Węże, skorpiony, trucizny, ogień.

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
ZeZnakami
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2018, 08:59
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
O mnie: Snejkhendler
Gender: Male
Kontaktowanie:

Węże, skorpiony, trucizny, ogień.

Postautor: ZeZnakami » 01 lut 2018, 09:56

Witam. Jak odnosicie się do tych słów naszego Pana?

A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją. [Ewangelia Marka 16:17-18, Biblia Warszawska]

Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi. [Ewangelia Łukasza 10:19, Biblia Warszawska]

Czy traktujecie je dosłownie, a jeśli tak, to na czym to polega? A może duchowo, wówczas także poproszę o wyjaśnienie sposobu zrozumienia.


Zgromadzenie Świętych Chrystusa Jezusa ze Znakami
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Węże, skorpiony, trucizny, ogień.

Postautor: Sebek » 01 lut 2018, 20:11

Traktuję je dosłownie ale nie są skierowane do mnie w obecnym czasie. To obietnica w tamtym czasie do Izraela. Dzisiaj takich znaków nie ma.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
ZeZnakami
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2018, 08:59
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
O mnie: Snejkhendler
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Węże, skorpiony, trucizny, ogień.

Postautor: ZeZnakami » 02 lut 2018, 08:39

Są w USA grupy chrześcijan charyzmatycznych, które robią w/w rzeczy. ;) Czyli znaki są. :)


Zgromadzenie Świętych Chrystusa Jezusa ze Znakami
Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Węże, skorpiony, trucizny, ogień.

Postautor: Yoko » 02 lut 2018, 09:15

ZeZnakami pisze:Witam. Jak odnosicie się do tych słów naszego Pana?

A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją. [Ewangelia Marka 16:17-18, Biblia Warszawska]

Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi. [Ewangelia Łukasza 10:19, Biblia Warszawska]

Czy traktujecie je dosłownie, a jeśli tak, to na czym to polega? A może duchowo, wówczas także poproszę o wyjaśnienie sposobu zrozumienia.


Traktuję te wersety dosłownie i nie. W dzisiejszych czasach wyzwaniem współczesnego świata nie są skorpiony i węże, (które oprócz niewielu rejonów świata, spotykamy głównie w zoo lub terrariach kolekcjonerów) lecz niewiara, egoizm, bałwochwalstwo itp. Jeżeli jakakolwiek społeczność skupia się bardziej na znakach a nie potrafi dojrzeć, że posiada w swoich rękach rozwiązanie, czytaj: ewangelię dla zagubionych to jest w wielkim zwiedzeniu.

Bóg daje nam moc przezwyciężać przeszkody, które stoją na drodze do głoszenia ewangelii. Tak jak misjonarze "idąc na cały świat" spotykając na drodze problemy po ludzku nierozwiązywalne otrzymywali moc do ich przejścia. Zacytowane przez ciebie wersety dotyczą tzw. wielkiego nakazu misyjnego i nijak się ma do siedzenia w kaplicy i bawienie się w łapanie wężów za ogon.

Poza tym ochrona jaką obiecuje Jezus, jest podobna do tej, którą czasem obiecywał Bóg w Starym Testamencie (Pwt.8:15; Ps.91:13) na temat skorpionów jako metafory przeszkód stawianych przez ludzi na drodze czyjegoś powołania. Węże łączone są z diabłem, złymi duchami lub magią. Tak więc Jezus daje nam ochronę i oręż do walczenia z nadziemskimi władzami.

A na marginesie o taki ludziach została stworzona ciekawa piosenka: :)
https://www.youtube.com/watch?v=8v_W0vla-Mc


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Węże, skorpiony, trucizny, ogień.

Postautor: Noemi » 02 lut 2018, 13:31

ZeZnakami pisze:Są w USA grupy chrześcijan charyzmatycznych, które robią w/w rzeczy. ;) Czyli znaki są. :)

z informacji ktore naplywaja z USA ,wiadomo ze niektorzy nie wytrzymali proby węźa :-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Węże, skorpiony, trucizny, ogień.

Postautor: KAAN » 04 lut 2018, 09:01

ZeZnakami pisze:Są w USA grupy chrześcijan charyzmatycznych, które robią w/w rzeczy. ;) Czyli znaki są. :)
To oni tak twierdzą, są takie znaki że co jakiś czas kogoś te węże kąsają i są problemy.
Charyzmatyzm ma problem z niezrozumieniem eschatologii i nie umie rozróżnić czasów opisanych w Biblii.
Ja biorę znaki opisane w Biblii dosłownie i dosłownie sie one działy i będą się działy w czasie przyjścia Pana, będą prorocy i będzie wiele znaków i cudów, ale rozróżnienie ich będzie możliwe dla tych co uwierzą, bo Kościoła już wtedy nie będzie na ziemi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości