Potop

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga

Potop był?

Tak
28
80%
Nie
0
Brak głosów
Nie wiem
2
6%
To alegoria
5
14%
 
Liczba głosów: 35
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Adalbertus » 27 maja 2018, 18:56

Suzuja pisze:Już mówiłem ze hebrajczycy jako rolnicy doskonale wiedzieli iż rozmnażanie gatunków w bliskim pokrewieństwie jest niemożliwe. Zatem nie odczytywali tekstu o potopie dosłownie. Co znaczy że potop(jeżeli był) nie musiał ani przykryć całego globu ani na Arce nie znajdowały się wszystkie zwierzęta


Hebrajczycy pochodzą od Hebera, a on narodził się po potopie.

Krzyżowanie w bliskim pokrewieństwie jest możliwe, wiedzą o tym różni hodowcy. Krzyżowanie w bliskim pokrewieństwie nazywa się krzyżowanie wsobnym.

Potop nie mógł lokalną powodzią, bo Bóg zawierając przymierze z Noem obiecał, "że już nigdy nie będzie potopu, który by zniszczył ziemię". Lokalne powodzie bywają i zniszczenia są wielkie.

"Papież" Piotr przywołuje potop w swym ostrzeżeniu przed przyszłym bożym gniewem. Przyjmując Twoje poglądy można wyciągnąć wniosek:
Nie było Potopu - nie będzie przyszłego gniewu. Czy na tym Ci zależy?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: magda » 27 maja 2018, 20:03

Suzuja pisze:Co znaczy że potop(jeżeli był) nie musiał ani przykryć całego globu ani na Arce nie znajdowały się wszystkie zwierzęta


jakos Suzuja nie jestes na bierząco z nauką , nawet nie wiesz ze np dinozauru to gady i jako takie rosna przez całe zycie przed potopem było takie warunki ze wszystko żyło bardzo długo nawet ludzie . Dinozaury były ogromne bo pewnie żyły tysiące lat , Noe nie musiał brać do arki dorosłych starych wielkich osobników mogł wziąć młode małe.Po potopie nie było juz takich warunków zeby dało sie zyć bardzo długo wiec pewnie dinozaury były po potopie małymi dziwnymi jaszczurkami i wygineły jak wiele gatunków. Na pewno Noe sobie poradził zwłaszcza ze Bóg z nim był i na pewno zapewnił żeby każde zwierzę przetrwało , myślę że nawet Bóg dobrał takie co są silne i bedą sie dobrze rozmnażać , nie zapominaj o tym ze to Bóg kieruje Historią ludzkosci i tej planety i że to jego wola sie dzieje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nesto » 02 cze 2018, 19:11

magda pisze:Dwie ważne rzeczy potwierdzaja potop , Kanion Colorado i drzewa skamieniałe stojace w wielu warstwach geologicznych , które też zaprzeczaja tym warstwom .Obrazek

takie drzewko korzenie ma w erze Archaiku pień w Erze Mezozoicznej a gałęzie to pewnie w czwartorzędzie. Taki kit ze koń by się usmiał zwyczajnie drzewo normalne zalało błotko z potopu i jak to błoto w wodzie rozwarstwiły się frakcje a naukowcy zrobili z tego rózne takie tam Ery po miliony lat. Czy nie widzisz jakie to głupie te wywody naukowców, A kanion Colorado nie powstał z powodu rzeki która przez miloony lat go rzeźbiła bo by w pewnym momencie musiała płynąć w odwrotnym kierunku czyli do góry. poczytaj sobie i zobacz z jakiego błota i kamieni otoczaków wykopują zabytki megalityczne ze na sto procent są zalane błotem a nie warstwami geologicznymi , np te w Turcji co nowe idkryli aż sie zdziwili. Weź sobie Suzuja poszukaj sam róznych rzeczy na ten temat tak jak myśmy szukali bo nam zależało na prawdzie. A co ro fizyki czy kosmologii i wieku ziemi to śledż najnowsze odkrycia , bo ostatnio sprawdzali prędkosc swiatła mierzone dawniej i dziś i są róznice i wiesz co naukowcy zrobili a no obliczyli sobie średnia i juz im pasuje takie postępowani innych naukowców oburzyło bo przypuszczaja ze niekoniecznie ta szybkosc jest stała bo moze ziemia przechodzi przez rozne gęstosci ciemnej materii i mos=że ona wpływa na szybkosc światła a ci kretyni zablokowali tym uśrednieniem poszukiwania w kierunki ciemnej materii no naukowcy bywaja kretynami też wiec niekoniecznie trzeba wszystkim wierzyć a znasz Arpa i jego badania nad galaktykami i doplerowskim przesunieciem w kierunku czerwieni i ze mozna zakwestionować wielkosć wszechświata widzialnego i jego wiek? wiesz o tym i to naukowo??? pewnie nie wiesz biedaku więc sie poducz.


Magdo. Piszesz straszne głupoty.
O drzewach skamieniałych, które stoją w różnych warstwach geologicznych już pisaliśmy.
Nie zrozumiałaś.
Nie trafiają do ciebie argumenty logiczne. Wolisz te całkowicie bezsensowne.
Teraz znowu o tym piszesz.

No i ten kanion Colorado....


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 03 cze 2018, 12:18

nesto pisze:Magdo. Piszesz straszne głupoty.
Żeby pisać Magdzie takie bzdety powinieneś pokazać wyjaśnienie skamieniałości wielowarstwowych, na razie tylko trolujesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nesto » 03 cze 2018, 16:11

KAAN pisze:
nesto pisze:Magdo. Piszesz straszne głupoty.
Żeby pisać Magdzie takie bzdety powinieneś pokazać wyjaśnienie skamieniałości wielowarstwowych, na razie tylko trolujesz.


Po co ten twój bezsensowny wpis? Było sięgnąć do wcześniejszych wpisów. Tam masz wyjaśnienie.
viewtopic.php?p=540777#p540777

A jak drzewa się zapadają?
A np tak:
https://www.youtube.com/watch?v=bAhKk7ZdizE

Stojące skamieniałe drzewa:
https://www.youtube.com/watch?v=gIP9qxIOhY4


Albo przysypywane są popiołami wulkanicznymi.
Potem w wyniku erozji są odsłaniane i powoli zasypywane kolejnymi warstwami przez tysiąclecia.
Wasze "dowody" są zwyczajnymi bzdurami, a braki w logicznym myśleniu zastępujecie bajkami.

ps
Co z tym kanionem i dlaczego nie mógł powstać, a powstał?
Ciekawi mnie to, bo pewnie rewelacje te są podobne do skamieniałych drzew powstałych w wyniku potopu, gdzie wszystkie warstwy geologiczne są skutkiem szybkich zmian w ostatnich czterech czy pięciu tysiącleciach.. :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 03 cze 2018, 17:31

nesto pisze:
KAAN pisze:
nesto pisze:Magdo. Piszesz straszne głupoty.
Żeby pisać Magdzie takie bzdety powinieneś pokazać wyjaśnienie skamieniałości wielowarstwowych, na razie tylko trolujesz.
Po co ten twój bezsensowny wpis? Było sięgnąć do wcześniejszych wpisów. Tam masz wyjaśnienie.
Nie podałeś wyjaśnienia tylko gdybanie, nie przedstawiłeś dowodu, ty piszesz głupoty nie Magda.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nesto » 03 cze 2018, 18:31

Nie rozumiesz tekstów, które czytasz.
Napisałem wyraźnie, że drzewa kamienieją stojąc przysypane np. popiołem wulkanicznym.
Następnie w wyniku erozji wiatr, woda, piasek, mróz, upał itp. drzewa są odsłaniane w postaci skamieniałej.
Erozja trwa dalej i w konsekwencji przez miliony lat nawarstwiają się na owo skamieniałe drzewo kolejne warstwy geologiczne.
Nie ma tutaj czarów, ani innych nadzwyczajnych sytuacji.
To nie przypuszczenia, a logiczne tłumaczenie skamieniałych drzew "stojących" w różnych warstwach geologicznych.

Ty i Magda niczego nie próbujecie nawet tłumaczyć, tylko stwierdzacie, że nauka jest głupia i plujecie jej w twarz.
Wolicie beletrystykę, w której oślice gadają, na statku mieszczą się pary wszystkich zwierząt, woda zamienia się w wino itp.
Religie są szkodliwe i powodują właśnie takie stany świadomości. Ludzie odurzeni religiami wierzą w najdziwniejsze i całkowicie nieprawdziwe rzeczy, a odrzucają wiedzę.
Religie powinny być traktowane przez państwo jak inne dziwne zachowania, których wiele można zaobserwować np. w japońskich teleturniejach.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Adalbertus » 03 cze 2018, 19:54

nesto pisze:... drzewa kamienieją stojąc przysypane


Ile lat tak stały?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 03 cze 2018, 20:00

nesto pisze:Nie rozumiesz tekstów, które czytasz.
Napisałem wyraźnie, że drzewa kamienieją stojąc przysypane np. popiołem wulkanicznym.
Nie rozumiesz co sam piszesz, skamieniałe drzewa są na zewnątrz ziemi, a skamieniałości wielowarstwowe wewnątrz warstw skalnych o różnicy wieku, według ewolucjonistów, setek milionów lat. Nie ma żadnych wskazówek w skałach, które popierałyby takie różnice wieku skał które przebija skamieniałość wielowarstwowa z pewnością mająca określony wiek.
Religie powinny być traktowane przez państwo jak inne dziwne zachowania, których wiele można zaobserwować np. w japońskich teleturniejach.
Ateizm powinien być traktowany przez państwo jak zaraza, która należy wytępić szczepionką rzetelnej edukacji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nesto » 03 cze 2018, 21:50

Adalbertus pisze:
nesto pisze:... drzewa kamienieją stojąc przysypane


Ile lat tak stały?

Musisz się ich spytać. Może odpowiedzą.

KAAN pisze:Nie rozumiesz co sam piszesz, skamieniałe drzewa są na zewnątrz ziemi, a skamieniałości wielowarstwowe wewnątrz warstw skalnych o różnicy wieku, według ewolucjonistów, setek milionów lat. Nie ma żadnych wskazówek w skałach, które popierałyby takie różnice wieku skał które przebija skamieniałość wielowarstwowa z pewnością mająca określony wiek.


Jeśli coś już skamieniało. Np to wasze drzewo. Stojąc w popiołach kilka milionów lat, a następnie zostało oczyszczone z popiołu na skutek wybuchu, powodzi, deszczu, wiatru itp, to przez pozostałe setki milionów lat kolejne warstwy pyłów, ziemi, kamieni przysypywały je powoli tworząc przez miliony lat warstwy skalne i zamykały skamielinę drzewa w sobie. Prosty stosunkowo proces, niezrozumiały jedynie dla ciebie chyba i dla Magdy.

KAAN pisze:Ateizm powinien być traktowany przez państwo jak zaraza, która należy wytępić szczepionką rzetelnej edukacji.

Rzetelna edukacja wg ciebie to wiara w gadającą oślice oraz w to, że ziemia ma ok. 6000 lat.
Gdyby na tym polegała edukacja, to nie wynaleziono by jeszcze koła.
Dyskusja nie ma sensu. Nie interesuje mnie, że wierzysz w takie rzeczy jak gadającą oślicę czy narodzenie chłopczyka z matki dziewicy.
To ty masz problem, nie ja.
Pozdrawiam i do widzenia.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 03 cze 2018, 23:09

nesto pisze: wg ciebie to wiara w gadającą oślice


Generalnie to Biblia głosi iż zwierzęta a w tym Osły nie mówią

czy narodzenie chłopczyka z matki dziewicy


Generalnie Biblia głosi iż dziewice nie zachodzą w ciążę

Ps: skoro nesto ma takie pojęcie o nauce to może rozwiąże jedno zadanie z forum.ateista? Ktore dotyczy genetyki populacyjnej


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 04 cze 2018, 00:57

nesto pisze:Jeśli coś już skamieniało. Np to wasze drzewo. Stojąc w popiołach kilka milionów lat, a następnie zostało oczyszczone z popiołu na skutek wybuchu, powodzi, deszczu, wiatru itp, to przez pozostałe setki milionów lat kolejne warstwy pyłów, ziemi, kamieni przysypywały je powoli tworząc przez miliony lat warstwy skalne i zamykały skamielinę drzewa w sobie. Prosty stosunkowo proces, niezrozumiały jedynie dla ciebie chyba i dla Magdy.
Baju, baju, opowiadasz bajki niepotwierdzone w rzeczywistości; poszczególne warstwy przez które przechodzi skamieniałość wielowarstwowa są cyklicznie podobne do w swoim składzie do skamieniałości wskazując że powstały z tego samego substratu. Nie ma wskazówek w skamieniałościach na twoje fantazje. Widocznie nie rozumiesz procesów geologicznych, ja studiowałem geologię przez dwa semestry na uniwersytecie i wiem o czym piszę, ty fantazjujesz.

KAAN pisze:Ateizm powinien być traktowany przez państwo jak zaraza, która należy wytępić szczepionką rzetelnej edukacji.

Rzetelna edukacja wg ciebie to wiara w gadającą oślice oraz w to, że ziemia ma ok. 6000 lat.
Rzetelna edukacja według mnie to analizowanie faktów naukowych, a nie bajanie w obłokach jak to robią ateiści.
Gdyby na tym polegała edukacja, to nie wynaleziono by jeszcze koła.
Gdyby na twoich ateistycznych bajaniach polegała nauka, to nadal nie byłoby całej nauki, którą stworzyli ludzie wierzący.
Dyskusja nie ma sensu. Nie interesuje mnie, że wierzysz w takie rzeczy jak gadającą oślicę czy narodzenie chłopczyka z matki dziewicy.
Nie interesuje mnie twoje fantazjowanie o wielkim bum które stworzyło życie.
nie byłoby całej nauki, którą stworzyli ludzie wierzący.
To ty masz problem, nie ja.
Pozdrawiam i do widzenia.
To ty masz problem nie ja, bo staniesz na sądzie Bożym i wtedy będziesz trzepał porami przed wyrokiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Torcik » 04 cze 2018, 05:13

Gdyby na twoich ateistycznych bajaniach polegała nauka, to nadal nie byłoby całej nauki, którą stworzyli ludzie wierzący.

:eek:
Wierzący tak jak Kaan, stworzyli średniowieczną ciemnotę oraz inkwizycję, prześladowania i niczego więcej. Nauka z wiarą ma się do siebie, jak mrówka do słonia.
Widać wyraźnie, że tutejsze pojęcie nauki opiera się na prześladowaniu rozsądnych ludzi. I niektórym nie pomagają ani polibudy ani uniwersytety. Klapy na oczach. To już nawet nie jest fundamentalizm, ale ciężki przypadek :oops: :oops:
Wyrazy współczucia.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 04 cze 2018, 08:24

Torcik pisze:
Gdyby na twoich ateistycznych bajaniach polegała nauka, to nadal nie byłoby całej nauki, którą stworzyli ludzie wierzący.

:eek:
Wierzący tak jak Kaan, stworzyli średniowieczną ciemnotę oraz inkwizycję, prześladowania i niczego więcej. Nauka z wiarą ma się do siebie, jak mrówka do słonia.
Widać wyraźnie, że tutejsze pojęcie nauki opiera się na prześladowaniu rozsądnych ludzi. I niektórym nie pomagają ani polibudy ani uniwersytety. Klapy na oczach. To już nawet nie jest fundamentalizm, ale ciężki przypadek :oops: :oops:
Wyrazy współczucia.
Nie odpowiedziałaś na tezę stworzenia nauki przez wierzących ludzi, ale odniosłaś się do mnie personalnie, to trolowanie (nie pierwszy raz) i za to otrzymujesz punkt karny.
A co do wierzących naukowców to ten temat był już poruszany i przypomnę tylko że tacy ludzie jak Kepler, Pascal, Newton, Ampere, Faraday, Kelvin, Maxwell i wielu innych wierzyli w Boga i oddawali mu cześć. Ateizm wszedł do nauki dopiero razem z ewolucjonistami i właściwie nie do nauki ale do pseudonauki, bo ewolucja darwinowska nie jest nauką, nie spełnia kryteriów nauk przyrodniczych, empirycznych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 04 cze 2018, 11:29

Torcik pisze:Wierzący tak jak Kaan, stworzyli średniowieczną ciemnotę oraz inkwizycję


Już pomijając fakt że Średniowiecze nie było żadnym ciemnym okresem, to co niby było złego w Inkwizycji oczywiscie katolickiej, która to łapała przestępców i jednostki niebezpieczne społecznie? No ale tak to jest jak się powtarza XIX wieczne bajki na temat średniowiecza

Ciekawe ze KAAN poza Pascalem i Keplerem nie wymienił żadnych katolickich naukowców... tj. Choćby Lemaitre czyli Twórca Teori WW który był księdzem



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości