Nieustannie się módlcie wg. protestantów

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Nieustannie się módlcie wg. protestantów

Postautor: Terebint » 05 sie 2017, 11:47

Jak rozumiecie tą biblijną zachętę do nieustannej modlitwy? I w jaki sposób dążycie do tego ideału?


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nieustannie się módlcie wg. protestantów

Postautor: KAAN » 05 sie 2017, 20:59

Terebint pisze:Jak rozumiecie tą biblijną zachętę do nieustannej modlitwy? I w jaki sposób dążycie do tego ideału?
Dokładnie tak jak to zapisano, nasze myśłi w tym co robimy muszą być skierowane ku Bogu, to powinien być nawyk i życiowa duchowa potrzeba ciągłego zwracania się do Boga kiedy planujemy coś robić, kiedy chcemy wypoczywać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
furty
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2017, 13:27
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nieustannie się módlcie wg. protestantów

Postautor: furty » 05 sie 2017, 21:47

Według mnie można modlić się na różne sposoby. Czynienie czegokolwiek na chwałę Pana, to modlitwa.


Głos Nieważny - mój blog o finansach i przewrotnie rozumianej ludzkiej głupocie.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nieustannie się módlcie wg. protestantów

Postautor: Noemi » 05 sie 2017, 22:43

furty prosze zapoznaj sie z regulaminem ,jestes wyznania Rzymsko-Katolickiego ten dzial jest przeznaczony dla osob poszukujacych ,mozesz pytać ,odpowiadac moga tylko protestanci takie sa zasady tego dzialu


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nieustannie się módlcie wg. protestantów

Postautor: Terebint » 07 sie 2017, 21:30

Ok. Dziękuję za odpowiedź. :)


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości