chrzesto warunki

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 17:41

kontousunięte1 pisze:
KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:A to już brzmi, jak sekta i to gorsza niż KrK.
Możesz sobie chrzcić kogo chcesz i kiedy chcesz, ale w naszym zborze nie chrzci się tych co udają ze wierzą.

:eek: Nie mam zamiaru nikogo chrzcić ;-)
Przeczytaj swój poprzedni wpis, bez emocji. Czy nie brzmi on ... "sekciarsko"?
Nie, to ty piszesz w duchu liberalnej religii.
kontousunięte1 pisze:A jakimi to uczynkami trzeba się u was w zborze wykazać?
U nas się nie wykazuje uczynkami tylko wiarą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: kontousunięte1 » 05 kwie 2018, 17:41

pietrobus pisze:
Kitka pisze:
KAAN pisze:Nie podchodzimy, nie zajmujemy się czyimiś chorobami, tylko patrzymy na wiarę i świadectwo tej wiary.
Ale to się ze sobą wiąże.
Choroba ogranicza widzenie świata. Czyni niekiedy człowieka dziecinnym w rozumieniu (a dzieci nie chrzcicie ze względu na niedojrzałość). Albo uniemożliwia kontrolowanie zachowań.
I co wtedy? Wystarczy wyznanie wiary?

Nie wiesz jak wygląda choroba tudzież schizofrenia nie wypisuj bzdur.

Ale wiemy np.jak wygląda Zespół Dawna czy porażenie mózgowe. Ja też wiem (znam osobę) z schizofrenią.
Dwa pierwsze przypadki - jak ci ludzie mają wykazac dobre uczynki? Zespół Dawna - ciągle uśmiechnięci, mili (do czasu), za chwilę pełni złości, bicia, plucia, kopania itd.
Porażenie to jeszcze inna bajka. Jak dzieli się ludzi na zasługujących na chrzest lub nie zasługujących. A może wcale nie jest to ważne. Łotr na krzyżu nie był ochrzczony. Czy katolicki chrzest jest ważny, czy nie?

Trudno czasami z Tobą rozmawiać, Kaan. A jak już komuś łatkę i szufladkę przypiszesz to jesteś nieprzyjemny i dyskredytujesz czyjąś wiarę na wszelkie sposoby. Nie jesteś Bogiem i serca nie znasz. Trzymaj się tego i ostrożniej z ocenianiem innych.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2018, 17:45 przez kontousunięte1, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: Kitka » 05 kwie 2018, 17:45

pietrobus pisze:
Kitka pisze:
KAAN pisze:Nie podchodzimy, nie zajmujemy się czyimiś chorobami, tylko patrzymy na wiarę i świadectwo tej wiary.
Ale to się ze sobą wiąże.
Choroba ogranicza widzenie świata. Czyni niekiedy człowieka dziecinnym w rozumieniu (a dzieci nie chrzcicie ze względu na niedojrzałość). Albo uniemożliwia kontrolowanie zachowań.
I co wtedy? Wystarczy wyznanie wiary?

Nie wiesz jak wygląda choroba tudzież schizofrenia nie wypisuj bzdur.

A gdzie ja definiuję schizofrenię?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 17:45

Kitka pisze:
KAAN pisze:
Kitka pisze:KAAN, a jak podchodzicie do osób chorych (np.schizofrenia), upośledzonych w jakimś stopniu (zespół Downa, porażenie mózgowe)?
Nie podchodzimy, nie zajmujemy się czyimiś chorobami, tylko patrzymy na wiarę i świadectwo tej wiary.
Ale to się ze sobą wiąże.
Choroba ogranicza widzenie świata. Czyni niekiedy człowieka dziecinnym w rozumieniu (a dzieci nie chrzcicie ze względu na niedojrzałość). Albo uniemożliwia kontrolowanie zachowań.
I co wtedy? Wystarczy wyznanie wiary?
Każdy ma swoją osobowość i wyznaje wiarę tak jakie jest jego wnętrze duchowe, nie robimy egzaminów wiary, ale patrzymy na świadectwo wiary. Chrzest nie zmienia stanu duchowego człowieka, jest wyznaniem wiary w społeczności świętych i świadectwem posłuszeństwa Panu Jezusowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: pietrobus » 05 kwie 2018, 18:02

Kitka pisze:
pietrobus pisze:
Kitka pisze:Ale to się ze sobą wiąże.
Choroba ogranicza widzenie świata. Czyni niekiedy człowieka dziecinnym w rozumieniu (a dzieci nie chrzcicie ze względu na niedojrzałość). Albo uniemożliwia kontrolowanie zachowań.
I co wtedy? Wystarczy wyznanie wiary?

Nie wiesz jak wygląda choroba tudzież schizofrenia nie wypisuj bzdur.

A gdzie ja definiuję schizofrenię?

Podałem tylko przykład, jak jest w moim przypadku. Może mam spłonąć na stosie? :)


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: nan » 05 kwie 2018, 18:45

Istnieje coś takiego jak alergia na wodę, skóra po kontakcie z wodą staje się zaczerwieniona, swędząca i mogą pojawić się bąble jak te od pokrzywy, jak wyglądałaby procedura chrztu w przypadku człowieka z taką przypadłością?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: pietrobus » 05 kwie 2018, 18:59

nan pisze:Istnieje coś takiego jak alergia na wodę, skóra po kontakcie z wodą staje się zaczerwieniona, swędząca i mogą pojawić się bąble jak te od pokrzywy, jak wyglądałaby procedura chrztu w przypadku człowieka z taką przypadłością?

Woda niechlorowana. Odstana.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: Kitka » 05 kwie 2018, 19:32

KAAN pisze:Każdy ma swoją osobowość i wyznaje wiarę tak jakie jest jego wnętrze duchowe, nie robimy egzaminów wiary, ale patrzymy na świadectwo wiary.
Co to jest - świadectwo wiary?


Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: pietrobus » 05 kwie 2018, 20:29

Świadectwo działania Bożej łaski w czyimś życiu.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 22:38

Dobra odpowiedź pietrobus :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: Kitka » 06 kwie 2018, 09:13

pietrobus pisze:Świadectwo działania Bożej łaski w czyimś życiu.
To jest odpowiedź, która i coś mówi, i nic nie mówi.
Jakie jest to świadectwo?
Bo chyba musi być widać jakoś, że stwierdzacie, że jest.
konkrety proszę :)


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: ZbiMacz » 06 kwie 2018, 09:22

magda pisze: mozna nie udzielać Ducha Bozego pochopnie za szybko jak się kogoś nie zna

Magda nie ma czegoś takiego jak udzielanie Ducha Bożego. Tak postępują Zielonoświątkowcy oraz kościół katolicki. Duch Święty to nie coś czym włada człowiek ale Bóg, zwłaszcza że Duch Święty jest Bożą mocą którą Bóg udziela temu kogo wybrał a ten ktoś musi wpierw okazać wiarę i zaufanie w Chrystusa( jako naszego Pana i Zbawiciela) oraz chcieć odejść od grzechów i zmienić życie. Sam mając Ducha nie mogę włożyć na ciebie rąk i powiedzieć że ci go daje. To tak nie działa. Duch Święty to nie zabawka.
Pisałem już kilkakrotnie świadectwo, ale przypomnę że w moim przypadku łatwo było uwierzyć ale ciężko było odejść od grzechu, gdyż tak nisko upadłem że już nie widziałem takiej możliwości, nie miałem sił ani motywacji do zmiany. Rozumiałem, że przez Chrystusa ale jak? Jako że jednym z grzechów było moje małżeństwo gdzie po ludzku to ja czułem się stroną pokrzywdzoną i jednocześnie byłem już bezsilny i zrezygnowany by jeszcze je ciągnąć. I własnie to Bóg wykorzystał. Kiedy zbuntowałem się przeciwko Bożemu Słowu Ef 5.21-33 to Pan podźwignął mnie i tchnął nowe życie w moje wnętrze. Pan wskazał na mnie palcem i powiedział mi że to ja mam się zmienić a nie ona! Duch Święty został na mnie wylany i ja przestałem narzekać na swoją sytuację a wziąłem się do działania. Wbrew sobie samemu, wbrew niej dla i z miłości do Boga. I stał się cud ona zaczęła się zmieniać, pomimo że nie wierzy i nie zamierza nic robić by było lepiej.
I powiedz jak w takiej sytuacji nie poprosić o chrzest? Gdzie działanie Ducha w kolejnych tygodniach nasilało się i odkrywałem kolejne zmiany w sobie samym.
U mnie było ok 5 miesięcy poznawania Pisma Świętego, wzrastania w wierze aż do momentu otrzymania Ducha Świętego i trzy miesiące później publicznie wyznałem wiarę i otrzymałem chrzest. Koniec września i zimna woda w miejscowym zalewie.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: pietrobus » 06 kwie 2018, 10:54

Kitka pisze:
pietrobus pisze:Świadectwo działania Bożej łaski w czyimś życiu.
To jest odpowiedź, która i coś mówi, i nic nie mówi.
Jakie jest to świadectwo?
Bo chyba musi być widać jakoś, że stwierdzacie, że jest.
konkrety proszę :)

Każdy ma inne świadectwo. Coś co w życiu ci się stanie i na swojej drodze spotykasz Boga, czujesz jego moc i działanie. To w skrócie. :) Wpisz w google "świadectwa wiary", to zobaczysz o co mi chodzi.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: chrzesto warunki

Postautor: ZbiMacz » 06 kwie 2018, 11:36

pietrobus pisze:
Kitka pisze:
pietrobus pisze:Świadectwo działania Bożej łaski w czyimś życiu.
To jest odpowiedź, która i coś mówi, i nic nie mówi.
Jakie jest to świadectwo?
Bo chyba musi być widać jakoś, że stwierdzacie, że jest.
konkrety proszę :)

Każdy ma inne świadectwo. Coś co w życiu ci się stanie i na swojej drodze spotykasz Boga, czujesz jego moc i działanie. To w skrócie. :) Wpisz w google "świadectwa wiary", to zobaczysz o co mi chodzi.

Dokładnie, Bóg odrywa nas od codziennego życia w grzechu i przestawia zwrotnicę naszego życia na nowe, Boże tory. Chrzest zaś jest wyznaniem wiary i tylko naszym, publicznym przyznaniem się do Chrystusa potwierdzającym to co w nas się dokonało.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości