taniec z flagami....

O nabożeństwie
Luba
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: Luba » 07 paź 2018, 14:45

Efendi pisze:A czy protestantyzm = ruch charyzmatyczny?

No wlasnie nie wiem :oops:

Myslalam, ze tak jest.

Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 07 paź 2018, 14:50

Luba pisze:Myslalam, ze tak jest.

To źle myślałaś. Oczywiście kościół zielonoświatkowy zalicza sie do protestantyzmu, ale protestantyzm ma też inne nurty w których takich odchyłów ie ma :) Chociaz obecnie niestety ruch charyzmatyczny wdarl sie tez do innych kosciolow w mneijszym lub wiekszym stopniu. Nawet w katolickim kosciele sie zadomowil

Luba
Kontaktowanie:

Postautor: Luba » 07 paź 2018, 14:57

Efendi pisze:
Luba pisze:Myslalam, ze tak jest.

To źle myślałaś. Oczywiście kościół zielonoświatkowy zalicza sie do protestantyzmu, ale protestantyzm ma też inne nurty w których takich odchyłów ie ma :)

Skoro twierdzisz, ze KZ , ktory ma " odchyly" zalicza sie do protestantyzmu , to dlaczego zarzucasz mi, ze zle myslalam ?

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 07 paź 2018, 14:59

Luba pisze:Skoro twierdzisz, ze KZ , ktory ma " odchyly" zalicza sie do protestantyzmu , to dlaczego zarzucasz mi, ze zle myslalam ?

Bo do KZ nie sprowadza sie i nie ogranicza protestantyzm. Protestantyzm ma 500 lat a zieloni dopiero 100 lat swoje tance i hulance uprawiaja ;) Wiec nie mozna utozsamiac protestantyzmu z kz

Luba
Kontaktowanie:

Postautor: Luba » 07 paź 2018, 15:08

Efendi pisze: Wiec nie mozna utozsamiac protestantyzmu z kz

Rozumiem wiec, ze Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich jest tozsame z protestantyzmem.

Dajesz slowo, ze u was nie ma flag ?

Jak dlugo dzialacie na duchowym rynku ?

Noemi
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 08 paź 2018, 13:46

Efendi pisze:Bo do KZ nie sprowadza sie i nie ogranicza protestantyzm. Protestantyzm ma 500 lat a zieloni dopiero 100 lat swoje tance i hulance uprawiaja ;) Wiec nie mozna utozsamiac protestantyzmu z kz

Efendi uogolniasz nie we wszystkich zbiorach KZ są tańce i hulance są KZ - ty bez supercharyzmatycznych nalecialosci i doznań

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 08 paź 2018, 14:42

Noemi, wiem ze sa, ale wiem.tez ze na kazdy normalny KZ przypada.piec cyrkowych KZow :)

Noemi
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 08 paź 2018, 19:33

Pomimo wszystko nie zgodziłabym się z taką wyliczanka, są zbory które podszywaja się pod KZ a nimi nie są

Awatar użytkownika
magda
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 paź 2018, 19:56

Ja bywałam w KZ i niegdy poza gaworzeniem nie widziałam ani tańców ani hulańców , raczej spokój czasem na raz kilka osób sie modli raz kobieta głosno płakała ale to raczej wszystko jeszcze norma przeżywania modlitwy , raz było uzdrawianie , które było raczej nieudane bo mnie jakis pastor trzymał za głowę i gaworzył i nic mi nie przeszło a wręcz chyba było gorzej moze gorzej nie od tego uzdrawiania tylko tak z choroby ale widać ze zadnej mocy uzdrawiajacej nie było . No moze są to pobożne zyczenia żeby mieć jakieś dary Ducha ale praktyka niezbyt, już u Adwentystów zostałam po modlitwie uzdrowiona na poważnie. No ale te kościoły co tak szaleją to nie wiem czy sa to w ogóle Zielonoswiatkowe czy jakieś inne charyzmatyczne. czy np Benny Hinn to Zielonoświątkowiec czy co raczej nie i całe Toronto Blessing tez raczej chyba nie.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 09 paź 2018, 06:49

magda pisze: No ale te kościoły co tak szaleją to nie wiem czy sa to w ogóle Zielonoswiatkowe czy jakieś inne charyzmatyczne. czy np Benny Hinn to Zielonoświątkowiec czy co raczej nie i całe Toronto Blessing tez raczej chyba nie.

To i to powiedz akurat u zielonoswiatkowcow istnkeje dzisiaj kilkanascoe tysiecy denominacji i ktora z mialaby nibu buc ta prawdziwa zielona? Jak takie nauki szerza sie w coraz szerssych gronach zielonych. Nawet w samym KZ znam niemalo zwolennikow Hinna, Joyce Meyer itp. Ale sam KZ jako KZ to nie dramat jeszcze ale mamy tez inne denominacke zielonoswiatkowe w Polsce jak na przyklad Kosciol bozy w Chrystusie tam yo dopiero odloty sa.

Awatar użytkownika
nadrozd
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 14 paź 2018, 20:49

Targowanie sie nic nie da.
Bo ludzi tego ktos nauczyl. Ludzie sie wyprowadzaja....zmieniaja zbory....
I zanosza takie tance gzie pojada ze sobą......
Nie sadze by pastorzy wogle analizpwali czy to biblijne czy nie.....
....chyba ze maj odwage,.....ale watpie... wiekszoac bedzie gadac mile rzeczy..... by wiernych nie urazic ;) a na dziwactwa bedzie przymykac oczy.

Im wiecej wymagań tym mnjej wiernych i pieniązków.
Im bardziej rpzrywkowp i ladnie....... tym wiecej ludzi ......
Im mniej wymagan...

Pewnie za jakisnczas wszedzue beda tak tanczyc ;) a decybele podkreca tak ze i przez woskowe stopery sie przebije......
Takie czasy......

Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Kamilzon
wyznanie: Inne protestanckie
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilzon » 15 paź 2018, 19:25

Ja też miałem pomysł aby właśnie założyć temat o flagach w KZ.
Skąd się to wywodzi i do czego służy, no ale już mam odpowiedź.
Mnie całe to machanie flagami poniekąd kojarzy mi się z ruchem kibicowskim ;) https://youtu.be/pU2-dnsLBMI

"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"

Wróć do „Liturgika”