Strach

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Grażka
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2016, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Strach

Postautor: Grażka » 01 gru 2016, 19:58

Witam .

Powoli dochodzę do wniosku ze moja wiara to religijność, ze w KRK nie znalazłam Boga, ale boję się odejść, wiem że cos tu się nie zgadza . Często słyszę na spowiedzi ze pójde do piekła skoro mam watpliwosci co do obecnosci Pana w hostii i powinnam odwiedzić kościoły gdzie miał miejsce cud eucharystyczny i naocznie zobaczyc krwawiące hostie. Mówił ze bez Mszy i sakramentow nie ma zbawienia, ze protestanci sami interpretowali Biblię i mają jak mają bo pobłądzili, a ja zostanę ukarana bo zmierzam w sidła szatana. Jak mam sie nie bać jak od dziecka wpajano mi że bez koscioła skonczę w wiadomym miejscu, ze Pan Bóg mnie ukarze i spotkają mnie sama straszne rzeczy.

Nie chcę ładowac się w kolejną religię ale chciałabym poznac dokładnie Pismo Swięte,wiem ze kiedyś rozsyłano je gratis ale nie mam pojęcia gdzie o to prosić jak i o inna literaturę czy materialy by na spokojnie zdobyć odwagę i przede wszystkim uwolnic sie od lęku przed piekłem. Może ktoś zechciałby mi pomóc,poradzić, podać tytuły czy linki ( zapraszam na priv). Na razie chcę się skupic na czytaniu i poznaniu Biblii i wszelkiej lekturze w tym pomocnej.


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: MrSponge » 01 gru 2016, 23:10

Witaj na forum Grażko. :-)
Grażka pisze:Powoli dochodzę do wniosku ze moja wiara to religijność, ze w KRK nie znalazłam Boga, ale boję się odejść, wiem że cos tu się nie zgadza.

Co się stało takiego, że "powoli dochodzisz do wniosku"? Czy to jest efekt jakiejś rozmowy? Czytałaś coś, spotkałaś kogoś czy raczej wyszło tak samo z siebie?
Grażka pisze:Często słyszę na spowiedzi ze pójde do piekła skoro mam watpliwosci co do obecnosci Pana w hostii i powinnam odwiedzić kościoły gdzie miał miejsce cud eucharystyczny i naocznie zobaczyc krwawiące hostie.

Trochę mnie to szokuje, bo pierwszy raz słyszę (czytam), aby kwestia wątpienia w realną obecność Boga w hostii była przedmiotem takiej riposty ze strony spowiednika. Tutaj raczej każdy szanujący się ksiądz rzymskokatolicki miałby "pole do popisu", aby starać się Ciebie jakoś nakierować. Zdecydowanie wizyta w miejscach tzw. "cudów eucharystycznych" mogłaby być dla Ciebie zbudowaniem, o ile oczywiście niezachwiane jest Twoje pojęcie Kościoła Rzymskokatolickiego, jako tego prawdziwego, założonego przez Chrystusa i mającego 2 tysiące lat...
Grażka pisze:Mówił ze bez Mszy i sakramentow nie ma zbawienia...

Prawdę mówił według nauczania rzymskokatolickiego. :-/
Grażka pisze:(...), ze protestanci sami interpretowali Biblię

Prawdę mówił... Wspomniał, że doszli do "trochę" innych wniosków po Jej lekturze? ;-)
Grażka pisze: i mają jak mają bo pobłądzili

Trudno, żeby przyznał protestantom rację. XP
Grażka pisze:, a ja zostanę ukarana bo zmierzam w sidła szatana.

Według nauczania rzymskokatolickiego, odstępstwo od wiary po chrzcie udzielonym w KRK - jest herezją i skazuje na wieczne potępienie. :-/
Na całe szczęście Bóg ma na ten temat inne zdanie. ;-)
Grażka pisze:Jak mam sie nie bać jak od dziecka wpajano mi że bez koscioła skonczę w wiadomym miejscu, ze Pan Bóg mnie ukarze i spotkają mnie sama straszne rzeczy.

No dobrze, ale ile Ty masz lat? Jesteś osobą pełnoletnią?
Grażka pisze:Nie chcę ładowac się w kolejną religię ale chciałabym poznac dokładnie Pismo Swięte,wiem ze kiedyś rozsyłano je gratis ale nie mam pojęcia gdzie o to prosić jak i o inna literaturę czy materialy by na spokojnie zdobyć odwagę i przede wszystkim uwolnic sie od lęku przed piekłem.

Lęk przed piekłem nie jest początkiem zbawczej wiary. Boję się piekła więc wierzę - to nie jest wiara, która jest łaską od Pana. Wiara, to nie ucieczka od strachu - ucieka się własnymi siłami i wierz mi lub nie, kiedyś Ci tych sił zabraknie. Sama, bez łaski Bożej niestety, ale nic nie osiągniesz...
Grażka pisze:Może ktoś zechciałby mi pomóc,poradzić, podać tytuły czy linki ( zapraszam na priv). Na razie chcę się skupic na czytaniu i poznaniu Biblii i wszelkiej lekturze w tym pomocnej.

Polecam zacząć od Nowego Testamentu. Ściągnij mp3, słuchaj Bożego Słowa o ile nie możesz czytać... To dobry start, można w pracy, można w aucie, można w autobusie, można w szkole i na uczelni. Zanim pójdziesz w "teologię" taką czy siaką - poczytaj Nowy Testament. To powinno mieć priorytet, a "tytuły i linki" zostaw na później.

A na koniec... Cóż...
Lb 6:24-26 (BW) pisze:(24) Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże;
(25) niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie;
(26) niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój.


:->


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: Luna » 01 gru 2016, 23:28

Witaj, Grażko :-)
Jesteś na forum protestanckim, więc oczywiście można się spodziewać, jakie rady otrzymasz. Klasyk: Biblia w dłoń, modlitwa, Alleluja i do przodu, najlepiej zdala od KRK ;-)
Też miałam podobne dylematy. Zgafzam się, że ksiądz nie powinien się w taki sposób do Ciebie zwracać. Czytaj PŚ, zaufaj Bogu i własnemu sumieniu. A co do innych materiałów, to na forum popularnością cieszy się GotQuestions, link na dole strony.
A tak w ogóle, to stopka MrSponge'a idealnie oddaje to, co powinnaś wiedzieć o zbawieniu dzięki mszom i sakramentom ;)


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Grażka
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2016, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: Grażka » 02 gru 2016, 06:56

Och, jestem pełnoletnia, mam juz dorosłego syna. Skąd wzieły sie moje wnioski/ otóz nie znalazłam Boga w kosciele i czuję ze coraz bardziej byłam religijna, nic więcej a wiele wersetów Pisma nie zgadza się z nauczaniem KRK. Czarę przelały słowa ze to za grzechy nasze na raka zachorował moj 17 letni syn i całą rodziną mamy isc do generalnej spowiedzi. Osobiscie nie chcę takiego Boga,który dotyka nas nieszczęsciem,

Dziękuję kochani


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: krecik » 02 gru 2016, 08:55

Grażka pisze:Witam .

Powoli dochodzę do wniosku ze moja wiara to religijność, ze w KRK nie znalazłam Boga, ale boję się odejść, wiem że cos tu się nie zgadza . Często słyszę na spowiedzi ze pójde do piekła skoro mam watpliwosci co do obecnosci Pana w hostii i powinnam odwiedzić kościoły gdzie miał miejsce cud eucharystyczny i naocznie zobaczyc krwawiące hostie. Mówił ze bez Mszy i sakramentow nie ma zbawienia, ze protestanci sami interpretowali Biblię i mają jak mają bo pobłądzili, a ja zostanę ukarana bo zmierzam w sidła szatana. Jak mam sie nie bać jak od dziecka wpajano mi że bez koscioła skonczę w wiadomym miejscu, ze Pan Bóg mnie ukarze i spotkają mnie sama straszne rzeczy.

Nie chcę ładowac się w kolejną religię ale chciałabym poznac dokładnie Pismo Swięte,wiem ze kiedyś rozsyłano je gratis ale nie mam pojęcia gdzie o to prosić jak i o inna literaturę czy materialy by na spokojnie zdobyć odwagę i przede wszystkim uwolnic sie od lęku przed piekłem. Może ktoś zechciałby mi pomóc,poradzić, podać tytuły czy linki ( zapraszam na priv). Na razie chcę się skupic na czytaniu i poznaniu Biblii i wszelkiej lekturze w tym pomocnej.


Strach o jakim piszesz pochodzi od złego. Jeśli ksiądz mówi takie rzeczy to z pewnością nie pochodzą one od Ducha Świętego. Natomiast czym innym jest bojaźń Boża, i to do tego nawołuje Bóg w Biblii. Przewodnicy duchowi powinni raczej zachęcać do zakochania się w Jezusie Chrystusie.

W zagadnieniu obecności Chrystusa w okrągłym wafelku, to w tej denominacji są różne zrozumienia. Poznałem zdeklarowanego rzymskiego katolika, który uważa to za nieprawdę. Myślę że wielu szczerze wierzących w tym Molochu, ma dylemat w tej sprawie. Chociaż oficjalnie nikt tego nie podważa.

Myślę że dokładnie (na tyle ile możemy w tym życiu) to powinnaś poznawać Stwórcę, a nie Biblię. To Świadkowie Jehowy głoszą taką naukę że poznanie jest wszystkim. Oczywiście jest ono ważne, lecz nie priorytetowe. Najważniejszy jest osobisty kontakt z Dawcą życia, poprzez modlitwę. Uważam że czytanie Biblii jest już drugą sprawą w relacji z Bogiem, aczkolwiek konieczną. Jednak z tego Słowa Bożego wiele szczegółów jest niezrozumiałe (bynajmniej dla mnie)...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: krecik » 02 gru 2016, 09:32

Grażka pisze:Och, jestem pełnoletnia, mam juz dorosłego syna. Skąd wzieły sie moje wnioski/ otóz nie znalazłam Boga w kosciele i czuję ze coraz bardziej byłam religijna, nic więcej a wiele wersetów Pisma nie zgadza się z nauczaniem KRK. Czarę przelały słowa ze to za grzechy nasze na raka zachorował moj 17 letni syn i całą rodziną mamy isc do generalnej spowiedzi. Osobiscie nie chcę takiego Boga,który dotyka nas nieszczęsciem,

Dziękuję kochani


To co piszesz o Swoim stanie cywilnym napawa pozytywnie, bo to oznacza że posiadasz rozumną wiarę...
Jeśli zaufasz Stwórcy jako Ojcu niebiańskiemu, to zaakceptujesz każdą trudną sprawę. Bo każdy ojciec (wyjąwszy patologię) wie co jest najlepsze dla jego dziecka. Nie chcę przez to powiedzieć że każda przykrość jest wolą Bożą, gdyż niektóre doświadczenia i trudności są wynikiem ludzkiej głupoty.

Jeśli mogę poradzić to przynależność religijna jest rzeczą wtórną, w sensie nie najważniejszą. Ale relacja z wierzącymi jest niezbędna. :-)


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: derko » 02 gru 2016, 09:41

Grażka pisze:Och, jestem pełnoletnia, mam juz dorosłego syna. Skąd wzieły sie moje wnioski/ otóz nie znalazłam Boga w kosciele i czuję ze coraz bardziej byłam religijna, nic więcej a wiele wersetów Pisma nie zgadza się z nauczaniem KRK. Czarę przelały słowa ze to za grzechy nasze na raka zachorował moj 17 letni syn i całą rodziną mamy isc do generalnej spowiedzi. Osobiscie nie chcę takiego Boga,który dotyka nas nieszczęsciem,

Dziękuję kochani


No to rzeczywiście obrzydliwe takie potraktowanie. Mogę Ci jedynie współczuć, ze do trudnej sytuacji jeszcze dokładają swoje własne chore wyobrażenia Boga. Podłe.

Jezus nie przyszedł, żeby sądzić. Przyszedł, żeby dać życie. Nie tyle doczesne, co wieczne. Już w tym doczesnym zaprasza nas do siebie.

28) Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.
Ew. Mateusza 11

Tak jak umiesz.W modlitwie i najlepiej własnymi słowami powiedz mu jak się czujesz i po prostu, poproś go, żeby dał ci ukojenie i pomoc.

(34) Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba! (35) Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie. (36) Lecz powiedziałem wam: Nie wierzycie, chociaż widzieliście mnie. (37) Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz; (38) zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał. (39) A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym. (40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.

(Ew. Jana 6

:)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: KAAN » 02 gru 2016, 10:50

Grażka pisze:Nie chcę ładowac się w kolejną religię ale chciałabym poznac dokładnie Pismo Swięte,wiem ze kiedyś rozsyłano je gratis ale nie mam pojęcia gdzie o to prosić jak i o inna literaturę czy materialy by na spokojnie zdobyć odwagę i przede wszystkim uwolnic sie od lęku przed piekłem. Może ktoś zechciałby mi pomóc,poradzić, podać tytuły czy linki ( zapraszam na priv). Na razie chcę się skupic na czytaniu i poznaniu Biblii i wszelkiej lekturze w tym pomocnej.
Witaj Grażko :) , od razu muszę przyznać, ze masz rację z tym nie "pakowaniem się", od religii z daleka. Religia to system stworzony przez człowieka, pełen niekonsekwencji, ludzkich ambicji, chorych doktryn, chęci władzy nad innymi.
Dobrze wybrałaś; poznaj Słowo Boże, Pana Jezusa, który jest główną postacią Biblii i uchwyć się Bożej miłości i obietnic. Musisz widzieć w sobie problem nie do rozwiązania - grzech, który niszczy wszystko co dobre i sprawiedliwe. Jedyne rozwiązanie problemu grzechu to Pan Jezus, tylko jemu zaufaj i proś go o zbawienie i prowadzenie, nie wzbraniaj się powierzyć mu swoje życie. Reszta przyjdzie sama w przyszłości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: MrSponge » 03 gru 2016, 00:09

Grażka pisze:Och, jestem pełnoletnia, mam juz dorosłego syna.

Hah! :shy:
Grażka pisze:Skąd wzieły sie moje wnioski/ otóz nie znalazłam Boga w kosciele i czuję ze coraz bardziej byłam religijna, nic więcej a wiele wersetów Pisma nie zgadza się z nauczaniem KRK.

Grażka, nie bierz tego do siebie, ale "Wiele wersetów Pisma" jest tak ogólnym zarzutem, że osoby mocno siedzące w apologetyce rzymskokatolickiej spokojnie są w stanie "zalać" Cię argumentami, które rozwieją Twoje wątpliwości. Jako test możesz swojemu spowiednikowi powiedzieć, że "wiele wersetów Pisma" i... zobacz co Ci powie. ;-)

Skoro "wiele", to proszę podaj na przykład jakiś jeden konkretny, który "nie zgadza się" z nauczaniem KRK?
Grażka pisze:Czarę przelały słowa ze to za grzechy nasze na raka zachorował moj 17 letni syn i całą rodziną mamy isc do generalnej spowiedzi.

Niestety, ale podobne zagrywki znajdziesz po stronie protestanckiej, gdzie możesz usłyszeć, że choroba jest oznaką małej wiary, jej braku, a pójście do lekarza to już brak zaufania w Bożą Moc itd. Występuje to w społecznościach (jak ja to nazywam) TURBOCHARYZMATYCZNYCH. Ewentualnie jeszcze jak Ci się źle powodzi, to też efekt niewiary i tego typu bzdety. Wniosek jest taki, że PODLI LUDZIE są wszędzie i niezależnie od wyznania. Przykre to i tyle, a dodatkowo tacy ludzie potrafią spowodować ogromne szkody w życiu duchowym - typowe wilki w owczych skórach. :-/
Grażka pisze:Osobiscie nie chcę takiego Boga,który dotyka nas nieszczęsciem,

Czytałaś Księgę Hioba...?
Grażka pisze:Dziękuję kochani

Proszę! :->


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Grażka
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2016, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: Grażka » 03 gru 2016, 12:50

Czytałam, wiem co spotkało Hioba


Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: Airad » 03 gru 2016, 19:56

Grażka pisze:Witam .

Powoli dochodzę do wniosku ze moja wiara to religijność, ze w KRK nie znalazłam Boga, ale boję się odejść, wiem że cos tu się nie zgadza . Często słyszę na spowiedzi ze pójde do piekła skoro mam watpliwosci co do obecnosci Pana w hostii i powinnam odwiedzić kościoły gdzie miał miejsce cud eucharystyczny i naocznie zobaczyc krwawiące hostie. Mówił ze bez Mszy i sakramentow nie ma zbawienia, ze protestanci sami interpretowali Biblię i mają jak mają bo pobłądzili, a ja zostanę ukarana bo zmierzam w sidła szatana. Jak mam sie nie bać jak od dziecka wpajano mi że bez koscioła skonczę w wiadomym miejscu, ze Pan Bóg mnie ukarze i spotkają mnie sama straszne rzeczy.

Nie chcę ładowac się w kolejną religię ale chciałabym poznac dokładnie Pismo Swięte,wiem ze kiedyś rozsyłano je gratis ale nie mam pojęcia gdzie o to prosić jak i o inna literaturę czy materialy by na spokojnie zdobyć odwagę i przede wszystkim uwolnic sie od lęku przed piekłem. Może ktoś zechciałby mi pomóc,poradzić, podać tytuły czy linki ( zapraszam na priv). Na razie chcę się skupic na czytaniu i poznaniu Biblii i wszelkiej lekturze w tym pomocnej.


Witaj Grażko :)
Niestety ale wiem, jak się czujesz.ciężko jest odwrócić się od instytucji do której od dziecka wpajano nam zaufanie.
Kościół Katolicki nie jest idealny ani tym bardziej święty. Sama myślałam ostatnio nad tą kwestią i doszłam do wniosku że wzbudzanie strachu przed odejsciem to część jakiejs wiekszej strategii i że mało ma ona wspólnego z troską o nasze zbawienie, a raczej z zachowaniem jak najwiekszej liczby owieczek w swoich bramach ;) a tak nawiasem mówiąc to czytając Twój wpis miałam wrażenie że czytam o jakiejś sekcie :hihi: ;)


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: christianinroman » 04 gru 2016, 17:17

Airad.I dobrze czytałaś bo to jest prawdą. KRK to największa i najbogatsza SEKTA wszechczasów. Wczoraj czytałem książkę " BRZASK." o mordowaniu XII wiecznych chrześcijan przez KRK za pośrednictwem zakonu dominikanów, i to miałby być Kościół Pański? Zastanówcie się trochę wy którzy tak bronicie tej instytucji. Kościół Pana naszego jest Święty gdyż Bóg jest Święty, przywódcy KRK, tzw. papieże to wielcy grzesznicy. Życzę Ci Grażka powodzenia w tym byś stała się dzieckiem Bożym i uczennicą Jezusa.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: Samolub » 04 gru 2016, 17:41

Grażka pisze:Powoli dochodzę do wniosku ze moja wiara to religijność, ze w KRK nie znalazłam Boga, ale boję się odejść, wiem że cos tu się nie zgadza . Często słyszę na spowiedzi ze pójde do piekła skoro mam watpliwosci co do obecnosci Pana w hostii i powinnam odwiedzić kościoły gdzie miał miejsce cud eucharystyczny i naocznie zobaczyc krwawiące hostie. Mówił ze bez Mszy i sakramentow nie ma zbawienia,


Niedawno rozmawiałem z taką młodą napotkaną siostrą katolicką w szpitalu na temat spowiedzi oraz sakramentow i rozumiem że powinna obstawać przy swoich przekonaniach bo to jest nauka katolicka ale była lekko zakłopotana i w sumie nie podważyła że spowiedź może być bezposrednio przed Bogiem czy wyznawana też innym wiernym. Przyznałem jej racje że z punktu psychologicznego wyznawanie grzechu Pastorowi czy Ksiezom może miec dobry wpływ i wedle uznania jest korzystne bo są to osoby powiedzmy zaufania publicznego. Jednak sprawy sakramentow szeroko nie udało się poruszyć gdyż była z inną chorą siostrą.

Nie dziw się, że Katolik w tym Ksiadz czy Siostra tak naucza bo naucza poprawnie według nauczania katolickiego

Grażka pisze:Nie chcę ładowac się w kolejną religię ale chciałabym poznac dokładnie Pismo Swięte,wiem ze kiedyś rozsyłano je gratis ale nie mam pojęcia gdzie o to prosić jak i o inna literaturę czy materialy by na spokojnie zdobyć odwagę i przede wszystkim uwolnic sie od lęku przed piekłem.


Jesli chodzi o same przekłady Pisma to te katolickie nie są wedlug Protestantów złe. Więc możesz korzystać z takiej Biblii bez problemów, wątpliwości większe dotyczą wielu komentarzy sugerujacych niepoprawne znaczenie. Jednak unikaj tłumaczenia i Biblii Swiadkow Jehowych (Nowy Świat) wypaczaja znaczenie pod interes ich organizacjii, jest to celowe zamierzenie dokładnie i skrupulatnie kultywowane, treść jest mocno wypaczona. Np w tłumaczeniu greckim jest fragment z listu Judy gdzie można bardzo szybko wywnioskować że Jezus zstapi z Nieba na głos Archaniola, ale że Swiadkowie wierza ze Jesus to Archanioł Michał to wypaczaja tlumaczenie. Celowo czyli ojcem ich jest diabeł :lmao: Już z nimi o tym kiedyś dyskutowałem byli przerażeni że ktoś to sprawdzi z greką bo zapewne czują że organizacja manipuluje.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Grażka
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2016, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: Grażka » 04 gru 2016, 18:30

Dziękuję,

miotam się bo z jednej strony wiem ze KRK niewiele ma wspólnego z Biblia ( spowiednik wiarą nazwał zaufanie ale nie do Boga tylko nauczania Kościola gdyż jak wiadomo Pismo spisywano wieki, ma wielu autorów a interpretacja nalezy do doktorów koscioła katolickiego, z drugiej od dziecka wpojono mi ogromną trwogę że poza KK nie ma zbawienia. To naprawdę cięzkie porzucić łancuch przykuty niemalże od urodzenia.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Strach

Postautor: Samolub » 04 gru 2016, 19:35

Jeśli spojrzymy na znajomość Pisma Katolika (laika) a ksiedza (kapłan w KRK) to laik nie powinien go interpretować, ale powinien zacząć czytać i interpretować. Księża zaś znają nie tylko wykładnie katolicką, ale również protestancką (studia-seminarium) to nie tylko nauka katolickiej teologii, wiem bo z Księżmi też dyskutowałem i to różnymi =D

Nawet taki rebeliant jak Natanek niedawno punktowal KRK, że zbawienie jest wyłącznie z łaski. A daleko mu do Protestantów przecież... zwyczajnie wystarczy wnikliwie przeczytać listy Apostolskie. Wystarczy otwarcie i spokojnie przeczytać Nowy Testament z lekkim zaciekawieniem i bardzo mocno można się przybliżyć do pełnego zrozumienia Ewangelii takiego samego jak nauczanie apostolskie, ono ma mocne i twarde podstawy, słowo nie jest tam rzucane na wiatr, nie są to puste gesty, deklaracje czy politykowanie lecz Pismo jest pod natchnieniem DŚ.

Zauważ jeden ważny fakt, to byli naoczni swiadkowie zmartwychwstania, smierci i nauki Jezusa oraz mieli Ducha Świętego. Więc nie mogli pisać z pobudek ludzkich swoich listów. Jeśli Twoje zrozumienie jest bliskie np Piotrowi, Janowi to znaczy, że zaczynasz kumać Ewangelię. Dokładnie czasami widzę, że niektórzy mają jakieś błędne poznanie które może sprostować Duch Swiety, a Jego działanie często ma charakter długofalowy, czesto kuje żelazo w roznych doswiadczeniach by natura czlowieka i Jego postrzeganie się zmienilo. Jest to też proces duchowego uzdrowienia/uświecenia jakie wykonuje w człowieku

Przyjęcie Jezusa za Pana i Zbawiciela oznacza, że Duch Swiety może w pełni działać w kierunku zbawienia takiej osoby bo jest już wola takiego człowieka i łaska boża, a według łaski i wyznania wiary jest zbawienie. Jest nawet obietnica w Piśmie że taka osoba należy do Chrystusa. A Chrystus nie pozostawia swoich owiec na pastwę losu

Więc najlepiej zacząć od otwartego czytania Pisma. Ja zawsze polecam zainteresowanym osobom szybką lekturę listów

Jakuba, Piotra, Jana i Judy
Do tego dorzucam naprowadzające pytania dotyczące zbawienia czy łaski.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości