Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy ny?

Postautor: dziunio » 27 kwie 2018, 22:56

Jeremiasz

No i?Wszystko nie zawsze oznacza wszystko,a poza tym jak to się ma do Twej fantazji Duch św=Jezus? O.o
Oczywiście to o Jezusie...nie negowałem tego.
Nie potrafisz się odnieść do żadnego argumentu,a chcesz robić za sędziego.Mizeria i fantastyka.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 27 kwie 2018, 23:13

dziunio pisze:Co do Obj 14,Niektóre przekłady mają też tam imię Jego Syna,ale to bez różnicy
gdyż nawet Twój przekład nie jest dowodem na postawioną tezę,a raczej życzeniem,błędnym zrozumieniem.


" i objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich."
Ew.Jana 17,26

Pan Jezus Chrystus jest obrazem Boga niewidzialnego (Kolosan.1,15), jest objawionym Bogiem w ciele (1 Tym.3,16).

W ewangelii Jana 17,26 Pan Jezus mówi, że objawił nam imię Ojca.Powiedz dziunio; jakie to imię Boga Ojca objawił Pan Jezus?


Obj.Jana 14,1 Przekład Interlinearny Biblii Grecko-Polski mówi tylko o imieniu Ojca.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 27 kwie 2018, 23:16

dziunio pisze:No i?Wszystko nie zawsze oznacza wszystko,


A co takiego nie zostało stworzone w Jezusie?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 27 kwie 2018, 23:19

dziunio pisze:a poza tym jak to się ma do Twej fantazji Duch św=Jezus? O.o
Oczywiście to o Jezusie...nie negowałem tego.


Jeżeli nie negujesz tego, że Kolosan 1,16 jest o Jezusie, to dlaczego twierdzisz, że to fantazje?


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 27 kwie 2018, 23:58

Apostoł wymienia jakie wszystko i w jakim kontekście to należy rozumieć.Nie twierdzę,że list do Kolosan to fantazja,lecz teza Jezus=Duch św itp.
Obrazem Boga Ojca,a nie Bogiem Ojcem,Set był obrazem Adama,ale nie samym Adamem,Ludzie też są stworzenie na obraz Boga,ale Nim nie są itd.
Jeśli chodzi o imię to nie chodzi o jakiś zlepek liter,lecz o istotę,charakter,wolę..
Syn Boży przecież został nazwany imieniem "Jezus" dopiero po narodzeniu...Co do Tym wcześniejsze manuskrypty nie mają tam theos.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 28 kwie 2018, 05:14

dziunio pisze:Nie twierdzę,że list do Kolosan to fantazja,lecz teza Jezus=Duch św itp.


Dla mnie jest to herezją nie wierzyć w to, że Duch Święty to Pan Jezus.

bo w Nim /Jezusie/ zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
B.T. Kolosan 1,16

dziunio pisze:Obrazem Boga Ojca,a nie Bogiem Ojcem,Set był obrazem Adama,ale nie samym Adamem,Ludzie też są stworzenie na obraz Boga,ale Nim nie są itd.


Czy zgadzasz się więc ze mną, że są dwa Święte Duchy Boże - Duch Jezusa i Duch Boga Ojca?
Dwie osoby Boga - Syn Boży i Bóg Ojciec?

dziunio pisze:Jeśli chodzi o imię to nie chodzi o jakiś zlepek liter,lecz o istotę,charakter,wolę..
Syn Boży przecież został nazwany imieniem "Jezus" dopiero po narodzeniu...


Najważniejszą rzeczą jest znać charakter Pana Boga. Lecz gdy się kogoś pozna,i gdy tą osobę się kocha, to należy być względem tej osoby uprzejmym (uprzejmość jest owocem Ducha Świętego - Gal.5,22) i zwracać się do niej po imieniu, tak jak przyjaciel do przyjaciela się zwraca (Pan powiedział: Nie nazywam was sługami, lecz przyjaciółmi - Ew.Jana 14,15). My jesteśmy przyjaciółmi Pana Boga, więc zwracajmy się do niego po imieniu. Duch Święty jest Bogiem i ma swoje imię (Ew.Mat.28,19).

Syn Boży został nazwany imieniem "Jezus" dopiero po urodzeniu, a wcześniej był znany pod imieniem "Jahwe".

To On objawia charakter, moc, świętość i imię Boga Ojca.
Najpierw objawia imię Boga Ojca "Jahwe" Mojżeszowi (1Moj.3,13-14), a następnie objawia nowe imię Boga Ojca, które jest ponad każdym innym imieniem (Dz.Ap.4,12), imię "Jehoszua"(Ew.Jana 17,26).


Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. Mojżesz widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego. [b/]

[b] Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM /Jahwe/ posłał mnie do was. Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM /Jahwe/, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.

B.T.1 Moj.3,2;13-15

Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich.
B.T. Ew.Jana 17,25-26

I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.
B.T.Dz.Ap.4,12


Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.
Dz.Ap.2,21

(13) Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Lwiątko i potwora rozdepczesz.
(14) Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, Wywyższę go, bo zna imię moje.
(15) Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham, Będę z nim w niedoli, Wyrwę go i czcią obdarzę,
(16) Długim życiem nasycę go I ukażę mu zbawienie moje.

B.W. Psalm 91,13-16


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 28 kwie 2018, 09:54

Dla mnie jest to herezją nie wierzyć w to, że Duch Święty to Pan Jezus.

No spoko,ale swojej tezy nie jesteś wstanie udowodnić na podstawie Pisma.
Jeśli chodzi o objawienie to jak pisałem nie chodzi o imię JHWH,ale z wersetami które cytujesz oczywiście się zgadzam.
Anioł Pański to nie Jahwe ani Jezus,to po prostu posłaniec Jahwe,Prawo itd zostało podane za pośrednictwem Aniołów które Go reprezentowały.

Rzym 10 Bo jeśli publicznie wyznasz to 'słowo w twoich ustach', że Jezus jest Panem, i w swoim sercu uwierzysz, że Bóg wskrzesił go z martwych, to będziesz wybawiony.

Tak więc autorem zbawienia jest Bóg Ojciec który umieścił zbawienie w swoim Synu i przez Niego zbawia.Mamy w dalszym ciągu mowę o dwóch osobach które działają przez Ducha św.Kolano ma zgnać się przed Jezusem ku chwale Boga Ojca.Pan/Kyrios nie jest zamiennikiem na tetragram i tak nazywani są nawet ziemscy panowie.Jezus został wywyższony i została mu dana wszelka władza itd,stał się naszym Panem/Adoni i tylko przez Niego mamy dostęp do Ojca,a więc mamy wzywać Jego imienia co nie oznacza jak starasz się przeforsować,ze Jezus to Duch św.Kto nie ma Syna ten nie ma Ojca.Syn jest drogą do Ojca.Taki jest sens nauczania Apostolskiego.W Mateusza 28 nie masz wymienionego imienia Ducha św,a poza tym nawet katoliccy teologowie za kul twierdzą,że ten werset został przeinaczony..Tak czy siak nie jest potwierdzeniem Twej tez.Wymienienie razem trzech osób nie jest dowodem na ich jedność ontyczną itd.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: artur403 » 28 kwie 2018, 13:06

Duch Święty to oczywiście nie Pan Jezus. Duch Święty nie wcielił się w człowieka. Jest innym Pocieszycielem, czyli nie Panem Jezusem.
W czasie chrztu Jezusa w Jordanie zstąpił na Niego niby gołębica - nie miałoby sensu, by Syn Boży na siebie zstępował.

Duch Chrystusa to nie Chrystus, tylko Duch, który jest posłany od Chrystusa.
Syn Boży jest Rodzony przez Ojca, a Duch nie. Duch jest Pochodzący od Ojca (przez/i Syna).

Mamy chrzcić w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Trzy Osoby Boskie.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 28 kwie 2018, 14:50

dziunio pisze:Jezus został wywyższony i została mu dana wszelka władza itd,stał się naszym Panem/Adoni i tylko przez Niego mamy dostęp do Ojca,a więc mamy wzywać Jego imienia co nie oznacza jak starasz się przeforsować,ze Jezus to Duch św.Kto nie ma Syna ten nie ma Ojca.Syn jest drogą do Ojca."


A jeżeli jest tylko jeden Bóg który jest Duchem Świętym (Ew.Jana 4,24: "Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie."), który cząstce swojego Ducha Świętego dał życie samo w sobie (Ew.Jana 5,26: "Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie."), nazwał je imieniem Jezus i ustanowił Synem Bożym (Rzym.1,4: " [Jest to Ewangelia] o Jego Synu - pochodzącym według ciała z rodu Dawida, a ustanowionym według Ducha Świętości przez powstanie z martwych pełnym mocy Synem Bożym - o Jezusie Chrystusie, Panu naszym. ").

dziunio pisze:
Jeremiasz pisze:Dla mnie jest to herezją nie wierzyć w to, że Duch Święty to Pan Jezus.


No spoko,ale swojej tezy nie jesteś wstanie udowodnić na podstawie Pisma.


Nie muszę forsować tego, że Jezus jest Duchem Świętym. Ja po prostu w to wierzę i to ciekawe że podajesz słowo Jana z 1 listu 5,12, a nie wierzysz w nie: "Kto ma syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota." Jak to sobie wyjaśniasz; mieć Syna Bożego? On ma być obok Ciebie, czy w Tobie?
Ja bardzo prosto to rozumiem; tak jak Pan Jezus powiedział: Ew.Jana 14,20 : "Ja w was" i jak to Paweł apostoł powiedział: Efaz.3,17: "Chrystus w sercach waszych".

Czy zatem masz Syna Bożego Jezusa Chrystusa? Czy masz Chrystusa w sercu? Czy jesteś świątynią Boga (1 Kor. 3,16: " Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?"
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2018, 14:52 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 28 kwie 2018, 14:50

dziunio pisze:Apostoł wymienia jakie wszystko i w jakim kontekście to należy rozumieć.
Nie twierdzę,że list do Kolosan to fantazja,lecz teza Jezus=Duch św itp.
Obrazem Boga Ojca,a nie Bogiem Ojcem,Set był obrazem Adama,ale nie samym Adamem,
Ludzie też są stworzenie na obraz Boga,ale Nim nie są itd.
Jeśli chodzi o imię to nie chodzi o jakiś zlepek liter,lecz o istotę,charakter,wolę..
Syn Boży przecież został nazwany imieniem "Jezus" dopiero po narodzeniu...
Co do Tym wcześniejsze manuskrypty nie mają tam theos.

Set był obrazem Adamaa to znaczy ze Kain byl obrazem kogos innego a nie Adama
Kain mial innego ojca .
Jeszua Obrazem Boga-Ducha Niewidzialnego czyli W JESZUA tylko W NIM mozna zobaczyc Ojca W CIELE.
Widzi to tylko ten to jest z Boga.
Filipie JESZCZE MNIE NIE POZNALES ? Ta dlugo jestem z wami...
juz prawie 2 tys lat inadal poganie chrzescianie nie widza bo roba przy chrzcie połozyła łape na głowie dziecka
i zabloowała myslenie wzieli w niewole Dusze


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 28 kwie 2018, 15:17

Jeremiaszu,piszesz coś do czego już się odnosiłem.Nie wiem czy nie czytasz co piszę,tłumaczę czy po prostu ignorujesz..Jak pisałem Syn i Ojciec mieszkają w wierzących przez Ducha św,Który wychodzi od Ojca,przechodzi(bierze)przez Syna do wierzących.Bóg jest Duchem który ma Ducha,a Jezus jest Synem Człowieczym i wróci jako człowiek,a nie Duch św O.o Ojciec umieścił żywot w Synu i był poniekąd w Synu przez swego Ducha,co nie oznacza,że Ojciec,Duch św jest Synem.To nadinterpretacja życzeniowa.Bóg Ojciec wskrzesił swoim Duchem Jezusa,tak też wskrzesi nas
co nie oznacza,że jesteśmy Ojcem,Duchem św,Jezusem itd..Ech

Oliwko,Nie był obrazem nikogo innego,ale popadł w grzech,a więc jego duchowym ojcem stał się szatan.
Tak samo należy interpretować ojcostwo szatańskie faryzeuszy.Jezus odzwierciedlał cechy,charakter,Ojca,a nie był Ojcem wcielonym.
Nic nie mam zablokowane,ale wasze argumenty są słabe,nielogiczne,życzeniowe.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 28 kwie 2018, 19:08

dziunio pisze:Nie wiem czy nie czytasz co piszę,tłumaczę czy po prostu ignorujesz..Jak pisałem Syn i Ojciec mieszkają w wierzących przez Ducha św,Który wychodzi od Ojca,


Ty to napisałeś Ew.Jana 14,23: "Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. ", a ja to zrozumiałem tak: Duch Święty przyjdzie i jeżeli go zaprosisz, to zamieszka w twoim sercu. Duch Święty jest więc i Ojcem i Synem. Jeżeli Duch Święty jest i Ojcem i Synem, to Syn jest Ojcem, a Ojciec jest Synem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 28 kwie 2018, 21:13

Oliwka pisze:Set był obrazem Adamaa to znaczy ze Kain byl obrazem kogos innego a nie Adama
Kain mial innego ojca .
Porażająca logika, według twojej logiki każda kobieta, która ma dwóch synów, musiała zrobić skok w bok.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: artur403 » 28 kwie 2018, 22:20

Pomrzecie w waszych dysputach.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 29 kwie 2018, 10:31

dziunio pisze:

Oliwko,Nie był obrazem nikogo innego,ale popadł w grzech,a więc jego duchowym ojcem stał się szatan.
Tak samo należy interpretować ojcostwo szatańskie faryzeuszy.
Jezus odzwierciedlał cechy,charakter,Ojca,a nie był Ojcem wcielonym.
Nic nie mam zablokowane,ale wasze argumenty są słabe,nielogiczne,życzeniowe.

Wszystko co powstało powstalo SŁOWEM bez Niego nicnie powstało zatem SLOWO STAŁO SIE CIALEM W Miriam wszczepione.
jak napisano Przyjmijcie z łagodnoscia wszczepione w was SŁOWO .
to za mało zeby odzwierciedlał cechy charakteru Ojca nie bedac Ojcem
wasza blokada na słowa Filipie JESZCZE MNIE NIE POZNALES jak mam ci popkazac Ojca ?
kto Mnie widzi WIDZI OJCA
trudne dla religii ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości