Kto pelni wole Ojca ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 07 paź 2018, 18:10

46 Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką

Mat.12, 46


Jak rozumiecie "wole Ojca" ?

Skad wiadomo co jest "wola Ojca" i co trzeba robic, aby ja spelniac, zaslugujac na miano braci i siostr Syna Bozego "

Zapraszam do rozmowy :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: KAAN » 07 paź 2018, 19:08

Luba pisze:46 Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką

Mat.12, 46


Jak rozumiecie "wole Ojca" ?
To bardzo obszerny temat, mieliśmy nawet konferencję w całości poświęconą temu zagadnieniu; oto kilka wersetów mówiących o woli Bożej, może pozwoli wybrać ci jakiś szczególny kierunek w rozważaniach na temat woli Bożej.


Ewangelia św. Jana 6:39 A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym.
Ewangelia św. Jana 6:40 A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.

List do Efezjan 5:14 Wszystko bowiem, co się ujawnia, jest światłem. Dlatego powiedziano: Obudź się, który śpisz, I powstań z martwych, A zajaśnieje ci Chrystus.
15 Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy,
16 Wykorzystując czas, gdyż dni są złe.
17 Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska.

I List do Tesaloniczan 4:3 Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,
4 Aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu,
5 Nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga,

I List do Tesaloniczan 5:15 Baczcie, ażeby nikt nikomu złem za złe nie oddawał, ale starajcie się czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim.
16 Zawsze się radujcie.
17 Bez przestanku się módlcie.
18 Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was.

I List św. Piotra 2:13 Bądźcie poddani wszelkiemu ludzkiemu porządkowi ze względu na Pana, czy to królowi jako najwyższemu władcy,
14 Czy to namiestnikom, jako przezeń wysyłanym dla karania złoczyńców, a udzielania pochwały tym, którzy dobrze czynią.
15 Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich,
16 Jako wolni, a nie jako ci, którzy wolności używają za osłonę zła, lecz jako słudzy Boga.

I List św. Piotra 3:16 Lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali.
17 Lepiej bowiem jest, jeżeli taka jest wola Boża, cierpieć za dobre niż za złe uczynki.
18 Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.



Luba pisze:Skad wiadomo co jest "wola Ojca" i co trzeba robic, aby ja spelniac, zaslugujac na miano braci i siostr Syna Bozego "
Bratem czy siostrą jest się z faktu bycia zbawionym a nie przez zasługi. To wynika z istoty zbawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 07 paź 2018, 19:30

KAAN pisze: autor: KAAN » 07 paź 2018, 19:08

Bratem czy siostrą jest się z faktu bycia zbawionym a nie przez zasługi. To wynika z istoty zbawienia.



Bratem czy siostra jest sie wtedy, gdy idzie sie droga Prawdy, czyli spelniajac wole Boza, a tym samym spelniajac warunek zbawienia, ktory postawil nam Syn Bozy w Imieniu Ojca.

Pawel pisze o zbawieniu bezwarunkowym ? To cos tutaj nie gra chyba ?

Zbawienie za friko ? To jakis niepoprawny optymizm.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: nesto » 07 paź 2018, 21:25

Luba pisze:Bratem czy siostra jest sie wtedy, gdy idzie sie droga Prawdy

Czyli nikt z was nie jest, bo to co mówicie jest kłamstwem.
Jeśli się mylę to proszę o dowód.

Jezus i nikt inny nie zmartwychwstał.
Dziewice nie rodzą dzieci.
Ziemia ma setki milionów lat, a nie 6000
Oślice nie gadają
ITP


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 07 paź 2018, 21:56

nesto pisze:
Luba pisze:Bratem czy siostra jest sie wtedy, gdy idzie sie droga Prawdy

Czyli nikt z was nie jest, bo to co mówicie jest kłamstwem.
Jeśli się mylę to proszę o dowód.

Jezus i nikt inny nie zmartwychwstał.
Dziewice nie rodzą dzieci.
Ziemia ma setki milionów lat, a nie 6000
Oślice nie gadają
ITP



Nesto, CZLOWIEK jest istota rowniez duchowa, czego ty zupelnie nie pojmujesz ,jako ze zdominowalo cie twoje ego ,wykreowane przez system oparty na prawie naturalnym, przewidzianym wlasciwie dla zwierzat , z malpa czlekoksztaltna na czele.

Tymczasem istnieje oprocz tego porzadku, opartego na prawie, rowniez inny porzadek, oparty na PRAWDZIE.

Te rzeczywistosc oparta na PRAWDZIE objawil nam Syn Bozy, a objawiajac ja podkreslil, ze jest ona w zasiegu tych, ktorzy stana sie jak dzieci.

Mysle, ze tobie to nie grozi i mimo,ze krytykujesz gadajace oslice, to ostatecznie nie przekroczysz nigdy granic przewidzianych dla ssakow.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 07 paź 2018, 22:02

Zjadlam "c" w tytule watku.
Prosze szanowna moderacje o korekte. Z gory dziekuje.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: nesto » 08 paź 2018, 09:31

Luba pisze:
nesto pisze:
Luba pisze:Bratem czy siostra jest sie wtedy, gdy idzie sie droga Prawdy

Czyli nikt z was nie jest, bo to co mówicie jest kłamstwem.
Jeśli się mylę to proszę o dowód.

Jezus i nikt inny nie zmartwychwstał.
Dziewice nie rodzą dzieci.
Ziemia ma setki milionów lat, a nie 6000
Oślice nie gadają
ITP



Nesto, CZLOWIEK jest istota rowniez duchowa, czego ty zupelnie nie pojmujesz ,jako ze zdominowalo cie twoje ego ,wykreowane przez system oparty na prawie naturalnym, przewidzianym wlasciwie dla zwierzat , z malpa czlekoksztaltna na czele.

Tymczasem istnieje oprocz tego porzadku, opartego na prawie, rowniez inny porzadek, oparty na PRAWDZIE.

Te rzeczywistosc oparta na PRAWDZIE objawil nam Syn Bozy, a objawiajac ja podkreslil, ze jest ona w zasiegu tych, ktorzy stana sie jak dzieci.

Mysle, ze tobie to nie grozi i mimo,ze krytykujesz gadajace oslice, to ostatecznie nie przekroczysz nigdy granic przewidzianych dla ssakow.


A mnie jednak wydaje się, że rozpaczliwie, obrażając innych próbujesz dopasować słowa tak, aby podeprzeć swoją irracjonalną wiarę.
Nie masz argumentów i piszesz, że to co ci się wydaje to PRAWDA.
Tymczasem to wierutne kłamstwa nie podparte niczym.
Zachowujesz się jak zahipnotyzowana nastolatka na scenie, której wydaje się, że jest kurą.
Gdacze, dziobie i macha "skrzydełkami" nie zdając sobie sprawy, że wystarczy aby hipnotyzer pstryknął palcem i wróci do normalności.
Niestety hipnotyzerów jest wielu, a żaden palcem nie pstryknie.
Niektórzy sami są kurami na scenie (autohipnoza).
Inni czerpią z tego zyski (biskupi).
Jeszcze inni zwyczajnie boją się pstryknąć, bo oznaczałoby to wiele lat, które zmarnowali, odcięcie od środowisk, które uważają za swoje, wstyd przed samym sobą a czasami utratę bliskich, którzy tkwiąc w hipnozie machaliby wygrażając skrzydełkami dalej..

Ta twoja PRAWDA to jarmarczne gdakanie na scenie. Tylko tyle. Pozdrawiam serdecznie i idę na kawę :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Pielgrzym_diakon » 08 paź 2018, 09:44

Bóg wprowadzając Jezusa na świat zawarł przymierze z Abrahamem. "I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie." (Rdz. 17:7)

Później, po tym jak Abraham próbował złożyć Izaaka na ołtarzu Bóg potwierdził a jednocześnie rzucił więcej światła na swoją wolę. "Przysiągłem na siebie samego, mówi Pan: Ponieważ to uczyniłeś i nie wzbraniałeś się ofiarować mi jedynego syna swego, Będę ci błogosławił obficie i rozmnożę tak licznie potomstwo twoje jak gwiazdy na niebie i jak piasek na brzegu morza, a potomkowie twoi zdobędą grody nieprzyjaciół swoich, I w potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego." (Rdz. 22:16-18)

Jan Chrziciel o Jezusie dał świadectwo. Zapisał je inny Jan, jeden z uczniów Jezusa.

Nazajutrz ujrzał Jezusa, idącego do niego, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: Za mną idzie mąż, który był przede mną, bo pierwej był niż ja. I ja go nie znałem; lecz dlatego przyszedłem, chrzcząc wodą, aby był objawiony Izraelowi. Jan świadczył też, mówiąc: Widziałem Ducha, zstępującego z nieba jakby gołębica; i spoczął na nim. I ja go nie znałem; lecz Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, rzekł do mnie: Ujrzysz tego, na którego Duch zstępuje i na nim spocznie, Ten chrzci Duchem Świętym. A ja widziałem to i złożyłem świadectwo, że ten jest Synem Bożym. (Jn. 1:29-34)

Jezus, Syn Boży, już po śmierci i zmartwychwstaniu w ostatnich słowach zapisanych w relacji Mateusza potwierdził, że Objawienie jest dla całego świata. Potwierdził w ten sposób słowa Boga wypowiedziane do Abrahama i przedstawił nam niezmienność woli Ojca. "Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." (Mt. 28:18b-20)


Jaka jest wola Ojca? "Abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie." "W potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi"
Jan widział, i złożył świadectwo, "że ten [Jezus] jest Synem Bożym".
Syn Boży, Jezus, powiedział "A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody"

Później Paweł, idący do narodów, ten który dużo wycierpiał ze względu na głoszenie Dobrej Nowiny w liście do Rzymian napisał przesłanie mocno korespondujące z posłaniem Jezusa:

"Cóż tedy na to powiemy? Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale go za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z nim darować nam wszystkiego? Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Przecież Bóg usprawiedliwia. Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami. Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz? Jak napisano: Z powodu ciebie co dzień nas zabijają, uważają nas za owce ofiarne. Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez tego, który nas umiłował. Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, Ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." (Rz. 8:31-39)

Pogrubienia moje, po więcej w temacie polecam książkę Dona Richardsona - "Wieczność w ich sercach"


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: KAAN » 08 paź 2018, 09:53

Luba pisze:Pawel pisze o zbawieniu bezwarunkowym ? To cos tutaj nie gra chyba ?

Zbawienie za friko ? To jakis niepoprawny optymizm.
Zbawienie jest z łaski przez wiarę, darmo (za friko) :

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Rz 3:21 Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
22 I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,
23 Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
24 I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,
25 Którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: nesto » 08 paź 2018, 10:13

@Kaan - skoro za mój wpis o kłamstwie i uważania oczywistych kłamstw za PRAWDĘ dostałem od ciebie ostrzeżenie, to teraz napisz:
1. Gdzie żyje gadająca oślica.
2. Gdzie dziewice, bez udziału mężczyzn rodzą dzieci.
3. Gdzie człowiek wskrzesza innych, albo sam siebie.
4. Gdzie w kronikach żydowskich lub rzymskich zapisano o Jezusie choć jedno słowo - bo jak rozumiem jego czyny były godne cesarzy..
5. Napij się trucizny i pobaw z grzechotnikami, bo jak rozumiem wg ciebie prawdziwe s słowa Biblii, a w związku z tym nic ci się stać nie może.
6. Powiedz górze, a by rzuciła się do morza i niech się tak stanie, bo chyba masz wiarę przynajmniej jak ziarenko gorczycy...

Albo inaczej - przyznaj, że to są kłamstwa.
No więc jak?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: nan » 08 paź 2018, 15:26

Ja bym powiedział, że wolą Ojca jest przede wszystkim przyjęcie jego Syna, potem Bóg poprowadzi człowieka właściwą drogą zgodnie ze swoją wolą.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 08 paź 2018, 16:30

KAAN pisze:
Luba pisze:Pawel pisze o zbawieniu bezwarunkowym ? To cos tutaj nie gra chyba ?

Zbawienie za friko ? To jakis niepoprawny optymizm.
Zbawienie jest z łaski przez wiarę, darmo (za friko) :

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Rz 3:21 Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
22 I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,
23 Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
24 I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,
25 Którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę[/u]...





KAAN, twoja wiedza biblijna jest naprawde imponujaca i nie zamierzam negowac tego faktu.

Jednak Jezus nigdzie nie twierdzi, ze zbawienie jest "z laski przez wiare, darmo". Wrecz zaprzecza temu co piszesz, podpierajac sie listami Pawla.

Np. tutaj:

Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (mat.7, 21)

Przeciez kazdy, kto nazywa Jezusa Panem musi w niego wierzyc, a wiec dlaczego Jezus wypowiada takie slowa ?

Te slowa nie pozostawiaja mi nawet cienia watpliwosci, ze do zbawienia potrzebujemy czegos wiecej niz wiara, a laskae otrzymuja ci, ktorzy pelnia wole Ojca, idac droga Prawdy, ktora ma moc wyzwolic.( "Ja jestem Droga, Prawda i Zyciem")

Którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego,[u] skuteczną przez wiarę



Wbrew calemu nominalnemu chrzescijanstwu osmielam sie twierdzic (na podstawie Ewangelii i uwzgledniajac okolicznosci, w jakich musiala sie ona (ta Ewangelia) przebijac przez duchowe ciemnosci systemow religijnych), ze Ojciec nie ustanawial zadnej ofiary przeblagalnej z zycia swojego Syna.

Celem i sensem zycia Jezusa bylo wydanie swiadectwa Prawdzie ( "Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu " -Jana 18, 37), za co zostal zamordowany z rak ludzi specjalizujacych sie w skladaniu ofiar na oltarzu klamstwa.Jezus zostal przeciez skazany wg Prawa za bluznierstwo.

Czy gdyby to prawo bylo dzielem Ojca zapadlby taki wyrok ? Czy Ojciec skazalby na smierc swojego Syna, ktory go objawil ludziom ?

Istota swiadectwa Prawdy Syna Bozego jest przedstawienie Ojca jako Zrodla Milosci i obalenie pokutujacego w owczesnym starym swiecie przekonania, ze Bog jest bezwzglednym ale "sprawiedliwym" morderca.

Sprawiedliwosc Ojca i Syna wynika z MILOSCI i z bezwzglednoscia nie ma nic wspolnego.

" Kto mnie widzial, widzial Ojca". Czy ta wypowiedz pozwala nam przyjac zydowska opcje Boga Jahwe ?

Wola Boza jest, abysmy w ramach zbawienia poznali jedynego prawdziwego Boga i tego, kogo On nam w tym celu przyslal.

Zastanow sie KAAN...gdyby obraz Jahwe pasowal do naszego Ojca w niebie to jaki bylby sens Objawienia ?

Poznajac Boga jako kochajacego Ojca (Zrodlo Milosci) jestesmy w stanie Go zrozumiec i podporzadkowac sie wymogom Nowego Porzadku opartego na Prawdzie wynikajacej z Milosci, ktora "zakrywa wszystkie grzechy" :)

Przykro mi czytac, ze wiara i laska wystarcza do zbawienia, bo przeciez Jezus uczy inaczej.

Zbawienie jest dla tych, ktorych "pociagnie Ojciec".

Moze warto sie zastanowic nad sensem tych slow, zapominajac na chwile o obowiazujacych w religii stereotypach.

Stawka jest przeciez nasze zycie :)


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: nan » 08 paź 2018, 17:01

Luba pisze:
Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (mat.7, 21)

Przeciez kazdy, kto nazywa Jezusa Panem musi w niego wierzyc, a wiec dlaczego Jezus wypowiada takie slowa ?



"Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą."
Biblia czyni rozróżnienie na wiarę szczerą, zbawczą i na demoniczną, tylko intelektualną, na zasadzie "Teza, że Bóg istnieje do mnie przemawia, ale",
Nie ma nic złego w wierze intelektualnej, jeśli współistnieje wraz z tą zbawiającą, tą z serca, szczerą. Problemem jest to "ale", kiedy uważasz, że Bóg jest, ale nie podoba ci się np. jego działanie i przez to nie chcesz go przyjąć. Dlatego nie każdy, kto nazywa Jezusa Panem naprawdę uważa go za Pana. Nie każdy kto się mieni dzieckiem Bożym jest nim naprawdę.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: Luba » 08 paź 2018, 17:25

nan pisze:Nie ma nic złego w wierze intelektualnej, jeśli współistnieje wraz z tą zbawiającą, tą z serca, szczerą. Problemem jest to "ale", kiedy uważasz, że Bóg jest, ale nie podoba ci się np. jego działanie i przez to nie chcesz go przyjąć. Dlatego nie każdy, kto nazywa Jezusa Panem naprawdę uważa go za Pana. Nie każdy kto się mieni dzieckiem Bożym jest nim naprawdę.


Nie ma czegos takiego jak "wiara zbawiajaca", nan. Przynajmniej w nauce Syna Bozego. Skad wiec wziales to okreslenie ?

Baza mojego zycia jest Prawda , ktora brzmi : " Ty jestes Chrystus Syn Boga zywego" :)

Na tej PRAWDZIE zbudowany jest Kosciol Syna Bozego z "zywych kamieni", ktore Syn Bozy otrzymal od Ojca.

Z "zywych" bo dzieci Boze juz nigdy nie umieraja.

Owszem, wierze Slowu, ale to nie wiara mnie zbawia lecz fakt, ze stalam sie zywym kamieniem z inicjatywy Ojca, ktory objawiajac mi PRAWDE o sobie, pociagnal mnie do siebie bez reszty.


"Kto jest z Prawdy, slucha mojego glosu", powiedzial Syn Bozy przed Pilatem.

Nan, to jest bezposrednia relacja z Bogiem Ojcem w Jego Domu, a nie "zbwiajaca wiara" :)


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kto pelni wole Ojca ?

Postautor: nan » 08 paź 2018, 17:30

Czy tylko ja mam nieodparte wrażenie, że Luba już była na forum pod innym nickiem?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości