Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Kitka » 12 lut 2018, 21:12

poselstwo pisze:Dlaczego Izaak, Jakub etc. Tak bardzo szukali żon w swojej najblizszej rodzinie? Dlaczego Bóg do realizacji Swego Planu wybral synow Racheli, Rebeki, itd. A pominął pokolenia z żon poganek, kaananitek, etc. Sprawa się rozjasnia?

A Rut Moabitka?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lut 2018, 21:25

KAAN pisze:
Motyl pisze:KAAN...co wiec powoduje, ze tyle zla dzieje sie na ziemi...skoro wszyscy ludzie pochodza od "Bozego meza"..... :?:
Grzeszna natura odziedziczona po Adamie.



Pewnie masz racje....jak zwykle..... :)

Ale pomysl, KAAN....skoro ta grzeszna nature mamy po Adamie, to moze warto sie zastanowic, czy jest sens koncentrowac sie na niej....no bo przeciez Bog dal nam inna nature...niegrzeszna.... :) ....A wiec ta po Adamie nie jest prawdziwa....raczej nabyta.....A jesli nabyta, to mozna ja zmienic.....To lezy w ludzkiej mocy..... :)

Ja tez mialam grzeszna nature.....dopoki nie przestalam byc religijna osoba..... :)

Okazalo sie, ze ten caly grzech to zwykla lipa.... zatruwa tylko zycie, wyzwalajac co rusz wizje ognistego piekla..... :eek:

W Biblii czytamy, ze Jezus umarl za " nasze grzechy".....uwolnil nas od nich.....ze mamy w to uwierzyc i...narodzic sie na nowo jako wolne dzieci Boze..... :)

Dla mnie znaczy to, ze mamy sie pozbyc tej nabytej adamowej natury.....czyli podszytej klamstwem o rzekomym grzechu, ktorego tak naprawde nikt z nas nie popelnil przeciez..... :->

Malo tego, nie wiemy nawet na czym ten adamowy grzech polegal....i nasuwa sie pytanie, dlaczego wymaga sie od nas, abysmy w te tajemnice grzechu wierzyli....?.....i drzeli ze strachu przed BOGIEM MILOSCI, ktory stworzyl czlowieka na swoj obraz i podobienstwo..... :->

Mysle KAAN, ze ktos ma w tym wielki interes, abysmy nie dostrzegali w sobie prawdziwej natury dzieci Bozych lecz abysmy mysleli o sobie z pogarda, wyrzekajac sie siebie prawdziwego .... :-(

Zauwaz, ze grzech dominuje tylko w systemie religijnym....Poza religia grzech nie egzystuje ...a tym samym nie zbiera swojego zniwa w postaci zatrutego zycia..... :->

Oczywiscie jestem swiadoma smutnej prawdy, ze "caly swiat podlega wladzy niegodziwca"....Islam....chrzescijanstwo...judaizm....hinduizm....buddyzm...to przeciez "caly swiat"....z ktorego nalezy "wyjsc"..... "rodzac sie na nowo w Duchu Sw.".... :->


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 12 lut 2018, 21:32

Kitka pisze:
poselstwo pisze:Dlaczego Izaak, Jakub etc. Tak bardzo szukali żon w swojej najblizszej rodzinie? Dlaczego Bóg do realizacji Swego Planu wybral synow Racheli, Rebeki, itd. A pominął pokolenia z żon poganek, kaananitek, etc. Sprawa się rozjasnia?

A Rut Moabitka?


No i jeszcze nierządnica Rachab kananejka praprababka Dawida


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lut 2018, 21:34

poselstwo pisze:O zwiedzenia :) ?


Nie....byc moze spadnie ci bielmo z oczu i...zobaczysz czlowieka w czlowieku..... :)


Albo przynajmniej odnajdziesz siebie takiego , jakim jestes w swojej prawdziwej naturze, ktora otrzymales od BOGA..... :)

"Nasienie weza" to religijny kit, ktory ma wzbudzac w tobie irracjonalne doznania religijne....trzymajac cie w niewoli klamstwa.... :eek:


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 13 lut 2018, 06:29

:) nie ma we mnie irracjonalnych doznań religijnych.
Nie uzależniam Zbawienia od wiary w tę biblijną prawdę. :) Nikogo do piekła nie wtrącam. :) Prosiłbym jednak o konkretną dyskusję zamiast frazesów j.w. :) Trudna to nauka i nie każdemu dane jest ją przyjąć i zrozumieć.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 13 lut 2018, 09:44

poselstwo pisze:
KAAN pisze:
poselstwo pisze:Cokolwiek by to nie było ów ruch trzeciofalowy :D
Powinieneś poczytać coś o współczesnych ruchach w obrębie szeroko rozumianego chrześcijaństwa.
Co mi to da :)?
Otworzą ci się oczy na to co próbujesz tu głosić i zobaczysz jak wiele zła płynie przez, zdawało by się, "niewinnych" fałszywych proroków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 13 lut 2018, 09:56

Motyl pisze:
KAAN pisze:
Motyl pisze:KAAN...co wiec powoduje, ze tyle zla dzieje sie na ziemi...skoro wszyscy ludzie pochodza od "Bozego meza"..... :?:
Grzeszna natura odziedziczona po Adamie.
Pewnie masz racje....jak zwykle..... :)
Po prostu czytam Biblię.
Ale pomysl, KAAN....skoro ta grzeszna nature mamy po Adamie, to moze warto sie zastanowic, czy jest sens koncentrowac sie na niej.
Jest sens, ale nie koncentrować się, ale mieć pełną świadomość czym jest grzech i kim jest człowiek. Bez zrozumienia grzechu i swojego upadku człowiek nie ma podstaw do nawrócenia się.
...no bo przeciez Bog dal nam inna nature...niegrzeszna.
To nie jest prawda, Adam był stworzony bez grzechu, ale każdy człowiek jest grzeszny po Adamie.
A jesli nabyta, to mozna ja zmienic.....To lezy w ludzkiej mocy..... :)
Nie jest to możliwe, przeczytaj Biblię, cała Biblia uczy że tylko Bóg Zbawiciel może zbawić człowieka, człowiek nie jest w stanie się zbawić.
Ja tez mialam grzeszna nature.....dopoki nie przestalam byc religijna osoba..... :)
Masz do tej pory grzeszną nature, musisz się nawrócić.
Okazalo sie, ze ten caly grzech to zwykla lipa.
To tylko wytwór twojej wyobraźni, grzech zadomowił się w tobie i nie masz szans na zmianę bez pomocy Boga.
... zatruwa tylko zycie, wyzwalajac co rusz wizje ognistego piekla.....
Jak się nie nawrócisz zginiesz w piekle.

W Biblii czytamy, ze Jezus umarl za " nasze grzechy".....uwolnil nas od nich.....ze mamy w to uwierzyc i...narodzic sie na nowo jako wolne dzieci Boze...
Nie uwolnił cię, bo nie znasz prawdziwego Chrystusa, nie jesteś dzieckiem Bożym. To co piszesz na tym forum wskazuje że musisz zmienić swoje myślenie i wołać do Boga o zbawienie.
Dla mnie znaczy to, ze mamy sie pozbyc tej nabytej adamowej natury.
To źle znaczy, Słowo Boze mówi że naturę może zmienić tylko Bóg.
.czyli podszytej klamstwem o rzekomym grzechu, ktorego tak naprawde nikt z nas nie popelnil przeciez.
Jesteś pogrążona w grzechu, popełniasz mnóstwo grzechów.
Mysle KAAN, ze ktos ma w tym wielki interes, abysmy nie dostrzegali w sobie prawdziwej natury dzieci Bozych...
Jest taki ktoś komu zależy na tym abyś myślała że jesteś dzieckiem Bożym bez prawdziwego nawrócenia, to szatan oszukuje ludzi że mogą sami siebie uczynić doskonałymi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 13 lut 2018, 10:20

Ataki na Poselstwo są, były i będą. Szatan walczy z Prawdą. :]


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Kitka » 13 lut 2018, 13:03

Tak szatan walczy z Prawdą. A jest nią Chrystus, nasza nadzieja chwały, a nie żadne poselstwo Branhama.

Prosisz wyżej o dyskusję, a sam rzucasz frazesami.
Wszak powinieneś być gotowy bronić swojej "prawdy", umieć ją wyłożyć i udowodnić Słowem.


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 13 lut 2018, 13:11

Już to uczyniłem. Trudno jednak ze ślepym rozmawiać o kolorach. :)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Kitka » 13 lut 2018, 13:45

Nic nie zrobiłeś, poselstwo.

Napisałeś na 5 stronach coś około 113 zdań (dłuższych lub krótszych - tak, policzyłam) z czego tematu o "nasieniu węża" dotknąłeś symbolicznie może w 13 zdaniach, raz napisałeś coś o Abrahamie (chyba, bo to niepewne), wytykanie błędu o Henochu zajęło Ci jakieś 11 zdań, o bliźniakach dwa razy powtórzyłeś to samo, no i jeszcze jakieś siedem zdań bez większej spójności tematycznej. Reszta to frazesy, uogólnienia, utyskiwania na rozmówcę i tym podobne. Ponadto pominąłeś większość zadanych pytań.
Jak Ty chcesz kogoś przekonać do swoich racji w taki sposób? Co tam przekonać... Jak chcesz o tym rozmawiać, wyjaśniając szczątkowo lub wcale?


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 13 lut 2018, 13:48

Widać nie prześledziłaś linków, które podałem do przeczytania. :) Nie jestem tu po to by przekonywać. ;) Niczego nie pominąłem, wystarczy czytać uważnie moje odpowiedzi.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunięte1 » 13 lut 2018, 13:54

Kitka pisze:Nic nie zrobiłeś, poselstwo.

Napisałeś na 5 stronach coś około 113 zdań (dłuższych lub krótszych - tak, policzyłam) z czego tematu o "nasieniu węża" dotknąłeś symbolicznie może w 13 zdaniach, raz napisałeś coś o Abrahamie (chyba, bo to niepewne), wytykanie błędu o Henochu zajęło Ci jakieś 11 zdań, o bliźniakach dwa razy powtórzyłeś to samo, no i jeszcze jakieś siedem zdań bez większej spójności tematycznej. Reszta to frazesy, uogólnienia, utyskiwania na rozmówcę i tym podobne. Ponadto pominąłeś większość zadanych pytań.
Jak Ty chcesz kogoś przekonać do swoich racji w taki sposób? Co tam przekonać... Jak chcesz o tym rozmawiać, wyjaśniając szczątkowo lub wcale?

Kitka, szkoda czasu na tego pana. Każdy po kolei, kto chce z nim rozmawiać o konkretach jest tylko traktowany w bardzo brzydki sposób.
Tak, jak pisałam, wkrótce z nim nikt nie będzie rozmawiał, o ile wcześniej nie wyleci za szerzenie herezji.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Kitka » 13 lut 2018, 14:33

poselstwo pisze:Widać nie prześledziłaś linków, które podałem do przeczytania. :)
Jeden link dosłownie.
I co myslisz, że po przecztaniu tekstu człowiek nie ma pytań o te wszystkie niespójności w tymże linku?
poselstwo pisze:Nie jestem tu po to by przekonywać. ;)

To po co zakładasz temat do dyskusji, skoro nie chcesz go rozwijać? Szukasz tylko przyklaśnięcia Twoim ideom? Że - łał, ale gość miał poznanie, no nie wiedziałam, szkoda, że tyle lat żyłam bez "prawdy"
poselstwo pisze:Niczego nie pominąłem, wystarczy czytać uważnie moje odpowiedzi.
Twoje wypowiedzi są szczątkowe. I już mi się nie chce szukać...

kontousunięte1, masz rację, szkoda czasu...

Bywaj zdrów, poselstwo.


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 13 lut 2018, 17:44

Powodzenia :) Zgodzę się. Szkoda mego czasu. :)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości