Jak wielu będzie zbawionych?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: zBiblia » 05 cze 2017, 20:13

Czy tak jak mówił jezuita Korneliusz Lapide?
"Ledwie jeden na dziesięć tysięcy będzie uratowany"

A może znacznie lepiej?
"Nie każdy jest stworzony z podobnym losem [predestynacyjnym]; życie wieczne jest przeznaczone dla niektórych, a wieczne potępienie dla reszty" Jan Kalwin. Tu część protestantów przez słowo "niektórzy" rozumie około 2% populacji.

Czy może jeszcze więcej?
"Wiarygodne to słowa i godne całkowitego przyjęcia. Dlatego pracujemy i jesteśmy lżeni, że pokładamy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących. To nakazuj i tego nauczaj" 1Tm 4:9-11?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: kontousunięte1 » 06 cze 2017, 16:16

:rotfl: Skoro to jezuita powiedział to na bank (watykański) tak będzie :rotfl:
Tylko po co tylu katolikom się wmawia, że wszyscy tak czy siak idą do nieba? W najgorszym razie po mękach czyśćcowych :roll:
ŚJ ponoć twierdzą, że tylko oni, ale nie wiem ilu ich jest?
Adwentowi też głoszą, że tylko oni.
Czyli najlepiej nie wierzyć nikomu i samemu sprawdzić, co też Biblii na ten temat mamy :D


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: kruszynka » 06 cze 2017, 17:27

kontousunięte1 pisze:Czyli najlepiej nie wierzyć nikomu i samemu sprawdzić, co też Biblii na ten temat mamy

Ap 7:9 bw "Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem
No i posprzątane. Nie policzymy :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: Zbyszekg4 » 06 cze 2017, 17:30

kontousunięte1 pisze:Adwentowi też głoszą, że tylko oni.

Już wiele lat się znamy... i pisząc takie zdanie... dajesz sobie marne świadectwo umiejętności czytania ze zrozumieniem! :-/

Efendi pisze:kontousunięte1 pisze:
Adwentowi też głoszą, że tylko oni.


Oj tu musze obronic adwentystow. Wedlug nich poza kosciolem adwentystow jest zbawienie - o ile nie jesz wieprza

Chociaż Ty żeś lepiej napisał, ale też nie do końca... bo nie uzależniamy zbawienia od jadłospisu...

[ech... tak mało o sobie wiemy naprawdę... różne stereotypy biorą górę... półprawdy przeróżne... ech...]
:-?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: Janek » 06 cze 2017, 20:01

Co do nieczystych to oczywista nieprawda.
Jednak mam pewne zastrzeżenie co do szabatu
a dokładnie wykładni adwentystycznej znamienia bestii..
Tutaj jest chyba problem jeśli dobrze ją zrozumiałem oczywiście..


zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: zBiblia » 07 cze 2017, 00:25

Widzę, że tylko kruszynka zrozumiała pytanie. I wygląda na to, że szacunki Lepide należy wykluczyć.

Skoro to liczby trudne do zliczenia, pytanie zatem, czy mniejszość, czy większość będzie uratowana?


zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: zBiblia » 14 cze 2017, 08:49

Znacie swojego Boga Ojca, czy nie? Ilu ludzi może być uratowanych, blisko 1%, około połowy, czy niemal wszyscy?

Powtórna prośba do ciebie o nie pisanie w działach dla protestantów. Następne próby pisania będą karane punktem.
KAAN


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: jon » 24 cze 2017, 19:55

zBiblia pisze:Znacie swojego Boga Ojca, czy nie? Ilu ludzi może być uratowanych, blisko 1%, około połowy, czy niemal wszyscy?

Powtórna prośba do ciebie o nie pisanie w działach dla protestantów. Następne próby pisania będą karane punktem.
KAAN

Zamiast straszyć karą nie lepiej byłoby cieszyć się że człowiek pisze coś mądrego?


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: KAAN » 25 cze 2017, 14:03

jon pisze:
zBiblia pisze:Znacie swojego Boga Ojca, czy nie? Ilu ludzi może być uratowanych, blisko 1%, około połowy, czy niemal wszyscy?

Powtórna prośba do ciebie o nie pisanie w działach dla protestantów. Następne próby pisania będą karane punktem.
KAAN
Zamiast straszyć karą nie lepiej byłoby cieszyć się że człowiek pisze coś mądrego?
Coś mądrego to pojęcie względne, a ty takze dostajesz punkt za dyskusje o punktach i w dodatku w dziale zastrzeżonym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: jon » 14 paź 2017, 11:36

A nie wpadłeś na to że postępujesz na sposób ludzki, najpierw wymyśleć sobie jakieś własne prawo potem osądzać na jego podstawie, na szczęscie Bóg jest ponad wszystkim także jego prawo ponad prawem ludzkim, popełniasz błąd Kalwina swojego wielkiego poprzednika.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jasio
Posty: 16
Rejestracja: 02 paź 2017, 22:55
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: jasio » 18 paź 2017, 23:23

zBiblia pisze:Znacie swojego Boga Ojca, czy nie? Ilu ludzi może być uratowanych, blisko 1%, około połowy, czy niemal wszyscy?

Powtórna prośba do ciebie o nie pisanie w działach dla protestantów. Następne próby pisania będą karane punktem.
KAAN


1 Tym. 2:4-5
4. Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy.
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Łuk. 9:60
60. Odrzekł mu: Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże.


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: Pan Piernik » 22 paź 2017, 15:53

Po dokładnym zapoznaniu się z tematem, rozszyfrowaniu tajemnego kodu Biblii, wielokrotnej lekturze ostatniej księgi Nowego Testamentu w języku oryginalnym oraz dziesiątków innych czynności, przeprowadziłem dokładne wyliczenia, z których jednoznacznie i pewnie wynika, że zbawionych będzie dwanaście miliardów sto siedemdziesiąt milionów dwieście trzydzieści cztery tysiące stu siedemnastu ludzi.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: KAAN » 22 paź 2017, 19:08

Pan Piernik pisze:Po dokładnym zapoznaniu się z tematem, rozszyfrowaniu tajemnego kodu Biblii, wielokrotnej lekturze ostatniej księgi Nowego Testamentu w języku oryginalnym oraz dziesiątków innych czynności, przeprowadziłem dokładne wyliczenia, z których jednoznacznie i pewnie wynika, że zbawionych będzie dwanaście miliardów sto siedemdziesiąt milionów dwieście trzydzieści cztery tysiące stu siedemnastu ludzi.
Etam, będzie ich 136 828 389 i dodatkowo Pan Piernik z żoną.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wielu będzie zbawionych?

Postautor: magda » 24 paź 2017, 01:28

A ja to nie :cry: ???????

Wierze w wybranie bo to ze Bóg che zeby wszyscy byli zbawieni tp moze oznaczać wszystkich wybranych

Ef 1:4 bw "w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"
A jezus mówił :

Mt 13:11 bw "A On, odpowiadając, rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane."

Jednak jest predestynacja i wybranie Boze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość