pytanie do członków KWCh

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

pytanie do członków KWCh

Postautor: emwu » 20 sty 2018, 13:13

Dzisiaj przypadkiem trafiłem na taką deklarację:

Wobec dramatycznej sytuacji ludzi migrujących do Europy, świadomi szans i zagrożeń, jakie niesie ze sobą to zjawisko, jako Zwierzchnicy Kościołów Ewangelicznych oświadczamy:

Postawa chrześcijańska powinna być motywowana zasadą miłosierdzia zawartą w Ewangelii Mateusza 25,35: „Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie”. Dlatego wzywamy wszystkich do otwarcia swoich serc i szukania z mądrością, rozwagą i modlitwą możliwości okazywania uchodźcom miłości Chrystusowej.
Zachęcamy do modlitwy o Rząd RP i podległe mu służby, aby poszukując skutecznych sposobów pomocy uchodźcom, strzegł bezpieczeństwa kraju.
Deklarujemy wobec rządzących gotowość niesienia pomocy w wypełnieniu tego ewangelicznego dzieła miłosierdzia.
Prosimy wszystkich wiernych o wstawienniczą modlitwę, ofiarność i zaangażowanie.
Warszawa, 12 września 2015

Podpisano:

Pastor Andrzej Bajeński, Prezbiter Naczelny Kościoła Chrystusowego w RP, członek Zarządu Aliansu Ewangelicznego

Pastor Andrzej Jeziernicki, Prezbiter Naczelny Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, członek Zarządu Aliansu Ewangelicznego

Prezbiter dr Marek Kamiński, Biskup Kościoła Zielonoświątkowego w RP, członek Zarządu Aliansu Ewangelicznego

Prezbiter Jerzy Karzełek, Przewodniczący Rady Kościoła Wolnych Chrześcijan w RP

Pastor Tadeusz Krzok, Prezbiter Naczelny Ewangelicznej Wspólnoty Zielonoświątkowej

Pastor Andrzej Nędzusiak, Prezbiter Naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie, członek Zarządu Aliansu Ewangelicznego

Pastor Tadeusz Tołwiński, Prezbiter Naczelny Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w RP, członek Zarządu Aliansu Ewangelicznego w RP

Prezbiter dr Mateusz Wichary, Przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, Przewodniczący Zarządu Aliansu Ewangelicznego

Biskup Wojciech Włoch, Przewodniczący Kolegium Pastorów Kościoła Bożego w Polsce, członek Aliansu Ewangelicznego.

http://kz.pl/kzw/oswiadczenie-zwierzchn ... migrantow/

Deklaracja trochę stara, ale zdumiewa mnie kilka spraw. Pierwszą jest ordynarna manipulacja Słowem Bożym. Oszczędzę sobie szczegółowego analizowania Mat. 25,35, który omawia ziemski sąd narodów po powrocie Pana Jezusa, po czasie wielkiego ucisku, gdzie miarą jest stosunek narodów do resztki żydowskiej. Wolni powinni mieć to opanowane na pamięć. Ale nawet w szerokim rozumieniu, abstrahując od dyspensacjonalizmu, przywoływanie fragmentu o stosunku do najmniejszych braci Jezusa, którymi rzekomo mają być islamscy oprawcy chrześcijan, jest ubliżaniem Słowu Bożemu.

Po drugie, jak się czujecie, gdy przedstawiciel waszego wyznania, razem z takimi ekumenistami jak Wichary, bratający się jak popadnie każdym, w tym katolicyzmem i prawosławiem, podpisuje manipulującą Pismem Świętym deklarację przyzwalającą na ściągnięcie nieszczęścia na własny naród?


Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: emwu » 20 sty 2018, 15:19

Dla mnie to jest autentyczny szok. Po zborach braterskich spodziewałem się wszystkiego, ale nie bratania się z ekumenistami i angażowania w skandaliczne przedsięwzięcia, jakim jest import islamu i roszczeniowych agresorów do Polski. Czy pan Karzełek został upoważniony przez KWCh do podpisywania tego fałszywego nauczania? Kto mu broni jechać na misję do islamistów albo zaangażować się w wolontariat na rzecz migrantów bądź łożyć na nich pieniądze? Dlaczego chce on i ci, co go wsparli, robić to cudzymi rękami, podpierając się bluźnierczo interpretowaną Biblią? To już warszawski zbór baptystów odciął się od ekumenizmu [chociaż baptyści powinni po prostu wyrzucić ze swoich szeregów ekumenistów] a "wolni" nagle chcą być awangardą orędowników islamu i łowców socjalu w RP.

P.S.
Nie piszę ot tak, żeby sobie pohejtować. Szukam zboru i gdy tylko coś mnie zainteresuje, to za chwilę wychodzą jakieś absurdy. Wychodzi na to, że tylko darbyści są wolni od ekumenii, ale w Warszawie jest ich raptem kilkoro i ogólnie nie mam chęci tam wracać. Cała reszta koniecznie chcę zaistnieć publicznie, musi tworzyć związki, alianse, rady, poklepywać się po plecach z prawosławiem i katolicyzmem, wypowiadać na tematy polityczne itd. Wybór zboru to już nie jest wybór między grypą a anginą, tylko między HIV a rakiem.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: diedmaroz » 20 sty 2018, 20:01

To tylko deklaracja "góry", w praktyce ekumenia jest chyba rzadziej spotykana. Jak rozmawiam z braćmi i siostrami to mało kto to popiera, mówię tu o dialogu z osobami, które nie przyjęły ewangelii. Takim się głosi, a nie dyskutuje o ich ideologiach.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: emwu » 20 sty 2018, 20:45

OK, w takim razie należałoby natychmiast zdjąć z urzędu tego, kto podpisał skandaliczny dokument. Tak samo u baptystów. Przecież ci cali przywódcy robią to tylko dla własnego interesu: prestiżu, kontaktów i rozmaitych innych korzyści. Gdyby działali z woli wiernych, nie podpisywaliby tak kontrowersyjnych dokumentów, wiedząc, że działają wbrew woli większości, sieją zgorszenie i prowokują rozłamy. Pomagać nikt nie broni.

Edycja:
Świeżutki artykulik z "Aliansu" - KWCh w nim nie ma, ale deklarację podpisali. Przykład skrajnej demagogii i braku elementarnej logiki:

We współczesnej Europie Bóg nadal wykorzystuje migrację, dobrowolną czy przymusową, jako środek do budowania Kościoła.

[Panie] Wybacz nam, że nie dokładamy starań, aby wykorzystać obecną sytuację migracyjną w Europie do poszerzania Twojego Królestwa.


http://aliansewangeliczny.pl/2018/01/20 ... lskie-181/

Kolejny niewiarygodny cytat:
Misyjne wyjazdy do Syrii były zawsze trudne, więc Bóg przyprowadził Syryjczyków do naszego domu!

Pokutujemy z naszych niewłaściwych wyobrażeń na temat obcych przybyszów czy imigrantów. Pomóż nam ich kochać i dzielić się z nimi wszystkim, począwszy od tego, co cenimy najbardziej czyli Ciebie aż po najmniejszą i najzwyczajniejszą rzecz.

http://aliansewangeliczny.pl/2018/01/18 ... sza-1-i-3/

Więcej wrzucał nie będę, każdy zainteresowany sam znajdzie. Ta organizacja to hańba dla chrześcijaństwa, tak haniebnych manipulacji, wysługujących się na dodatek Biblią i Bogiem, nie widziałem od dawna.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: KAAN » 20 sty 2018, 21:28

Efendi pisze:Ciekawe że KWCh z jednej strony mowi ze oni nie sa protestantami, a z drugiej bierze udzial w aliansie ewangelicznym :D Razem z tymi zlymi ekumenicznymi baptystami i zwodniczymi zielonymi ;)
To nie KWCh, ale przewodniczący rady KWCh, nie występował z upoważnienia braci, to jego prywatna inicjatywa. Do Aliansu Ewangelicznego ani do żadnej ekumenii nie należymy.
Jako KWCh braliśmy udział w pomocy uchodźcom chrześcijańskim i organizowaliśmy razem z fundacją Estera całą operację przyjęcia chrześcijan do Polski. Nie przyjmowaliśmy nie chrześcijan. Ze względu na niechrześcijańskie działania fundacji Estera odcięliśmy się od współpracy z nią i kontynuowaliśmy pomoc uchodźcom przez własną fundację i międzynarodową organizację Barnabas Fund. Obecnie nie jest już prowadzona ta akcja, ponieważ rodziny, którymi się opiekowaliśmy wyjechały do domu w Syrii albo wyemigrowały do swoich w innych częściach Europy i świata.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: MrSponge » 20 sty 2018, 22:27

emwu, to jest chyba bardziej złożony problem rozdźwięku tego co się myśli i mówi po zborach, a tego co się dzieje na górze, co można określić jako szeroko rozumiana "polityka"...

Osobiście nie wiem czemu ma służyć ekumenia z np. KRK i jak jest to uzasadniane w oficjalnych stanowiskach tego czy innego kościoła. Chciałbym poznać takie stanowisko w formie dokumentu.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: emwu » 21 sty 2018, 08:51

KAAN pisze:To nie KWCh, ale przewodniczący rady KWCh, nie występował z upoważnienia braci, to jego prywatna inicjatywa.


W takim razie jego działanie ma charakter nadużycia, ponieważ wystąpił jako, cytuję: "Prezbiter Jerzy Karzełek, Przewodniczący Rady Kościoła Wolnych Chrześcijan w RP". Taka "tytulatura" wskazuje jednoznacznie na reprezentację całego związku wyznaniowego.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: KAAN » 21 sty 2018, 11:43

emwu pisze:
KAAN pisze:To nie KWCh, ale przewodniczący rady KWCh, nie występował z upoważnienia braci, to jego prywatna inicjatywa.
W takim razie jego działanie ma charakter nadużycia, ponieważ wystąpił jako, cytuję: "Prezbiter Jerzy Karzełek, Przewodniczący Rady Kościoła Wolnych Chrześcijan w RP". Taka "tytulatura" wskazuje jednoznacznie na reprezentację całego związku wyznaniowego.
są ludzie we wszystkich ewangelicznych ruchach którzy dążą do umocnienia władzy kościelnej i tworzenia ponad denominacyjnych struktór w rodzaju AE. Nie jest to działanie zgodne z biblijnym wzorcem i dlatego odrzucane przez braci.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: emwu » 21 sty 2018, 15:22

Niestety, klerykalizm to zaraza, która wszędzie łatwo zapuszcza korzenie. Mechanizm jest bardzo podobny: wynieść się ponad innych, zacząć nimi rządzić a jednocześnie bratać się z podobnymi sobie z innych ugrupowań. Przyjmują nawzajem od siebie chwałę - to ich ulubione zajęcie.


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: MrSponge » 21 sty 2018, 21:13

Chyba zbyt szybko oceniasz emwu. Mimo wszystko ponieważ ja NIE ROZUMIEM takich "incydentów", to chciałbym poznać oficjalne stanowisko z uzasadnieniem różnych form ekumenii. Co MY (chrześcijanie) z tego mamy i czy czasem nie sprzedajemy Jezusa za jakieś nowe euro/bitcoino srebrniki.

Taka myśl...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: Realista » 22 sty 2018, 12:07

KAAN pisze: Nie jest to działanie zgodne z biblijnym wzorcem i dlatego odrzucane przez braci.

Zabawne jest plecenie o "biblijnym wzorcu" skoro mamy dosyć jasno opisane praktyki wczesnego koscioła w Dziejach Apostolskich m.in wspolnota dóbr. Jakoś nikt się nie kwapi współcześnie, aby temu czynić za dość :) czyniąc z tego kulturowy nieistotny szczegół :) gadanie o biblijnosci to zapchajdziura


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: MrSponge » 22 sty 2018, 14:55

Realista, to jest do dziś częstą praktyką w silnie prześladowanych społecznościach chrześcijańskich, więc o co Ci chodzi? Być może ludzie nie żyją w "komunie" jak pierwsi chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim i być może Duch Święty nie karze kłamstwa śmiercią, ale Twoja wypowiedź, nie gniewaj się, jest no... żałosna.

Jak jesteś takim Realistą, to najpierw zbadaj temat i Pismo i dopiero napisz posta, bo chciałeś coś błysnąć, ale nie wyszło.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: KAAN » 22 sty 2018, 17:57

Realista pisze:
KAAN pisze: Nie jest to działanie zgodne z biblijnym wzorcem i dlatego odrzucane przez braci.

Zabawne jest plecenie o "biblijnym wzorcu" skoro mamy dosyć jasno opisane praktyki wczesnego koscioła w Dziejach Apostolskich m.in wspolnota dóbr. Jakoś nikt się nie kwapi współcześnie, aby temu czynić za dość :) czyniąc z tego kulturowy nieistotny szczegół :) gadanie o biblijnosci to zapchajdziura
Znam tą retorykę używaną przez wrogów chrześcijaństwa, każdemu kto nie w smak jest pielęgnowanie prawdy biblijnej podnosi ten argument. Nie dostrzegają, że NT zawiera elementy życia chrześcijańskiego właściwe dla określonego czasu i związane z lokalnymi warunkami. NT zawiera także fundamentalne prawdy obowiązujące w każdym momencie czasu łaski. Te sprawy rozróżniają ci, którzy mają dobrą społeczność z Panem Jezusem. Ci jednak którzy polegają na tradycji i własnych odczuciach montują system religijny sprzeczny z nauką Słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: Realista » 23 sty 2018, 19:23

MrSponge pisze:Realista, to jest do dziś częstą praktyką w silnie prześladowanych społecznościach chrześcijańskich, więc o co Ci chodzi? Być może ludzie nie żyją w "komunie" jak pierwsi chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim i być może Duch Święty nie karze kłamstwa śmiercią, ale Twoja wypowiedź, nie gniewaj się, jest no... żałosna.

Jak jesteś takim Realistą, to najpierw zbadaj temat i Pismo i dopiero napisz posta, bo chciałeś coś błysnąć, ale nie wyszło.

To jest właśnie esencja fundamentalizmu, który sobie wyciera gębę biblijnością, a sam ma ją głęboko w nosie :) Ta selektywna "biblijność" jest wrecz groteskowa. Kobieta nie może być pastorem bo be "bo tak mowi Biblia" wtedy nie zwraca się uwagi na patriarchalny kontekst ówczesnej Palestyny - dzisiaj kompletnie nieaktualny. Nic nie stoi na przeszkodzie by ten kulturowy anachronizm porzucić, tak jak nasi szanowni "biblijni ponoć chrześcijanie" porzucili komunizm pierwszych chrześcijan. Stąd nic dziwnego, że współcześnie trudno sobie wyobrazić rzetelną teologię bez jej liberalnego akcentu, fundamentalizm zjada wlasny ogon i potyka sie o wlasne niekonsekwencje.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pytanie do członków KWCh

Postautor: MrSponge » 23 sty 2018, 20:56

No i o czym tu gadać. Miej sobie swoją wizję chrześcijaństwa i dzielnie z nią walcz - powodzonka.
Ja do tego ręki nie przykładam, bo tylko i wyłącznie sam się utwierdzasz w tym, że masz rację...
Tobie już nic nie jest potrzebne - Ty wszystko już kumasz.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości