WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Samolub » 12 sty 2017, 17:58

Specjalnie umieszczam w tym oto dziale bo te zbiórki to kpina i ogromna polityka prowadzona z naszych pieniedzy.

Katolik: dajesz na Caritas? Chcesz dobrze żyć z nami w naszym państwie katolickim.
Protestant: nie daje, spadaj leszczu


Ateista: poprzyj nas WOŚP a corka pojdzie na studia medyczne i w szpitalu Jurka bedzie
Protestant: nie daje, zjezdzaj na sankach


To zadne zbiorki ale polityczna przepychanka i wykorzystywanie potrzeb oraz nieszczesc ludzkich do zarabiania pieniedzy oraz zalatwiania sobie miejsc pracy, plecow i podwyzek, to nawalanka srodowisk wyludzajacych pieniadze od ludzi, gdzie dystrybucja pomocy stanowi narzedzie politycznych wplywow.

Jako Ewangeliczny Chrzescijan zaznaczam swoj jednoznaczny sprzeciw :...:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Samolub » 12 sty 2017, 18:17

Tam powinno być zjeżdzaj na snowboardzie, a wersja letnia jest z deskorolką odpowiednia i wyważona


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Dzik » 14 sty 2017, 21:13

Pamiętajmy że jak dajemy na caritas to w rzeczywistości 70 procent dajemy na wyposażenie pałaców księdzów dyrektorów np w antyki takie jak na przykład zbierał ksiądz Irek:
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/syn- ... 35366.html
Zawsze pamiętajmy że ponad 70 procent caritasu to są koszty własne czyli wypłaty pieniędzy dla księży:
viewtopic.php?t=9803
Zawsze możemy założyć fundację i ustanowić żonę "członkiem zarządu fundacji" i wystawiać dla tejże fundacji faktury z firmy zarejestrowanej na żonę np 7000 zł za"odzyskanie danych" które tak na prawdę nie zginęły.
Z pieniędzy wpłacanych przez dziesiątki tysięcy ludzi na szczytny cel możemy sobie do woli wypłacać pieniądze będące "kosztami fundacji" bo będąc właścicielem fundacji sami decydujemy która firma i za jakie pieniądze wykona dla fundacji "niezbędną dla jej istnienie usługę" która będzie jej "kosztem"....
Tak robi przecież wiele "fundacji" charytatywnych założonych przez wiele żon znanych...... Ale ponad 70 procent kosztów własnych caritasu !!! To już przesada proszę księdzów...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Samolub » 14 sty 2017, 21:46

No jejku na Ukrainie mieli jednego Janukowicza ze złotym tronem, a my mamy kilkadziesiąt tysięcy Janukowiczow z wlasnymi folwarkami pańszczyźnianymi.

I mogą sobie ustalać sami wypłatę za ile robią, wiele fundacjii to miejsca pracy dla ludzi żyjących na wysokiej stopie ze zbiorek. Derko powie, koszty wlasne, nikt za darmo nie zbiera... a ludzie darmo dają do puszki ? Wiecie że te szajki maja wspolne interesy, że kazdy chce żeby u niego Owsiak kupil sprzęt, że szpitale miasta walcza o kasę a oni umią ciemnym ludem sterowac, załatwiać swoim pracę, plecy.

No ostatnio dopiero poprawki weszły jakieś... ludzie Polska jest krajem bandyckim !!
A zasłanianie się zbiorkami, chorobą i zrzucanie tam okruchów to nie jest dobro ! Oczywiście to my jesteśmy źli, atakujemy szczytne piekne akcje Caritas i WOŚP

Nie dajcie sobie wyciagac pieniadzy z kieszeni !
Dziku a Ty myslisz ze te 30% to nie jest rozdawane wedlug klucza zasłużonych miejscowości, według szerzenia ideologii katolickiej dla najbardziej zasluzonych czy którzy będą śpiewać jak im zagrają?

To bagno, nie placcie Caritasowi czy WOŚP. Ludzie jesteście naiwni Polska to bandycki bezbozny kraj !!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Pavulon77
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2016, 06:48
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: Czlowiek rodzinny
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Pavulon77 » 15 sty 2017, 18:37

Wybacz Samolub nie zgodzę sie z Tobą,ja więrzę że pomagam,daję nie rozumiem dlaczego siejesz ferment? Żeby nie dawac bo nie trafi to do osób potrzebujących? Masz jakies dowody na poparcie tej tezy? Pod takim cisnieniem zewszad pod jakim dziala p.Owsiak i co przez 20 lat nikt go nie zlapalby za rękę ?.J a pracuję w szpitalu i widziałem sprzet od niego na wlasne oczy,sprzet dodam niezbedny do ratowania zycia i zdrowia ludzkiego,zachęcaj lecz nie zniechecaj!


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Samolub » 15 sty 2017, 19:32

A ja wierzę że szkodze, masz z tym problem że nie daje i nie chce oraz argumentuje swoją postawe?

Pavulon77 pisze:Wybacz Samolub nie zgodzę sie z Tobą,ja więrzę że pomagam,daję nie rozumiem dlaczego siejesz ferment?


Nawet jeśli 98% trafia na sprzęt to nie oznacza, że wszystko jest przejrzyste. Że Ty tego nie rozumiesz to albo masz w tym profity albo jesteś człowiekiem zaborczym odbierajacym ludziom wolność do wyrażania poglądów, krytyki czy wyboru formy pomocy. Znana manipulacja i wybieg

Jeśli nawet pominiemy to że WOŚP oraz Caritas część pieniędzy pobierają dochodzą jeszcze ciemne interesy zwiazane z dystrybucją i zakupem według klucza (a on na strikte charakter polityczny)

Pavulon77 pisze:Masz jakies dowody na poparcie tej tezy


Mam, zostały sporzadzone analizy oraz właśnie przemyslenia w tym temacie. Twoje myślenie to ciężka choroba, naprawde znam takich mówców piewców, mafie soltysow, komunistow, liberałów, kleru, rasistow, nietolerantow mówiący to co idzie w parze z poklaskiem i brzdekiem monety. Wytlumacze Ci poziom indoktrynacjii w jakiej się znalazłeś...

Pavulon77 pisze: Pod takim cisnieniem zewszad pod jakim dziala p.Owsiak i co przez 20 lat nikt go nie zlapalby za rękę ?.


Właśnie pod takim, pod takim wlasnie argumentem kler, wosp, inne bandy łupią ciemny lud. Ten argument będzie padał wlasnie by odrzucać dyskusje, "złe nieczyste myśli" i inne bezpieczniki systemu.

To właśnie powtarzanie tej mantry rozbija zainteresowanie społeczne procederem, szerszą świadomość i kontrolę, tylko strach i kontrola kazdego z Nas motywuje nawet złodzieja do większej ostrożności. Nadal nie rozumiesz że to właśnie takie myślenie ktore jest wedlug Ciebie argumentem wytraca ludziom argumenty kontroli, rzetelnego rozliczania, wkońcu nic na Owsiaka przez 20 lat nie znaleziono to należy podrzec dokumenty czlowieka ktory ma dowody, albo czemu te dowody mają być ważne skoro Owsiak obraca milionami a taki Samolub co najwyżej monetami. Ten argument i myślenie Polaków to nawyk głębokiej patologii mentalnej w której zlodziej, oszust po uzysksniu pewnej kwoty, metody zarabiania pieniędzy i uprawomocnieniu swoich metod psychomanipulacjii staje się organizacja, fundacja, kosciolem

Patrz Kościół Katolicki. Tego Polak nie umie zrozumieć bo byl wychowany albo w feudalizmie, albo komunizmie, a los trzeba wziąść w swoje ręce. Oni niewolą naród i wiedzą jak wami rządzić, ale jeśli postawi się kilka osob nie zlamią nikogo. Tak samo jest z Protestantyzmem, ekumenia jest zniewoleniem, oni działają według schematów odpowiednich dokumentów sytuacjii. Polskie partie polityczne, elity post sowieckie, liberalowie, kler wie jak uciekać lud. Ja nie pójdę na układ z politykami, nie będę milczał, wolę być trybunem ludowym, populistą możecie mnie nazywać, ale nie ustapimy nawet pod ogniem. Nie ustąpimy puki to co nazywamy władza nie zacznie się z nami liczyć ! Nie tylko władza jako rząd, bo opozycja to też element władzy.

Chcemy wolnosci w prawdziwym tego słowa znaczeniu i wiemy jak tego dokonać. Nie ustąpimy puki władza nie cofnie się o krok, a nasz protest ma wymiar całodobowy, caloroczny ! Wypowiadamy wojnę temu nieludzkiemu systemowi oraz układowi jaki panował i dalej panuje w Polsce. Nie chcemy nowego ukladu wyrownujacego stary, chcemy normalnosci i ustapienia pokojowego wszystkich ! Chcemy panstwo świeckie i obywatelskie.

Nie chcemy widzieć jak choroba i bieda jest rozgrywką dwóch mafii czerwonej i czarnej, chcemy aby wszystkie strony ustąpiły i zaczęły normaliziwac sytuacje, aby cała Polska podjęła refleksje. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni do radykalnych rozstrzygnięć, będziemy Was wszystkich mieć na oku :lmao:

Nie zawachamy użyć się zagranicy w tym Stanow Zjednoczonych i Wielkiej Brytani gdzie mamy dobrych przyjaciół.

Caritas i WOŚP ! macie natychmiast przeprowadzić nad samymi sobą refleksje oraz prowadzić rzetelnie swoje zadania do jakich się zabraliscie.

Wszelkim mafiom polskim i nie polskim, które sprzeciwiają się temu wszystkiemu co napisałem: biada ! Przebrała się miarka pobłażliwiści, będziecie wychowywani od dziś kijem, a wszelkie Wasze bunty spotkają się z radykalną duchową karą! Wasze władze są marne i nic nie znaczące, Wasze siły nie są w stanie stławić Naszego oporu

Musicie odstąpić od tego co czynicie innaczej spotkają Was plagi, kary i ogarnie Was strach !

^^" pozdrawiam i życzę miłej niedzieli


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Pavulon77
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2016, 06:48
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: Czlowiek rodzinny
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Pavulon77 » 15 sty 2017, 19:47

No to pojechałeś! Więcej pokoju i miłości, zrób coś sam!

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Samolub » 15 sty 2017, 19:51

:angel:

Wlasnie zrobiłem, napisalem coś co jest pomocne dla opuszczonych i biednych (dałem im nadzieję i prawdę)

Czemu zawsze podwazacie chodzenie w Duchu i Prawdzie, macie pakt z diabłem czy się boicie?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Zbyszekg4 » 15 sty 2017, 19:56

Samolubie, Twój styl pisania (zwłaszcza w tym długim tekście ostatnim) bardzo mi przypomina forumowicza o nicki MJ, który tu się produkuje na maxa: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 12&t=26373
[oczywiście to inna osoba, ale styl podobny; niedobrze z Tobą! bo tamten przyznał się do schizofrenii].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: derko » 16 sty 2017, 10:12

Samolub pisze: Derko powie, koszty wlasne, nikt za darmo nie zbiera... a ludzie darmo dają do puszki ? Wiecie że te szajki maja wspolne interesy, że kazdy chce żeby u niego Owsiak kupil sprzęt, że szpitale miasta walcza o kasę a oni umią ciemnym ludem sterowac, załatwiać swoim pracę, plecy.


Derko powie, ze populizm stał się twoim pokarmem, a szkoda, bo miałeś szansę na właściwy pokarm. :puppyeyes:

Co do twojej kolejnej "teorii spisowej", to każda organizacja pożytku publicznego ( a taką jest Caritas i WOŚP) musi do 30 kwietnia każdego roku zrobić szczegółowe rozliczenie.
Co roku te organizacje muszą umieścić na stronie organizacji jak i w MRPi PS rozliczenie finansowe i merytoryczne za kolejny rok. Tam jest podane ile poszło na co.
Każda organizacja czy to stowarzyszenie, fundacja, która otrzyma jakikolwiek fundusze, musi się z nich rozliczyć. Jedne z najbardziej pracochłonnych do rozliczenia są fundusze unijne, to tak na marginesie.
Żeby dobrze rozliczyć, trzeba niestety zatrudnić do tego ludzi.
No fakt, księgowa nie koniecznie będzie pracować społecznie. Nie mniej koszty obsługi w organizacjach tz. III sektora i tak są dużo mniejsze od tz. państwowych.

Dlatego wstrzymaj się z propagandą, a jak nie chcesz pomagać to przynajmniej nie wylewaj swojej żółci.

:) :roll:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Samolub » 16 sty 2017, 17:33

derko pisze:Co do twojej kolejnej "teorii spisowej", to każda organizacja pożytku publicznego ( a taką jest Caritas i WOŚP) musi do 30 kwietnia każdego roku zrobić szczegółowe rozliczenie.
Co roku te organizacje muszą umieścić na stronie organizacji jak i w MRPi PS rozliczenie finansowe i merytoryczne za kolejny rok. Tam jest podane ile poszło na co.
Każda organizacja czy to stowarzyszenie, fundacja, która otrzyma jakikolwiek fundusze, musi się z nich rozliczyć.


To dobrze że muszą, dobrze że choć tyle wypracowalismy, brawo ! Muszą bo tacy jak ja ich krytykują, kontroluja politykow, pytaja na co gdzie, patrzą na ręce. Dzięki że mnie doceniasz... a Caritas musi ? Czy oni są tak nieskazitelni że sami się pilnują?

derko pisze:Jedne z najbardziej pracochłonnych do rozliczenia są fundusze unijne, to tak na marginesie.


Ah ale Ci sami się rozliczają i wybieraja do rozliczeń, to juz kwestia kontroli publicznej nad organami jak w państwie i nacisku politycznego. W Uni to nie działa i nie ma kontroli nad tymi instytucjami ani parlamentem więc do kosza idzie...

derko pisze:Żeby dobrze rozliczyć, trzeba niestety zatrudnić do tego ludzi.
No fakt, księgowa nie koniecznie będzie pracować społecznie. Nie mniej koszty obsługi w organizacjach tz. III sektora i tak są dużo mniejsze od tz. państwowych.


Ale jak to... ktoś charytatywnie daje 100 tys, a jedna ksiegowa ma z WOŚP 5 tys. To czemu ona 5 tys nie da charytatywnie lub takie osoby nie zrobią tego, nie pomagają... nie rozumiesz chyba ze wogole jestem przeciw tego typu zbiorkom, bylbym za gdyby koszty zamykaly się w 2% zbiorki. Z czego nic do ręki, wszystko faktury... po co wołasz od ludzi 100 tys z pracy jako pomoc skoro charytatywnie koszty czy praca to tysiac, kilkaset zl? Po co mi mowisz o zwrocie kosztow robocizny

derko pisze:Dlatego wstrzymaj się z propagandą, a jak nie chcesz pomagać to przynajmniej nie wylewaj swojej żółci.


Ale oni nie pomagają biorą za to pieniadze, to ludzie pomagają i oczekuja ze pieniądze trafia gdzie trzeba... to samo z Caritasem, a jak juz to niech każdy wie ile gdzie idzie i moze sam zadecydować. Ale informowac nie wolno bo be, chore dzieci, pomoc 30% patologia i manipulacja


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
aybige
Posty: 34
Rejestracja: 08 paź 2016, 21:40
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: aybige » 16 sty 2017, 21:01

Przykre, że jeśli jakieś przedsięwzięcie przynosi widoczne rezultaty i niesie ze sobą coś dobrego, to musi się znaleźć grupa ludzi, która doszuka się w tym oszustwa. Smutne, że ludzie w to wierzą i dają się omamić takim teoriom. Jasne, w Biblii jest napisane, żeby pomagać tak, aby nie rzucać się z tym w oczy, ale nie da się zrobić czegoś takiego na dużą skalę, w przeciwnym razie rzuciłoby to na takie akcje jeszcze większe podejrzenia. A tak wszystko jest ogłoszone, dużo ludzi o tym wie i pomaga.

Cieszę się, że WOŚP ma się dobrze, tylko szkoda, że w tym roku, jak mi się wydaje, została trochę wyrzucona za margines - jeśli wiecie, co mam na myśli. I wolontariuszy też na ulicach widziałam mniej - nie tylko ja zresztą.

Jeśli od ćwierćwiecza politycy nie potrafią wyposażyć szpitali w sprzęt, to społeczeństwo musi sobie samo radzić. A do pomagania nikt nie zmusza.


Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Artakserkses » 24 sty 2017, 22:34

WOŚP ma te swoje serduszka i to jest dla mnie spory problem.

Mt 6, 2-3 pisze:Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.


Jak dam kasę i wezmę serduszko, to się chwalę że dałem, mam już swoją nagrodę, Ojciec z ukrycia nie odda.

Jak dam i nie wezmę serduszka, to Ojciec, który widzi w ukryciu, odda, jednak wolontariusze dalej będą zaczepiać.

Jak nie dam, to nie będę miał serduszka i wolontariusze będą zaczepiać, ale będę mieć pieniądze i będę mógł je dać na inny dobry cel i wtedy Ojciec mi odda.

Czyli albo stracę pieniądze i dostanę spokój, albo nie stracę pieniędzy i będę zaczepiany przez wolontariuszy. Najlepiej chyba cały dzień w domu siedzieć.


Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Artakserkses » 25 sty 2017, 16:05

Może tak, ale w tej sprawie chyba lepiej być zbyt ostrożnym niż zbyt na luzie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WOŚP i Caritas (nie dajemy)

Postautor: Zbyszekg4 » 25 sty 2017, 17:07

Serduszko weź, ale go kabzy [kieszeni] wraź [schowaj] ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości