Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 18:01

Nie znalazłem na forum wątku tak więc zapytuję... czy znacie biblijną naukę o nasieniu węża? Jak się odnosicie do tej Prawdy?

https://goszen.pl/pl/aktualnosc/nasienie-weza


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 11 lut 2018, 18:23

Czy uważasz że Abraham był też z "nasienia węża"?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 18:28

Albertus pisze:Czy uważasz że Abraham był też z "nasienia węża"?


Zapoznaj się proszę z materiałem. :)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 11 lut 2018, 18:31

poselstwo pisze:
Albertus pisze:Czy uważasz że Abraham był też z "nasienia węża"?


Zapoznaj się proszę z materiałem. :)


Zapoznałem się.

Czy możesz odpowiedzieć na to moje proste pytanie?

Pytam nie bez powodu.....

Jako argument na rzecz swojej koncepcji Branham podaje wersety z Ew Jana8:37-44

Wystarczy przeczytać ten tekst w nieco szerszym kontekście:
J8:
(31) Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (33) Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie? (34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. (36) Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. (37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. (38) Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca. (39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.

Aby przekonać się że Jezus przyznaje że rozmówcy są fizycznym genetycznym potomstwem Abrahama.

Nie są natomiast potomstwem Abrahama w sensie duchowym ponieważ przeczą temu ich uczynki, nie śą równoczesnie z tych samych przyczyn potomstwem duchowym Boga ale są duchowym potomstwem diabła.

Zanim człowiek się nie narodzi z Boga jest potomstwem duchowym diabła. I jest tak z każdym człowiekiem skażonym przez grzech. PO narodzeniu się z Boga dziecko diabła staje się duchowym dzieckiem Boga.

Proste jak budowa cepa.

Wybacz ale koncepcje Branhama to delikatnie mówiąc bzdury....
Ostatnio zmieniony 11 lut 2018, 18:43 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: believer » 11 lut 2018, 18:34

Ja się odnoszę tak: nie znam takiej nauki biblijnej, bo to nie jest nauka biblijna i nie jest to żadna prawda, a tą naukę Branhama znam. Jak ktoś chce to Michał Staska z Bytomia napisał "Przeciw Branhamowi" i jest ona na moim chomiku do pobrania i tam on ładnie to obalił, tylko wkleję kawałeczek:

Pismo mówi: "Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina" (1Mojż.4,1). W tej samej księdze,
w tym samym rozdziale, można czytać: "I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha"
(1Mojż.4,17). Użyto tutaj tej samej struktury zdania i tych samych słów, a jednak nawet zwolennicy tej nauki
nie wątpią, że Henoch był synem Kaina


"Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina" wg mnie już tego jaśniej się powiedzieć nie da, no ale cóż robić, jak ktoś prostych słów nie rozumie z Biblii to nie powinien brać się za nauczanie, zresztą z Branhama to ciężko wywnioskować co potem stało się z tymi liniami, kto jest teraz niby tym potomstwem diabła, a kto nie, podejrzewam, że wszyscy poza branhamowcami są synami diabła, o znowu Ewald Frank głosi, że od potopu jest jedna linia, a potomkowie diabła wyginęli w potopie.
Tylko po co się odwracać od prawdy i zajmować się bajkami? :lol-above:

http://chomikuj.pl/believer/Ksi*c4*85*c5*bcki/Przeciw+Branhamowi+2009


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 18:35

Ok. Czemu miałby być skoro był przyjacielem Boga?


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 18:38

believer pisze:Ja się odnoszę tak: nie znam takiej nauki biblijnej, bo to nie jest nauka biblijna i nie jest to żadna prawda, a tą naukę Branhama znam. Jak ktoś chce to Michał Staska z Bytomia napisał "Przeciw Branhamowi" i jest ona na moim chomiku do pobrania i tam on ładnie to obalił, tylko wkleję kawałeczek:

Pismo mówi: "Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina" (1Mojż.4,1). W tej samej księdze,
w tym samym rozdziale, można czytać: "I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha"
(1Mojż.4,17). Użyto tutaj tej samej struktury zdania i tych samych słów, a jednak nawet zwolennicy tej nauki
nie wątpią, że Henoch był synem Kaina


"Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina" wg mnie już tego jaśniej się powiedzieć nie da, no ale cóż robić, jak ktoś prostych słów nie rozumie z Biblii to nie powinien brać się za nauczanie, zresztą z Branhama to ciężko wywnioskować co potem stało się z tymi liniami, kto jest teraz niby tym potomstwem diabła, a kto nie, podejrzewam, że wszyscy poza branhamowcami są synami diabła, o znowu Ewald Frank głosi, że od potopu jest jedna linia, a potomkowie diabła wyginęli w potopie.
Tylko po co się odwracać od prawdy i zajmować się bajkami? :lol-above:

http://chomikuj.pl/believer/Ksi*c4*85*c5*bcki/Przeciw+Branhamowi+2009



Nie Henocha tylko Chanoka (B. Poznańska). Henocha masz jako potomka Adama w 5. Rozdziale. WielBłąd Twój i Staska :) Po co powielać nie sprawdzając w Słowie. :)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 11 lut 2018, 18:44

Jako argument na rzecz swojej koncepcji Branham podaje wersety z Ew Jana8:37-44

Wystarczy przeczytać ten tekst w nieco szerszym kontekście:
J8:
(31) Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (33) Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie? (34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. (36) Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. (37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. (38) Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca. (39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.

Aby przekonać się że Jezus przyznaje że rozmówcy są fizycznym genetycznym potomstwem Abrahama.

Nie są natomiast potomstwem Abrahama w sensie duchowym ponieważ przeczą temu ich uczynki, nie śą równoczesnie z tych samych przyczyn potomstwem duchowym Boga ale są duchowym potomstwem diabła.

Zanim człowiek się nie narodzi z Boga jest potomstwem duchowym diabła. I jest tak z każdym człowiekiem skażonym przez grzech. PO narodzeniu się z Boga dziecko diabła staje się duchowym dzieckiem Boga.

Proste jak budowa cepa.

Wybacz ale koncepcje Branhama to delikatnie mówiąc bzdury....


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 18:45

Albertus pisze:
poselstwo pisze:
Albertus pisze:Czy uważasz że Abraham był też z "nasienia węża"?


Zapoznaj się proszę z materiałem. :)


Zapoznałem się.

Czy możesz odpowiedzieć na to moje proste pytanie?

Pytam nie bez powodu.....

Jako argument na rzecz swojej koncepcji Branham podaje wersety z Ew Jana8:37-44

Wystarczy przeczytać ten tekst w nieco szerszym kontekście:
J8:
(31) Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (33) Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie? (34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. (36) Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. (37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. (38) Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca. (39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.

Aby przekonać się że Jezus przyznaje że rozmówcy są fizycznym genetycznym potomstwem Abrahama.

Nie są natomiast potomstwem Abrahama w sensie duchowym ponieważ przeczą temu ich uczynki, nie śą równoczesnie z tych samych przyczyn potomstwem duchowym Boga ale są duchowym potomstwem diabła.

Zanim człowiek się nie narodzi z Boga jest potomstwem duchowym diabła. I jest tak z każdym człowiekiem skażonym przez grzech. PO narodzeniu się z Boga dziecko diabła staje się duchowym dzieckiem Boga.

Proste jak budowa cepa.

Wybacz ale koncepcje Branhama to delikatnie mówiąc bzdury....


Kłania się znajomość tego, co zrobił Ezaw. Wszystko się dodaje. :)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 11 lut 2018, 18:52

Kłania się znajomość tego, co zrobił Ezaw. Wszystko się dodaje.


Co takiego zrobił Ezaw co rzekomo miałoby dowodzić genetycznego pochodzenia niektórych ( A może wszystkich?) ludzi od węża?

Czy nie wierzysz że człowiek może narodzić się z Boga dzięki Ofierze Jezusa Chrystusa?

Jeśli o tym że ktoś jest lub nie jest dzieckiem Boga decyduje genetyczne pochodzenie to jakie znaczenie ma ta Ofiara?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 18:58

Albertus pisze:
Kłania się znajomość tego, co zrobił Ezaw. Wszystko się dodaje.


Co takiego zrobił Ezaw co rzekomo miałoby dowodzić genetycznego pochodzenia niektórych ( A może wszystkich?) ludzi od węża?

Czy nie wierzysz że człowiek może narodzić się z Boga dzięki Ofierze Jezusa Chrystusa?

Jeśli o tym że ktoś jest lub nie jest dzieckiem Boga decyduje genetyczne pochodzenie to jakie znaczenie ma ta Ofiara?


Tu się kłania supralapsarianizm. :) Zbawienie jest dla tych, których do tego przeznaczył Bóg.

Ezaw wprowadził geny kaananitów w linię Abrahama. Stąd mowa Jezusa potwierdzająca, że są potomkami Abrahama i węża ci faryzeusze.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 11 lut 2018, 19:02

Jak widać reprezentujesz pogląd negujący zarówno moc jak i sens Ofiary Chrystusa....


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 19:05

Albertus pisze:Jak widać reprezentujesz pogląd negujący zarówno moc jak i sens Ofiary Chrystusa....


Jakim cudem - wciąż zasłona na oczach? - nie dostrzegasz w Słowie predestynacji? Stoi wszędzie jak byk. Nie neguję. Wręcz przeciwnie.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 11 lut 2018, 19:11

poselstwo pisze:
Albertus pisze:Jak widać reprezentujesz pogląd negujący zarówno moc jak i sens Ofiary Chrystusa....


Jakim cudem - wciąż zasłona na oczach? - nie dostrzegasz w Słowie predestynacji? Stoi wszędzie jak byk. Nie neguję. Wręcz przeciwnie.


Jakie znaczenie i sens ma zatem Ofiara Chrystusa?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 19:13

Dziwne pytanie. Kogo Bóg wybrał tego przeznaczył. Jezus wybrał swą Oblubienicę przed założeniem świata. Plan jest realizowany.

Dla Ciebie Ofiara nie ma sensu, gdy nie jest rzucana niczym perły przed wieprze?


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości