Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: wybrana » 28 wrz 2017, 18:01

Gingers pisze:nie wiem czy ty wiesz


A jakiego jesteś wyznania?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 28 wrz 2017, 18:02

wybrana pisze:
Gingers pisze:nie wiem czy ty wiesz


A jakiego jesteś wyznania?
a to ma coś do rzeczy?
To wiesz w czym Jezus jest pośrednikiem czy nie?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: wybrana » 28 wrz 2017, 18:07

Gingers pisze:
wybrana pisze:
Gingers pisze:nie wiem czy ty wiesz


A jakiego jesteś wyznania?
a to ma coś do rzeczy?
To wiesz w czym Jezus jest pośrednikiem czy nie?


Ja wiem, tylko dziwię się, że ty masz problem i zadajesz tak głupie pytania?
Tak jakbyś przyjechał z marsa lub z buszu afrykańskiego.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: wybrana » 28 wrz 2017, 18:14

@Gingers - odpowiem ci.
Jezus jest jedynym pośrednikiem człowieka do Boga. Nie ma innych pośredników. Tylko wiara w zbawienną ofiarę Jezusa Chrystusa daje nam zbawienie. Wiara ta, to nie puste słowa, ale wyrażają ją przede wszystkim jej owoce, czyli swoim życiem zaświadczamy, że żyjemy w pełnej łączności z Jezusem. Łączność ta sprawia, że przyjmujemy i wdrażamy do swojego życie wszystko to, co Jezus nam przekazał, bo to jest prawda objawiona dla nas.
Jeżeli ktoś nazywa się chrześcijaninem, to przyjmuje tą prawdę - dar Boży dla nas - zbawienie.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 28 wrz 2017, 19:05

wybrana pisze:@Gingers - odpowiem ci.
Jezus jest jedynym pośrednikiem człowieka do Boga. Nie ma innych pośredników.


Pytanie brzmiało: W czym Jezus jest jedynym pośrednikiem ? a nie do kogo.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: wybrana » 28 wrz 2017, 19:13

Florian pisze:
wybrana pisze:@Gingers - odpowiem ci.
Jezus jest jedynym pośrednikiem człowieka do Boga. Nie ma innych pośredników.


Pytanie brzmiało: W czym Jezus jest jedynym pośrednikiem ? a nie do kogo.


W zbawieniu.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 28 wrz 2017, 19:20

wybrana pisze:
Florian pisze:
wybrana pisze:@Gingers - odpowiem ci.
Jezus jest jedynym pośrednikiem człowieka do Boga. Nie ma innych pośredników.


Pytanie brzmiało: W czym Jezus jest jedynym pośrednikiem ? a nie do kogo.


W zbawieniu.


Więc skoro Jezus jest jedynym pośrednikiem w ZBAWIENIU, to w innych kwestiach mogą i są inni pośrednicy.Maryja też jest pośrednikiem, ale w innym tego słowa znaczeniu. Jej pośrednictwo dotyczy czegoś innego, niż to opisywane w 1 Tm 2:5 Ona jest pośrednikiem łask od Boga, a Jezus jedynym pośrednikiem Nowego przymierza, który pojednał świat z Bogiem i przez Jego ofiarę mamy dostęp do Boga Ojca.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 28 wrz 2017, 19:34

Ona jest pośrednikiem łask od Boga

:eek: Co wy jeszcze wymyslicie :?: :oops:


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 28 wrz 2017, 20:07

wybrana pisze:@Gingers - odpowiem ci.
Jezus jest jedynym pośrednikiem człowieka do Boga. Nie ma innych pośredników.

Porednikiem CZEGO?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 28 wrz 2017, 20:10

wybrana pisze:
Florian pisze:
wybrana pisze:@Gingers - odpowiem ci.
Jezus jest jedynym pośrednikiem człowieka do Boga. Nie ma innych pośredników.


Pytanie brzmiało: W czym Jezus jest jedynym pośrednikiem ? a nie do kogo.


W zbawieniu.

A święci sa pośrednikami w czym? A Maryja jest pośrednikiem w czym? A twój przyjaciel gdy go prosisz o modlitwę jest pośrednikiem w czym?? W zbawieniu?? Widzisz jakie brednie opowiadasz?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 28 wrz 2017, 20:31

kontousunięte1 pisze:
Ona jest pośrednikiem łask od Boga

:eek: Co wy jeszcze wymyslicie :?: :oops:


To ja pytam : Co wy jeszcze odrzucicie ? Kościół od pierwszych wieków wierzył w to, że Maryja jest pośredniczką, a potwierdza kierowana do Niej modlitwa pochodząca z III wieku "Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych..." Natomiast biblijnym przykładem pośrednictwa Maryi jest Jej wstawiennictwo w Kanie Galilejskiej.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: diedmaroz » 28 wrz 2017, 21:16

Maryja jest pośrednio Pośredniczką w zbawieniu, ponieważ jest Pośredniczką do Pośrednika, w którym tylko można mieć zbawienie. Sama mówi o tym w objawieniu fatimskim nazywając się "drogą, która zaprowadzi do Boga".

Florian pisze:
To ja pytam : Co wy jeszcze odrzucicie ? Kościół od pierwszych wieków wierzył w to, że Maryja jest pośredniczką, a potwierdza kierowana do Niej modlitwa pochodząca z III wieku "Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych..." Natomiast biblijnym przykładem pośrednictwa Maryi jest Jej wstawiennictwo w Kanie Galilejskiej.


No właśnie: O Pani nasza. Orędowniczko nasza. Pośredniczko nasza. Pocieszycielko nasza... itd. Ma trochę z Jezusa Pośrednika i Ducha Świętego Pocieszyciela.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 28 wrz 2017, 21:33

diedmaroz pisze:Maryja jest pośrednio Pośredniczką w zbawieniu, ponieważ...


To jest TWOJA teza, a nie nauka Kościoła.

diedmaroz pisze:No właśnie: O Pani nasza. Orędowniczko nasza. Pośredniczko nasza. Pocieszycielko nasza... itd. Ma trochę z Jezusa Pośrednika i Ducha Świętego Pocieszyciela.


1.To że Jezus jest nazwany orędownikiem i pośrednikiem, nie oznacza że nie ma innych orędowników.W Księdze Daniela Pismo mówi wprost o orędownictwie Świętego Michała Archanioła: "W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu"(Dan 12,1) Pośrednictwo Maryi dotyczy czegoś innego, niż to opisywane w 1 Tm 2,5.

2.Ten sam błąd.To, że Duch Święty jest Pocieszycielem nie oznacza, ze nie ma już innych pocieszycieli poza Nim.Rozumiem, że jak np. mąż pociesza żonę, to nie jest jej pocieszycielem ? Albo inny przykład: pocieszasz swoją przyjaciółkę. Nie jesteś jej pocieszycielką ? Jesteś.

To co piszesz, przypomina mi argument ŚJ, że istnieje tylko jeden Archanioł, ponieważ Biblia tylko jednego wymienia... :)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: diedmaroz » 28 wrz 2017, 21:38

To nie moja teza:
chwat pisze:
diedmaroz pisze:
Kamil M. pisze:Maryja jest Pośredniczką między ludzkością a Chrystusem.

Uważasz, że nie można przyjść do Chrystusa bez Maryi, tak?

Nie można. Tak jak nie można przyjść do Chrystusa odrzucając bliźniego. W sensie nie można zanegować świata i jego potrzeb, w drodze do Boga.


Jeśli bez Maryi nie można przyjść do Jezusa to bez niej nie można osiągnąć zbawienia.
Oczywiście to przeczy Biblii J 6 44 Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym.

Czy my mówimy o pocieszaniu mąż żony? Przecież mówimy o roli w zbawieniu i pośrednictwie między człowiekiem, a Bogiem?!
Skoro Maryja sama nazwała się w Fatimie drogą do Boga to czemu mi mówisz o innym pośrednictwie Maryi? Kłamała?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Kamil M. » 28 wrz 2017, 21:45

diedmaroz pisze:To nie moja teza:
chwat pisze:
diedmaroz pisze:Uważasz, że nie można przyjść do Chrystusa bez Maryi, tak?

Nie można. Tak jak nie można przyjść do Chrystusa odrzucając bliźniego. W sensie nie można zanegować świata i jego potrzeb, w drodze do Boga.


Jeśli bez Maryi nie można przyjść do Jezusa to bez niej nie można osiągnąć zbawienia.
Oczywiście to przeczy Biblii J 6 44 Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym.

Czy my mówimy o pocieszaniu mąż żony? Przecież mówimy o roli w zbawieniu i pośrednictwie między człowiekiem, a Bogiem?!
Skoro Maryja sama nazwała się w Fatimie drogą do Boga to czemu mi mówisz o innym pośrednictwie Maryi? Kłamała?
Nie martw się, diedmaroz. Jeśli przyszłaś do Chrystusa to stało się to również przez wstawiennictwo i pośrednictwo Maryi nawet jeśli ci się to nie podoba :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości