Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Rzut oka na historię eklezjalną
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunieteMtl » 18 maja 2017, 07:37

Oszołom ;-) pisze:
kontousunięte1 pisze:Czy mam rozumieć, że papieży uważasz za apostołów? (następców dwunastu?)...
Tak, za następców apostołów, i to takich najważniejszych. Początkowo papież rzymski był "pierwszy między równymi". W pewnym momencie jednak (865 r.) przyznał sobie większe uprawnienia. Czyż - jako najważniejszy z pentarchów - nie miał takiego prawa?


Twoj kosciol z papiezem na czele nigdy nie byl Kosciolem Chrystusa . Papiez ma wladze , ktora nie pochodzi od Boga.
To, co krk wyprawia ze Slowem Bozym osiagnelo szczyty...bezprawne, niezgodne z nauka Chrystusa postepowanie, ktore sprzedajecie jako Prawde , wykorzystujac najskuteczniejsze socjotechniki, jakie wypracowal szatanski swiat. Obrzydliwosc.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: KAAN » 18 maja 2017, 14:47

Gingers pisze:tam przede wszystkim NIE MA informacji, że WSZYSTKIE nauki zostały/zostaną spisane. JEST natomiast NAKAZ zachowywania równiez tego co jest przekazywane USTNIE. Twoja teoria sie wyjątkowo nie klei.
Jest napisane że mamy opierać się na tym co napisano, a nie powiedziano i nie rozumieć więcej ponad to.

I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 14:51

KAAN pisze:
Gingers pisze:tam przede wszystkim NIE MA informacji, że WSZYSTKIE nauki zostały/zostaną spisane. JEST natomiast NAKAZ zachowywania równiez tego co jest przekazywane USTNIE. Twoja teoria sie wyjątkowo nie klei.
Jest napisane że mamy opierać się na tym co napisano, a nie powiedziano i nie rozumieć więcej ponad to.

I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu.

A wiesz co napisano? Żeby zachowywać ustane nauczanie. :lol-above: Zachowujesz? Nie. Czyli łamiesz to co napisane. Szach i mat.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 14:52 przez Gingers, łącznie zmieniany 1 raz.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: KAAN » 18 maja 2017, 14:51

Oszołom ;-) pisze:
KAAN pisze:Bo nie miała miejsca w historii :)
Kwestionujesz to, że apostołowie "namaszczali" wybrane osoby na apostołów?
Nie ma czegoś takiego w Biblii, to tylko fantazje niektórych ludzi.
Oszołom ;-) pisze:A jak to było ze Św. Pawłem? Czyż nie jest on najlepszym przykładem sukcesji apostolskiej?
Nie, Paweł został powołany na apostoła przez Pana Jezusa na drodze do Damaszku:

Dz 22:6 A gdy byłem w drodze i zbliżałem się do Damszku, stało się koło południa, że nagle olśniła mnie wielka światłość z nieba,
7 I upadłem na ziemię i usłyszałem głos do mnie mówiący: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?
8 A ja odpowiedziałem: Kto jesteś, Panie? I rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazareński, którego ty prześladujesz.
9 A ci, którzy byli ze mną, światłość wprawdzie widzieli, ale głosu tego, który rozmawiał ze mną, nie słyszeli.
10 I rzekłem: Co mam czynić, Panie? Pan zaś rzekł do mnie: Powstań i idź do Damaszku, a tam ci wszystko powiedzą, co ci jest przeznaczone, żebyś uczynił.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: KAAN » 18 maja 2017, 14:52

Gingers pisze:A wiesz co napisano? .
Wiem, bo mam Biblię.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 15:00

KAAN pisze:
Gingers pisze:A wiesz co napisano? .
Wiem, bo mam Biblię.
Nie wiesz - to było pytanie retoryczne.

Poza tym nie wystarczy Biblii mieć - trzeba ją jeszcze czytać i rozumieć. Z tym ostatnim to tak u protestantów wiadomo: na dwoje babka wróżyła, bo zależy od zbyt wielu czynników ludzkich tudzież innych, co objawia się między innymi mnogościa demoninacji.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: MrSponge » 18 maja 2017, 15:05

Gingers pisze:
KAAN pisze:
Gingers pisze:A wiesz co napisano? .
Wiem, bo mam Biblię.
Nie wiesz - to było pytanie retoryczne.
Poza tym nie wystarczy Biblii mieć - trzeba ją jeszcze czytać i rozumieć.

Sugerowanie KAANowi, że Biblię trzeba "czytać" zakrawa na bezczelność. Opanuj się Gingers, bo jakaś dziwna pycha przez Ciebie przemawia.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 15:13

Gingers pisze:Poza tym nie wystarczy Biblii mieć - trzeba ją jeszcze czytać i rozumieć.

Mów to swoim współwierzącym! Ilu z nich w ogóle ma Biblię, hę?... [już o czytanie nie pytam]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 15:17

Po przeczytaniu tego co obaj wyżej napisaliście i przemyśleniu śmiem twierdzić, że ani Biblii nie trzeba mieć ani czytać.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 15:19

Gingers pisze:
KAAN pisze:
Gingers pisze:tam przede wszystkim NIE MA informacji, że WSZYSTKIE nauki zostały/zostaną spisane. JEST natomiast NAKAZ zachowywania równiez tego co jest przekazywane USTNIE. Twoja teoria sie wyjątkowo nie klei.
Jest napisane że mamy opierać się na tym co napisano, a nie powiedziano i nie rozumieć więcej ponad to.

I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu.

A wiesz co napisano? Żeby zachowywać ustane nauczanie. :lol-above: Zachowujesz? Nie. Czyli łamiesz to co napisane. Szach i mat.


A co przekazywali Apostołowie?Czego nauczali?Święcenia jajek?topienia marzany?No pomyśl.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 15:43

Gingers pisze:Po przeczytaniu tego co obaj wyżej napisaliście i przemyśleniu śmiem twierdzić, że ani Biblii nie trzeba mieć ani czytać.

I to praktykujesz?.... :zhm:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 15:47

Zbyszekg4 pisze:
Gingers pisze:Po przeczytaniu tego co obaj wyżej napisaliście i przemyśleniu śmiem twierdzić, że ani Biblii nie trzeba mieć ani czytać.

I to praktykujesz?.... :zhm:

A ty masz w swojej Biblii napisane, że trzeba ją mieć i że trzeba ją czytać?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 15:57

A w Twojej jest napisane, żeby jej nie mieć i nie czytać, hę?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Rembov » 18 maja 2017, 16:04

Nie odwracaj kota ogonem do dołu, Zbyszku. Pytanie jest proste: Czy gdziekolwiek w Biblii jest nakaz, że trzeba ją posiadać i czytać?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 16:19

Zbyszekg4 pisze:A w Twojej jest napisane, żeby jej nie mieć i nie czytać, hę?...
Nie, ale tez ja nie wyznaję błędnej zasady ludzkiej, że "tylko pismo", ale ty będąc jej, hmmm, wyznawcą powinieneś chyba mieć, zwłaszcza zanim zaczniesz zarzucać innym, ze jej nie mają lub że nie czytali.
Poza tym robisz klasyczny unik. A fe!
Moje pytanie było proste, niech więc twoja odpowiedź będzie prosta.
To jak: masz taki nakaz w twojej (bo zasugerowałeś, że moja jest inna, więc może w swojej masz ;), nie wiem co tam czytasz )?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości