"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 28 kwie 2018, 22:47

emwu pisze: W skrócie wychodzi na to, że "kanon" to nic innego jak konwencja i efekt rozgrywek politycznych, gdzie dla zaprowadzenia porządku i zamordyzmu wśród chrześcijan a także wyeliminowania indywidualizmu, z pomocą władzy świeckiej, narzucono te teksty, które dają najlepszą bazę do podporządkowania i ubezwłasnowolnienia ludzi.


Rozumiem ze jesteś osobą niewierzącą i w swojej ocenie zreszta bardzo subiektywnej nie uwzględniasz działania Boga , dla ciebie Biblia to ludzkie dzieło i to fałszywe nie mające nic wspólnego z Bogiem i zbawieniem. Jednak dla wierzących ludzi Biblia jest Słowem Bożym co potwierdził Jezus i Duch Świety przez apostoła,nie bierzesz pod uwage faktu że Bóg zadbał o wierzących zeby dostali to co jest im potrzebne do zbawienia czyli te rzeczy które są jego Słowem, owszem wielu próbowało tą Biblie przerabiać eliminować co niewygodne ( np kościół Rzymski przykazania, swiadkowie całą biblię) Jednak przez wieki widać ze mamy do czynienia z prawdziwym Słowem Boga , bo on nas chce zbawić, umarł za nas wiec dziwne by było gdyby nie zadbał o to żebyśmy mieli to co nam jest do zbawienia potrzebne a mianowicie jego Słowo, Zawsze byli ludzie kierowani Duchem Bozym którzy o to Słowo dbali , No niestety osoba niewierząca taka jak ty tego nie zrozumie bo nie ma zaufania do Boga . Wiara polega na tym zeby wierzyć w Boga ale to nie wszystko trzeba wierzyć Bogu i mieć do niego zaufanie nawet jeśli cały świat będzie przeciwko Bogu i będzie podważać jego Słowo .

emwu pisze: Tym bardziej nie dziwi powtarzanie mitów z innych, starszych kultur.


Nie masz tu na tym forum podważać wiarygodności Słowa Bozego , chcesz się czegos dowiedzieć pytaj ale jeśli masz swoje ateistyczne przemyślenia to ich tu nie wciskaj nie jest to miejsce dla ateistycznej propagandy , nie wiem czy czytaleś regulamin ale nie wolno tu obrażać Boga a wypisując takie fałszywe rzeczy o Słowie Bozym obrażasz tym twórcę tego Slowa, wiec zanim napiszesz to pomyśl najpierw co napisać, Jak ci sie nie podoba ze nie można obrażać Boga to idź dyskutować do racjonalisty tam możesz sobie robić co chcesz, tu wymagany jest szacunek do Boga i jego Słowa


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 29 kwie 2018, 01:05

KAAN pisze:Prawda jest tylko w Biblii, każde inne dzieło jest skażone grzechem i kłamstwem. Ten kto podważa pełnię i świętość Biblii jest poza Kościołem.

Stań czasem obok siebie i zastanów się, co pleciesz.
Jakim grzechem i kłamstwem jest skażona tabliczka mnożenia??


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: emwu » 29 kwie 2018, 08:57

magda pisze:Rozumiem ze jesteś osobą niewierzącą i w swojej ocenie zreszta bardzo subiektywnej nie uwzględniasz działania Boga , dla ciebie Biblia to ludzkie dzieło i to fałszywe nie mające nic wspólnego z Bogiem i zbawieniem. Jednak dla wierzących ludzi Biblia jest Słowem Bożym co potwierdził Jezus i Duch Świety przez apostoła,nie bierzesz pod uwage faktu że Bóg zadbał o wierzących zeby dostali to co jest im potrzebne do zbawienia czyli te rzeczy które są jego Słowem, owszem wielu próbowało tą Biblie przerabiać eliminować co niewygodne ( np kościół Rzymski przykazania, swiadkowie całą biblię) Jednak przez wieki widać ze mamy do czynienia z prawdziwym Słowem Boga , bo on nas chce zbawić, umarł za nas wiec dziwne by było gdyby nie zadbał o to żebyśmy mieli to co nam jest do zbawienia potrzebne a mianowicie jego Słowo, Zawsze byli ludzie kierowani Duchem Bozym którzy o to Słowo dbali , No niestety osoba niewierząca taka jak ty tego nie zrozumie bo nie ma zaufania do Boga . Wiara polega na tym zeby wierzyć w Boga ale to nie wszystko trzeba wierzyć Bogu i mieć do niego zaufanie nawet jeśli cały świat będzie przeciwko Bogu i będzie podważać jego Słowo .

emwu pisze: Tym bardziej nie dziwi powtarzanie mitów z innych, starszych kultur.


Nie masz tu na tym forum podważać wiarygodności Słowa Bozego , chcesz się czegos dowiedzieć pytaj ale jeśli masz swoje ateistyczne przemyślenia to ich tu nie wciskaj nie jest to miejsce dla ateistycznej propagandy , nie wiem czy czytaleś regulamin ale nie wolno tu obrażać Boga a wypisując takie fałszywe rzeczy o Słowie Bozym obrażasz tym twórcę tego Slowa, wiec zanim napiszesz to pomyśl najpierw co napisać, Jak ci sie nie podoba ze nie można obrażać Boga to idź dyskutować do racjonalisty tam możesz sobie robić co chcesz, tu wymagany jest szacunek do Boga i jego Słowa


Jestem człowiekiem wierzącym w Boga a nie bałwochwalcą czczącym księgę. To fundamentaliści protestanccy obrażają Boga twierdząc, że Bóg zawarł wszystko w Biblii. Bóg jest ponad tym a w Biblii są jedynie ślady Jego obecności, co zresztą ma miejsce i w innych religiach. Gdybyś poczytała normalnych, uniwersyteckich religioznawców, historyków etc. ze stopniami i tytułami naukowymi, zobaczyłabyś, jak ta księga była tworzona, jak ludzie, często na drodze sporów, intryg, przemocy, polityki itp. ustalali jej skład, o tym, że zawiera błędy językowe, że nie mamy dostępu do oryginałów a w kopiach są błędy itd. itp.

Kult księgi jest tak samo bałwochwalczy jak kult instytucji, obecny w KRK. Jedni są nazywani fundamentalistami, drudzy integrystami, ale wychodzi na jedno: twierdzą, że w jakimś materialnym obszarze [książce/instytucji] jest obecna pełnia prawdy a wszyscy inni się mylą. Tymczasem nie ma jednego, ostatecznego, pełnego źródła wiedzy o Bogu. Najwięcej można czerpać o Bogu z własnego wnętrza, bo, jak zresztą mówi Biblia, Chrystus i Duch Święty mieszka w nas. Niestety, protestantyzm swoimi mniemaniami o totalnej deprawacji człowieka odciął się od wewnętrznego źródła, od kontaktu z Bogiem i skupił na ubóstwianiu księgi.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 29 kwie 2018, 10:36

JPII wywyzszyl koran kiedy calowal ich ksiege tym samym obiwescil alalha jako swego pana reszta jego gadania o Jezusie to farsa.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Damianos
Posty: 74
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Damianos » 29 kwie 2018, 12:08

emwu pisze:
Jestem człowiekiem wierzącym w Boga a nie bałwochwalcą czczącym księgę. To fundamentaliści protestanccy obrażają Boga twierdząc, że Bóg zawarł wszystko w Biblii. Bóg jest ponad tym a w Biblii są jedynie ślady Jego obecności, co zresztą ma miejsce i w innych religiach. Gdybyś poczytała normalnych, uniwersyteckich religioznawców, historyków etc. ze stopniami i tytułami naukowymi, zobaczyłabyś, jak ta księga była tworzona, jak ludzie, często na drodze sporów, intryg, przemocy, polityki itp. ustalali jej skład, o tym, że zawiera błędy językowe, że nie mamy dostępu do oryginałów a w kopiach są błędy itd. itp.

Kult księgi jest tak samo bałwochwalczy jak kult instytucji, obecny w KRK. Jedni są nazywani fundamentalistami, drudzy integrystami, ale wychodzi na jedno: twierdzą, że w jakimś materialnym obszarze [książce/instytucji] jest obecna pełnia prawdy a wszyscy inni się mylą. Tymczasem nie ma jednego, ostatecznego, pełnego źródła wiedzy o Bogu. Najwięcej można czerpać o Bogu z własnego wnętrza, bo, jak zresztą mówi Biblia, Chrystus i Duch Święty mieszka w nas. Niestety, protestantyzm swoimi mniemaniami o totalnej deprawacji człowieka odciął się od wewnętrznego źródła, od kontaktu z Bogiem i skupił na ubóstwianiu księgi.


Zgadzam się z tobą w 100 procentach.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 29 kwie 2018, 13:02

artur403 pisze:
KAAN pisze:Prawda jest tylko w Biblii, każde inne dzieło jest skażone grzechem i kłamstwem. Ten kto podważa pełnię i świętość Biblii jest poza Kościołem.
Stań czasem obok siebie i zastanów się, co pleciesz.
Jakim grzechem i kłamstwem jest skażona tabliczka mnożenia??
Nie pisz głupot i zrozum o czym się pisze, mowa jest o dziełach które dotyczą wiary i spraw z nią związanych. Nawet tabliczka mnożenia może być naznaczona grzechem kiedy ta nauka ma na celu zrobienie z człowieka szulera, albo złodzieja. Katolicyzm jest szczególnie obciążony grzechem dodawania doktryny pozabiblijnej do chrześcijaństwa (nominalnego).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 29 kwie 2018, 13:14

emwu pisze:Jestem człowiekiem wierzącym w Boga .
Demony także wierzą i drżą

Jak 2:19 Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.

a nie bałwochwalcą czczącym księgę.
protestanci nie czczą księgi, ale Boga i jego Słowo.

Księga Psalmów 119:140 Słowo twoje jest całkowicie czyste, Dlatego kocha je sługa twój.

To fundamentaliści protestanccy obrażają Boga twierdząc, że Bóg zawarł wszystko w Biblii.
To ci którzy myślą że Słowo nie zawiera pełni objawienia obrażają Boga i muszą pokutować za swój grzech niewiary.

Bóg jest ponad tym a w Biblii są jedynie ślady Jego obecności, co zresztą ma miejsce i w innych religiach.
Tylko Słowo Boże zawarte w Biblii jest pełnią tego co Bogu upodobało się objawić człowiekowi za pomocą pisma. Wszelkie religie pochodzą od diabła i nie ma w nich prawdy.

... normalnych, uniwersyteckich religioznawców, historyków etc. ze stopniami i tytułami naukowymi, zobaczyłabyś, jak ta księga była tworzona...
Oni sie na tym nie znają, do poznania Biblii niezbędna jest pomoc Ducha Świętego który zamieszkuje każdego zbawionego.

Tymczasem nie ma jednego, ostatecznego, pełnego źródła wiedzy o Bogu.
Jedynym pełnym i ostatecznym źródłem wiedzy o Bogu jest Słowo - Biblia.

Najwięcej można czerpać o Bogu z własnego wnętrza,
Z własnego wnętrza możesz zaczerpnąć worek grzechu, upadku i deprawacji.

bo, jak zresztą mówi Biblia, Chrystus i Duch Święty mieszka w nas.
Nie rozumiesz co cytujesz; w was nie mieszka Chrystus, ani Duch Święty. Duch zamieszkuje ludzi, którzy repsektują Słowo Boże jako jedyne objawienie i są zbawionymi z łaski na podstawie wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: diedmaroz » 29 kwie 2018, 13:41

@emwu mógłbyś napisać w co Ty wierzysz, bo naprawdę ciężko się domyślić jakie masz aktualnie "wyznanie wiary". Teraz brzmi to trochę jak w new age.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 29 kwie 2018, 16:12

magda pisze:Suzuja Islam nie wierzy w tego samego Boga tak jak wy katolicy macie innego Jezusa codzień umierającego i inną ewangelię tak koran ma innego boga , mimo ze twierdzi ze to ten sam, islam to djabelska religia z djabelskim allachem . zlepek jakis kawałków Biblii i przeinaczone fakty z Biblii, postacie niby takie same maja imiona i conieco podobne dzieje ale jednak inne . nie da sie koranu tak czytać zeby się nie denerwować co oni zrobili z tego nawet starego testamentu , To tak jak sie czyta Biblie swiadków szlag cie trafia jak trafisz na wykręcone wersety o innym sensie a koran to w ogóle ciagle fałsz fałszem pogania , mozna nerwy stracić. Po drugie jak jeszcze raz napiszesz do mnie" łżesz" to cie zgłoszę .


Wszystko to fajnie. Ale Nadal nie widzę gdzie tam jest cytat z JPII który twierdzi iż, cytuję "Koran to prawda"?

Teraz proszę o przestawienie dowodu iż "Kościół rzymski usunął drugie przykazanie". Ale co ja się czaruję? Takiego dowodu nie otrzymam

Nazwanie kłamcy kłamcą to obraza? Nazwanie samochodu marki Opel, Oplem to obraza? Nazwanie rzeki rzeką to obraza?

Kaan, trzeba myśleć jak dziecko by uwazać że nieskończony, transcendenty i wszechmocny Bóg. Dał się opisać w całości swojemu stworzeniu w jakiejkolwiek(dwolonej) księdze. Jeżeli ktoś posiada takie wyobrażenie o Bogu to pozostaje mu współczuć
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2018, 16:23 przez Suzuja, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 29 kwie 2018, 16:22

Oliwka pisze:JPII wywyzszyl koran kiedy calowal ich ksiege tym samym obiwescil alalha jako swego pana reszta jego gadania o Jezusie to farsa.


Rozumiem że całując Tate, Mame, chlopaka, męża wywyższasz ich do roli swoich panów?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 29 kwie 2018, 18:03

Suzuja pisze:Kaan, trzeba myśleć jak dziecko by uwazać że nieskończony, transcendenty i wszechmocny Bóg. Dał się opisać w całości swojemu stworzeniu w jakiejkolwiek(dwolonej) księdze. Jeżeli ktoś posiada takie wyobrażenie o Bogu to pozostaje mu współczuć
Dziecinnym myśleniem posługuje sie ten co wierzy że moze poznać Boga bez jego Bożego objawienia w Słowie. Poza tym nie Bóg dał sie opisać, ale sam siebie opisał w swoim Słowie, mylisz podstawowe zależności, dorośnij.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 29 kwie 2018, 22:40

Po pierwsze, Biblia to nie Koran. Nie jest to księga idealna
Po drugie, Biblię spisali ludzie pod natchnieniem a nie Bóg
Po trzecie, w Biblii nie jest napisane że wymagane jest do zbawienia czytanie Biblii


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 29 kwie 2018, 22:47

artur403 pisze:Stań czasem obok siebie i zastanów się, co pleciesz.


A ja bym to odniosła do ciebie rozmawiamy tu o dziełach różnych religii a nie o matematyca ale skoro nie odrózniasz matematyki id np Koranu no to ci współczuje.

emwu pisze:Jestem człowiekiem wierzącym w Boga a nie bałwochwalcą czczącym księgę. To fundamentaliści protestanccy obrażają Boga twierdząc, że Bóg zawarł wszystko w Biblii

wierzacym w co , bo na pewno nie chrześcijaninem , chrześcijanie cenią Słowi Boze ty go nie cenisz i obrażasz. Protestanci to nie półgłówki co by tak uważali , My uważamy że Bóg zawarł w Biblli wszystko co nam potrzebne do zbawienia, nie wszystko o sobie a to co nam potrzebne poza tym Biblia jest tak skonstruowana przez Boga ze nawet majac tylko jedna ewangelie juz masz to co ci jest potrzebne wystarczy mieć częśc Biblii a słowa Boga w niej zawarte juz cie uczą wszystkiego co ci jest niezbędne , pierwsi chrześcijanie cżęsto mieli niekompletny nawet stary teztament i jakis list apostoła częsc ustnie przekazanej ewangelii a jednak Bóg i o nich zadbał zeby mogli być zbawieni , jak się czyta Słowo Boze to ono do nas przemawia i nawet jeśli wiele razy czytasz to samo to za każdym razem uczy cie ino innej niwej rzeczy Biblia to żywe słowo działajace w człowieku, to nie jakaś martwa ksiązka. Tak ze na pewno mamy Słowo Boże to które nam jest potrzebne i o które Bóg zadbał zebysmy je mieli.

emwu pisze: Gdybyś poczytała normalnych, uniwersyteckich religioznawców, historyków etc. ze stopniami i tytułami naukowymi, zobaczyłabyś, jak ta księga była tworzona, jak ludzie, często na drodze sporów, intryg, przemocy, polityki itp. ustalali jej skład, o tym, że zawiera błędy językowe, że nie mamy dostępu do oryginałów a w kopiach są błędy itd. itp.[/quote

Jeszcze pewne w pieluchy robiłeś jak ja juz takie rzeczy sobie przerobiłam i stwierdziłam ze są nic nie warte.

emwu pisze:Kult księgi jest tak samo bałwochwalczy jak kult instytucji, obecny w KRK. Jedni są nazywani fundamentalistami, drudzy integrystami, ale wychodzi na jedno: twierdzą, że w jakimś materialnym obszarze [książce/instytucji] jest obecna pełnia prawdy a wszyscy inni się mylą.


Mylisz mój drogi kulty bałwochwalcze z szacunkiem dla Słow Boga, To fakt że pełnia prawdy moze być zawarta tylko w wypowiedziach Boga i tych ludzi którzy mają ducha Bozego. człowiek który tego Ducha Bozego nie ma nie zrozumie tego bo nie moze . Tak jak ty dla ciebie Biblia czy inna ksiązka to rzecz materialna ktrą ktoś bałwochwalczo uwielbia i bezkrytycznie na nią patrzy i nie widzisz róznicy miedzy Biblia a koranem czy machabharatą i dopóki się nie nawrócisz nie narodzisz na nowo i nie będzie w tobie działał Duch Bozy to tego nie zrozumiesz.

1Kor 2:13 bw "Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę."

Dopóki będziesz materialistą i bedziesz miał miarke materialna to bedziesz tkwił w tym niezrozumieniu.

emwu pisze: Tymczasem nie ma jednego, ostatecznego, pełnego źródła wiedzy o Bogu


Z tym sie zgodzę Bóg nie objawił nam wszystkiego o sobie na razie ale to co objawił wystarczy nam do zbawienia , kiedyś poznamy Boga lepiej i zrozumiemy jego plan dla ludzkości na razie musimy mu zawierzyć że nas kocha i ze działa dla naszego dobra.

emwu pisze: Najwięcej można czerpać o Bogu z własnego wnętrza, bo, jak zresztą mówi Biblia, Chrystus i Duch Święty mieszka w nas


Najwiekszym błędem jaki popełniają ludzie całkiem materialni niewierzący tacy jak ty , którzy sprawy Boze sprowadzaja do materialnych rzeczy i patrzą na Boga nie przez pryzmat Ducha a poprzez wypociny naukowców , tym błędem jest doszukiwanie sie Boga w sobie samym , tam gdzie go nie zaproszono gdzie go nie ma za to jest zwykły upadły grzeszny człowiek nieodrodzony z Ducha , no i to co znajdują to lipa po całości. poza tym coś mi to szukanie boga w sobie smierdzi New Age.

emwu pisze: Niestety, protestantyzm swoimi mniemaniami o totalnej deprawacji człowieka......


No to włacz sobie TV i popogladaj wiadomosci to zobaczysz nic innego a tylko totalną deprawację rasy ludzkiej , no chyba zamykanie oczu na prawdę to nie jest dobre rozwiazanie

Damianos pisze:Zgadzam się z tobą w 100 procentach.


W 100% tak jak on wypisujesz takie same dyrdymały bez zastanowienia więc nie dziwne.

Oliwka pisze:JPII wywyzszyl koran kiedy calowal ich ksiege tym samym obiwescil alalha jako swego pana reszta jego gadania o Jezusie to farsa.


Za to ja sie zgadzam z Oliwką !!!!!

diedmaroz pisze:Teraz brzmi to trochę jak w new age.


Podpisuję się pod pytaniem o to w co wierzysz?

Suzuja pisze:Teraz proszę o przestawienie dowodu iż "Kościół rzymski usunął drugie przykazanie". Ale co ja się czaruję? Takiego dowodu nie otrzymam


Bo już nigdzie nie ma starego katechozmu w którym było to przykazanie usunięte . Poza ty Suzuja czy ja ci juz kiedys nie napisałam zebys mi nie odpowiadał na to co piszę bo nie chcę z toba rozmawiać, wiec nie pisz do mnie wiecej

Suzuja pisze:Nazwanie kłamcy kłamcą to obraza?


Wiec spróbuj jeszcze raz mnie od kłamców tu wyzwać .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 29 kwie 2018, 23:40

magda pisze:
Bo już nigdzie nie ma starego katechozmu w którym było to przykazanie usunięte


Aha


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 30 kwie 2018, 11:41

Suzuja pisze:
magda pisze:
Suzuja pisze:Proszę o przytoczenie wypowiedzi JPII że "Koran to prawda"


powiedział ze zawiera" ziarna prawdy i świętości" ale wszystko inne cała akceptacja tego zła jest nawet gorsza

cytat:

co najbardziej oddala od Kościoła, jest jego relatywizm religijny, a szczególnie uznanie islamu jako prawdziwej religii, Allaha jako prawdziwego Boga, Mahometa – prawdziwego proroka, Koranu jako księgi świętej, meczetów jako miejsc kultu. To samobójcze szaleństwo, że Jan Paweł II posunął się aż do pocałowania Koranu 14 maja 1999 roku, że Benedykt XVI położył rękę na Koranie, modląc się w stronę Mekki w Błękitnym Meczecie w Istambule 30 listopada 2006 roku, a Franciszek I rozpoczął od wychwalania muzułmanów, jako czcicieli „jedynego Boga, żywego i miłosiernego”

Wasz kosciół jest chyba teraz gorszy niz za czasów inkwizycji. Ale nie mozna sie dziwic ze djabeł coraz mocniej działa bo ma niewiele czasu ani sie obejrzysz a obudzisz sie z ręką w nocniku jako przedstawiciel jednej religii światowej z koranem włącznie .


No i czemu łżesz? Nigdzie tam nie ma ani słowa o tym iż "Koran to prawda". Sam Koran czerpie wiele z Biblii, głównie ze starego testamentu. Często kopiując pewne wersy. A sam Islam jest religią Abrahamową więc wierzy w tego samego Boga. Tylko wypacza jego postrzeganie. Nie mój problem że z fragmentów które przytaczasz wymyślasz sobie coś czego w nich nie ma

Allah to nie Jahwe.Allach pierwotnie był bożkiem księżyca,jednym z wielu.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości