Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 16 kwie 2018, 17:34

KAAN pisze:
Oliwka pisze:KAAN
Nie zgadzamy się, Duch Święty nie jest Synem ani Ojcem. Rz 8:9 nie mówi że Jezus to Duch.

a kim jest bo chyba nie czytałes dzieów ap
zalezy jakimi oczami patrzysz bo namaszczenie to inna wiedza
Widocznie nie czytałaś nie tylko dziejów apostolskich ale i reszty Słowa Bożego gdzie Pan Jezus jest przedstawiony jako Bóg ten sam co Ojciec i Duch Święty, a jednak jest odrębną osobowością, podobnie jak Duch Święty jest osobowy, ale nie tożsamy z Ojcem i Synem.

Nie bede sie przed toba tłumaczyc ale zapewniam cie ,ze przeczytałam Od pierwszej do ostatniej strony tak Tanach jak i Brit Hadasza
Pan Jezus jest przedstawiony jako Bóg TEN SAM CO OJCIEC I Duch Święty - ale jest odrebny osobowoscia czyli osobowosc ma
SLUGI ponizonego mniejszego niz Ojciec ?
Jak ty sobie namieszales no ale cóz denominacyjne ramki zobowiazuja co tam Biblia .
smutne jak trzymacie sie katolickiej sukienki :cry:


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 16 kwie 2018, 17:39

KAAN pisze:
Oliwka pisze:Skoro Syn jest Odbiciem Ojca to tak jakbys ty przegladal sie w lustrze i TO Odbicie Siebie Samego posłał ...
Pokrętne kombinacje stosujesz i nie dostrzegasz że odbicie to nie w lustrze, ale odbicie pieczęci
. Pan Jezus nie jest Ojcem, jest Synem.

Tak bo Ojciec Unizył Siebie i Stał sie CIAŁEM I KRWIA jako SYN .
No widzisz juz dostrzegasz Odbicie Pieczeci która jest Duch Święty .
ON Najwyzszy Objawil Siebie w Chwale Widzialnej i Niewidzialnej
Jest Synem tak długo jak dlugo Go nie WYWYŻSZYSZ .
decyzja nalezy do ciebie .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 16 kwie 2018, 17:39

Oliwka pisze:
KAAN pisze:
Oliwka pisze:KAAN
a kim jest bo chyba nie czytałes dzieów ap
zalezy jakimi oczami patrzysz bo namaszczenie to inna wiedza
Widocznie nie czytałaś nie tylko dziejów apostolskich ale i reszty Słowa Bożego gdzie Pan Jezus jest przedstawiony jako Bóg ten sam co Ojciec i Duch Święty, a jednak jest odrębną osobowością, podobnie jak Duch Święty jest osobowy, ale nie tożsamy z Ojcem i Synem.

Nie bede sie przed toba tłumaczyc ale zapewniam cie ,ze przeczytałam Od pierwszej do ostatniej strony tak Tanach jak i Brit Hadasza
Nie wystarczy czytać, należy też rozumieć co się czyta.
Pan Jezus jest przedstawiony jako Bóg TEN SAM CO OJCIEC I Duch Święty - ale jest odrebny osobowoscia czyli osobowosc ma
SLUGI ponizonego mniejszego niz Ojciec ?
Był taki w czasie pobytu na ziemi:

List do Filipian 2:6 Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu.
7 Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8 Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej.
9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię.
10 Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią



Oliwka pisze:Jak ty sobie namieszales no ale cóz denominacyjne ramki zobowiazuja co tam Biblia .
smutne jak trzymacie sie katolickiej sukienki :cry:
Smutne że wyrzuciłaś nauki biblii do kosza i wymyśliłaś swój prywatny światek.
Nadal nie zdradziłaś do jakiego zboru Bożego należysz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 16 kwie 2018, 17:40

Oliwka pisze:Tak bo Ojciec Unizył Siebie... .
To twój wymysł, nie ma takiej nauki w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 16 kwie 2018, 17:56

Był taki w czasie pobytu na ziemi:


List do Filipian 2:6 Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu.
7 Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8 Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej.
9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię.
10 Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią

No cóz mozna czytac ale jak oczy NIE NAMASZCZONE to litera cie tylko utwierdzi z bledzie
Juz pierwsza linijka wyjasnia wszystko
Pros a bedzie ci dane
nie chce duzo pisac bo i tak jestes posłuszny enominacji wiec ...
Wiem co pisze bo przeszłam ten etap .
Nadal nie zdradziłaś do jakiego zboru Bożego należysz.
DO BOZEGO a ludzki bałamuci tyle sie tego namnozyło ale Prawdy sie boja ,tłamsza niszcza zniewalaja.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 16 kwie 2018, 19:24

Oliwka pisze:
Był taki w czasie pobytu na ziemi:


List do Filipian 2:6 Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu.
7 Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8 Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej.
9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię.
10 Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią

Juz pierwsza linijka wyjasnia wszystko
Pros a bedzie ci dane
Nie bajeruj górnolotnymi słówkami, nie ma poparcia dla twoich fantazji w Słowie Bożym dlatego odwołujesz się do nieokreślonego autorytetu twoich wyobrażeń.

Wiem co pisze bo przeszłam ten etap .
Nie wiesz co piszesz bo nie znasz prawdy Ewangelii, prawda jest taka jak w powyższym fragmencie Słowa do którego nie potrafisz się odnieść.
Nadal nie zdradziłaś do jakiego zboru Bożego należysz.
DO BOZEGO a ludzki bałamuci tyle sie tego namnozyło ale Prawdy sie boja ,tłamsza niszcza zniewalaja.
Jakiego? Do tej pory nie napisałaś do jakiego, wynika z tego że jesteś wolnym strzelcem i nie masz zboru i żyjesz we własnej prywatnej religii. Jełśi nie należysz do zboru to nie masz prawa napisać że do Bożego, bo boży zbór nie składa się z jednej osoby. Pan Jezus powiedział, że jeśli zbierze się w jego imieniu dwóch albo trzech to jest między nimi, nie ma tam jednego, ale musi być społeczność przynajmniej dwóch osób.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 16 kwie 2018, 20:16

zadaleko sie zapedzasz jakie to ja mam prawa nie ty decydujesz przez zbory przeszłam nasłuchałam sie az zeby cierpna
odciełam sie od krk i wszelkich jego naleciałosci .
społecznosc z siostrami mam ale tobie legitymowac sie nie musze
Powinienes wiedziec ze najwazniejsze odbywa sie sam na sam z Duchem Prawdy w komorze.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 kwie 2018, 20:33

Oliwka pisze:Jeden Duch ŚWIĘTY Duch Jeszua i Ojca dlatego mówi Ja i Ojciec Jeden My.


Wskaż gdzie tak mówi, a zastanowimy się nad tym.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 16 kwie 2018, 20:51

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Dogmat Trójcy Świętej tak wygląda (przepisane z Katechizmu Kościoła Katolickiego str.69) ):
Ja nie dyskutuję z dogmatem, tylko pokazuje ci że na podstawie Słowa Bożego Bóg przedstawia się jako jeden ale w trzech osobach i tyle. Twoje stanowisko jest błędne, bo zamykasz oczy na odrębność Pana Jezusa, Ojca i Ducha Świętego przedstawioną w Biblii.


Zauważyłeś, że odrębność Pana Jezusa od Ojca to ja wyraźnie podkreślam. Często podaję fundamentalny werset mówiący o ich odębności Ew.Jana 1,1: "Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo" Bóg który był u Boga.
Można dodać Psalm 110,1:".Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! "
Obj.Jana 5,6-7:
"(6) I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.
(7) I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie,"
Daniela 7,13:
"(13) I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim."

I wiele innych wersetów mówiących o odrębności Boga Ojca od Syna, ale rzeczywiście nie widzę żadnej odrębności Ducha Jezusa od Jezusa i Ducha Ojca (inaczej Ducha Bożego) od Boga Ojca.

Wyznaję równość Boga Ojca i jego Syna Jezusa Chrystusa (Filipian 2,6).


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 17 kwie 2018, 03:36

natura ludzka jest grzeszna, aby coś zrozumieć o Bogu, to samemu trzeba być świętym i to nie tylko przez usprawiedliwienie


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 17 kwie 2018, 09:13

Ja już kończę, dziękuję za rozmowy. Chcę abyście jeszcze zastanowili i rozważyli wersety Rzym.8,6 i Ew.Jana 1,18.

BW Rzym.8,16: " Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy."
BT Ew.Jana 1,18: " Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył."

Gdyby Duch Pana Jezusa był stworzony w dniu kiedy zostało poczęte jego ciało w łonie Marii, to nie byłoby powiedziane w Ew.Jana 1,18 że mieszkał w Duchu Boga Ojca i stamtąd wyszedł Ew.Jana 8,42: "Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.".


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 17 kwie 2018, 09:38

Jeremiasz pisze:
Oliwka pisze:Jeden Duch ŚWIĘTY Duch Jeszua i Ojca dlatego mówi Ja i Ojciec Jeden My.


Wskaż gdzie tak mówi, a zastanowimy się nad tym.

Duch Świety Sam dla Siebie przygotował ŚWIĄTYNIE nie ręka ludzką zbudowaną.
SWIATYNIA JEGO NIEBIANSKIEGO CIALA ŚWIATYNIA DUCHA SWIETEGO
CIAŁO ZASŁONA DO MIEJSCA NAJŚWIĘTSZEGO WĄSKA BRAMA
KTÓRA NIEWIELU PRZEJDZIE .

Jeremiasz wez konkordancje zbadaj hasła które cie interesuja i zobaczysz -mam nadzieje ze zobaczysz

na jakiej podstawie rozdzielasz Ducha Jeszua od Ducha Świetego ?
Jeszua nie jak my stary adam nowy adam On nie Rodzi sia dwa razy jak my z prochu Ziemi
z woli męskiej i żenskiej ale On z WYSOKOSCI RODZI SIE RAZ i umiera nie dla Siebie ale dla nas dla Swego Ludu
za jego grzechy i Zywcieza dla Swego Ludu bo On JEST ZWYCIĘSCĄ a my wszystko W NIM.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 17 kwie 2018, 09:48

Jeremiasz pisze:Ja już kończę, dziękuję za rozmowy. Chcę abyście jeszcze zastanowili i rozważyli wersety Rzym.8,6 i Ew.Jana 1,18.

BW Rzym.8,16: " Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy."
BT Ew.Jana 1,18: " Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył."

Gdyby Duch Pana Jezusa był stworzony w dniu kiedy zostało poczęte jego ciało w łonie Marii, to nie byłoby powiedziane w Ew.Jana 1,18 że mieszkał w Duchu Boga Ojca i stamtąd wyszedł Ew.Jana 8,42: "Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.".


Duch stworzony co to za jakies nowe teorie ?
Duch Święty CZYNI DLA SIEBIE SWIATYNIE BUDUJE ŚWIATYNIE NIEBIANSKĄ .

Ojca widzi TYLKO TEN KTO JEST Z Boga (zrodzony) wlasnie Ojca Objawia W SOBIE- kto Mnie widzi WIDZI OJCA.
ale swiat tego nie widzi i Go nie zna bo Gdybyscie Mnie Znali Ojca byscie ZNALI. a ze Mnie NIE ZNACIE to i Ojca NIE ZNACIE.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 17 kwie 2018, 10:11

Jeremiasz pisze:.. ale rzeczywiście nie widzę żadnej odrębności Ducha Jezusa od Jezusa i Ducha Ojca (inaczej Ducha Bożego) od Boga Ojca.

Wyznaję równość Boga Ojca i jego Syna Jezusa Chrystusa (Filipian 2,6).
To zauważ, przed chwilą cytowałem ci werset który o tym mówi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 17 kwie 2018, 10:14

Oliwka pisze:Powinienes wiedziec ze najwazniejsze odbywa sie sam na sam z Duchem Prawdy w komorze.
To nie jest chrześcijaństwo, zatrzymujesz sie na mikroskopijnej części drogi wiary którą i tak źle rozumiesz. Nadal nie dałaś świadectwa że należysz do Oblubienicy Baranka, ciała którego głową jest Pan Jezus. Należysz do jakiegoś zboru?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości