Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Inne zagadnienia biblijne
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: mzmuda96 » 11 sty 2018, 23:15

Nie ma czegoś takiego jak piekło - miejsce wiecznych tortur zadawanych ludziom przez demony...
Biblia nigdzie nie mówi, że dusza ludzka jest nieśmiertelna i że nie można jej unicestwić.
Polecam wszystkim zapoznanie się z tym: https://badaczebiblii.pl/w-co-wierzymy/ ... em-tortur/
Po zrozumieniu tego mam wrażenie, jakbym na nowo poznał Boga.
Bóg jest Bogiem miłości, nie Bogiem sadystą, który wrzuca dusze na wieki w miejsce niewyobrażalnych mąk.
Jedyne, co Bóg chce ci dać, to życie wieczne w niebie, a nie życie wieczne w piekle z demonami...
Argumenty na te tezy w powyższym linku.
Dajcie znać, jakie wysnuliście wnioski po przeczytaniu tego.
PS Ja sam wierzyłem kiedyś w takie piekło, o jakim mówi chociażby kościół katolicki.
Dziękuję Bogu za ludzi, którzy ze zrozumieniem studiują Biblię i dzielą się swoimi przemyśleniami z innymi


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: magda » 12 sty 2018, 03:58

Czy to jakiś odłam Świadków J. Za kogo uważacie Jezusa?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: magda » 12 sty 2018, 11:05

Najlepiej by było żeby taka osoba przedstawiła sie i swj kościół , bo z pezedstawicielami niektórych ugrupowań religijnych w ogóle nie da sie gadać i szkoda czasu jak na świadków bo nic do nich nie dociera a też poznaje się kosciół po tym jak traktuja Jezusa czy to chrześcijanie czy ateiści czy djabelska sekta , no bo onna rozmowa jest z chrześcijaninem a inna z kimś kto uważa Jezusa za np anioła czy tylko człowieka.

mzmuda96 może napiszesz coś na te pytania ,które zadałam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: ZbiMacz » 12 sty 2018, 14:39

Jeśli ktoś doświadczy pełnej Bożej miłości, a jej przedsmak mam dzięki Duchowi Świętemu to łatwo sobie wyobrazić czym jest wieczne życie w niewyobrażalnej samotności i braku Bożej miłości. Zapewne będziemy odczuwać ból duchowy, samotność, odrzucenie, żal ale wcześniej odczujemy choć przez chwilę radość bycia z Bogiem do której będziemy całą wieczność tęsknić i opłakiwać.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: mzmuda96 » 12 sty 2018, 16:46

magda pisze:Czy to jakiś odłam Świadków J. Za kogo uważacie Jezusa?

Raczej nie. I ja nie jestem jednym z twórców tej strony. :D
Pod nagłówkiem witryny jest napisane "Chrześcijański zbór w Bydgoszczy".
W tym artykule np. https://badaczebiblii.pl/swiadkowie-jeh ... -za-adama/ wypowiadają się na temat Świadków Jehowy w trzeciej osobie l.mn. (tzn. "oni"). Gdyby byli Świadkami Jehowy, pisaliby po prostu "my".
Poza tym wiem, że ludzie z panicznym lękiem i dużym dystansem podchodzą do nauk, które głoszą Świadkowie Jehowy, bo rzeczywiście niektóre ich teorie są wzięte znikąd i jeśli ktoś nie zna Biblii, to mogą one namieszać mu w głowie. Jednakże nie można zaprzeczyć, że wbrew pozorom w wielu aspektach Świadkowie Jehowy są o wiele bliżej prawdy niż, powiedzmy, katolicy czy nawet pewne denominacje protestanckie.
Nie tylko Świadkowie Jehowy nie wierzą w istnienie piekła - miejsca, gdzie dusze grzeszników są męczone w nieskończoność ogniem i innymi mękami. Doskonale rozumiem wasze wątpliwości. Też na początku nie mogłem uwierzyć, że przez tyle lat wpajano mi coś, co nie jest prawdą, ale jak zapoznałem się z paroma artykułami i filmikami, to to naprawdę ma sens.
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/pieklo.htm
http://www.zbawienie.com/pieklo.htm

Efendi pisze:Najwiekszy sukces szatana kiedy ludzie neguja pieklo a potem szatana ;)

Też mi się kiedyś tak wydawało, ale wychodzi na to, że jest zupełnie odwrotnie. Polacy bazują głównie na polskich tłumaczeniach Biblii. W dodatku nie czytają ich ze zrozumieniem tylko powierzchownie. Największym propagatorem definicji piekła jako stanu, w którym dusza odbywa wieczny wyrok za swe postępowanie, jest kościół katolicki. I później nawet jeśli ktoś jest ateistą, to i tak oprócz takiej wersji kary dla potencjalnych dusz po śmierci nie zna żadnej innej, bo mimowolnie nauki najpopularniejszego wyznania na świecie obijają mu się o uszy i jest zmuszany do ich słuchania. Jedynie garstce osób chce się docierać do źródła (przekładu w oryginalnym języku) i sprawdzać, co tam jest. Gdy większość wierzy w powszechnie narzucane pojęcie piekła, szatan się cieszy, ponieważ ludzie w tym momencie przypisują Bogu cechy diabła - sadysty. A Bóg wcale nie jest Bogiem tortur.
Zastanówcie się przez chwilę. Szatan zbuntował się przeciwko Bogu, namówił do tego samego 1/3 aniołów, za co został zrzucony z nieba na ziemię (no właśnie, na ziemię, nie do piekła). Teraz kusi i zwodzi cały świat. I po tym wszystkim miałby jeszcze żyć wiecznie w swoim własnym królestwie, w którym mógłby gnębić ludzkie dusze po wsze czasy? To by była dla niego nagroda, nie kara.
Biblia nigdzie nie mówi, że dusza jest nieśmiertelna. Za to kościół katolicki - już tak (por. Główne Prawdy Wiary).
Nie mówię, że nie ma kary dla wszeteczników. Mówię, że nie jest nią trwające na wieki wieków piekło, gdzie demony miałyby dręczyć nieustannie ludzkość.
W polskich przekładach Biblii słowo "piekło" przetłumaczono z hebrajskiego "sheol" i dwóch greckich: hades i Gehenna.
Sheol/hades to kraina śmierci, gdzie idzie dusza człowieka, gdy ten umiera. Tam czeka na swoje zmartwychwstanie.
Gehenna natomiast to grecki sposób wymawiania hebrajskiego słowa Gehinnom, które oznacza Dolinę Hinnom.
Ta dolina wyznaczała w czasach starożytnych granice Jerozolimy. Palono w niej śmieci, odpady, a także zwłoki przestępców oraz tych, którym odmówiono z różnych względów normalnego pogrzebu.

Jezus w N.T. nawiązywał do Gehenny, aby zobrazować wieczne i kompletne zniszczenie niegodziwców. Karą więc nie jest przebywanie przez wieczność w ciągle palącym się ogniu tylko wieczne zniszczenie przez ten ogień. W Biblii ogień oznacza zniszczenie, a wieczny ogień symbolizuje wieczne zniszczenie.
Przypomnijcie sobie przypowieść o kąkolu z Biblii:
"A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie. Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata". (Mt 13, 39-40)
Karą za niewiarę i za grzechy jest śmierć, a nie życie wieczne w piekle!
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".
Gdyby istniało takie piekło, w jakie wierzycie, to dlaczego nie napisano "[...] aby każdy, kto w Niego wierzy, nie żył wiecznie w piekle, ale w niebie"?
Sodoma i Gomora również zostały zniszczone wiecznym ogniem.
"[...] jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia". (Jud 1, 7)
Ogień się już w miejscach, gdzie leżały Sodoma i Gomora, nie pali, ale miast już nigdy nie odbudowano!
Teraz rozumiecie?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 17:11 przez mzmuda96, łącznie zmieniany 2 razy.


mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: mzmuda96 » 12 sty 2018, 17:20

Efendi pisze:Ale przeciez to nie Polacy wymyslili pieklo ;) Wiec nie wiem co to ma do rzeczy? Myslisz ze w Ameryce ludzie nei wierza w pieklo?


Nie o to chodzi. Korzenie kościoła katolickiego też przecież nie wywodzą się z Polski tylko z Cesarstwa Rzymskiego. A jednak teraz jest to bardzo wypływowa ogólnoświatowa instytucja. :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: magda » 12 sty 2018, 18:37

mzmuda96 pisze: Świadkowie Jehowy są o wiele bliżej prawdy niż, powiedzmy, katolicy czy nawet pewne denominacje protestanckie.


Nie istnieje ktoś dalej od prawdy niz świadkowie , oni wręcz sprawiaja ze nikt z nic nie będzie zbawiony. Mają innego Jezusa nie tego syna Bożego a archanioła , nie należą do Jezusa a chrześcijanin musi do Jezusa należeć , bo oni nie chcę zmartwychstać w pierwszym zamartwychstaniu z tymi co do Jezusa należą drugie natomiast nie jest tak jak oni twierdzą do zycia na ziemi a jest to zmartwychwstanie niesprawiedliwych na sąd, wiec nie istnieje zmartwychwstanie takie jak oni głoszą. Robią z Jezusa djabla, bo żaden anioł czy człowiek nie może przyjmować chołdów od kogokolwiek a Jezus przyjmował , Jedyna osoba co taki chołd przyjmuje o to chętnie to djabeł a wedłóg nich archanioł czyli jakis upadły anioł. Będąc świadkiem jestes zmuszony popełnic grzech przeciwko Duchowi Świetemu którego nigdy nie da sie wybaczyć , oni robią dokładnie to co robili faryzeusze kiedy Jezus mówił o tym grzechu a mianowicie w wypadku cudów uzdrowień itp mówią ze to działanie sił nieczystych bo nie Ducha Bozego , też nazywaja Dicha Bozego mocą siłą odbieraja mu osobowość i ponizają w ten sposób nie będę tu wszystkiego wymieniać ale wiedz ze oni są najbardziej djabelska sektą z tyc istniejących , no moze papiestwio ich przebija ale nie jestem pewna kto gorszy.

Piekło to wielokrotnie tłumaczenie słowa grób. piekło będzie wrzucone do Jeziora ognia wiec nie będzie istnieć ale problem czym jest jezioro ognia .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: mzmuda96 » 12 sty 2018, 20:00

Nie zrozumiałem dokładnie, o co ci chodzi, Magda, ale co do Dnia Sądu i Sądu Ostatecznego, polecam ten artykuł, też na ich stronie: http://badaczebiblii.pl/sad-ostateczny- ... -a-biblia/, jak by ci się nudziło.


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: Sebek » 12 sty 2018, 20:45

Powyższa strona opiera się na nauczaniu Charlesa T. Russella założyciela świadków jechowy. Lekko mówiąc zalecam ostrożność ;)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: mzmuda96 » 12 sty 2018, 21:08

Oni po prostu analizują Biblię i na jej podstawie opisują różne zagadnienia. Póki co nie znalazłem tam nic podejrzanego.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

Postautor: Riddick » 13 sty 2018, 07:22

Sebek pisze:Powyższa strona opiera się na nauczaniu Charlesa T. Russella założyciela świadków jechowy. Lekko mówiąc zalecam ostrożność ;)

Tak technicznie biorąc to nie Russell założył Świadków Jehowy, ale to offtop i na marginesie


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości