Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 14 lis 2018, 11:41

Peter pisze:
Torcik pisze:O Jerycho nie wiem

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Jerycho;3917726.html

no i po prostu nie wiem co o tym wszystkim sądzić i jak pogodzić :-?

;-) Biblię trzeba czytać "na wiarę" ;-) , bez dyskusji i bez szukania materialnych dowodów. Tak, jak pisałam poprzednio - tym gorzej dla faktów :-/ , że ich brakuje.
Na tutejszym forum taka dyskusja nie żadnych szans, niestety :-(


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 14 lis 2018, 13:34

Peter pisze:Witam, w temacie "Pismo Święte zawsze ma rację" - jak rozumieć iż wiele starotestamentowych przekazów nie zostało potwierdzonych przez współczesną archeologię? Badania archeologiczne stwierdziły m.in. że:...nie było..
Nie mogły stwierdzić że czegoś nie było, badania archeologiczne mogą opisać tylko to co znajdą w ziemi, a interpretacja tego co znajdą jest tylko ludzkim przypuszczeniem - hipotezą.
- Izraelici nie byli w egipskiej niewoli;
Poważny naukowiec powiedziałby, że nie zna żadnych (?) materialnych dowodów na pobyt Izraela w Egipcie. Wszystko co ponad to to arogancja wobec rzeczywistości.
- nie było exodusu;
j.w.
- Jerycho nie posiadało murów w czasie opisywanym przez Biblię
Nieprawda, są dowody archeologiczne że miało i że zostały zniszczone.
- Dawid był co najwyżej wodzem kilku plemion
Nie ma materialnych dowodów na taką tezę, to hipoteza jakiegoś historyka.
Jak chrześcijanie interpretują, rozumieją, godzą to co mówi archeologia z przekazem biblijnym?
Nie godzą, bo nie ma takiej potrzeby, archeologia jest robiona przez ludzi wrogich chrześcijaństwu i Biblii i robią wszystko żeby zdeprecjonować Biblię jako przekaz historyczny. Jednak systematycznie przekonują się że Biblia jest dokładna w swoim przekazie. Istnieje minimalna liczba archeologów, którzy poszukują i znajdują dowody materialne na prawdziwość zapisów biblijnych. Wiele można znaleźć w internecie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 14 lis 2018, 14:18

[quoteNie godzą, bo nie ma takiej potrzeby, archeologia jest robiona przez ludzi wrogich chrześcijaństwu i Biblii i robią wszystko żeby zdeprecjonować Biblię jako przekaz historyczny. Jednak systematycznie przekonują się że Biblia jest dokładna w swoim przekazie. Istnieje minimalna liczba archeologów, którzy poszukują i znajdują dowody materialne na prawdziwość zapisów biblijnych. Wiele można znaleźć w internecie.][/quote]
Kaan, zlituj się i przetrzyj oczy.
Nikt nie podważa przekazów biblijnych, ale fakty to fakty. Jak można mówić, że różowe to niebieskie?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 14 lis 2018, 14:29

Torcik jesli tak na prawde nie wiesz to moze lepiej nie podnos tej rekawicy lub popytaj archeologow ale wierzacych Biblijnie


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 14 lis 2018, 15:09

Torcik pisze:Kaan, zlituj się i przetrzyj oczy...
Nie znasz się na tym to po co zabierasz głos.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 14 lis 2018, 15:24

Noemi pisze:Torcik jesli tak na prawde nie wiesz to moze lepiej nie podnos tej rekawicy lub popytaj archeologow ale wierzacych Biblijnie

Archeolog to naukowiec. Ma materialne dowody wydobyte z ziemi. Problem w tym, jak je interpretuje. Oczywiście powinien bezstronnie i zakładam/wiem, że tak jest najczęściej. Natomiast wy z góry zakładacie, że wszyscy archeolodzy to antybiblijnie nastawieni zwodziciele i bezbożnicy.
Cóż, wolno wam.
Tak, jak biblijnie wierzący archeolog może być stronniczy i naginać fakty, tak samo odwrotnie. Więc może wyluzuj z tymi radami, bo tak się składa, że dobrze wiem, o czym mówię.
Ale oczywiście, mogę nie pisać.
KAAN pisze:
Torcik pisze:Kaan, zlituj się i przetrzyj oczy...
Nie znasz się na tym to po co zabierasz głos.

Ale na czym się nie znam? Na interpretacji nawiedzonych biblistów, czy na faktach, czy na badaniach archeologicznych, czy na chrześcijanach w ogóle. :-D


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 14 lis 2018, 16:00

Torcik pisze:Ale na czym się nie znam? Na interpretacji nawiedzonych biblistów, czy na faktach, czy na badaniach archeologicznych, czy na chrześcijanach w ogóle. :-D
Myślę ze na wszystkim.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 14 lis 2018, 16:05

KAAN pisze:
Torcik pisze:Ale na czym się nie znam? Na interpretacji nawiedzonych biblistów, czy na faktach, czy na badaniach archeologicznych, czy na chrześcijanach w ogóle. :-D
Myślę ze na wszystkim.

:lol: :lol: :lol: Też tak myślę i jestem z tego zadowolona, bo już ktoś o wiele mądrzejszy ode mnie powiedział:"Wiem, że nic nie wiem". Mogę z nim przybić piątkę i mam świadomość, że jestem w najlepszym towarzystwie.
Chylę czoła przed forumowiczami, którzy już wiedzą wszystko najlepiej. :D


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 15 lis 2018, 10:47

Jest trochę filmów na potwierdzenie dowodów na wyjźcie z Egiptu https://www.youtube.com/results?search_ ... +wybranego jak komuś zależy to obejrzy , To były tak odległe czasy ze chyba niedorozwiniety doszukiwałby się ogromnej masy dowodów , są nieluczne aale są. jest nawet jedna stella gdzie widać ze faraon stracił pierworodnego , Na innej inskrybcji wcześniejszej są wymienieni synowie Faraona a na tej stelli już bez pierworodnego , Przypadek????? i takich przypadków jest multum, Jeśli nie ma jakis dowodów z tak odległych czasów to oznacza po prostu ze jeszcze ich nie znaleziono, archeologia jest nauką mało opłacaną nie mkaja funduszy na poszukiwania rzeczy Biblijnych oficjalnej nauce nieprzydatnycg , nie popieraj acych faktów które nauka głosi czyli ewolucji i WW wiec wiekszosc badań tego typu jest sponsoraowanych ale marnie niestety. Torciku uważam po twoich wypowiedziach ze udajesz protestantką i nią nie jesteśl, dla mnie mówisz jak ateistka , przyszłas chyba na to forum mącić i podważać wiarę ludzi . Widzę że to bardzo dobre forum bo diabeł go ciągle atakuje i wystła ludzi którzy piszą wszystko zeby słabsi stracili wiarę. Ty sie zastanów co robisz bo gorszysz ludzi poszukujących i tychze słabszą wiarą w znasz ten werset o kamieniu młyńskim , więc raczej przemysl swoje wypwiedzi i postępowanie i myśl o innych , np gościach co czytaja to forum , co mogą pomyśleć jeśli "protestantka "takie rzeczy pisze? chrzescijanie mają budować wiarę innych a ni niszczyć, czy ty budujesz, czy pracujesz dla Jezusa? Czy raczej jego dzieło niszczysz nad tym się poważnie zastanów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 15 lis 2018, 10:55

Masz rację, Magda. Czas uwolnić was od swojej osoby.
Wy tacy święci, tacy protestanccy, a ja tylko wierząca i mająca nadzieję.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: koleżanka » 15 lis 2018, 11:00

Torcik pisze:Masz rację, Magda. Czas uwolnić was od swojej osoby.
Wy tacy święci, tacy protestanccy, a ja tylko wierząca i mająca nadzieję.


Jeśli aż takie masz wątpliwości to coś nie tak z tobą, zazwyczaj to nasze grzechy sprowadzają wątpliwości.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 15 lis 2018, 11:04

koleżanka pisze:
Torcik pisze:Masz rację, Magda. Czas uwolnić was od swojej osoby.
Wy tacy święci, tacy protestanccy, a ja tylko wierząca i mająca nadzieję.


Jeśli aż takie masz wątpliwości to coś nie tak z tobą, zazwyczaj to nasze grzechy sprowadzają wątpliwości.

;-) Ja nie mam wątpliwości co do spraw najwazniejszych.

Ale wy, bezgrzeszni wiecie lepiej, prawda?
Dziś zgrzeszyłam czytaniem do 4 rano i mam kiepski humor. A więc 1:0 dla was.
Hejka, miejcie się dobrze :-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: koleżanka » 15 lis 2018, 11:19

Torcik naprawdę z tobą coś nie tak jest, chrześcijanin nie ma wątpliwości jeśli trzyma się Jezusa. On jest prawdą, więc ufa się mu a nie ludziom i naszym emocjom.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 15 lis 2018, 12:23

Torcik pisze:Masz rację, Magda. Czas uwolnić was od swojej osoby.
Wy tacy święci, tacy protestanccy, a ja tylko wierząca i mająca nadzieję.


No ty chyba bardzo małoletnia musisz być bo rzucaniem zabawek i krzyknięciem "juz sie nie bawię" to raczej dzieci sie zajmują i dziecinne osoby. Jak sobie chcesz, twoja decyzja ale zośc jest złym doradcą.

Kto ci tu napisał ze jest aż taki świety , chyba każdy dopiero sie uświęca nie dodawaj od siebie. A protestannccy i owszem b szanujemy Słowo Boze ,doceniamy reformatorów którzy za to Pismo oddawali nierzadko życie , nie jesteśmy zuchwali zeby podwarzać pisma apostołów którzy gineli dla Jezusa i jego Ewangelii , może ci sie to nie podoba tal jak i to że ty jak to napisałaś taka niewinna "wierząca" i majaca nadzieję . Tylko pytanie w co wierząca bo nie w apostolskie psma apostołow wybranych przez Jezusa i nie Jezusowi, a nadzieje na co masz czy uważasz ze niszcząc wiarę słabszych potakujac niewierzącemu który pisze że Biblia kłamie i nie było exodusu to ty po zniszczeniu wiery kilku osób słabszych w wierze masz jakąs swoja wartościową wiarę, ty musisz sie poważnie zastanowić a nie rzucać zabawki. Pomyśl sobie jak wielu gosci którzy cztaja to forum przeczyta to co pisze "protestantka" i ilu sie z tego powodu odwróci od wiary , zwątpi i zacznie poszukiwać nie duchowo a wśród badań naukowych które są jak widać nieuczciwe i tendencyjne zeby popierać ewolucję a nie inteligętny rojekt bo zobaczyli ze protestantka , mieniaca sie chrześcijanką ma wątpliwości i też wierzy fałszywej nauce , masz jeden kroczek do uwierzenia ale w ewolucją. Ty się lepiej zastanów idż do pastora i porozmawiaj , bo z tobą jest na prawdę żle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 15 lis 2018, 13:02

magda pisze:
Torcik pisze:Masz rację, Magda. Czas uwolnić was od swojej osoby.
Wy tacy święci, tacy protestanccy, a ja tylko wierząca i mająca nadzieję.


No ty chyba bardzo małoletnia musisz być bo rzucaniem zabawek i krzyknięciem "juz sie nie bawię" to raczej dzieci sie zajmują i dziecinne osoby. Jak sobie chcesz, twoja decyzja ale zośc jest złym doradcą.

Kto ci tu napisał ze jest aż taki świety , chyba każdy dopiero sie uświęca nie dodawaj od siebie. A protestannccy i owszem b szanujemy Słowo Boze ,doceniamy reformatorów którzy za to Pismo oddawali nierzadko życie , nie jesteśmy zuchwali zeby podwarzać pisma apostołów którzy gineli dla Jezusa i jego Ewangelii , może ci sie to nie podoba tal jak i to że ty jak to napisałaś taka niewinna "wierząca" i majaca nadzieję . Tylko pytanie w co wierząca bo nie w apostolskie psma apostołow wybranych przez Jezusa i nie Jezusowi, a nadzieje na co masz czy uważasz ze niszcząc wiarę słabszych potakujac niewierzącemu który pisze że Biblia kłamie i nie było exodusu to ty po zniszczeniu wiery kilku osób słabszych w wierze masz jakąs swoja wartościową wiarę, ty musisz sie poważnie zastanowić a nie rzucać zabawki. Pomyśl sobie jak wielu gosci którzy cztaja to forum przeczyta to co pisze "protestantka" i ilu sie z tego powodu odwróci od wiary , zwątpi i zacznie poszukiwać nie duchowo a wśród badań naukowych które są jak widać nieuczciwe i tendencyjne zeby popierać ewolucję a nie inteligętny rojekt bo zobaczyli ze protestantka , mieniaca sie chrześcijanką ma wątpliwości i też wierzy fałszywej nauce , masz jeden kroczek do uwierzenia ale w ewolucją. Ty się lepiej zastanów idż do pastora i porozmawiaj , bo z tobą jest na prawdę żle.

Jestem tak małoletnia, że zapewne rozum mój zdziecinniał. Sądzę, że niewiele młodsza od ciebie, ale ty wiesz lepiej, wszystko o każdym i co każdemu "w duszy gra". Zauważyłam to czytając archiwalne tematy. Koszmar, Magda, po prostu koszmar. I ty śmiesz pisać, że ja gorsze ludzi? Przecież to przez ciebie pouciekało stąd co najmniej kilkadziesiąt osób i głowę daję, że niejednemu obrzydziłaś protestantyzm i może nawet całe chrześcijaństwo.
I wstyd mi, że zaliczam się do tzw. protestantów. Obiecuję ci, że od dziś nie przyznam się do tego przed nikim.
Tylko bezmózgowcy nie mają żadnych wątpliwości ani pytań. To moja odpowiedź na twoje "mądrości".
Mam dość waszego forum i przeklinam dzień w którym zalogowałam się tu po raz pierwszy. Strata czasu, nerwów, pozostał niesmak i może nawet obrzydzenie. :-(


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości