Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Jehowangelicki
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:27
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wpisałem wyznanie "kwakrzy", bo podoba mi się ich nazwa :).
Gender: Male
Kontaktowanie:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Jehowangelicki » 09 mar 2018, 13:07

Szczęść Boże wszystkim :).
Bardzo się cieszę, że mogłem dołączyć do tego forum bo „jak dobrze i jak miło, gdy bracia mieszkają razem” (Ps 133) - choćby pomieszkiwali tylko na forum;

Wierzę w jedność chrześcijan. Rozłam w Kościele uważam za Jego „grzech pierworodny”. Uważam, że Chrystus jest większy od naszych grzechów, dlatego jest w stanie działać ponad naszymi podziałami. Dowodem tego jest manifestowanie się (za sprawą Ducha Św.) realnej obecności Chrystusa w różnych wspólnotach chrześcijańskich. Nie zmienia to faktu, że samo istnienie i postawa różnych wspólnot chrześcijańskich, które zwalczają się nawzajem jest dla mnie bardziej świadectwem ludzkiej słabości i grzeszności, która prowadzi do podziałów niż świadectwem wolności i mądrości.

Więcej o mnie: mam trochę czarny humor, lubię prowokować i się wymądrzać kiedy wiem coś lepiej - czyli nie ukrywam, że dość często. Jestem zarozumiały, nieskromny i bezkrytyczny wobec siebie - więc „nie mówcie mi jak mam żyć” :):):). Jestem też bardzo dociekliwy dlatego mogę być odbierany przez niektórych jako „czepiający się”. Coś czuję, że prędzej czy później dostanę bana :):):).

Reasumując, jak możecie się domyślać po moim podejrzanym opisie - Tak, jestem katolikiem :).

PS. Jestem też dyslektykiem, więc nawet jeśli tego nie uznajecie, proszę nie depczcie mnie za ortografy ;).


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: KAAN » 09 mar 2018, 14:05

Witaj na forum :) .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jehowangelicki
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:27
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wpisałem wyznanie "kwakrzy", bo podoba mi się ich nazwa :).
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Jehowangelicki » 09 mar 2018, 14:20

Cześć bracie :).


Awatar użytkownika
Jehowangelicki
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:27
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wpisałem wyznanie "kwakrzy", bo podoba mi się ich nazwa :).
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Jehowangelicki » 09 mar 2018, 15:12

Dzięki KAAN za wpisanie swojego wyznania. Nie znałem go. Po przeczytaniu krótkiej notki na Wikipedii przynajmniej wiem, że nie należy cię drażnić jąś ekumeniczną gadką ;). Też mam wątpliwości co do tej idei. W ogóle sama idea dialogu trochę "mi śmierdzi". To trochę jak usypianie czujności osoby, z którą się nie zgadzam, mając przy tym cichą nadzieję na przekonanie interlokutora.
Nic nie szkodzi jednak na drodze, żeby zwyczajnie ze sobą podyskutować i próbować przekonywać siebie do poszczególnych argumentów a nie do konkretnego wyznania ;).


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Noemi » 09 mar 2018, 18:18

witam cię :)


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: breath » 09 mar 2018, 19:12

Witaj, ja też nie cierpię, gdy ktoś mówi mi jak mam żyć. Ja też mam dość niepokorną naturę.Rozgość się tutaj i nie bój się ekumenicznych rozmów,bo wbrew pozorom, dużo nam one protestantom dają.Choć się możemy nie zgadzać, to warto rozmawiać.Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Jehowangelicki
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:27
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wpisałem wyznanie "kwakrzy", bo podoba mi się ich nazwa :).
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Jehowangelicki » 09 mar 2018, 22:33

Cześć Noemi :).


Awatar użytkownika
Jehowangelicki
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:27
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wpisałem wyznanie "kwakrzy", bo podoba mi się ich nazwa :).
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Jehowangelicki » 09 mar 2018, 22:35

Otóż to bracie breath, kłóćmy się, spierajmy, gniewajmy się na siebie, lecz "niech nad naszym gniewem nie zachodzi słońce" (Ef 4, 26). Życie jest skomplikowane, nie dokładajmy od siebie komplikacji i pomagajmy sobie na wzajem w zbawieniu z miejsca, w którym się aktualnie w życiu znajdujemy :). Kto ma te 5 deko czy nawet 50-siąt racji więcej Pan Bóg to jeden wie. Gdybyśmy my to z całą pewnością wiedzieli, na cóż by nam On był potrzebny ;).


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: ZbiMacz » 10 mar 2018, 08:24

Jehowangelicki pisze:Szczęść Boże wszystkim :).
Bardzo się cieszę, że mogłem dołączyć do tego forum bo „jak dobrze i jak miło, gdy bracia mieszkają razem” (Ps 133) - choćby pomieszkiwali tylko na forum;

Wierzę w jedność chrześcijan. Rozłam w Kościele uważam za Jego „grzech pierworodny”. Uważam, że Chrystus jest większy od naszych grzechów, dlatego jest w stanie działać ponad naszymi podziałami. Dowodem tego jest manifestowanie się (za sprawą Ducha Św.) realnej obecności Chrystusa w różnych wspólnotach chrześcijańskich. Nie zmienia to faktu, że samo istnienie i postawa różnych wspólnot chrześcijańskich, które zwalczają się nawzajem jest dla mnie bardziej świadectwem ludzkiej słabości i grzeszności, która prowadzi do podziałów niż świadectwem wolności i mądrości.

Więcej o mnie: mam trochę czarny humor, lubię prowokować i się wymądrzać kiedy wiem coś lepiej - czyli nie ukrywam, że dość często. Jestem zarozumiały, nieskromny i bezkrytyczny wobec siebie - więc „nie mówcie mi jak mam żyć” :):):). Jestem też bardzo dociekliwy dlatego mogę być odbierany przez niektórych jako „czepiający się”. Coś czuję, że prędzej czy później dostanę bana :):):).

Reasumując, jak możecie się domyślać po moim podejrzanym opisie - Tak, jestem katolikiem :).

PS. Jestem też dyslektykiem, więc nawet jeśli tego nie uznajecie, proszę nie depczcie mnie za ortografy ;).


Witam i o zdrowie pytam!
Też lubię się czepiać.

Ekumenizm. wg mojego poznania mamy byc jednością w Chrystusie a nie obrządku. Podstawą jest tu nauczenie Pawła:
Rz 14:1A słabego w wierze przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów.
14:2Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada.
14:3Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął.
14:4Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
14:5Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
14:6Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.
14:7Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera;
14:8Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.
14:9Na to bowiem Chrystus umarł i ożył, aby i nad umarłymi i nad żywymi panować.
14:10Ty zaś czemu osądzasz swego brata? Albo i ty, czemu pogardzasz swoim bratem? Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym.
14:11Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga.
14:12Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu.
14:13Przeto nie osądzajmy już jedni drugich, ale raczej baczcie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia.


i dalej
15:5A Bóg, który jest źródłem cierpliwości i pociechy, niech sprawi, abyście byli jednomyślni między sobą na wzór Jezusa Chrystusa,
15:6Abyście jednomyślnie, jednymi usty wielbili Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
15:7 Przeto przyjmujcie jedni drugich, jak i Chrystus przyjął nas, ku chwale Boga

Chrystus nikogo nie osądzał, przyjmował wszystkich z miłością i cierpliwością, nikogo też nie palił na stosie oraz nie urządzał wypraw krzyżowych. Kościół katolicki rzekomo Chrystusowy jest zaprzeczeniem Słowa Bożego na które się powołuje stąd nie ma mowy o jakimkolwiek brataniu się. Nie ja ich osądzam a osądza ich Słowo Boże j.w., stwierdzam tylko fakty.

Kilkukrotnie pisałem moje świadectwo na forum, jak to ze mną było. Jak chcesz to poczytaj sobie. Link poniżej, mój post będzie na tej stronie co sie otworzy, szukaj u góry. Oczywiście kościół katolicki nie uznaje takich nawróceń z Ducha Świętego do Boga i Słowa Bożego.
viewtopic.php?f=57&t=16316&p=545011&hilit=ZbiMacz+%C5%9Bwiadectwo#p545011

Z Bogiem!


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Noemi » 10 mar 2018, 09:08

przypominam w wątku powitalnym witamy nowych gości , z dyskusją przenosimy się do działów przeznaczonych do tego celu


Awatar użytkownika
Jehowangelicki
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:27
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wpisałem wyznanie "kwakrzy", bo podoba mi się ich nazwa :).
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Jehowangelicki » 10 mar 2018, 12:04

Cześć ZbiMacz :).
Dziękuję za zebranie cennych fragmentów Listu do Rzymian i ciekawą opinię. W wolnej chwili zapoznam się z Twoim świadectwem.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2018, 12:08 przez Jehowangelicki, łącznie zmieniany 1 raz.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Janek » 10 mar 2018, 13:45

Moje powitanie znikło,a więc jeszcze raz witaj
i pamiętaj uważaj na pomiot jezuicki :-D
Niech moc będzie z Toba 8-)


Awatar użytkownika
Jehowangelicki
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:27
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wpisałem wyznanie "kwakrzy", bo podoba mi się ich nazwa :).
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Jehowangelicki » 10 mar 2018, 13:53

Jezuici skasowali ci posta :hihi:
Trzymaj się Janek!


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Postautor: Noemi » 10 mar 2018, 17:01

Janek pisze:Moje powitanie znikło

gdyby to było tylko powitanie to by nie znikło ,nie plotkuj jak przekupka o innych userach



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości