ... (wiem bo ten etap sam przechodziłem)



Jedni sie poniżaja uważąjac ze Boga nie ma a powstali droga ewolicji z pantofelka ,
Inni ponizaja innych bo nie sa tak uczeni w piśme jak oni.....

Normalnie dwie skrajności.
sam nie wiem która gorsza ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 19:02

nadrozd pisze:troche widze ze polecieliście z tematem ..... w bezdroża nonsensu ;)

Ci ludzie ci Katolicy z obrazem ci zielonoświatkowcy....... i cała reszta dziwakow ma powod do radości.
I jasne mozna to wyśmiewać...... i pokazywać jakie sa błedy ....
Tylko co wam to da.
Radość jest wieksza niż błedy a błedów nikty nie robi specjalnie.

A ty tak poważnie piszesz?
Czy Pismo Święte- jest zabronione?
Czy poznawanie Boga i Jego praw- jest zabronione?
Czy oddawanie czci obrazom i jeszcze czerpanie z tego radości - nie jest zabronione?
Czy pogańskie rytuały - oddawanie czci bałwanom podobają ci się?
Nie żal ci tych wiedzionych biedaków - co z nimi uczynili?
Czy pokazywanie tego i krytyka na publicznym forum - nie jest formą pomocy?
Być może ten biedny człowiek będzie miał okazje zobaczyć - w czym uczestniczył osobiście.
Ciebie ten widok nie przeraził?
Wraajac do tematu
Pismo świete ma zawsze racje,
ale wy nie :) bo sorry ale wiekszość z was nie ma ani pojecia tym jak pismo czytać, (albo sie tego uczy dalej jak i ja)
i jak sie wyśmiewaćie z pisma to śmiejecie sie z własnej głupoty z samych siebie sie śmiejecie. ... (wiem bo ten etap sam przechodziłem)

Masz rację - Pismo Święte - Nowy Testament ma zawsze rację, bo to Prawda Objawiona przez samego Boga.
Gorzej jak interpretują je nierozumni i zmieniają jego prawdę.
To, co głosił i nauczał Jezus Chrystus jest niepodważalną prawdą - co opisują Jego wybrani świadkowie.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 21 lis 2018, 20:09

Peter pisze:
Torcik pisze:To video z demonami :roll: to cyrk jakis, ludowa zabawa.


jeśli chodzi o cyrk to polecam także https://www.youtube.com/watch?v=d-BtcX9h6_4


Piękna polska katolicka tradycja. :)

Czy ktoś ma może jakieś konkretne zarzuty wobec tej tradycji?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 20:10

wybrana pisze:Masz rację - Pismo Święte - Nowy Testament ma zawsze rację, bo to Prawda Objawiona przez samego Boga.

taaa...
Masz jakieś sensowne argumenty żeby to poprzeć?


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 21 lis 2018, 20:32

Albertus pisze:
Peter pisze:
Torcik pisze:To video z demonami :roll: to cyrk jakis, ludowa zabawa.


jeśli chodzi o cyrk to polecam także https://www.youtube.com/watch?v=d-BtcX9h6_4


Piękna polska katolicka tradycja. :)

Czy ktoś ma może jakieś konkretne zarzuty wobec tej tradycji?

Poważnie, nie masz żadnych zarzutów do tego czegoś :?: :!: Bo nawet nie wiadomo, jak to nazwać. Cyrk, śmiech przez łzy, bo to nawet nie obraza boska, ale to zwykła głupota, brak kultury i dobrego :oops: smaku, wstyd, obrzydliwość,niesmak, litość mnie ogarnia oglądając coś takiego.

wybrana:
Masz rację - Pismo Święte - Nowy Testament ma zawsze rację, bo to Prawda Objawiona przez samego Boga.

Dlaczego tylko NT? Rozumiem, że tylko ten uznajesz, bo ciągle podkreślasz to. Już pisałam do Luba i powtórzę tobie. To się kupy nie trzyma, jeśli odrzucacie ST. Albo całość, albo nic. Wytłumacz mi, dlaczego Jezus cytuje obficie ST, a wy tego nie uznajecie. Jak to pogodzić?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 21 lis 2018, 21:18

Poważnie, nie masz żadnych zarzutów do tego czegoś


Poważnie.

:?: :!: Bo nawet nie wiadomo, jak to nazwać. Cyrk, śmiech przez łzy, bo to nawet nie obraza boska, ale to zwykła głupota, brak kultury i dobrego :oops: smaku, wstyd, obrzydliwość,niesmak, litość mnie ogarnia oglądając coś takiego.


Głównie wymieniasz tu swoje odczucia i wrażenia i z tym nie da się dyskutować gdyż każdy ma je indywidualne i są zmienne i zależne od wielu czynników.
Jednak dwie rzeczy a nawet może trzy wymagają jakiegoś rzeczowego uzasadnienia z twojej strony jeśli mają mieć jakąkolwiek wartość. Mianowicie:

dlaczego to jest "obraza boska"?

dlaczego to jest "zwykła głupota"?

I trzecia rzecz, chociaż ta jest trochę bardziej subiektywna - dlaczego to jest "brak kultury"?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 21 lis 2018, 21:52

Albertus pisze:
Poważnie, nie masz żadnych zarzutów do tego czegoś


Poważnie.

:?: :!: Bo nawet nie wiadomo, jak to nazwać. Cyrk, śmiech przez łzy, bo to nawet nie obraza boska, ale to zwykła głupota, brak kultury i dobrego :oops: smaku, wstyd, obrzydliwość,niesmak, litość mnie ogarnia oglądając coś takiego.


Głównie wymieniasz tu swoje odczucia i wrażenia i z tym nie da się dyskutować gdyż każdy ma je indywidualne i są zmienne i zależne od wielu czynników.
Jednak dwie rzeczy a nawet może trzy wymagają jakiegoś rzeczowego uzasadnienia z twojej strony jeśli mają mieć jakąkolwiek wartość. Mianowicie:

dlaczego to jest "obraza boska"?

dlaczego to jest "zwykła głupota"?

I trzecia rzecz, chociaż ta jest trochę bardziej subiektywna - dlaczego to jest "brak kultury"?

Powiem ci, jak ja to widzę. Czterech facetów w sukienkach wywija kawałkiem dechy na dwóch drągach, robiąc jakieś dziwne wygibasy. Nasuwają się takie pytania: kto tańczy? Czy ten obraz-deska, czy Maryja, która jest tam namalowana. Z kim tańczy? Z tymi panami w sukienkach? Przed kim tańczy? Widzę tam jakąś trybunę?, podest? z oficjelami, a więc widownia? A może przed bogiem, dla boga? Ku uciesze kogo? Oficjelów, widowni, Boga?
Komu to ma pomóc i w czym, kogo ma to ubogacić, rozbawić, uwielbić? I tak dalej i tym podobne.
Czy już rozumiesz skąd te moje uczucia?
W moim przekonaniu to obraża Boga, jak najabrdziej, bo miesza się sacrum i je profanuje.
Brak kultury i jakiegokolwiek smaku (bo o dobrym to już chyba nie ma mowy). Jak to wygląda? No jak?! Chłopy w suknbiach wywijają nieporęczną dechą ku uciesze gawiedzi. Gdzie tu kultura?
Głupota, jak najbardziej. Co trzeba miec w głowie, żeby brać udział w takiej tragikomedii? Niewiele.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 21 lis 2018, 21:53

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Nie wierzę w istnienie osobowego boga, ale interesują mnie dowody/argumenty jakie mają ludzie na jego istnienie..
To twój problem, dowodów jest mnóstwo i zostały ci dawno przedstawione, problem w tym że nie umiesz(nie chcesz) ich zrozumieć.
Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga...
Właśnie taki jest twój świat i to się nie zmieni, może w końcu zrozumiesz kim jesteś.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 21 lis 2018, 22:02

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pok%C5%82on_feretron%C3%B3w

cytat:
Istnieje ustalony zestaw gestów wykorzystywany przez obraźników. Podstawowym gestem jest znak krzyża i pokłon. Całą resztę grupy wypracowują sobie same. Zataczanie koła według zwyczaju wychwala doskonałość nieskończonego Boga. Natomiast znak krzyża łączy się z gestem błogosławieństwa


Ogólnie celem jest oddanie chwały Bogu i wyrażenie wdzięczności pielgrzymów dla Niego.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 22:04

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
KAAN pisze:To twój problem, dowodów jest mnóstwo i zostały ci dawno przedstawione, problem w tym że nie umiesz(nie chcesz) ich zrozumieć.
Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga...
Właśnie taki jest twój świat i to się nie zmieni, może w końcu zrozumiesz kim jesteś.


O czym Ty człowieku do mnie mówisz?
Masz coś na temat do powiedzenia?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 21 lis 2018, 22:22

Torcik pisze: to cyrk jakis, ludowa zabawa. Trzeba wyobrazni, aby tam demony zobaczyc


Widocznie bardzo ci jej brak jeśli nie widzisz że te stozki są puste w środku nie siedzi w nich zaden człowiek czy mechanizm a lataja tańcują czasem unoszą sie na 2-3 metry , widziałam to moja droga jedyne co do środka wkładaja to albo zwierzę w którym jest demon albo przedmiot demoniczny. Nawet z małą wyobraźnią w Afryce widać jak ludzie sie bawią właśnie z demonami, to nie żadna ludowa niewinna zabawa .

Torcik pisze:Trzeba wyobrazni, aby tam demony zobaczyc . Chyba,ze...swoj swego poznaje


Dlaczego mnie obrażasz , nie jestem demonem. Czy byłoby ci przyjemnie gdybym cię demonem nazwała.?

Torcik pisze:inny kosciol i uzdrowienia w nim takimi epitetami obrzucac, ja to m.robi?
:lol:

Jesli to jest kościół co obraża Boga wszystkimi dogmatami , eucharystią fałszywą ewangelią i jest zbrodniczą instytucją co juz miliony wymordował przez wieki jak miał władzę a miliardy poprowadził i prowadzi na zatracenie, odbiera szansę na życie wieczne to jak uważasz czy mozna taka instytucje szcunkiem obdarzać?

Torcik pisze:Czy nie jest to grzech przeciwko Duchowo sw.wlasnie?


Byłby gdyby w tym kościele był Duch świety a ze ten mosciół rzymcki jest innego ducha to nie jest to ten grzech. :D

wybrana pisze:Bóg pragnie by każdy człowiek był zbawiony, dlatego nigdy nie odwraca się od grzesznego człowieka, tylko podaje mu rękę do ostatniej sekundy życia na ziemi.


Mt 22:14 bw "Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych."

nic nie kumasz , Ewanhelia jest głoszona po całym świecie wszyscy są wezwani ale Bóg nie wszystkich wybrał. Kumasz?

wybrana pisze:Widzę, że zaczęłaś dostrzegać działanie zła, bo jeszcze niedawno Boga oskarżałaś za zło na ziemi.


Wybrana odpowiedz mi na kilka pytań :

1 czy jest jeden jedyny Bóg stworzyciel?
2 jeśli cokolwiek istnieje czy materialnie czy jako pojęcie w ogromie stworzonych bitów informacji to kto to musiał stworzyć?
3 Czy zło jest potrzebne wedłog ciebie na tym świecie czy Bóg jest na tyle bezsilny że nie moze jak to fajnie ująłPeter może zło unicestwic , pytanie czy nie ma mocy zeby pstryk i zło zlikwidować czy nie chce tego zrobić? No dlaczego właśnie Bóg nie pstryka?????
Peter pisze:jeżeli to demony to dlaczego Bóg jednym pstrykiem ich nie unicestwi?

Teraz odpowiedz jak widzisz ten werset:

Pwt 30:15 bw "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło;"

Czy Bóg jeśli nie stworzył zła i nie od niego ono pochodzi to pożyczył sobie zło od innego Boga który to zło stworzył i posługuje się cudzym złem?????
4 Jak Bóg może kłaśc przrd człowieka zło którego nie stworzył jak moze w ogóle sie złem posługiwać ????

Wybrana błądzisz bardzo , I dobro na tym świecie jest potrzebne i zło też . My mamy wybierać między jednym o drugim a to Bóg to zło do wyboru nam daje bo sam je stworzył i ono jest potrzebne żebyś miała wybór. Ten swiat to nie raj to dla nas wielka próba, Ty jej na razie nie przesłaś bo żyjesz w wymyslonym świecie i zamykasz oczy i uszy na prawdę .

Hbr 2:18 bw "A że sam przeszedł przez cierpienie i próby, może dopomóc tym, którzy przez próby przechodzą."
Jk 1:2 bw "Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie,"

wybrana ten świat nie jest rajem i idyllą z Bogiem ciepłe kluchy co nie ma innych cech ani nic innego do roboty a tylko kochac wszelkich drani do ostatniej chwili ich życia jak to napisałaś, nie majacy sprawiedliwosci nie majacy innych uczuć . Twój Bóg to nie ten którego pokazał nam Jezus to inna wyimaginowana istota. Oprzytomnij kobieto.

Co do tych tańczących obrazów to jest to czyste bite bałwochwalstwo i inaczej tego nazwać sie nie da , obraża to Boga i poniża człowieka stworzonego na jego obraz ze tą deska wywija ,niewiele sie rózni to od tych murzynów wywijajacych w tanach przy bebnach i demonach dlatego kościół rzymski to demoniczne bałwochwalstwo i nic innego


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości