Wybór kościoła.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Ryjek
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2017, 17:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wybór kościoła.

Postautor: Ryjek » 13 sty 2018, 21:22

Byłem katolikiem. Chciał bym się nawrócić. W okolicy są 2 kościoły, jeden to kościół pentecostal (to zielonoświątkowcy chyba) a drudzy nazywaja sie ewangelickimi metydostami. jakie sa roznice pomiedzy tymi kosciolami? nie wiem który wybrać.


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybór kościoła.

Postautor: biblijny » 17 sty 2018, 00:23

Odwiedziłbym oba te kościoły. Zielonoświątkowcy nie jedno mają oblicze. Jeśli na nabożeństwie zachowywaliby się w sposób urągający godności Boga, wówczas opuściłbym je i nigdy nie powrócił. Złym znakiem byłoby gdyby głosili ewangelię sukcesu i należeli do ruchu wiary. Na temat tych zjawisk możesz poczytać w necie.

U metodystów zwróciłbym uwagę przede wszystkim na to, czy pastor jest zrodzonym z Ducha chrześcijaninem.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość