Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 08 paź 2017, 16:52

Przeemek pisze:
Po pierwsze tzw. "teoria Jamni", którą zdajesz się wyznawać, upadła już dość dawno temu. Okazało się, że dyskusja w Jamni nie dotyczyła przyjmowania nowych ksiąg do kanonu. Zastanawiano się tam dokładnie nad Księgą Estery, Przysłów, Koheleta, Pieśnią nad Pieśniami i Księgą Ezechiela. Stawiano pytania w sprawie tych ksiąg, ale nikomu nie przyszło do głowy usuwać ich z kanonu. (Ewert Dawid, "From Ancient Tablets to Modern Translations: A General Introduction to the Bible", Zondervan, 1983)


No popatrz, a ja czytam coś zupełnie innego : " W czasach Chrystusa nadal nie było całkowitej pewności co do kanonu i kanoniczności pewnych ksiąg. Dopiero po zburzeniu Jerozolimy (70 po Chr.) grupa żydowskich doktorów, usiłując zachować to, co pozostało z przeszłości, zebrała się około 90 r. w Jamni ( = Yavne, około 48 kilometrów na zachód od Jerozolimy) i oficjalnie uznała ścisły kanon faryzejski. Z różnych względów - łącznie z faktem, że Biblia grecka została zaadoptowana przez chrześcijan - odrzucono pewne księgi stanowiące część tej Biblii (ściśle mówiąc, nasze księgi deuterokanoniczne)" (wilfrid j. harrington "Klucz do Biblii" )

Przeemek pisze:Zauważ, że to co ja dokładnie mówię, to wskazanie przez Jezusa i Boga ksiąg Starego Testamentu, które to ON uznawał za księgi natchnione...


NIE wskazał, cały czas zaklinasz rzeczywistość. Chrystus wymienił grupy ksiąg według podziału Żydowskiego. Nie podał, jakie księgi w ich skład wchodzą.

Przeemek pisze:Nie tyko Anatazy ale i Hieronim powiedział: ""Strzeż się wszelkich apokryfów a wiedz, iż nie pochodzą one od tych, których imiona uwidocznione są w tytułach".
Zresztą nawet nie istotne są te dowody, a to że sam Jezus i Bóg nadał autorytet kanonowi hebrajskiemu, tobie widzę słowo Jezusa nie wystarczy? Jeżeli tak jest poprostu powiedz. I szukaj dalej potwierdzeń natchnienia u Hermesa i innych....


Hieronim i Atanazy nie jest całym Kościołem.Dlaczego na podstawie wypowiedzi jednego Ojca twierdzisz, że księgi deuterokanoniczne nie są natchnione? Jest to wniosek nieuzasadniony, szczególnie jak się popatrzy na dekret Damazego I z tego samego okresu co wypowiedź Atanazego, w którym podał księgi deuterokanoniczne jako natchnione przez Boga.

Znowu fantazjujesz.Jezus NIE nadał autorytetu kanonowi hebrajskiemu, bo Żydzi mieli to do siebie, że uznawali różne listy ksiąg za natchnione, więc takie zagrywki sobie daruj. Ok?

"Nic dziwnego zatem, iż zachodzą różnice poglądów. Stanowisko, które rozważaliśmy, ograniczające kanon do starszych i uznawanych przez tradycję ksiąg, jest stanowiskiem faryzeizmu. Wiemy, że saduceusze uważali tylko Pięcioksiąg za kanoniczny. Z drugiej zaś strony, w Aleksandrii i w Qumran odczuwano, że Bóg nie wyrzekł jeszcze ostatniego słowa i że można jeszcze jakieś posłannictwo uznać za natchnione." ("Klucz do Biblii" )

Przeemek pisze:Z jakim ojawieniem? może argument, albo źródło?
Teorię o zmarłych, którą właśnie sobie wymyśliłeś, nie podałeś żadnego argumentu, tylko odesłałeś z powrotem do źródła Machabejskiej które jest przedmiotem sporu. wyglada na to że sugerujesz, że Biblia zaprzecza sobie. Raz zwracanie/modlitwa do zmarłych jest obrzydliwością, a raz jest piękne i szlachetne . Dopóki mi nie udowdnisz że są natchnione przez Boga, nie są żadnym argumentem...


Z objawieniem Bożym.TY sobie wymyśliłeś, że modlitwa za zmarłych jest sprzeczna z Biblią, jest one sprzeczna z TWOIM "widzimisię" nie z Biblią.Słuchaj przestań manipulować tekstem bo skończymy rozmowę.Księga Powtórzonego Prawa mówi o zwracaniu się DO umarłych czyli o praktykach spirytystycznych, zaś Księga Machabejska mówi o modlitwie ZA zmarłych , dostrzegasz różnice czy dalej rżnąc głupa ? Udowodnić ? żartujesz sobie, dostawałeś wielokrotnie dowody, a to że nie przyjmujesz tego wszystkiego, co zaprzecza temu co sobie wymyśliłeś to już nie mój problem.

Przeemek pisze:Jakie fragmenty niekanoniczne? ucinasz zdanie i nie podajesz argumentu albo źródła, cały czas tak robisz. Nie będę odpowiadał na stwierdzenia, tylko na argumenty. Bo stwierdzać to ja też mogę, tylko co z tego?

Prorok Izajasz dokładnie zapowiedział, zdroje wody płynące ze zbawiciela (Dwa przekłady katolickie):
Tysiąclatka:
Iz12: (2) Oto Bóg jest zbawieniem moim! Będę miał ufność i nie ulęknę się, bo mocą moją i pieśnią moją jest Pan. On stał się dla mnie zbawieniem! (3) Wy zaś z weselem wodę czerpać będziecie ze zdrojów zbawienia. (4) Powiecie w owym dniu: Chwalcie Pana! Wzywajcie Jego imienia! Rozgłaszajcie Jego dzieła wśród narodów, przypominajcie, że wspaniałe jest imię Jego!

Iz12: (2) Oto Bóg jest moim zbawieniem, Jemu zaufałem, nie lękam się niczego, Pan jest bowiem moją siłą i pieśnią, On stał się wybawieniem moim. (3) A wy, pełni radości, czerpać będziecie wody, z samych źródeł zbawienia. (4) I będziecie mówić w dniu owym: Chwalcie Pana, wykrzykujcie Jego imię, ogłaszajcie ludowi Jego wielkie dzieła, przypominajcie, jak wspaniałe jest Jego imię.


Zapowiada nadejście Pana - Jezusa, z ktorego czerpać wody będziemy.


W wersecie który podałeś nie ma zdania "Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza" znowu wymyślasz ,aby na siłę udowodnić coś, co w ST nie istnieje.

Przeemek pisze:Słabe? Czy słowo Boga jest dla ciebie słabym argumentem? to my nie mamy o czym rozmawiać........ i nie wiem co robisz na tym forum, skoro tutaj przede wszystkim Biblię się uznaje.

Teraz podsumuję wszystko w logiczną całość i spróbuj temu zaprzeczyć lub obalić dowodowo:
- (Łk24: 44) Jezus nadaje autorytet hebrajskiemu kanonowi: "musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie....". Musi się spełnić co jest tam napisane, a więc wszystkie te księgi (Tora, Nawiim, Ketuwim)muszą być natchnione przez Boga - sam Bóg nadaje autorytet...


Słabe są twoje wymysły które próbujesz tutaj wciskać.I cały wywód na nic, bo dalej nie zdajesz sobie sprawy z faktu, że Jezus wymienił grupy ksiąg według podziału Żydowskiego.NIE podał natomiast , jakie księgi w ich skład wchodzą.

Przeemek pisze:Nie istotne. Kanoniczności została potwierdzona jeszcze za życia Jezusa i wszystkie potrzeben dowody są w Biblii, co wykazałem powyżej.


No nie, wcale nie jest istotne to, że Żydzi mieli wątpliwości odnośnie pewnych ksiąg zaliczonych do żydowskiego kanonu Starego Testamentu, skoro rzekomo kanon był już znany i ustalony to jak mogli mieć wątpliwości...fakty które podałem zaprzeczają twojej teorii, dlatego przestań rżnąć głupa, że Żydzi w czasach Jezusa mieli ustalony kanon, bo jest to sprzeczne z faktami historycznymi.

Przeemek pisze:A ja ci przedstawiam cytaty z Biblii, jaki ty chcesz mi i sobie autorytet wykazać większy niż Jezusowy? powołujesz się na bzdury,szukasz dziury w całym.


Co z tego że wskazujesz mi cytaty z Biblii skoro one NIE mówią jakie księgi wchodzą w skład grup ksiąg które wymienił Jezus.To że Jezus poparł kanon hebrajski ustalony przez faryzeuszów jest TWOIM wymysłem, a nie nauką Biblii.

Przeemek pisze:Przykro mi ale znowu ci wszystko udowodniłem....


NIC mi nie udowodniłeś, cały czas lejesz wodę, i starasz się wcisnąć do Biblii coś, czego tam NIE ma.

Przeemek pisze:A ty nie możesz uwierzyć że kościół by się mylił? a raczej celowo kłamał...


Celowo kłamiesz i manipulujesz TY, co już zostało wielokrotnie wykazane.

Przeemek pisze:Napisałeś że kanon hebrajski NIE obowiązuje chrześcijan...


To dlaczego kłamiesz, i piszesz, że napisałem iż Stary Testament nie obowiązuje chrześcijan ?


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 08 paź 2017, 19:20

Rembov pisze:Pośrednio chociażby ten o wniebowzięciu Eliasza. :)
Zapytałem o werset który dowodzi wniebowzieciu Maryji?

A ja udzieliłem odpowiedzi. Nie moja wina, że ci nie pasuje.
Nie jest to
Mnie naprawdę nie interesują twoje przeinaczenia i lanie wody mające ukryć fakt, że wskazałem to, o co prosiłeś. Pismo Święte mówi o wniebowzięciu Eliasza, a skoro jest jeden taki przypadek, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby Bóg uczynił to również z inną osobą. :D



Mnie naprawdę nie interesuje twoja gdybologia, tylko argumenty...i argumenty..... nie masz? Jesteś na forum po to żeby rozmawiać, a nie mówić nam co ciebie intersuje a co nie, kogo to obchodzi? więc uciekasz od konstruktywnej analizy i krytki. Żadnych konkretów tylko jakieś nie poparte a nawet sprzeczne z Biblią analogie. Tylko tyle potrafisz w tym temacie?, rzucić jedno zdanie, a odpowiedzią na moje argumenty, jest twój argument: "..przeinaczenia i lanie wody....", rzeczywiscie merytoryczne masz argumenty. Ale przynajmniej czytelnicy tego forum poznają argumenty obu stron i silną stronę argumentacji Rzymskokatolickiej na obronę wziebowziecia Maryji, każdy do swojej oceny.

To że Bóg jest wszechmogący i mógłby zrobić co chce, np. wszystkich wziąc odrazu do nieba, to też wszyscy wiemy, a jednak tego nie robi, wiesz dlaczego? Zakładać że coś zrobił nie mając na to dowodów lub świadectwa jest tylko pobożnym życzeniem, lub zwykłym zgadywaniem i ucieczką od odpowiedzi. A ty i inni katolicy budujecie wiarę w Boga na zgadywaniu lub na zdaniu innych? jak nie to gdzie jest źródło i dowód na twoją postawioną tezę/założenie i dogmat katolicki? a nie stwierdzenia i przypuszczenia wniebowstąpienia Maryji?

(1Tes4: 13 - 18) Paweł mówił: "...wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,(17)potem my, którzy pozostajemy przy życiu, razem z nimi będziemy porwani w obłokach na spotkanie Pana, w powietrze; i tak zawsze będziemy z Panem.". Z Bibli wiemy że umarły w Chrystusie to nowonarodzony, Maryja była odrodzona w Chrystusie, więc wszyscy umarli wstaną razem z Chrystusem, dopiero kiedy "na głos trąby Bożej..." - paruzja. A dla Maryji nie widzę jakiegoś wyjątku w tym wersecie? Eliasz to nie Maryja, co Bóg zrobił z Elaiszem nie ma związku z wniebowzieciem Maryji, a przynajmniej nic nie udowodniłeś jeszcze.

Teoria o Eliaszu i Henochu, stoi w sprzeczności o wniebowzięciu Maryji, dla zainteresowanych (saracen narazie widzę) proponuję lekturę (Ap11: 3 - 12), proszę czytać to, co jest napisane, bez zbędnych udziwnień i niepotrzebnych alegorii. A później podzielić się wnioskami.

A tylko dla ciebie Rembov dorzucę trochę Słowa Bożego, które ty w odpowiedzi do mnie nazywasz "laniem wody", dowody na obalenie dogmatu o wniebowzięciu:
- (Hbr9: 27) >> "(...) Postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd"
- (J6: 40) >> 40 To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».
- (J14: 1 - 3) >> Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.
- (1Kor15: 22 - 23) >> (22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.
- (Mt23: 29) >> 29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych9,"
- (Ap11: 9) >> 9 I [wielu] spośród ludów, szczepów, języków i narodów przez trzy i pół dnia7 ogląda ich zwłoki;a zwłok ich nie zezwalają złożyć do grobu.10 Wobec nich mieszkańcy ziemi cieszą się i radują; i dary sobie nawzajem będą przesyłali,bo ci dwaj prorocy mieszkańcom ziemi8 zadali katuszy. 11 A po trzech i pół dniach duch życia z Boga w nich wstąpiłi stanęli na nogi9. A wielki strach padł na tych, co ich oglądali. "
- (Iz. 45:21-22) >>"Oprócz mnie nie ma żadnego boga sprawiedliwego i wybawiciela. Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego" [Ten przy okazji jakiekogolwiek pośrednictwa]
- (Jer: 17: 5 -7) "Przeklęty mąż, który na człowieku polega (...) błogosławiony mąż, który polega na Panu" [Ten przy okazji jakiekogolwiek pośrednictwa]

Tu tez zachęcam do podzielenia się wnioskami.

Kościół katolicki mówi że Tradycja współistnieje ze Słowem Bożym, ale jak zacytowałem powyżej najwyrażniej jest to pobożne życzenie, albo celowe kłamstwo, obie mocno się rozjeżdżają w kwestiach wielu dogmatów.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 19:32 przez Przeemek, łącznie zmieniany 1 raz.


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 08 paź 2017, 19:25

Pytanie do katolików:

KKK 966 "Na koniec Niepokalana Dziewica, zachowana wolną od wszelkiej skazy winy pierworodnej, dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna swego, Pana panujących oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 59; por. ogłoszenie przez papieża Piusa XII w 1950 r. dogmatu Wniebowzięcia Błogosławionej Dziewicy Maryi: DS 3903). Wniebowzięcie Maryi jest szczególnym uczestniczeniem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania innych chrześcijan:

W jaki sposób została wywyższona na Królową Wszystkiego, w jaki sposób dokonał tego Pan, czy można to jakoś wyjaśnić merytorycznie, czyli rzetelena argumentacją. Oczywiście z Bibilą też musi się zgadzać, w końcu Tradycja i Biblia "zespalają się jakoś" (konstytucja dogmatyczna Dei Verbum, O objawieniu Bożym, pkt 9).
Również czy w tedy można nazywać ją Królową Świata, czy ma to jakieś umocowanie w Biblii.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Rembov » 08 paź 2017, 19:35

Przeemek pisze:
Rembov pisze:Pośrednio chociażby ten o wniebowzięciu Eliasza. :)
Zapytałem o werset który dowodzi wniebowzieciu Maryji?

A ja udzieliłem odpowiedzi. Nie moja wina, że ci nie pasuje.
Nie jest to
Mnie naprawdę nie interesują twoje przeinaczenia i lanie wody mające ukryć fakt, że wskazałem to, o co prosiłeś. Pismo Święte mówi o wniebowzięciu Eliasza, a skoro jest jeden taki przypadek, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby Bóg uczynił to również z inną osobą. :D

Mnie naprawdę nie interesuje twoja gdybologia

Prosiłeś o fragment Biblii dowodzący wniebowzięcia NMP? Prosiłeś. Wskazałem taki fragment? Wskazałem.
Dziękuję, dla mnie temat skończony.


A swoje lanie wody, których chcesz "udowodnić", że to bzdura, możesz sobie darować. Na "udowodnienie przez zagadanie" łap kogoś innego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: saracen » 08 paź 2017, 19:36

Cienizna. XP

Cytaty... cytaty, okładanie się wzajemne, a żaden nie potrafi napisać, jak to się fizycznie odbyło, to "wniebowzięcie"...

Panowie, co jest z Wami? Nie potraficie tak oczywistego faktu opisać?

Nieomylny papież ogłosił dogmat. Co za nim stoi? Jakie prawa fizyki pozwoliły na przejście człowieka stąd gdzie indziej - "do nieba"?

Nie macie NIC do powiedzenia o tym?
Może jest jakiś nieznany nauce proces mogący przenieść całego człowieka z ziemi gdzieś tam?

Hmm? Co jest? Zero do powiedzenia? Tylko cytaty?
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 19:51 przez saracen, łącznie zmieniany 1 raz.


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 08 paź 2017, 19:50

Pierwszą odpowiedź napisałeś:
Rembov pisze:
Przeemek pisze:
Rembov pisze:Nie. Istotny fakt, który uparcie ignorują piewcy tezy, że J 3:13 "dowodzi" sprzeczności Wniebowzięcia NMP z Pismem Świętym. No, ale nie dziwię się, że chcesz go przerobić na chwytanie się brzytwy, bo po pierwsze jesteś jedną z tą osób, a po drugie nie chcesz przyznać, że powoływanie się na wers o wstępowaniu do nieba w odniesieniu do dogmatu o Wniebowzięciu NMP nie ma żadnego sensu.

Resztę lania wody pomijam, bo nie dotyczy kwestii, o której rozmawiamy.

A który werset dowodzi wniebowzięcia Maryi?

Pośrednio chociażby ten o wniebowzięciu Eliasza. :)


A teraz piszesz:
Rembov pisze: Rembov pisze:
Pośrednio chociażby ten o wniebowzięciu Eliasza. :)
Zapytałem o werset który dowodzi wniebowzieciu Maryji?

A ja udzieliłem odpowiedzi. Nie moja wina, że ci nie pasuje.
Nie jest to
Mnie naprawdę nie interesują twoje przeinaczenia i lanie wody mające ukryć fakt, że wskazałem to, o co prosiłeś. Pismo Święte mówi o wniebowzięciu Eliasza, a skoro jest jeden taki przypadek, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby Bóg uczynił to również z inną osobą. :D


Mnie naprawdę nie interesuje twoja gdybologia


Prosiłeś o fragment Biblii dowodzący wniebowzięcia NMP? Prosiłeś. Wskazałem taki fragment? Wskazałem.
Dziękuję, dla mnie temat skończony.



Teraz pośredni dowód przeistoczył się w dowodzący? To ma być jakiś argument? A moje argumenty temu zaprzeczające potrafisz wytłumaczyć inaczej niż "lanie wody"? Bo narazie robisz to samo co mi zarzucasz, pisałeś pośredni, a pośrednie dowody wymagają poparcia, szczególnie gdy się stawia dowód świadczący przeciwstawnie.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Rembov » 08 paź 2017, 19:54

Twoje argumenty to lanie wody, które ma przez zagadanie zaprzeczyć faktowi, że Bóg MOŻE zabrać kogoś do nieba nie czekając na powrót Chrystusa (czego dowodzi wniebowzięcie Eliasza). Szkoda mi czasu na to, by się nim zajmować. Jak chcesz dowieść, że wniebowzięcie NMP nie miało miejsca, to wymyśl coś innego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 08 paź 2017, 20:26

Rembov pisze:Twoje argumenty to lanie wody, które ma przez zagadanie zaprzeczyć faktowi, że Bóg MOŻE zabrać kogoś do nieba nie czekając na powrót Chrystusa (czego dowodzi wniebowzięcie Eliasza). Szkoda mi czasu na to, by się nim zajmować. Jak chcesz dowieść, że wniebowzięcie NMP nie miało miejsca, to wymyśl coś innego.


Ale gdzie dowód że Bóg to zrobił z Maryją?, a nie co Bóg może, co Bóg może i do czego jest zdolny to wszyscy wiemy. Nawet na "lanie wody" nie przedstawiłeś merytorycznego argumentu. Czy katolicy budują wiarę na tym co Bóg może czy co Bóg zrobił i nam okazał?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Rembov » 08 paź 2017, 20:38

Przeemek pisze:
Rembov pisze:Twoje argumenty to lanie wody, które ma przez zagadanie zaprzeczyć faktowi, że Bóg MOŻE zabrać kogoś do nieba nie czekając na powrót Chrystusa (czego dowodzi wniebowzięcie Eliasza). Szkoda mi czasu na to, by się nim zajmować. Jak chcesz dowieść, że wniebowzięcie NMP nie miało miejsca, to wymyśl coś innego.

Ale gdzie dowód że Bóg to zrobił z Maryją?

W Tradycji Apostolskiej przekazanej ustnie. Potwierdzony dogmatycznie przez Kościół Chrystusa. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 08 paź 2017, 21:23

Rembov pisze:
Przeemek pisze:Ale gdzie dowód że Bóg to zrobił z Maryją?

W Tradycji Apostolskiej przekazanej ustnie. Potwierdzony dogmatycznie przez Kościół Chrystusa. :)



Ludzie, trzymajcie mnie.....nigdy w zyciu nie przechodzilam takiej proby wyrozumialosci dla ofiar indoktrynacji religijnej.... :mrgreen:


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 08 paź 2017, 22:10

Motyl pisze:
Rembov pisze:
Przeemek pisze:Ale gdzie dowód że Bóg to zrobił z Maryją?

W Tradycji Apostolskiej przekazanej ustnie. Potwierdzony dogmatycznie przez Kościół Chrystusa. :)



Ludzie, trzymajcie mnie.....nigdy w zyciu nie przechodzilam takiej proby wyrozumialosci dla ofiar indoktrynacji religijnej.... :mrgreen:



Ja akurat to rozumiem, sam przez to przechodziłem. Wyobraź sobie że właśnie się dowiadujesz, że cały twój system wartości staje do góry nogami, wyparcie jest i zawsze będzie u człowieka naturalnym odruchem. Katolicy już od dawna nie szukaja prawdy w Słowie Bożym, koncepty w niej zawarte to jakieś odległe "tam gdzieś i kiedyś wydarzone prawdy", oderwane od mojej codziennej rzeczywistości, poddające niepotrzebnie tylko próbie w co do tej pory wierzyłem, a nie tu i teraz żyjące słowo między nami. Do prawdziwej metanoji tylko Bóg nas może doprowadzić, czego szczerze wszystkim tego życzę.


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: saracen » 08 paź 2017, 23:29

Wiara teoretyczna...


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Rembov » 09 paź 2017, 07:38

Przeemek pisze:Katolicy już od dawna nie szukaja prawdy w Słowie Bożym,

Nie jesteśmy protestantami i nie musimy szukać w Biblii co też tam Bóg chciał objawić, bo pełne objawienie od Boga jest w Kościele Chrystusa przechowywane i podawane do wierzenia od pierwszych dni jego istnienia. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 09 paź 2017, 08:27

Przeemek pisze:Ale gdzie dowód że Bóg to zrobił z Maryją?

Wskaż dowód, że tego NIE zrobił - najlepiej podeprzyj sie stosownym fragmentem Pisma Świętego, bo jak rozumiem reprezentujesz tę cześć userów, która wierzy tylko i wyłącznie w to co zapisano; zatem powinna to być dla ciebie przysłowiowa bułka z masłem.
Z góry dziękuję.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 09 paź 2017, 08:31

A! Ponieważ nie jestem protestantem, (a wiem, że w Biblii nie znajdziesz swojego dowodu), więc zadowoli mnie wskazanie miejsca pochówku Maryi i badania DNA z tegoż potwierdzające zgodność złożonego w owym grobie ciała z DNA Jezusa. Wtedy mnie przekonasz :)


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości