Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Rzut oka na historię eklezjalną
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 23:24

Gingers pisze:Jasne, jakbym pluła na Kościół byłabym cacy, a że zadałam proste pytanie na które przez kilka stron ŻADEN z protestantów nie potrafił odpowiedzieć (nie wyłączając ciebie) to robisz mi osobiste przytyki. Możesz mnie obrażać, twoje zdanie na mój temat nic dla mnie nie znaczy.


Ja odpowiedziałem.Chyba że masz na myśli wcześniejsze strony :-)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 23:27

Motyl pisze:
Gingers pisze:Jasne, jakbym pluła na Kościół byłabym cacy,


Ty wlasnie plujesz na Kosciol...ale w swojej galopujacej glupocie nie masz mozliwosci zdac sobie z tego sprawy.

Niezaleznie natomiast od twojej przypadłosci powinnas dostac bana stalego za razacy brak kultury i brak szacunku dla gospodarzy tego forum.


Motylku nie denerwuj się.Kochana Gingers tylko tak odreagowuje to co zrozumiała..
W to "ich" zwycięstwo spisania jest wpisana między postami/wierszami znacząca porażka.
A jaki są kobiety sam zobaczysz ;-) Ostre słowa w tym wypadku nie pomagają a tylko szkodzą..
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 23:30 przez Janek, łącznie zmieniany 2 razy.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunieteMtl » 18 maja 2017, 23:29

Janek pisze:Ja odpowiedziałem. :-)


Ja tez...a ona dalej swoje farmazony uskutecznia.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 23:31

A niech uskutecznia.Co to zmieni?Jaki koń każdy widzi :P


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 19 maja 2017, 06:37

Gingers pisze:Jasne, jakbym pluła na Kościół byłabym cacy, a że zadałam proste pytanie na które przez kilka stron ŻADEN z protestantów nie potrafił odpowiedzieć (nie wyłączając ciebie) to robisz mi osobiste przytyki. Możesz mnie obrażać, twoje zdanie na mój temat nic dla mnie nie znaczy.


Rzym nie jest ponad sliwem Bożym.
A to ze czyta sie urywki pisma na mszy,
To dobrze ale za mało.

.
Tak samo jak świadkowie Jehowy...czytaja poprzez towarzystwo strażnica.. I zyjecie w przeświadczeniu ze je znacie...... Z opraciwań.
soryyy
Takie czytanie przez innych ci nie pomoże. Jak chcesz czerpac z poza bibliu wiedze czy weryfikowac objawienia....

Widze ze rżniecie oberki jak zwykle.

Ale wiem o co Ci chodzi..... Bo

Z drugiej strony jak znasz ewangelie i kazanie na gorze listy nawet z mszy ( jeszcze jak ksiadz dpbrze tłunaczy jak np fabian blaszkiewicz). I nie wychodzisz ponadto co tam napisano to spoko starczy i to .

Nie kazdy musi byc biblista :P
Ale to warunek ze nie masz innej ksiazeczki z innym przesłaniem obok biblii.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 19 maja 2017, 06:52

Janek pisze:
Gingers pisze:Jasne, jakbym pluła na Kościół byłabym cacy, a że zadałam proste pytanie na które przez kilka stron ŻADEN z protestantów nie potrafił odpowiedzieć (nie wyłączając ciebie) to robisz mi osobiste przytyki. Możesz mnie obrażać, twoje zdanie na mój temat nic dla mnie nie znaczy.


Ja odpowiedziałem.Chyba że masz na myśli wcześniejsze strony :-)

No tak, zwracam honor - jako jedyny odpowiedziałeś na zadane pytanie, że takiego nakazu w Biblii nie ma. Reszta dwoi sie i troi, żeby tego nie przyznać, dostałam jedynie polecenie z odwołaniem do mojej inteligencji że mam sama sobie znaleźć (no i teraz zonk: jak nie znajdę tego czego nie ma, to pewnie z moją inteligencją cos jest na bakier) lub osobiste wycieczki pod moim adresem ("W swojej galopującej głupocie" *))tudzież zarzucanie mi niestworzonych rzeczy, ewentualnie wplata się tutaj tysiące pobocznych watków, żeby odwlec maksymalnie daleko od zadanego pytania.
Ktoś kto powołuje się na Biblię jako jedyny wyznacznik swojego życia po pierwsze bez problemu powinien podać odpowiednie sigla, tymczasem...





*) Nota bene gdybym ja tak napisała do któregokolwiek z userów protestanckich tutaj to pewnie już by mi prokurator w domu siedział, natomiast protestant, który w ten sposób zwraca się do katolika nie tylko nie dostanie ostrzeżenia ale może jeszcze zapunktuje na plus.

PS Motylu, jakie to szczęście, że to nie ty decydujesz kto jest Kościołem a kto nie.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 19 maja 2017, 07:27

@ Gingers Motyl coś napisał ? czy Ja albo janek ? (zgłoś wykrzyknikiem nad postem to moderatorzy nas pogonią !!!! )

Nie pluj na kościół, nawet jak zostaniesz kiedyś prostestantką, bo to przecież tam też twoja rodzina mama tata dziadkowie.

Ale z instytucja możesz sie nie zgadać i zapewne w wielu kwestiach sie nie zgadzasz chociaż nie mówisz.
żadna istytucja nie jest cacy..... :(
Ludzie a system (instytucje,korpo) To 2 różne sprawy.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 19 maja 2017, 07:33

Nie pluje ani na kościół ani na Kościół!

Jeśli waszym zdaniem prośba o wskazanie w Biblii miejsc z NAKAZEM POSIADANIA i NAKAZEM CZYTANIA Biblii jest pluciem na Kościół (tudzież kościół) to ręce opadają.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 19 maja 2017, 08:01

Gingers co innego czytasz co innego rozmiesz. Efekt taki ze dyskutujesz sama ze swoimi tezami ;)
Powtórze :)

Jak znasz ewangelie i kazanie na gorze listy nawet z mszy ( jeszcze jak ksiadz dpbrze tłunaczy jak np fabian blaszkiewicz). I nie wychodzisz ponadto co tam napisano to spoko starczy i to .

Nie kazdy musi byc biblista :P
Ale to warunek ze nie masz innej ksiazeczki z innym przesłaniem obok biblii.


Zadowolniona ? :)

Finalnie i tak chodzi by miec to co miał łotr na krzyźu czyli Jezusa obok.....
Po to apostołowie pisali do ciebie listy bys wiedziała kimjest Jezus i znała ewangelie..... ale śridek do celu nie jest celem samym w sobie,


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: KAAN » 19 maja 2017, 08:25

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze: Pytanie jest proste: Czy gdziekolwiek w Biblii jest nakaz, że trzeba ją posiadać i czytać?
A musi być napisane?
Podobno mamy stosować się do tego, co jest napisane w Biblii, a to, czego nie ma, chrześcijan nie obowiązuje. Coś się zmieniło?
Wy musicie, a my żyjemy tym co Duch objawił. Różnica pomiędzy nami polega na tym co jest twoim autorytetem. Ty masz ciało - człowieka, instytucje religijną, a my wierzący mamy Ducha Bożego, który przemawia do nas przez Słowo. Ty masz przepis prawny, my mamy łaskę i pokój od Boga.
Dla wierzącego nie musi być napisany nakaz posiadania Biblii i jej czytania, bo to wypływa z wiary i pouczenia przez Ducha Świętego.
Chyba z twojej wiary i jakiegoś prywatnego objawienia Ducha Świętego, bo z tego, co wiem, to w Biblii takiej nauki nie zawarł. Ale może się mylę, więc poproszę o zacytowanie takiego miejsca.
Zawarł np.:

Księga Psalmów 119:105 Słowo twoje jest pochodnią nogom moim I światłością ścieżkom moim.

Każdy wierzący pragnie mieć Słowo Boże i karmić się nim codziennie bo wie że jest skarbnicą Bożych obietnic i źródłem naszego wzrostu duchowego.
No to ci, którzy żyli przed wynalezieniem druku, mieli gigantycznego pecha, bo Biblia kosztowała tyle, że nie każdego było stać na to, aby ją sobie kupić (już pomijam fakt, że podaż była bardzo mała).
Słowo Boże było zawsze obecne wśród wierzących, jak było go mało to czytano dla wielu z jednego zwoju, a nawet recytowano z pamięci kiedy nie było nic pisanego w danej chwili.
Abstrahując od tego, to według ciebie chrześcijanie przez niemal 1500 lat nie byli w stanie wzrastać duchowo, skoro nie mieli Pisma Świętego?
Mieli zawsze, wierzący ludzie się o to starali, żeby Słowo było dostępne. Dlatego mamy wiele tysięcy rękopisów ksiąg biblijnych, to tylko te które odkryto a wiele wiecej było tych co przepadły w historii, zużyły się lub zostały zniszczone.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 09:37

Gingers pisze:
Janek pisze:
Gingers pisze:Jasne, jakbym pluła na Kościół byłabym cacy, a że zadałam proste pytanie na które przez kilka stron ŻADEN z protestantów nie potrafił odpowiedzieć (nie wyłączając ciebie) to robisz mi osobiste przytyki. Możesz mnie obrażać, twoje zdanie na mój temat nic dla mnie nie znaczy.


Ja odpowiedziałem.Chyba że masz na myśli wcześniejsze strony :-)

No tak, zwracam honor - jako jedyny odpowiedziałeś na zadane pytanie, że takiego nakazu w Biblii nie ma. Reszta dwoi sie i troi, żeby tego nie przyznać, dostałam jedynie polecenie z odwołaniem do mojej inteligencji że mam sama sobie znaleźć (no i teraz zonk: jak nie znajdę tego czego nie ma, to pewnie z moją inteligencją cos jest na bakier) lub osobiste wycieczki pod moim adresem ("W swojej galopującej głupocie" *))tudzież zarzucanie mi niestworzonych rzeczy, ewentualnie wplata się tutaj tysiące pobocznych watków, żeby odwlec maksymalnie daleko od zadanego pytania.
Ktoś kto powołuje się na Biblię jako jedyny wyznacznik swojego życia po pierwsze bez problemu powinien podać odpowiednie sigla, tymczasem...





*) Nota bene gdybym ja tak napisała do któregokolwiek z userów protestanckich tutaj to pewnie już by mi prokurator w domu siedział, natomiast protestant, który w ten sposób zwraca się do katolika nie tylko nie dostanie ostrzeżenia ale może jeszcze zapunktuje na plus.

PS Motylu, jakie to szczęście, że to nie ty decydujesz kto jest Kościołem a kto nie.


Życie nauczyło mnie że zwracanie honoru,przeprosiny są nic nie warte.
Zamiast tego prosiłbym abyś była uczciwsza w tym co piszesz i tym co robisz na forum.
Prowokujesz ;-) zarzucasz,więc czasami się odbije czasami mam wrażenie,że na to liczysz.
Bo co innego może przynieść takie bicie piany?Szkoda,że nie raczyłaś się pochylić na drugą częścią posta
czy udajesz,że nie zrozumiałaś.Nie ma nakazu spisz sobie Biblie,ale nawet kiedy nie było to możliwe Bóg kazał
spisać sobie chociaż najważniejszy kawałek/przykazania i słuchać czytanego Słowa.Więc teraz kiedy można mieć nawet za free
to nie trzeba geniusza aby z takich wersetów jak ten i innych wyciągnąć wniosek,że dobrze by było mieć to CAŁE Pismo jednak w domu.
Nie masz w Biblii przykazania nie będziesz gwałcił niemowląt,ale to wychodzi z innych przykazań.Z tradycja też nie wyszło jednak dalej "trwasz".
Nie tylko każdy chrześcijanin powinien mieć Biblie w domu,ale też dobrą konkordancje itd.Trzeba korzystać z pomnożenia się mądrości/narzędzi.
Niektórzy jednak dalej wolą polegać na omylnych ludziach i łykać wszystko jak pelikany od nikolaitów i żyć w duchowej ciemności.Zastanów się Aniele.


Jak większość katoliów cały swój zapał marnujesz na puste gadaniny i obronę krk.
Podejrzewam,że gdybyś przyznała rację co do swojej denominacji
to byś skończyła jak ci odstępcy z organizajCi którzy wierz w nią
zamiast w Boga czy też im pośredniczyła więc po odejściu
świat im się posypał :-D i teraz tylko hejt.
Motylek chyba dostał warna...
Też nieraz powinnaś...
Przemyśl gdzie jesteś,
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 09:40 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 19 maja 2017, 09:39

nadrozd pisze:Gingers co innego czytasz co innego rozmiesz. Efekt taki ze dyskutujesz sama ze swoimi tezami ;)
Powtórze :)
Nie musisz powtarzać, bo twoje wypowiedzi nie sa odpowiedziami na moje pytania.
Ani rozumienie Pisma nie jest jednoznaczne z jego posiadaniem ani z czytaniem i w drugą stronę - ani posiadanie czy czytanie nie jest równoznaczne z jego rozumieniem.

Ja nie stawiałam tez - postawiłam dwa proste PYTANIA, bardzo konkretne, na które odpowiedz powinna paść kilkuznakowa (niezależnie od odpowiedzi, bo powinna ona zawierać albo sigle albo słowo "nigdzie"). A ty mi tu wplatasz dziadków i babcie, jakieś rozumienie, jakieś plucie na kościół, jakies warunki stawiasz, jakies lektury poboczne... Co to ma być w ogóle?

W sumie mogłabym podrążyć dalej - czy posiadanie Biblii jest warunkiem konicznym do zbawienia, ale juz nie będe taka :cleanglasses:


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 09:41

Tak lepiej załóż jakiś porządny temat.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 09:42

nadrozd pisze:@ Gingers Motyl coś napisał ? czy Ja albo janek ? (zgłoś wykrzyknikiem nad postem to moderatorzy nas pogonią !!!! )
]

Ja się nie gonię.Co innego się goni.Ja zrzucam kotwice ;P
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 09:45 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 19 maja 2017, 09:43

Janek pisze:Prowokujesz ;-) zarzucasz,więc czasami się odbije czasami mam wrażenie,że na to liczysz.
Bo co innego może przynieść takie bicie piany?

Mam pomysł - zróbcie liste tematów tabu, o które nie wolno pytac protestantów, bo to ich uraża. Będziemy wtedy omijac wszystkie te niewygodne tematy i będziecie zadowoleni. Nawet gdyby miało nic już nie zostać.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości