Kobiety w Biblii

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: ZbiMacz » 30 mar 2018, 10:26

Kitka pisze:Historia Rut jest o tyle ciekawa, że jest prorocza.
Rut moabitka i Boaz to Kościół (przyłączony do Izraela, narodu wybranego) i Jezus.
To ma jeszcze o tyle fascynujące znaczenie, że Księga Rut była (jest) czytana podczas Święta Szawuot - czyli Pięćdziesiątnicy.
To taka prorocza zapowiedź dnia Zesłania Ducha Świętego, który to dzień otwiera nowe żniwo w historii, Dzień zebrania pierwocin Kościoła. Dużo by pisać.

Ale... zauważyłam w Rut podobieństwo do historii kobiety kananejskiej, którą przytoczyłaś, MM.
Oto Rut Moabitka, w zasadzie nieczysta dla Żydów, wszak poganka, przybywa do kraju męża z postanowieniem, by służyć temu samemu Bogu, co Noemi. Chce dołączyć do nich (do Żydów), choć zna swe położenie. I robi to, o czym mówi Kananejka w historii o Jezusie - zbiera z pól resztki plonów, by się pożywić.
Czy to nie nawiązuje do słów - Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów?
Ciekawe, czy Pan Jezus też to widział? Wiarę tej Kananejki podobną do wiary Rut?

Jest ciekawa i niesamowita gdyż gdyby nie Rut i Boaz to król Dawid by sie nie urodził a konsekwencji i Józef, opiekun Jezusa, czyli Rut była pra, pra...babką Jezusa, jakby nie patrzył. Poganka dostąpiła godności stworzenia i zapoczątkowania rodu Dawida!


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Maria-Magdalena » 30 mar 2018, 10:34

Kobieta w Biblii


Ew. Mt 26, 6-13
Namaszczenie w Betanii2


6 Gdy Jezus przebywał w Betanii, w domu Szymona Trędowatego, 7 podeszła do Niego kobieta3 z alabastrowym flakonikiem drogiego olejku i wylała Mu olejek na głowę, gdy spoczywał przy stole. 8 Widząc to, uczniowie oburzali się, mówiąc: «Na co takie marnotrawstwo? 9 Przecież można było drogo to sprzedać i rozdać ubogim». 10 Lecz Jezus zauważył to i rzekł do nich: «Czemu sprawiacie przykrość tej kobiecie? Dobry uczynek spełniła względem Mnie. 11 Albowiem zawsze ubogich macie u siebie, lecz Mnie nie zawsze macie. 12 Wylewając ten olejek na moje ciało, na mój pogrzeb to uczyniła4. 13 Zaprawdę, powiadam wam: Gdziekolwiek po całym świecie głosić będą tę Ewangelię, będą również opowiadać na jej pamiątkę to, co uczyniła».

źródło: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=362


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 30 mar 2018, 14:31

Maria Magdalena, spróbuj oprócz cytatu napisać coś od siebie o tym, co cytujesz.
I dopełnisz zasad pisania na forum, i będzie ciekawiej :)

W Twoim cytacie mamy znowu Marię, siostrę Marty.
Cicha Maria znowu powiedziała więcej bez słów...


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Maria-Magdalena » 30 mar 2018, 16:17

Kitka pisze:Cicha Maria znowu powiedziała więcej bez słów...

Tak miało być.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: kontousunięte1 » 31 mar 2018, 09:45

Trochę z przymrużeniem oka. Ciekawe, która z kobiet miała taką rolę, jak na obrazku


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: nadrozd » 31 mar 2018, 18:17

kontousunięte1 pisze:Trochę z przymrużeniem oka. Ciekawe, która z kobiet miała taką rolę, jak na obrazku


a skad wiesz ze kobiety ?
...faceci tez maja predyspozycje do zmywania
https://www.youtube.com/watch?v=ypaPakBO0YY
i do gotowania
https://www.youtube.com/watch?v=s5iH3zpBzuw

Czyz Ezaw i Jakub poza tym ze byli mysliwymi nie umieli gotowac ?
ale Jakub był w tym tak dobry ze Ezaw za to zaplacil słono by skosztowac :D
WJ 25-29-34
Pewnego razu przyrządził Jakub potrawę, a Ezaw przyszedł zmęczony z pola.
Rzekł wtedy Ezaw do Jakuba: Daj mi, proszę, skosztować nieco tej oto czerwonej potrawy, bo jestem zmęczony. Dlatego nazwano go Edom.
Na to rzekł Jakub: Sprzedaj mi najpierw pierworodztwo twoje.
A Ezaw rzekł: Oto jestem bliski śmierci, na cóż mi więc pierworodztwo?
Jakub rzekł: Przysięgnij mi wpierw. I przysiągł mu, i sprzedał pierworodztwo swoje Jakubowi.
Wtedy Jakub podał Ezawowi chleb i ugotowaną soczewicę, a on jadł i pił. Potem wstał i odszedł. Tak wzgardził Ezaw pierworodztwem.



a taki MOjżesz dzisiaj nie tylko by ubił karpia w kuchni ale by zapewne i posprzątał, bo w światyni sprzątanie szło mu przednio

III Mojż 8,15 Mojżesz zarżnął go, wziął krew, palcem swoim pomazał rogi ołtarza wokoło i oczyścił ołtarz. Resztę krwi wylał u podstawy ołtarza i poświęcił go, dokonując na nim oczyszczenia.


Roznica polega na tym ze my faceci cokolwiek robimy wydaje nam sie ze robimy to najlepiej i czerpiemy z tego powod do dumy :)
Sposob myslenia. .... zmienia wszystko.

PS... mój wpis też proszę traktować z przymrużeniem oka.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: kontousunięte1 » 31 mar 2018, 18:33

1:0 dla ciebie. Pokonałeś mnie biblijnie i jutubowo. Wiadomo - panowie w gotowaniu nie mają sobie równych, widać, że już od zarania dziejów, ale pomywanie talerzy to chyba - to chiński wynalazek (chyba?) :mrgreen:


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Maria-Magdalena » 02 kwie 2018, 20:04

Kobiety w Biblii

Łk 2, 36-38
Prorokini Anna

36 Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem 37 i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. 38 Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy13.

źródło: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=317

Czy każdy z nas wie, jaki jest cel jego życia?
Prorokini Anna z pewnością wiedziała...


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: magda » 05 kwie 2018, 03:19

Czytam to i widzę jak wygląda ekumenia , Chyba się temu nie uda zapobiec. Musi się utworzyć ten Babilon i Ta wielka wszetecznica ( też kobieta z Biblii) musi przygarnąć swoje wszeteczne córki , własnie na naszych oczach to się dzieje tak jak w tym dziale ,czysta ekumenia . MM jesteś na prawdę cwana taki temat ze mucha nie siada , umiesz zastawić sieć , czasem to myśle ze jesteś specjalnie szkolona. Sieć jest , dobry temacik i emocje sie budują te właśnie przyjemniutkie usypiające czujność. A moze ty nie kobieta tylko jakiś Jezuita jesteś, nie zrażasz sie niczym tylko działasz już znów masz swój temacik sieć pajęczą. Pożyjemy zobaczymy jak daleko zajdziesz u protestantów. Ciekawa sprawa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 05 kwie 2018, 11:07

Kto chce spiski widzieć, ten widzi...
Magda, napisz coś o kobietach w Biblii :)

A temat niewiasty z Apokalipsy jest przedni.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: magda » 05 kwie 2018, 16:23

Moze bym uwierzyła ze MM jest szczerze poszukijącą gdyby tu nie zaczęła od kłamstwa gdyby nie załozyła swojego temaciku gdzie zaczęła propagować katolicyzm a konkretnie Lojolę i gdyby nie wypisywała w temacie o 5 sola postów zionących jadem do protestantów . MM to osoba co chce tu cos ugrać robi dywersje u swoich wrogów a ze jest taka miluteńka dla was bo liczy ze was sciągnie na zła drogę. No niech sobie działa , ja widzę co robi. A o kobietach Biblijnych , po co to pisać zwłaszcza jeśli MM jakos jak by gardzi mężczyznami z Bibli np apostołami , chore to i tyle. Temat fakt że dobry ale nie w wydaniu MM


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 05 kwie 2018, 17:27

Magda, tylko że ty wcale nie musisz roztrząsać czyjejś wiary, intencji pisania na forum, by wypowiedzieć się w temacie.
Temat można zawsze poprowadzić w dobrą stronę, nawet jeśli źle się zapowiada :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: magda » 05 kwie 2018, 23:04

po pierwsze ja nie zamykam oczu na takie rzeczy bo byłoby to swiństwo zabawiać sie w jakimś tenacie i udawać ze sie nie widzi zła, poczytaj co wypisuje w temacie o 5 sola to zobaczysz jej prawdziwe oblicze i nienawść do protestantów . Nie jest dobre przymykanie oka na zło bo np temat ciekawy. A przy okazji patrzeć jak kogos o słabszej wierze sciągnie na swoje katolickie dno albo chociaz zasieje wątpliwosci. Byłoby świństwem nie zapobiegać,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: pietrobus » 06 kwie 2018, 22:46

Nie bądź letnią chrześcijanką.
W szóstym wieku w kazaniu wygłoszonym przez papieża, uznał, że siedem demonów wygnanych z Marii Magdaleny przez Jezusa, to siedem grzechów głównych. Przez następnych kilkaset lat, Maria Magdalena była uznawana za prostytutkę.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: christianinroman » 07 kwie 2018, 09:27

Wiadomo kto stoi za oskarżaniem przeciw dzieciom Bożym. Jeżeli MM wypowiada się oskarżycielsko o nas, uczniach i uczennicach Pana Jezusa, tzn że jest czyim sługą? Jest oskarżyciel - diabeł, ojciec kłamstwa, i jest nasz Obrońca Jezus Chrystus wstawiający się u Ojca za nami.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości