Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: Rembov » 11 paź 2017, 14:36

Saracenie, może zaczniesz czytać to, co tam napisano? Grzechem jest WSPÓŁŻYCIE homoseksualne, a nie bycie homoseksualistą.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: saracen » 11 paź 2017, 16:47

Grzechem jest WSPÓŁŻYCIE homoseksualne, a nie bycie homoseksualistą.

Przecież CAŁY CZAS mi o to chodzi...

Pisałem kilka razy o tym :-/


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 11 paź 2017, 17:23

saracen pisze:
Człowiek nie wysyła, Bóg wysyła, obwieścił swoje zasady i prawa i jak je łamiesz to jesteś w piekle. Praktyki homoseksualne są złamaniem Bożych standardów i dlatego ci którzy te rzeczy czynią ida do piekła:

I List do Koryntian 6:9 Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,
10 Ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.

Co zrobisz z tym zapisanym przez CZŁOWIEKA tekstem (natchnionym, bez wiedzy medycznej z XXI w.), w sytuacji, gdy homoseksualność jest WRODZONA, czyli... JEST BOŻYM STANDARDEM, skoro istnieje?
Nie jest Bożym standardem, to jest choroba, zboczenie spowodowana grzechem Adama. Wszyscy nosimy brzemię grzechu adamowego dziedziczymy to według ciała.

(pisałem już, ale jak zwykle, literalność odczytu bierze górę, nad rzeczywistością...)
Nie rzeczywistością, tylko twoim wyobrażeniem rzeczywistości. Rzeczywistość jest taka, że grzech panuje w ciele ludzi nieodrodzonych duchowo. Paweł w swoich listach nauczał o zbawionych:

List do Rzymian 6:14 Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.

Dalej będziesz się upierał przy tym zapisie, czy jednak podejmiesz choć próbę jakiejkolwiek refleksji?
Refleksja potrzebna jest tobie, ja swoją refleksję nad tym tematem mam za sobą, moje zdanie jest ugruntowane na bazie Słowa Bożego, ty musisz się nawrócić aby ten temat zrozumieć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 11 paź 2017, 20:58

saracen pisze: homoseksualność jest WRODZONA, czyli... JEST BOŻYM STANDARDEM

Pomyliłeś się homoseksualność nie jest wrodzona jest nabyta , tak jak pedofilia zoofilia ateż mordercy seryjni, narkomania alkoholizm i inne takie zwichrowania , to są rzeczy nabyte i za to sie odowiada bo jest to grzechem , Bóg nie nazywałby grzechem rzeczy niezależnych od człowieka i jego woli.

Rembov pisze:Grzechem jest WSPÓŁŻYCIE homoseksualne, a nie bycie homoseksualistą.


I tu się też mylisz nawet zboczony pociag seksualny jest grzechem jeśli facet leci na innego faceta i nawet z nim nie współzyje a tylko o tym myśli juz grzeszy w sercu tak jak to co Jezus mówił o cudzołóstwie :

Mt 5:28 bw "A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim."

To samo jeśli facet patrzy na faceta i go pożąda a nie współżyje z nim juz też grzeszy . Kumasz rembov bycie homoseksualistą jest grzechem.

@ saracen bardzo fajne masz zasady te co wypisałesś takie swiatowe szkoda ze niestety nie chrześcijańskie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: Rembov » 11 paź 2017, 21:13

Błądzisz. Idąc twoim tokiem myślenia grzechem było by samo bycie normalnym człowiekiem. Bogu niech będą dzięki, że to on decyduje i grzechem jest pożądliwe spojrzenie, a nie posiadanie pociągu płciowego zgodnego lub niezgodnego z naturą.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: diedmaroz » 11 paź 2017, 22:06

Nawet jeżeli czeka się ze współżyciem do ślubu i ślub ma miejsce w miarę szybko to idę o zakład, że i tak pociąg do danej osoby wyprzedza ślub.
Gdyby dana osoba nas nie pociągała (chyba że jesteśmy aseksualni) to raczej nie chcielibyśmy brać z nią ślubu..


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: saracen » 12 paź 2017, 00:48

magda pisze:Pomyliłeś się homoseksualność nie jest wrodzona jest nabyta

Ok. Nauka jest w zasadzie na etapie co do tego, że homoseksalność jest wrodzona, ale...
przez to, że jeszcze wielu jest, którzy to podważają... jest jak jest i piszesz to co piszesz. Moim zdaniem nieprawdę. Kwestia czasu (tak jak odkrycie "pierwiastka życia"... szczęka opadnie... Spokojnie. Tylko kwestia czasu.)
Homoseksualności nie da się uleczyć... to tak jakbyś chciała na siłę wmówić wiewiórce, że jest krokodylem...
Jeśli twierdzisz, że się da, to przedstaw jakieś wiarygodne badania na ten temat.

magda pisze:Mt 5:28 bw "A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim."

Jeśli przyjmiesz ten zapis, ANONIMOWEGO autora, nazwanego Mateuszem (sprawdź w tejże ewangelii, gdzie jest napisane, że to "Mateusz" napisał...), dopowiesz, że pod natchnieniem... to oznacza, że praktycznie CAŁY NORMALNY ŚWIAT ludzi skazujesz na potępienie...
bo człowiek jest tak skonstruowany biologicznie, że czy chce, czy nie chce patrzy na osoby, które mu się podobają DOSŁOWNIE pożądliwie.

Powstaje zatem pytanie: czy Jezus jako Bóg... mógł tego nie wiedzieć, CO SAM STWORZY i jak to stworzenie "działa"?

Czy jednak to napisał to w ileś dziesiąt lat po Jezusie człowiek ANONIM "Mateusz" ... "natchniony"..., a odczytany BEZKRYTYCZNIE przez współczesnych brany jest jako "SŁOWO WYPOWIEDZIANE PRZEZ BOGA"?

Coś tu nie halo...
albo Mateusz przedobrzył, albo Jezus-Bóg nie wie co stworzył... (nie zrozumieć opacznie... WCALE TAK NIE MYŚLĘ, tylko poddaję jako punkt do przemyślenia!!!)
albo... faktycznie Bóg jest mega SUROWY (j.w.)

Inna możliwość?

zapewne... znajdzie się, jeśli tylko "umysł otworzyć"...

magda pisze:To samo jeśli facet patrzy na faceta i go pożąda a nie współżyje z nim juz też grzeszy . Kumasz rembov bycie homoseksualistą jest grzechem.

Pytam: czy Ciebie ktoś analizuje i ocenia z kim śpisz i jak "śpisz"? Chyba nie. Ja w każdym bądź razie nie, bo to nie moja sprawa.
Tak samo to nie Twoja sprawa... czy facet z facetem to robi i jak... (może jakaś ciekawość? )
bo to jest KAŻDEGO PRYWATNE ŻYCIE.

Niech Ci pomocnym w tym będzie BARDZO MĄDRE ZDANIE:

"nie sądźcie, bo będziecie sądzeni"...
Czasem warto brać z biblii te najcenniejsze wskazówki... są rzeczywiście pomocne.

Miłość bliźniego, nie osądzanie innych...

magda pisze:saracen bardzo fajne masz zasady te co wypisałesś takie swiatowe szkoda ze niestety nie chrześcijańskie.

Miło mi. Napisałaś prawdę. Bardzo fajne zasady.

Szacunek do człowieka to szacunek dla jego prywatności - TEŻ.

Z Twojego wpisu można wyciągnąć np. taki wniosek...
że skoro zasady szanujące gejów i ich prywatność są fajne,
to znaczy, że słowa napisane przez człowieka Pawła o gejach w biblii ocierają się o okrucieństwo, bo wtrącają do piekła ludzi, którzy ZA SWOJĄ SEKSUALNOŚĆ NIC NIE MOGĄ, ŻE SIĘ TACY URODZILI... ŻE TACY ZOSTALI PRZEZ BOGA STWORZENI.

Jeśli się burzysz i masz coś przeciw... zacznij do licha leczyć homoseksualistów, a nie teoretyzuj w oparciu o wiedzę w tej dziedzinie sprzed 2000 lat... !!!


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 12 paź 2017, 02:24

saracen pisze:
Znaczy że piszesz fałszywie, bo Biblia jest Słowem Bożym.

Jeśli tak, to co oznaczają nakazy Boga, by zabijać ludzi?


Dlaczego Bóg Starego Testamentu jest taki okrutny,taki inny od miłosiernego Boga, którego objawił nam Jezus Chrystus?
Trudno pogodzić się z tym, że Bóg kazał Izraelitom zabijać całe narody po to, by mogli zagarnąć ich ziemię.
Stary i Nowy Testament mówi nam o naturze Boga. Bóg Starego Testamentu- to Bóg gniewu. Bóg Nowego Testamentu- to Bóg miłości.
Czy mamy doczynienia z dwoma obrazami Boga? Czy Bóg Starego Testamentu jest tym samym Bogiem, o jakim nauczał Jezus Chrystus?
Stary Testament przedstawia nam historię narodu wybranego - Izraelitów. Poznajemy w tej historii plan Boga wobec tego narodu. Poznajmy przykazania jakie dał Bóg temu narodowi. Poznajemy jak Bóg objawiał swoją wolę przez swoich wybranych - proroków. Poznajemy jak bardzo niejednokrotnie Bóg prowadził i wspierał ten naród.
Również poznajemy, jak Izraelici słuchali Boga i pragnęli wypełniać wolę Bożą.
Czy możemy powiedzieć,że Izraelici słuchali Boga i wypełniali Jego wolę?. Nie, nie możemy tego stwierdzić, bo popełniali wielkie nieprawości i zło.
Grzeszyli i łamali przykazania Boże.Lekceważyli Boga i Jego przykazania.
Kto był sprawcą tych nieprawości? Kto ich zwodził na pokuszenie? Kto dawał im podszepty, by mordować? Kto ich kusił, by przeciwstawiać się Bogu?
Dlaczego w Starym Testamencie tak mało czytamy o działaniu szatana, który czynił wszystko, by zniszczyć zamysł Boży? Który czynił wszystko, by zniszczyć człowieka i wszystko co dobre? A na dodatek w Księdze Hioba, pisze się, że Bóg wszedł w układ z szatanem, by zniszczyć Hioba.
Kto dał podszept piszącemu tą księgę? bo na pewno nie Duch Święty.
Za wszystko, co złe i okrutne oskarża się Boga. Za wszelkie podszepty, by ten lud czynił zło, oskarża się Boga - a gdzie był wtedy szatan? Czyżby szatana w okresie życia Izraelitów nie było? Dlaczego Starotestamentowi pisarze nie ujęli jego kuszenia i wpływu na złe uczynki ludzi.
Bóg był i jest zawsze taki sam. Jest to Bóg wszechmogący Stworzyciel nieba i ziemi.
Kocha bardzo człowieka i bardzo go niejednokrotnie wspomaga.
To szatan rządzi tu na ziemi. Rządzi, bo ludzie poddali się jego władzy. To szatan czyni wszystko, by zniszczyć dzieło Boże. To szatan jest odpowiedzialny za okrucieństwo i zło na ziemi.
Jezus Chrystus narodził się po to, by wyzwolić ten zniewolony naród Izraelski z mocy szatana. Przekazał nam prawdę objawioną, byśmy nie wierzyli szatanowi obczerniającego Boga. Dzięki Jezusowi mogliśmy poznać prawdę - jaki jest Bóg.
Ta prawda nie podobała się szatanowi, więc z pomocą ludzi, którymi się posługiwał- oskarżył Jezusa i zabił. Nie wiedział jednak, ze ta śmierć, ta ofiara zdemaskuje jego kłamstwo oskarżające Boga. Ofiara Jezusa pozwala nam pojednać się z Bogiem i narodzić się w wierze jako nowi ludzie zjednoczeni z miłością Bożą.
My chrześcijanie zjednoczeni z Bogiem w Chrystusie się nie posilajmy się kłamstwem oskarżającym Boga, ale posilajmy się prawdą nam objawioną.
Kłamstwem oskarżającym Boga posilają się Islamiści oraz wszyscy, którzy odrzucili PRAWDĘ OBJAWIONĄ.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: wybrana » 12 paź 2017, 10:23

Jeszcze tylko dodam, że Prawda Objawiona jest pomijana przez ponad 2000 lat i człowiek jest karmiony fałszem i nie żyje prawdą - prawdą,którą otrzymaliśmy od samego Boga.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 12 paź 2017, 10:34

saracen pisze:Jeśli przyjmiesz ten zapis, ANONIMOWEGO autora, nazwanego Mateuszem ...
Z mojego doświadczenia widzę że ludzie pragnący praktykować grzech, nienawróceni, zawsze idą w kierunku negowania Słowa Bożego, poszukują sposobów na ominięcie prawdy zawartej w Biblii, szukają we własnych teoriach usprawiedliwienia dla swojego grzechu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 12 paź 2017, 11:09

saracen pisze:Jeśli przyjmiesz ten zapis, ANONIMOWEGO autora, nazwanego Mateuszem


Chrześcijanie w WIĘKSZOŚCI nie mają żadnej świadomości tego, że ich ewangelie napisane są nie wiadomo przez kogo.
Niektórzy dali by się pokroić, że ewangelie spisali "apostołowie".
Utwierdzają ich w tym ich nauczyciele chrześcijaństwa.

KAAN pisze:Z mojego doświadczenia widzę że ludzie pragnący praktykować grzech, nienawróceni, zawsze idą w kierunku negowania Słowa Bożego, poszukują sposobów na ominięcie prawdy zawartej w Biblii, szukają we własnych teoriach usprawiedliwienia dla swojego grzechu.

Zdanie całkowicie absurdalne. Bełkot intelektualny. Podobny bełkot można usłyszeć na kazaniach w kościele katolickim.

No ale ale.. Zabieram "głos" chcąc przypomnieć stanowisko Kaana w tym temacie, że wszelkie próby "obrażania Boga" poprzez przypisywanie mu cech pejoratywnych będą skutkowały punktami karnymi.
Jak możecie konstruktywnie dyskutować nad tym, czy Bóg jest okrutny, skoro nie wolno mu przypisywać tej cechy z założenia?
Uważam, że wszelkie dyskusje w tym temacie (okrucieństwo Boga) z winy moderacji nie mają najmniejszego sensu.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 12 paź 2017, 11:32

Nesto, nie troluj, piszesz bzdury których nie chce się czytać, szkoda prądu wyłącz komputer.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: diedmaroz » 12 paź 2017, 11:41

A ja jestem przerażona tym (z forum wyłapałam takie słowotwórstwo) "samopapizmem". Pasuje mi to zachowuję, a nie to nie.

Rodzaju 3:1
A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?

Jak można negować Słowo Boże? Nawet katolicy tego nie robią! Oni wprawdzie uważają, że Biblia zawiera sprzeczności, ale mimo tego uważają, że jej autorem jest Bóg, a tu, na protestanckim forum co rusz widzę negowanie Biblii, ksiąg. Widziałam już negowanie listów Pawła i Piotra, Ewangelii Marka i Łukasza oraz Księgi Estery (u Kubika), a teraz Stary Testament, który Jezus cytował i nie zająknął się Słowem, że tam są "błędy ludzkie" albo "ktoś coś źle rozumie".

Mat 23
1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: KAAN » 12 paź 2017, 12:43

diedmaroz pisze:Jak można negować Słowo Boże? Nawet katolicy tego nie robią!
Robią, ich ideologia jest oparta o deprecjację Biblii na rzecz tradycji. Dowodzą ze Biblia jest pełna sprzeczności i w wielu miejscach legendą. Niestety niekatolicy też to robią, wystarczy wymienić ruchy adwentystyczne, russellickie, mormonizm i wszystkie inne które dopuszczają objawienie pozabiblijne.
Oni wprawdzie uważają, że Biblia zawiera sprzeczności, ale mimo tego uważają, że jej autorem jest Bóg, a tu, na protestanckim forum co rusz widzę negowanie Biblii, ksiąg. Widziałam już negowanie listów Pawła i Piotra, Ewangelii Marka i Łukasza oraz Księgi Estery (u Kubika), a teraz Stary Testament, który Jezus cytował i nie zająknął się Słowem, że tam są "błędy ludzkie" albo "ktoś coś źle rozumie".
Wszyscy prawie mówią ze Biblia jest od Boga, ale jednocześnie sugerują ze Bóg kłamie dowodząc że w Biblii są sprzeczności i błędy. To jest diabelstwo, tak jak cytowałaś wcześniej "czy rzeczywiście Bóg powiedział..?".
diedmaroz pisze:Mat 23
1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.
To za delikatny werset, bo zawiera w sobie tezę, że nauczają prawidłowych rzeczy według zakonu, a ci współcześni jawnie przeciwstawiają się Słowu Bożemu. Im należałoby zadedykować inny werset:

List do Tytusa 1:10 Wielu bowiem jest niekarnych, pustych gadułów, zwodzicieli, zwłaszcza pośród tych, którzy są obrzezani;
11 Tym trzeba zatkać usta, gdyż oni to całe domy wywracają, nauczając dla niegodziwego zysku, czego nie należy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunięte1 » 12 paź 2017, 13:00

Tym trzeba zatkać usta

:lol: Bardzo dobry werset. I, jak wiemy z przeszłości każda religia wypełniała go z dokładnością "do pół sekundy" ;) . A i obecnie jest na fali. W wielu dziedzinach życia :mrgreen:



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości