Chrzest wodny

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Fatka1989
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 23:03
wyznanie: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Chrzest wodny

Postautor: Fatka1989 » 25 sty 2017, 23:11

Witam. Bardzo chce zostac ochrzczona w Duchu ale nie wiem jak i przez kogo... Chodze do kościoła zielonoswiatkowgo w Lublinie ale świadectwo przy takiej ilosci ludzi mnie przeraza :(


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: Torcik » 26 sty 2017, 11:03

Przyznam, że nie rozumiem tego wpisu. Tematem jest chrzest wodny. Piszesz, że chcesz się ochrzcić w Duchu, czyli, jak rozumiem, oczekujesz chrztu Duchem Świętym. Czego spodziewasz się po takim chrzcie?
No i co do tego wszystkiego ma świadectwo i ludzie? Jacy ludzie? Tu na forum, czy w zborze?
Możesz jakoś pogrupować twoje pytania i dorzucić wyjaśnienie?
Pozdrawiam.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: KAAN » 26 sty 2017, 13:47

Fatka1989 pisze:Witam. Bardzo chce zostac ochrzczona w Duchu ale nie wiem jak i przez kogo... Chodze do kościoła zielonoswiatkowgo w Lublinie ale świadectwo przy takiej ilosci ludzi mnie przeraza :(
Chrzest w Duchu będziesz miała wtedy, kiedy nawrócisz się i zostaniesz zbawiona. Każdy kto uwierzy jest zbawiony, a jako zbawiony ma Ducha Świętego jako pieczęć zbawienia. Nie ma osobnego chrztu w Duchu Świętym. Pięćdziesiątnica odbyła się raz, przyszedł Duch Święty i od tamtej pory zawsze wypełnia Kościół Boży i każdego zbawionego z łaski przez wiarę.
Chrzest wodny jest świadectwem wiary człowieka, jest krokiem na drodze budowania swojej relacji z Bogiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Fatka1989
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 23:03
wyznanie: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: Fatka1989 » 26 sty 2017, 15:35

Nawrocilam sie dlatego chce byc ochrzczona


Fatka1989
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 23:03
wyznanie: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: Fatka1989 » 26 sty 2017, 15:39

Kto uwierzy i da sie ochrzcic.... Owszem wierze ale co z chrztem...? W moim zborze poprostu wstydzę sie wyjsc i opowiedziec swiadectwo ptzed tlumem ludzi....a tylko dajac swiadectwo pastor moze mnie ochrzcic


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: KAAN » 26 sty 2017, 15:53

Fatka1989 pisze:Kto uwierzy i da sie ochrzcic.... Owszem wierze ale co z chrztem...? W moim zborze poprostu wstydzę sie wyjsc i opowiedziec swiadectwo ptzed tlumem ludzi....a tylko dajac swiadectwo pastor moze mnie ochrzcic
Może poczekaj aż przestaniesz się wstydzić :) , od chrztu wodnego nie zależy twoje zbawienie, może musisz jeszcze trochę dojrzeć duchowo :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Fatka1989
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 23:03
wyznanie: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: Fatka1989 » 26 sty 2017, 16:11

Tylko jak :(


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: KAAN » 26 sty 2017, 16:17

Fatka1989 pisze:Tylko jak :(
Bądź cierpliwa, żyj z Panem Jezusem, studiuj Slowo Boze, módl się, zaufaj Panu Bogu we wszystkim i czekaj, wszystko w swoim czasie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Fatka1989
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 23:03
wyznanie: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: Fatka1989 » 26 sty 2017, 16:21

U nas w zborze na początku każdego miesiaca jest wieczerza Pańska. I moi teściowie ktorzy sa liderami twierdza ze ja jako nie ochczona nie moge przyjac wieczerzy... A Jezus mówi by spożywać jego cialo i pic jego krew


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: KAAN » 26 sty 2017, 16:35

Fatka1989 pisze:U nas w zborze na początku każdego miesiaca jest wieczerza Pańska. I moi teściowie ktorzy sa liderami twierdza ze ja jako nie ochczona nie moge przyjac wieczerzy... A Jezus mówi by spożywać jego cialo i pic jego krew
Jest to porządek w twoim zborze i powinnaś go przestrzegać, jeśli pragniesz uczestniczyć w pamiątce wieczerzy Pańskiej, to powinno stanowić to zachętę do wzrostu chrześcijańskiego. Pomyśl też o innych, którzy patrzą na ciebie; jeśli nie złożysz świadectwa przed nimi to zapytają się: " czy ty jesteś wierzącą osobą? Przecież nie słyszeli twojego wyznania wiary. Dlaczego starsi (pastor) dopuścili do obchodzenia pamiątki kogoś kto nie wyznał Pana Jezusa?". Dlatego zachowując porządek w zborze
powinnaś poczekać na swój wzrost, albo wyznać Pana Jezusa przed zborem. Dopingiem do tego powinny być dla ciebie słowa Pana Jezusa:

Ewangelia św. Mateusza 10:32 Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie;

Wierzący ludzie wyznają Pana Jezusa w bardziej dramatycznych okolicznościach niż przed zborem; czasami mają wybór przyznać się do Pana Jezusa albo stracić głowę, to dopiero jest wyznanie!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Fatka1989
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 23:03
wyznanie: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: Fatka1989 » 26 sty 2017, 17:10

A jak mam sobie poradzic z ciaglym smutkiem lenistwem i nalogiem..? Myslalam ze przez chrzest zostane oczyszczona i bede wolna od nalogu


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: Zbyszekg4 » 26 sty 2017, 17:15

Fatka1989 pisze:A jak mam sobie poradzic z ciaglym smutkiem lenistwem i nalogiem..? Myslalam ze przez chrzest zostane oczyszczona i bede wolna od nalogu

Takie prawie "magiczne" traktowanie chrztu, jest niemądre i doprowadzi do rozczarowania!
Zanurzenie w wodzie to symbol tej przemiany, jaka się ma wcześniej dokonać "w środku" człowieka, który poznaje Boga!
Ani woda fizyczna, ani osoba zanurzająca, ani oprawa chrztu, nie działają jak "zaklęcie": od teraz to tylko lepiej będzie, heeejjj! ;D
Przemyśl to... i nie rób na siłę ceremonii chrztu, bo ceremonia to nie "magiczne zaklęcie"...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: KAAN » 26 sty 2017, 17:39

Fatka1989 pisze:A jak mam sobie poradzic z ciaglym smutkiem lenistwem i nalogiem..? Myslalam ze przez chrzest zostane oczyszczona i bede wolna od nalogu
Chrzest nie jest lekarstwem, chrzest ciebie nie zmieni, chrzest to świadectwo twojej zmiany, najpierw zmiana ducha a potem chrzest, który ta zmianę pokazuje na zewnątrz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Fatka1989
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 23:03
wyznanie: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: Fatka1989 » 26 sty 2017, 18:37

To jak mam rzucic nałóg?? Nie radze sobie z tym


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest wodny

Postautor: KAAN » 26 sty 2017, 19:54

Fatka1989 pisze:To jak mam rzucic nałóg?? Nie radze sobie z tym
Miej społeczność z Bogiem, wiara wiele może zmienić w twoim życiu, powinnaś też poszukać pomocy we wspólnocie zborowej, podziel się swoim problemem z wierzącymi, niech modlą się z tobą o uwolnienie z nałogu, może pomogą ci poprzez osobiste relacje i pomoc wzajemną. Masz teściów, to znaczy że masz męża, czy mąż nie moze cię wspierać w rozwiązaniu twojego problemu? To pierwsza linia walki duchowej. Masz wierzącego męża?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości