Co to za postać - trudne wersety...

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: nadrozd » 07 cze 2017, 16:48

Jos 5:11 -15 Nazajutrz po święcie Paschy spożywali owoce tej ziemi, chleb niekwaszony i ziarno prażone tego samego dnia. (12) Następnego dnia po święcie Paschy przestała spadać manna, bo mogli się już żywić owocami ziemi. Synowie Izraela nie mieli już więcej manny. Żywili się tego roku tylko owocami ziemi kananejskiej. (13) Będąc już pod Jerychem, Jozue podniósł oczy i nagle zobaczył stojącego przed nim człowieka z wyciągniętym mieczem. Podszedł do niego Jozue i zapytał: Czy jesteś z nami, czy z naszymi wrogami? (14) A on odpowiedział: Nie, przychodzę do was teraz jako wódz oddziałów Jahwe. Wtedy upadł Jozue przed nim na twarz, [b]oddał mu pokłon i zapytał: Co Pan mój chce powiedzieć swemu słudze? (15) Na to wódz oddziałów Jahwe rzekł do Jozuego: Zdejmij sandały z twoich stóp, bo ziemia, na której stoisz, jest święta. I tak uczynił Jozue[/b].



moje pytanie w związku z
zakazem kłaniania sie i służenia komu kolwiek innemu niż Bóg


a) dekalog

3Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. 7Nie będziesz miał bogów cudzych przed oczyma mymi.
4Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył.[/b] Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

B) Nowy testament
"Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10).



druga sprawa że nie jest to anioł bo anioł mówi tak:
Ap 22:8-9 Ja, Jan, słyszałem to i widziałem. A gdy usłyszałem i zobaczyłem, upadłem do stóp anioła, który mi to pokazał. (9) On jednak powiedział do mnie: „Nie rób tego! Jestem sługą razem z tobą i z twoimi braćmi prorokami oraz tymi, którzy strzegą słów tej księgi. Oddaj pokłon Bogu!”.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: KAAN » 07 cze 2017, 16:54

nadrozd pisze:moje pytanie w związku z
zakazem kłaniania sie i służenia komu kolwiek innemu niż Bóg
Wielu ludzi widzi w tej postaci Pana Jezusa przed przyjściem w ciele. Cała Biblia uczy prawdy o Bogu, który walczy za swój lud, a Pan Jezus objawił się jako walczący za swój lud co jest szczególnie widoczne w Ks. Objawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: nadrozd » 07 cze 2017, 17:09

KAAN pisze:
nadrozd pisze:moje pytanie w związku z
zakazem kłaniania sie i służenia komu kolwiek innemu niż Bóg
Wielu ludzi widzi w tej postaci Pana Jezusa przed przyjściem w ciele. Cała Biblia uczy prawdy o Bogu, który walczy za swój lud, a Pan Jezus objawił się jako walczący za swój lud co jest szczególnie widoczne w Ks. Objawienia.


no włąsnie ja tak też to sobie skojazyłem.
Jednak ta postać ma jakieś ciało już..... może nie ludzkie może z innej materii ale ma.... ?
viewtopic.php?f=12&t=16489

Wtedy mam zaś zwieche że Jezus nie miał żądnego ciała zanim sie narodził i dostał ciało ludzkie.
....
to co miał 2 ciała albo wciela sie jak mu sie podoba ? czy to było tylko widzenie ? ALbo zakrzywienie czaso przestrzeni jak niektórzy widzą na górze perzemienienia z mojżeszem ?


z drogiej strony może to niebezpieczne ;) bo troche idzie sie w spekulacje i pozostawić sprawe niewiadomą.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: Janek » 07 cze 2017, 17:13

nadrozd pisze:
Jos 5:11 -15 Nazajutrz po święcie Paschy spożywali owoce tej ziemi, chleb niekwaszony i ziarno prażone tego samego dnia. (12) Następnego dnia po święcie Paschy przestała spadać manna, bo mogli się już żywić owocami ziemi. Synowie Izraela nie mieli już więcej manny. Żywili się tego roku tylko owocami ziemi kananejskiej. (13) Będąc już pod Jerychem, Jozue podniósł oczy i nagle zobaczył stojącego przed nim człowieka z wyciągniętym mieczem. Podszedł do niego Jozue i zapytał: Czy jesteś z nami, czy z naszymi wrogami? (14) A on odpowiedział: Nie, przychodzę do was teraz jako wódz oddziałów Jahwe. Wtedy upadł Jozue przed nim na twarz, [b]oddał mu pokłon i zapytał: Co Pan mój chce powiedzieć swemu słudze? (15) Na to wódz oddziałów Jahwe rzekł do Jozuego: Zdejmij sandały z twoich stóp, bo ziemia, na której stoisz, jest święta. I tak uczynił Jozue[/b].



moje pytanie w związku z
zakazem kłaniania sie i służenia komu kolwiek innemu niż Bóg


Chyba,że ktoś jest upoważniony przez JHWH jak Anioł Pański/Archanioł Michał wódz zastępów Anielskich(Objawienie 12 plus Twój werset)
Oczywiście temu komuś nie oddaje się czci boskiej,ale jak np upoważnionemu adoni lub np królowi.
(23) Kiedy Abigail spostrzegła Dawida, szybko zsiadła z osła i upadłszy na twarz przed Dawidem..


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: KAAN » 07 cze 2017, 17:18

nadrozd pisze:Jednak ta postać ma jakieś ciało już...
A czy Biblia zajmuje się tym ciałem? Do czego potrzebna jest nam wiedza o tym?
Do abrahama przyszedł Bóg i Abraham z nim rozmawiał, a przecież napisano że nikt nigdy Boga nie widział, a NT dodaje, " ale jednorodzony Syn objawił go". I każdy kto trochę zastanawiał się nad tym związkiem wydarzeń dochodzi do wniosku że osobą, która w ST rozmawiała z ludźmi i walczyła jako Bóg za Izraela to był Pan Jezus. Jednak Pan Bóg chciał najpierw nauczyć człowieka że jest jeden, dlatego nie było wyraźnego nauczania o troistym Bogu, dopiero Pan Jezus objawił istotę troistego Boga.
.. może nie ludzkie może z innej materii ale ma.... ?
Ma i nie ma sensu się nad tym zastanawiać.
Wtedy mam zaś zwieche że Jezus nie miał żądnego ciała zanim sie narodził i dostał ciało ludzkie.
Pan Jezus ma wszystko; całe stworzenie i wszysko poza stworzeniem co chce, może stworzyć wszystko bo ma moc nieograniczoną.
... czy to było tylko widzenie ?
Nie ma takiej wskazówki w tekście Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: nadrozd » 07 cze 2017, 17:57

KAAN pisze:
nadrozd pisze:Jednak ta postać ma jakieś ciało już...
A czy Biblia zajmuje się tym ciałem? Do czego potrzebna jest nam wiedza o tym?



Prawdopodobnie musimy mieć założenie że wszystkiego nie musimy wiedzieć.... tylko to co nam potrzebne, oraz ze możemy sie pomyslić.
WYdaje mi sie ze nasz bład obserwacji jest wpisany w sam fakt ograniczonej postaci ludzkiej jaka mamy.

A pytanie zadaje tylko by wiedzieć jak moge sobie ta scene wyobrazic bo faktycznie ja tam widze Jezusa ;)
Ale nie rozumie dlaczego ;) bo mi do moich założeń nie pasuje by widziec tam Jezusa.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: Janek » 16 cze 2017, 14:02

Muszę się "sprostować troszkę" co do Anioła Pańskiego.
Co prawda w większości fragmentach kiedy o nim mowa jest to opiekun Izraela Archanioł Michał
ale Aniołem Pańskim możemy nazwać każdego posłańca czy to ziemskiego czy niebiańskiego np Gabriela.

(11) Naraz ukazał mu się anioł Pański, stojący po prawej stronie ołtarza kadzenia. (12) Przeraził się na ten widok Zachariasz i strach padł na niego. (13) Lecz anioł rzekł do niego: Nie bój się Zachariasz! Twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. (14) Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie. (15) Będzie bowiem wielki w oczach Pana; wina i sycery pić nie będzie i już w łonie matki napełniony będzie Duchem Świętym. (16) Wielu spośród synów Izraela nawróci do Pana, Boga ich; (17) on sam pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom, a nieposłusznych - do usposobienia sprawiedliwych, by przygotować Panu lud doskonały. (18) Na to rzekł Zachariasz do anioła: Po czym to poznam? Bo ja jestem już stary i moja żona jest w podeszłym wieku. (19) Odpowiedział mu anioł: Ja jestem Gabriel, który stoję przed Bogiem. A zostałem posłany, aby mówić z tobą i oznajmić ci tę wieść radosną. (20)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: KAAN » 16 cze 2017, 16:01

Janek pisze:Muszę się "sprostować troszkę" co do Anioła Pańskiego.
Co prawda w większości fragmentach kiedy o nim mowa jest to opiekun Izraela Archanioł Michał
To fantazja religijna, Biblia uczy, ze w wielu przypadkach był to Pan Jezus.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: Janek » 16 cze 2017, 16:08

KAAN pisze:
Janek pisze:Muszę się "sprostować troszkę" co do Anioła Pańskiego.
Co prawda w większości fragmentach kiedy o nim mowa jest to opiekun Izraela Archanioł Michał
To fantazja religijna, Biblia uczy, ze w wielu przypadkach był to Pan Jezus.

To jest fakt.Według Judy Aniołem Pańskim który toczył spór o ciało Mojżesza był Archanioł Michał.
Co Do Jezusa:(5) W rzeczywistości bowiem nigdy do żadnego ze swych aniołów nie powiedział.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: KAAN » 16 cze 2017, 16:18

Janek pisze:
KAAN pisze:
Janek pisze:Muszę się "sprostować troszkę" co do Anioła Pańskiego.
Co prawda w większości fragmentach kiedy o nim mowa jest to opiekun Izraela Archanioł Michał
To fantazja religijna, Biblia uczy, ze w wielu przypadkach był to Pan Jezus.
To jest fakt.Według Judy Aniołem Pańskim który toczył spór o ciało Mojżesza był Archanioł Michał.
Nie ma w liście Judy określenia Anioł Pański.
Janek pisze:Co Do Jezusa:(5) W rzeczywistości bowiem nigdy do żadnego ze swych aniołów nie powiedział.
Znowu popełniasz błąd ekwiwokacji, wyraz anioł oznacza różne rzeczy w zależności od kontekstu. Anioł może oznaczać posłańca, może też oznaczać rodzaj stworzenia. W wersecie który cytujesz mowa jest o rodzajach istot, a Anioł Pański jest Bożym posłańcem i może być istotą stworzoną, lub być Panem Jezusem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: Janek » 16 cze 2017, 16:25

Znowu popełniasz błąd ekwiwokacji, wyraz anioł oznacza różne rzeczy w zależności od kontekstu. Anioł może oznaczać posłańca, może też oznaczać rodzaj stworzenia. W wersecie który cytujesz mowa jest o rodzajach istot, a Anioł Pański jest Bożym posłańcem i może być istotą stworzoną, lub być Panem Jezusem.

Nie popełniam.Ten werset wyklucza,duchowe istoty/Anioły które zostały wyznaczone do opieki Izraela np Michał,Gabriel.
Zgadzam się,że Jezus może jest aniołem w sensie ogólnego posłańca.
Nie dyskutuj sam ze sobą..
Nie ma w liście Judy określenia Anioł Pański.



Tłumaczyłem,że Juda w swoim liście nawiązywał do Zachariasza 3.
I pod natchnieniem napisał,że Tym Aniołem Pański z Zach 3
był jak się okazuje w jego liście Archanioł Michał.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: KAAN » 16 cze 2017, 18:48

Janek pisze:
Znowu popełniasz błąd ekwiwokacji, wyraz anioł oznacza różne rzeczy w zależności od kontekstu. Anioł może oznaczać posłańca, może też oznaczać rodzaj stworzenia. W wersecie który cytujesz mowa jest o rodzajach istot, a Anioł Pański jest Bożym posłańcem i może być istotą stworzoną, lub być Panem Jezusem.
Nie popełniam.Ten werset wyklucza,duchowe istoty/Anioły które zostały wyznaczone do opieki Izraela np Michał,Gabriel...
Który werset? Ten z Judy?
Nie ma w liście Judy określenia Anioł Pański.
Tłumaczyłem,że Juda w swoim liście nawiązywał do Zachariasza 3.
Nie nawiązywał, bo w Zach 3 nie ma nic o Mojżeszu, znowu tworzysz nieistniejące związki.
I pod natchnieniem napisał,że Tym Aniołem Pański z Zach 3 był jak się okazuje w jego liście Archanioł Michał.
Aniołów jest wielu, nie tylko jeden Michał. Nie ma przesłanek do identyfikowania Michała w Zach 3.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: Janek » 16 cze 2017, 19:09

Który werset? Ten z Judy?

Nie,przecież cytowałem Hebr.1:5
Nie nawiązywał, bo w Zach 3 nie ma nic o Mojżeszu, znowu tworzysz nieistniejące związki.

Izrael,Jeruzalem.. było ciałem Mojżesza.
i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza2(Hbr 10,2)
Aniołów jest wielu, nie tylko jeden Michał. Nie ma przesłanek do identyfikowania Michała w Zach 3.

Są,ale spodziewam się co znowu napiszesz...
Juda nie tworzy jakiś nowych historii o rzekomym zmartwychwstaniu itd
tylko nawiązuje do różnych historii zawartych w tzw "ST" z Zachariasz bierze nawet wyrywanie z ognia (wers 23)

(1) Potem ukazał mi Jozuego, arcykapłana, stojącego przed aniołem Pana i szatana stojącego po jego prawicy, aby go oskarżać. (2) Wtedy anioł Pana rzekł do szatana: Niech cię zgromi Pan, szatanie, niech cię zgromi Pan, który obrał Jeruzalem! Czyż nie jest ono głownią wyrwaną z ognia?(Zach 3)

(9) Lecz Michał Archanioł, gdy się z dyjabłem rozpierając wadził o ciało Mojżeszowe, nie śmiał podnieść przeciwko niemu sądu bluźnierczego, ale rzekł: Niech cię Pan zgromi. (10)

(23) A drugich przez postrach do zbawienia przywódźcie, z ognia ich wyrywając, mając w nienawiści i suknię, która by była od ciała pokalana.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: KAAN » 16 cze 2017, 19:32

Janek pisze:
Który werset? Ten z Judy?
Nie,przecież cytowałem Hebr.1:5
Ale ten werset niczego nie udowadnia, co chciałeś tym pokazać?
Nie nawiązywał, bo w Zach 3 nie ma nic o Mojżeszu, znowu tworzysz nieistniejące związki.
Izrael,Jeruzalem.. było ciałem Mojżesza.
A ciało Pawła jakim miastem? :) , absurdalne związki wymyślasz.
i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza2(Hbr 10,2)
??? ten werset tego nie mówi, spradź co chciałes cytować i jaki to ma związek z tematem.
Aniołów jest wielu, nie tylko jeden Michał. Nie ma przesłanek do identyfikowania Michała w Zach 3.

Są,ale spodziewam się co znowu napiszesz...
Nie ma, piszesz jakieś niepotwierdzone teorie.
[i](1) Potem ukazał mi Jozuego, arcykapłana, stojącego przed aniołem Pana i szatana stojącego po jego prawicy, aby go oskarżać. (2) Wtedy anioł Pana rzekł do szatana: Niech cię zgromi Pan, szatanie, niech cię zgromi Pan, który obrał Jeruzalem! Czyż nie jest ono głownią wyrwaną z ognia?(Zach 3)

(9) Lecz Michał Archanioł, gdy się z dyjabłem rozpierając wadził o ciało Mojżeszowe, nie śmiał podnieść przeciwko niemu sądu bluźnierczego, ale rzekł: Niech cię Pan zgromi. (10)
Wspólnym elementem tych wersetów jest fraza "niech cię zgromi Pan" poza tym nic wspolnego ze sobą nie mają pod względem przesłania.

(23) A drugich przez postrach do zbawienia przywódźcie, z ognia ich wyrywając, mając w nienawiści i suknię, która by była od ciała pokalana.
Wyrwany z kontekstu werset i na dodatek nie mający zastosowania do tematu.

Skąd ty bierzesz takie rewelacje Janku?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to za postać - trudne wersety...

Postautor: Janek » 16 cze 2017, 19:41

Ale ten werset niczego nie udowadnia, co chciałeś tym pokazać?

Jednak dyskusja z Tobą nie ma sensu....Nie wiem czy się gubisz czy udajesz..Janek » dzisiaj, o 15:25
Twoje szyderstwa i docinki zignoruje.
Wszelkie dyskusje z Tobą skończone.
Adios

A dla innych jako ciekawostka
Clemens of Alexandria (u) says, that there are some who consider the body of the Scriptures, the words and names, as if they were, , "the body of Moses" (w). Now the law of Moses was restored in the time of Joshua the high priest, by Ezra and Nehemiah. Joshua breaks some of these laws, and is charged by Satan as guilty, who contended and insisted upon it that he should suffer for it; so that this dispute or contention might be said to be about the body of Moses, that is, the body of Moses's law, which Joshua had broken; in which dispute Michael, or the angel of the Lord, even the Lord Jesus Christ himself,

http://biblehub.com/commentaries/jude/1-9.htm



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości