Abonament rtv

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: kruszynka » 23 lut 2017, 16:42

Zbyszekg4 pisze:Od zawsze abonament dotyczy nie kwestii oglądanie programów TV i słuchania radia, ALE POSIADANIA sprzętu RTV.

A dlaczego?!
Zapłaciłam za sprzęt pieniędzmi, od którek podatek uiściłam. Za prąd pobierany płacę. Za odbiór stacji płacę.

Abonament za posiadanie?

Za posiadanie odkurzacza też mam płacić abonament?
Nonsens. Szukanie pieniędzy w nieuczciwy sposób.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lut 2017, 16:48

Krucha, ja tylko nazwałem rzecz, jak ona się zwie... Też mnie to się nie podoba! Nie mam telewizora, radia też; ale jak mi wliczą abonament do prądu, to nie będę chojrak i przy gromnicy siedzieć nie będę - zapłacić będę musiał...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Norbi » 23 lut 2017, 19:52

A tutaj inna ciekawostka

Nieposiadanie trzeba będzie udowodnić

Rząd ma pomysł, by rejestrować brak posiadania telewizora i radia, by nie płacić abonamentu.

Jest to pomysł w swojej prostocie genialny.

Wkrótce trzeba będzie rejestrować brak żony. Albo nieposiadanie auta. W przeciwnym razie zostanie obciążony ubezpieczeniem OC.

Ileż to nowych miejsc pracy powstanie, by weryfikować rzeczy deklarowane przez ludzi, którzy nic nie posiadają...

Marcin Hugo Kosiński


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Norbi » 23 lut 2017, 20:13

Zbyszekg4 pisze:
A co do okupantów, to Rz 13 polecam. Jak Paweł się odnosi do samej idei władzy? Pochwala ją! Nie wzywa chrześcijan do buntu przecie Rzymowi! - a przecież to była zła władza...

Co nie zmienia faktu, że "król umacnia kraj prawem, kto nakłada wiele podatków niszczy go" (przyp. Sal.29;4)


Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Neon-Morfeo » 23 lut 2017, 22:58

Nie płacę bo nie posiadam domu. Obowiązkowy podatek oznacza, że underclass będzie wyjęta spod prawa.

Na tv publiczną niech płacą ci którzy jej potrzebują oraz ich oponenci, co kiedyś z niej głupoty wygłaszali. Proste, sprawiedliwe, kto korzysta ten płaci.

Korzystasz z pleców, znajomości za rządów Pis, Po, Sld, Pzpr, płac wysoki podatek. Masz jacht płac, lecisz do Hiszpani z blacharą płac podatek bo państwo sprząta po tobie kau, interesują się tobą dziennikarze płac podatek, jestes gwiazda płac od wizerunku.

Niech Ci co podatki projektują pomyślą o sobie i elitach. Pracujesz w Brukseli jako polityk, płać podatek od robienia ruchu granicznego bo ochrona kosztuje.

Jeździsz samochodem płac podatek od drogi, człowiek bez samochodu jej nie używa. Płac za korzystanie za darmo z rzeczy które funduje państwo.


Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Neon-Morfeo » 23 lut 2017, 23:01

Oprócz tego podatek od bycia urzędnikiem, zgromadzonego kapitału, podatek od komentowania dla lawirantów, uczmy oszczędności, oszczędzajmy energie

Podatek od Niemca co go nie chciała Wanda. W uni podatek od energi atomowej, podatek od emiranta, podatek od autostrad. Pilna rzecz


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Michał » 24 lut 2017, 00:06

Norbi pisze:
Poza tym abonamentu nie płaci się za słuchanie i oglądanie, ale za możliwość takich czynności.

I jest to tak chore i niedorzeczne, że autorem takiego prawa mógł być jedynie PiS, który gdzie tylko może szuka kasy na sfinansowanie swojej polityki rozdawnictwa.


Ojejku, to i w UK rządzi PiS? :cry:

Płacić.
Bywa tak, że nieuczciwy może latami skutecznie się od różnych obowiązków wymigiwać, a w miarę uczciwy raz coś zaniedba i od razu wpadnie.
A chrześcijanin wpadający na jakiejś pierdółce to nie jest dobre świadectwo.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Norbi » 24 lut 2017, 10:50

Michał pisze:
Norbi pisze:
Poza tym abonamentu nie płaci się za słuchanie i oglądanie, ale za możliwość takich czynności.

I jest to tak chore i niedorzeczne, że autorem takiego prawa mógł być jedynie PiS, który gdzie tylko może szuka kasy na sfinansowanie swojej polityki rozdawnictwa.


Ojejku, to i w UK rządzi PiS? :cry:


Olejku, chyba nie zrozumiałeś istoty problemu :cry:
Idea obowiązkowego płacenia za możliwość jest chora. Za MOŻLIWOŚĆ korzystania, rozumiesz???
To tak jakby wprowadzić podatek dla każdego bez wyjątku od jodu, bo każdy ma MOŻLIWOŚĆ pojechać nad morze i wdychać jod. Absurd.
Nie wiem jak jest u Ciebie, jednak ja wolę płacić za coś z czego rzeczywiście korzystam, a nie za możliwości bo możliwości jest wiele, co nie znaczy, że chcę ze wszystkiego korzystać. Wprowadzanie takich przepisów jest arogancją władzy.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Norbi » 24 lut 2017, 22:06

Ciekawy głos w sprawie...

kopiuj/wklej - Gdy dostaniecie pismo wzywające Was do zapłaty zaległego abonamentu RTV, odeślijcie je z powrotem na adres nadającego i załączcie pismo następującej treści : Zgodnie z art 73 Kodeksu Postepowania Administracyjnego, w załączeniu zwracam Wasze pismo adresowane do mnie, celem jego uzupełnienia w szczególności o : - wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mnie takie roszczenia - abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do mnie o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem na powyższe, proszę przesłać na mój adres, w terminie wskazanym w KPK, celem podjęcia przeze mnie decyzji w przedmiotowej sprawie. gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna macie Państwo obowiązek takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie możecie postąpić inaczej. Ja nigdy nie zawarłem z Państwem takiej umowy . - ponieważ nie dopełniliście obowiązku wynikającego z Rozporządzenia Ministra Transportu z 25 września 2007 r nie macie prawa żądać ode mnie jakichkolwiek opłat abonamentowych.


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: MrSponge » 24 lut 2017, 22:38

Zbyszekg4 pisze:Sprawa dla mnie prosta: Dopóki prawo nie ingeruje w kwestie wiary, narzucając obywatelom zachowania sprzeczne z wolą Bożą, to obywatel-chrześcijanin ma obowiązek być temu prawu poddanym.

Czyli podatki typu "od możliwości" czegoś są zgodne z wolą Bożą?
Chcesz mi powiedzieć, że jeżeli Żyd miał pole i go nie obsiał, to miał i tak dać dziesięcinę Panu bo "miał możliwość" obsiania więc Pan Bóg "domniemywał", że go używa?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lut 2017, 06:58

MrSponge, pytasz o nieuprawiane pole Żyda i 10-cinę. Jasne, że nie było z czego dawać 10-ciny bo nie było plonów!
Nie wiem jednak czy słuszne analogie tu czynisz do abonamentu i mojego zdania, że dopóki prawo świeckie nie nakazuje czegoś wbrew woli Bożej, to obywatel-chrześcijanin powinien się takiemu prawu poddać?...
:zhm:
Pytaj ustawodawcę, co miał na myśli, gdy prawo tworzył (kwestia "możliwości")? My go nie tworzymy, ono (jako ludzki wytwór) na pewno nie jest doskonałe... ale co?: mamy buntować się i narażać na karę większą niż sam abonament?
Nie wydaje mi się to z chrześcijańskiego punktu widzenia w porządku...
Zobacz: Paweł miał świetną okazję by do buntu wzywać chrześcijan, w tym niewolników! Robi to?! Nie! Nakazuje podporządkowanie się istniejącym prawom! A przecież nie był naiwny i wiedział, że są one dalekie od doskonałości, a czasem wręcz nieludzkie...

PS. Nie płacisz abonamentu, to Twoja sprawa, ale uważaj z tym buntowaniem innych, bo jesteś chrześcijaninem! [to zobowiązuje!]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Torcik » 25 lut 2017, 10:07

Czyli mogą nas grabić, poniżać, gnębić, ściągać podatki ponad miarę i uważasz, że to wola boża (celowo z małej piszę, bo jaki bóg takie podatki)?
Ile %% dochodów to chore państwo już zabiera? plus podatki ukryte, a także te, które płacimy wielokrotnie za jeden towar.
Norbi, dzięki za wklejenie. To się może przydać. Tylko trzeba już gromadzić środki na ewentualną batalię sądową. A z rządem (wszak tv to prawa ręka rządu) ktoś wygrał?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Dezerter » 25 lut 2017, 21:08

MitrylOVE pisze:Moje poglądy i to że jestem chrześcijaninem w miejscu gdzie pracuje są wszystkim dobrze znane. Raczej nie cierpię z tego powodu za bardzo a staram się być przykładem dla innych. Podczas jednej z ostatnich rozmów z kolegami którzy raczej walczą z tego typu podstawą i często starają się znaleźć jakieś uchybienie z mojej strony. Padło pytanie czy płace abonament rtv, rozmowa było o sprawiedliwości i wszyscy skierowali na mnie wzrok. Nie płace abonamentu no i zostałem zawstydzony, a dla nich była to chyba lekka uciecha że mnie złapali.
Pytanie brzmi czy chrześcijanin powinien płacić abonament. Pytam z ciekawości waszych opinii.

ja płacę od 3-4 lat
jakoś dziwnie - teraz to widzę, wiązało to się z moim całkowitym nawróceniem po Kursie Alfa i Seminarium Odnowy w Duchu Św
ale nie sadzę by niepłacenie było grzechem ciężkim,...
chyba, że ktoś popełnia go świadomie - w sensie
- stać mnie, oglądam TVP i nie płace
wówczas to słabo wygląda chyba się zgodzisz?


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Norbi » 25 lut 2017, 21:19

Torcik pisze:Norbi, dzięki za wklejenie. To się może przydać. Tylko trzeba już gromadzić środki na ewentualną batalię sądową. A z rządem (wszak tv to prawa ręka rządu) ktoś wygrał?


Prawdopodobnie będą dążyć do zmiany Prawa...
Już niebawem się przekonamy co nasz wspaniały rząd wymyślił ;)
http://biznes.onet.pl/abonament-rtv


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Abonament rtv

Postautor: Michał » 27 lut 2017, 00:41

Norbi pisze:
Michał pisze:
Norbi pisze:Olejku, chyba nie zrozumiałeś istoty problemu :cry:
Idea obowiązkowego płacenia za możliwość jest chora. Za MOŻLIWOŚĆ korzystania, rozumiesz???


Nie zrozumiałem, po co piszesz coś o PiSie.
W UK np. też płacisz za możliwość. Nie musisz oglądać BBC, a musisz płacić za licencję telewizyjną.
http://polemi.co.uk/poradniki/emigracja ... walii-4242
To nie

Artykuł 73 k.p.a.
§ 1. Strona ma prawo wglądu w akta sprawy, sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania.
§ 1a. Czynności określone w § 1 są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu.

§ 2. Strona może żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.

§ 3. 18) Organ administracji publicznej może zapewnić stronie dokonanie czynności, o których mowa w § 1, w swoim systemie teleinformatycznym, po identyfikacji strony w sposób określony w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.


Więc ta wklejka to trochę coś jak łańcuszek na facebooku o rzekomej "konwencji berneńskiej".

Poziom TVP od lat woła o pomstę do nieba, ale nie histeryzujmy. Naprawdę jest wiele znacznie bardziej szkodliwych i bardziej dotkliwych podatków niż te klikadziesiąt złotych rocznie. Nie jestem jakimś obrońcą abonamentu, ale jaki inny macie pomysł na finansowanie telewizji publicznej? Chyba że jesteście w ogóle za jej likwidacją, to ok.

W Polsce obawiam się, że gdyby finansowanie TVP było dobrowolne, to każdy deklarowałby że nie ogląda i nie płacił, a potem oglądał. Zresztą i dziś ściągalność tego podatku jest niska, płacą tylko uczciwi ergo "frajerzy".

Inna sprawa, że Biblia popiera niskie podatki, z tego fragmentu z Rzymian trzeba doczytać też na co mają iść podatki i na to mogą się powoływać zwolennicy państwa minimum.

Pamiętajmy, że chrześciajnin który wpadnie na niepłaceniu głupich podatków czy łamaniu jakichś wątpliwych (a nie jakichś niemoralnych) przepisów daje złe świadectwo. Była sprawa jakiegoś kreacjonisty który siedział za podatki. Teraz będzie się za nim ciągnęło, że "oszust podatkowy", a nikt nie będzie zwracał uwagi na jego tezy.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości