czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Noemi » 06 gru 2017, 17:32

w dzisiejszych czasach wszystko mozna w necie znaleźc jest tez i o Pawle bardzo podobne opracowanie zgrabnie ujete w Boze Slowo,tak na pierwszy rzut oka to negacje zywcem stamtad scìgniete


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Riddick » 06 gru 2017, 18:07

Motyl pisze:A jesli dojdzie do tego swiadomosc, ze Biblia wyszla spod matrycy krk....to jakos trudno na 100 % uwierzyc, ze nie zakradlo sie klamstwo do tej Ksiegi..

Coś słaby ten żart. Kiedy powstawała Biblia, krk jeszcze nie istniał i nawet nikt nie miał w planach go tworzyć. Tak więc nie ma powodu by wątpić, że Biblię, jej skład i księgi rozpoznali ludzie Boga, kierowani Duchem Świętym po to, aby właśnie nikt, kto jest w Kościele, nie stał sie ofiarą manipulacji. Dlatego Kościół kieruje sie Biblią którą rozpoznał i zachował przez wszystkie stulecia, a nie tekstem kastratycznym Nestlego i Alanda czy innymi cudami na kiju.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 06 gru 2017, 18:35

Noemi pisze:w dzisiejszych czasach wszystko mozna w necie znaleźc jest tez i o Pawle bardzo podobne opracowanie zgrabnie ujete w Boze Slowo,tak na pierwszy rzut oka to negacje zywcem stamtad scìgniete



"Pierwszy rzut oka" i wyrok gotowy....super podejscie...

A ja ci powiem, Noemi, ze naprawde mam problem z tym Pawlem......ale juz wiem, ze ty mi w tym nie pomozesz, bo przeszkadza ci twoje nastawienie ...

Trudno....

Dzisiaj mamy internet, ktory jest zrodlem roznych informacji.....kiedys trzeba bylo udac sie pod koscielne drzwi, aby poczytac ,co trapi chrzescijan....pod warunkiem, ze posiadlo sie wczesniej umiejetnosc czytania..... :->
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017, 18:52 przez kontousunieteMtl, łącznie zmieniany 1 raz.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 06 gru 2017, 18:49

Riddick pisze: Tak więc nie ma powodu by wątpić, że Biblię, jej skład i księgi rozpoznali ludzie Boga, kierowani Duchem Świętym po to, aby właśnie nikt, kto jest w Kościele, nie stał sie ofiarą manipulacji.



Ridick...prezentowany przez ciebie poglad jest mi bardzo bliski....wlasciwie zgadzam sie z tym co piszesz....nawet postac Pawla, pomimo roznych turbulencji, wydaje mi sie jednak pozytywna....

Jedyne co najbardziej mnie boli, to "kariera" , jaka niektore nauki Pawla zrobily w krk....chyba nie zaprzeczysz, ze krk bazuje na Pawle....?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 06 gru 2017, 21:19

Mogłabyś odpowiedzieć gdzie Paweł jest sprzeczny z Ewangelią Pana Jezusa? Gdzieś zbluźnił? Wrzuć wersety, które "negują Ci" jego osobę jako apostoła.
Nie chodzi o interpretacje ludzkie różnych fragmentów jako spisku biblijnego tylko wersety z Pawła, które są niezgodne z całością dobrej nowiny.

KK bazuje na Pawle? Najbardziej znanym Pawłowym cytatem jest (z pamięci) "Z łaski zbawieni jesteście przez wiarę, nie z was, Boży to dar. NIE Z UCZYNKÓW aby się kto nie chlubił". KK raczej zgrabnie nie cytuje tego nigdzie żeby ktoś nie usłyszał, że uczynkami nie zapracuje na zbawienie..


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Yoko » 06 gru 2017, 21:36

Motyl pisze:Dzisiaj mamy internet, ktory jest zrodlem roznych informacji.....


Wiem, że najprostsze rady to najtrudniejsze rady... wyłącz ten internet weź Pismo Święte, zaproś do Jego czytania Ducha Świętego i nie przebieraj w nim jak w szwajcarskim serze bo twoim zmaganiom nie będzie końca. Pismo Święte jest jak miecz obosieczny, to w nim można znaleźć wszelkie przekonanie i mądrość, skoro ludzie uchwycili się go jak kotwicy duszy i wzrastali w wierze to daj sobie tą samą szansę :) Naprawdę nikt na tym forum nie chce dla ciebie źle :puppyeyes:


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 06 gru 2017, 22:43

Yoko pisze: Naprawdę nikt na tym forum nie chce dla ciebie źle :puppyeyes:



Wiem...czuje to...i dziekuje..... :)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 07 gru 2017, 13:17

Motyl pisze: ...


Chyba mam ignora u Motyla ;)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 07 gru 2017, 16:43

diedmaroz pisze:
Motyl pisze: ...


Chyba mam ignora u Motyla ;)



Nie masz zadnego ignora...Po prostu potrafie czytac miedzy wierszami.....a odpowiadac na to, co tam przeczytam jakos nie potrafie....i nie chce....a wiec milcze ....i tyle.... :->


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 07 gru 2017, 20:35

Nie rozumiem, nic nie próbowałam mówić między wierszami. Usiłuję zrozumieć co w Pawle przeszkadza i nie zgadza się z resztą Pisma, że można w ogóle się nad nim zastanawiać.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunięte1 » 08 gru 2017, 10:27

diedmaroz pisze:Nie rozumiem, nic nie próbowałam mówić między wierszami. Usiłuję zrozumieć co w Pawle przeszkadza i nie zgadza się z resztą Pisma, że można w ogóle się nad nim zastanawiać.

Tak zastanawiam się nad Pawłem i tym całym wątkiem (wątkami, bo wątpliwości pojawiły się w kilku rozmowach). Być może chodzi o to, że tylko Paweł głosił zbawienie z łaski?, tylko w jego Listach mamy to głoszenie, a Ewangelie mówią jednak o spełnianiu uczynków. Ostatnio analizowałam Łk i uderzyło mnie takie stwierdzenie Pana Jezusa:

"1 Potem wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. 2 A [był tam] pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. 3 Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. 4 Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. 5 Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». 6 Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. 7 A wszyscy, widząc to, szemrali: «Do grzesznika poszedł w gościnę». 8 Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie». 9 Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. 10 Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło»1. "(Łk.19,1-10)BT


Zacytowałam całość, ale chodzi mi o werset 9, gdzie PJ mówi wyraźnie, że zbawienie przyszło na dom Zacheusza po deklaracji tegoż, że oddaje część majątku itd. (a więc spełnia uczynki, wyrównuje szkody).
Próbowałam znaleźć jakiś konkret w Ewangeliach o zbawieniu z łaski, ale nic mi się nie wyświetla, ani sobie nie przypominam w pamięci stosownego wersetu.
Tylko u Pawła, a to znamy na pamięć wszyscy.
Może o to chodzi Motylowi i wybranej w " wątpliwościach" dot.Pawła? Nie wiem.


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Sebek » 08 gru 2017, 10:56

Dlatego trzeba odróżniać Boży plan dla narodu Izraela i królestwa ziemskiego
Księga Wyjścia 19
19,5 Dlatego teraz, jeśli posłuchacie mego głosu i będziecie przestrzegać mojego przymierza, będziecie moją szczególną własnością ponad wszystkie narody, bo do mnie należy cała ziemia.
19,6 A wy będziecie mi królestwem kapłanów i narodem świętym. To są słowa, które będziesz mówić do synów Izraela.
Lecz PAN was wziął i wyprowadził z pieca do topienia żelaza, z Egiptu, abyście byli jego ludem, jego dziedzictwem, jak dziś jesteście.
Powtórzonego Prawa 4:20

gdzie poganie otrzymują zbawienie przez to królestwo
Izaj 60
60,1 Powstań, zajaśniej, ponieważ przyszła twoja światłość i chwała PANA wzeszła nad tobą.
60,2 Oto bowiem ciemność okryje ziemię i mrok – ludy, ale nad tobą wzejdzie PAN i jego chwała pojawi się nad tobą.
60,3 I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku twojego wschodu.

I plan dla Kościoła Ciała Chrystusa i królestwa niebieskiego
Efez 2
2,6 I razem z nim wskrzesił, i razem z nim posadził w miejscach niebiańskich w Chrystusie Jezusie;
2,7 Aby okazać w przyszłych wiekach przemożne bogactwo swojej łaski przez swoją dobroć względem nas w Chrystusie Jezusie.

Efez 1
1,22 I wszystko poddał pod jego stopy, a jego samego dał jako głowę ponad wszystkim kościołowi;
1,23 Który jest jego ciałem i pełnią tego, który wszystko we wszystkich napełnia.

gdzie poganie otrzymują zbawienie bez królestwa Izraela

Rz 11
11,11 Pytam więc: Czy się potknęli, aby upaść? Nie daj Boże! Ale raczej przez ich upadek zbawienie doszło do pogan, aby wzbudzić w nich zawiść.
11,12 A jeśli ich upadek jest bogactwem świata, a ich pomniejszenie bogactwem pogan, o ileż bardziej ich pełnia?

Rz 11:25
Nie chcę bowiem, bracia, abyście nie znali tej tajemnicy – żebyście sami siebie nie uważali za mądrych – że zatwardziałość po części przyszła na Izrael, dopóki nie wejdzie pełnia pogan.

Na pewno, jeśli chcemy uniknąć nieporozumień, musimy zachować te dwa programy i ich odpowiednie kierunki ("prawidłowo podzielone").


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunięte1 » 08 gru 2017, 11:07

Na pewno, jeśli chcemy uniknąć nieporozumień, musimy zachować te dwa programy i ich odpowiednie kierunki ("prawidłowo podzielone").

Dobrze to ująłeś. Zastanawiam się tylko, dlaczego nie było dyskusji merytorycznej (wersetowo-biblijnej i "od serca" ;-) ), kiedy "wybrana" i inne osoby sygnalizowały swoje wątpliwości odnośnie Pawła, jego Listów, a próbowały kłaść nacisk tylko na Ewangelie.
(Zauważ też, że cytujesz znowu tylko Pawła, na poparcie jego teorii zbawienia z łaski). I żeby nie było! Ja NIE neguję Pawła, NIE podważam niczego!.Analizę zbawienia od początku do końca Biblii "przerabiałam" dawno temu.
Chodzi mi tylko, że wywala się osoby z mniejszym, być może aktualnie poznaniem, zamiast pochylić się i wytłumaczyć, uzasadnić. No, ale kobiety mają milczeć, to już lepiej( na dziś) :-) się zamknę ;-)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Noemi » 08 gru 2017, 11:21

kontousunięte1 o ktorych osobach piszesz znaczy tych wywalonych


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Sebek » 08 gru 2017, 11:27

Mówię bowiem do was, pogan. Na ile jestem apostołem pogan, chlubię się swoją służbą;
Rz11:13

Paweł jest "apostołem pogan". Pan Jezus po wstapieniu do Nieba objawił Pawłowi "tajemnicę"
Rz 16
16,25 A temu, który was może utwierdzić według mojej ewangelii i głoszenia Jezusa Chrystusa, według objawienia tajemnicy od wieków okrytej milczeniem;
16,26 Lecz teraz objawionej i przez Pisma proroków według postanowienia wiecznego Boga oznajmionej wszystkim narodom, by przywieść je do posłuszeństwa wierze;

(Tajemnica ) to plan Boży dla wszystkich (Żydzi i poganie) na podstawie łaski i zakończonego dzieła Pana jezusa na krzyzu. Z drugiej strony, Pan Jezus głosił Izraelowi od Mateusza do Jana
Mat 10
10,5 Tych dwunastu posłał Jezus i nakazał im: Nie wchodźcie na drogę pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta Samarytan.
10,6 Idźcie raczej do owiec zaginionych z domu Izraela.
10,7 A idąc, głoście: Przybliżyło się królestwo niebieskie.

Mat15:24
A on odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela

Jana 4:22
Wy czcicie to, czego nie znacie, a my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie pochodzi od Żydów.

Rzym 15:8
Mówię bowiem, że Jezus Chrystus był sługą obrzezania ze względu na prawdę Bożą, aby potwierdzić obietnice dane ojcom;


Pan Jezus nie głosił poganom ponieważ najpierw musiał zbawić Izraela! Dopóki nie dochodzimy do posługi Pawła, kiedy Bóg zacznie zajmować się poganami.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości