Kościół Chrystusowy w RP

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kościół Chrystusowy w RP

Postautor: MMW » 20 lis 2017, 17:33

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... usowy_w_RP

Oczywiście poczytałem ich stronę i notkę w Wiki, ale pytam praktyków: czy to ugrupowanie ma jakiś rys szczególny, czymś się odróżnia np. od baptystów, czy to raczej pewien standard na wzór baptystów lub ewangelicznych chrześcijan [czyli amerykański wzorzec w polskich realiach]? Pytam, bo czasem ugrupowania mają jakiś szczególny rys [jakiegoś teologicznego "konika"] a czasem różnice są tylko w nazwie.


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Chrystusowy w RP

Postautor: MMW » 20 lis 2017, 18:25

Wyjaśnij, proszę, co znaczy silne podkreślanie kongregacjonalizmu? W czym to się praktycznie przejawia? Czy chodzi o silne podkreślanie niezależności poszczególnych zborów?


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Chrystusowy w RP

Postautor: MMW » 20 lis 2017, 18:38

Efendi pisze:no u baptystow naprzyklad jest unia krajowa, jest federacja europejska, jest swiatowy alians baptystow. No i zbory sa w miare podobne. u chrystusowych jest tylko zbor i unai krajowa i koniec. I zbory sa rozne od malenkich zborow gdzie spiewa sie przy akompaniamencie pianina az po wielkie zbory typu liczacy tysiac czlonkow SCh Polnoc


OK, rozumiem. Nie wiedziałem, że SCh Północ jest taki wielki [jak na polskie warunki].

A tak przy okazji - moje wiadomości wciąż wymagają akceptacji moderatora, chociaż teoretycznie zmieniłem status.


Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół Chrystusowy w RP

Postautor: Justyna » 20 lis 2017, 19:38

MMW pisze:https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Chrystusowy_w_RP

Oczywiście poczytałem ich stronę i notkę w Wiki, ale pytam praktyków: czy to ugrupowanie ma jakiś rys szczególny, czymś się odróżnia np. od baptystów, czy to raczej pewien standard na wzór baptystów lub ewangelicznych chrześcijan [czyli amerykański wzorzec w polskich realiach]? Pytam, bo czasem ugrupowania mają jakiś szczególny rys [jakiegoś teologicznego "konika"] a czasem różnice są tylko w nazwie.



Jest też Kościół Chrystusowy w Polsce, który podobnie jak darbyści nie używa instrumentów: http://kosciolchrystusowy.org/index.php?id=kontakt


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Chrystusowy w RP

Postautor: Sebek » 20 lis 2017, 19:48

Akurat w moim zborze wieczerza była raz na miesiąc.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Chrystusowy w RP

Postautor: MMW » 21 lis 2017, 14:10

Czyli w najbliższą niedzielę albo megachurch na miarę polskich możliwości [SCh Północ], albo luteranie. Ale wolnych też nie mogę wykluczyć, bo są przecież tak blisko zboru idealnego, czyli darbystów ;) Ostateczną decyzję podejmę w niedzielę rano.


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół Chrystusowy w RP

Postautor: MMW » 21 lis 2017, 16:53

Charyzmatyka to już raczej ze mnie nie będzie. A w SCh Północ jakiś pastor z Anglii też zachęcał do mówienia językami anielskimi a potem, w kulminacyjnym momencie... zareklamował swoje książki :rotfl:

https://youtu.be/U8RcqQzhlZQ?t=3301


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kościół Chrystusowy w RP

Postautor: magda » 21 lis 2017, 21:29

Ja chodziełam do Chrystusowego i wieczerza była co tydzień , zbór miał ze 30 osób ale była też fundacja z amerykańskimi i polskimi misjonarzami i misja dla bezdomnych.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość