Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
niebieskikot
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:55
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: wierzę
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: niebieskikot » 18 lis 2016, 18:01

zapraszam do przeczytania artykułu na moim blogu
https://niebieskikot.wordpress.com/2016 ... upicielem/



„I będzie Pan Królem całej ziemi. W owym dniu PAN będzie JEDYNY i JEDYNE będzie JEGO IMIĘ ! „ (Zachariasz 14:9)

„A Pan będzie nad nimi królował na górze Syjon, ODTĄD AŻ NA WIEKI”
(Micheasz 4:7)

Wykrzykuj z radości i wesel się, córko syjońska bo oto Ja przyjdę i zamieszkam pośród ciebie – mówi Pan (Zachariasz 2:14)

„Wesel się bardzo córko syjońska! Wykrzykuj córko jeruzalemska! Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy On i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle„
(Zachariasz 9:9)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: KAAN » 18 lis 2016, 18:24

Prezentujesz fałszywy kult który można zidentyfikować jako modalizm. Twój blog wprowadza zamęt pojęciowy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: Samolub » 18 lis 2016, 21:12

Nawet się tego nie da czytać =P najbardziej mi się podobają wytyczne co jak trzeba czytać i rozumieć wedle klucza autora


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
niebieskikot
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:55
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: wierzę
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: niebieskikot » 18 lis 2016, 21:50

przykro mi to powiedziec, i tak nie wpłynie to na nikogo, ale jestescie antychrystami , poddajecie w wątpliwość Ojca i Syna


„Ten jest antychrystem, kto poddaje w wątpliwość Ojca i Syna” (1 list Jana 2:22)



I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; ” (Apokalipsa 12:9)


Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem. (czyli antychryści „poddający w wątpliwość Ojca i Syna”) (Jan 16:3)

A to jest żywot wieczny(niezbędny warunek do zbawienia !!), aby poznali Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, któregoś Ty posłał. (Jan 17:3)

gdybyście Mnie poznali i Ojca mego byście znali, ale odtąd już Go znacie, a nawet zobaczyliście. (15:7 Jan)

Na to powiedzieli Mu: «Gdzie jest Twój Ojciec?» Jezus odpowiedział: «Nie znacie ani Mnie, ani Ojca mego. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i Ojca mego». (Jan 8:19)

„Ten jest antychrystem, kto poddaje w wątpliwość Ojca i Syna” (1 list Jana 2:22)

gdybyście Mnie poznali i Ojca mego byście znali, ale odtąd już Go znacie, a nawet ZOBACZYLIŚCIE. (15:7 Jan)



„Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi by miał żywot sam w sobie„. (Ew. Jana 5:26)

„Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca„.

Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał„ (Ew. Jana 5:23)

„To powiedziałem wam w PRZYPOWIEŚCIACH, nadchodzi godzina, gdy już NIE W PRZYPOWIEŚCIACH będę do was mówił, LECZ WYRAŹNIE O OJCU OZNAJMIĘ WAM, (Jan 16:25)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: KAAN » 18 lis 2016, 23:34

niebieskikot pisze:przykro mi to powiedziec, i tak nie wpłynie to na nikogo, ale jestescie antychrystami , poddajecie w wątpliwość Ojca i Syna
Przeciwnie, według twoich standardów to ty jesteś antychrystem, bo poddajesz w wątpliwość Ojca i Syna, przedstawiasz go jakim nie jest. Syn nie jest Ojcem a Ojciec nie jest Synem. Ty jednak w swoich wywodach udowadniasz że Ojciec przyszedł na świat. To herezja modalizmu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: Realista » 20 lis 2016, 11:36

KAAN pisze:
niebieskikot pisze:przykro mi to powiedziec, i tak nie wpłynie to na nikogo, ale jestescie antychrystami , poddajecie w wątpliwość Ojca i Syna
Przeciwnie, według twoich standardów to ty jesteś antychrystem, bo poddajesz w wątpliwość Ojca i Syna, przedstawiasz go jakim nie jest. Syn nie jest Ojcem a Ojciec nie jest Synem. Ty jednak w swoich wywodach udowadniasz że Ojciec przyszedł na świat. To herezja modalizmu.

W której Ty również masz swój udział ;-) skoro jak twierdzisz jest jeden Bóg a Ojciec i Syn są tym Bogiem to logiczną konsekwencją jest, że Jezus Chrystus jest Bogiem Ojcem. Więc chcąc nie chcąc Twoja Trójca jest również sabeliańska ;-)


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: KAAN » 20 lis 2016, 12:14

Realista pisze:
KAAN pisze:
niebieskikot pisze:przykro mi to powiedziec, i tak nie wpłynie to na nikogo, ale jestescie antychrystami , poddajecie w wątpliwość Ojca i Syna
Przeciwnie, według twoich standardów to ty jesteś antychrystem, bo poddajesz w wątpliwość Ojca i Syna, przedstawiasz go jakim nie jest. Syn nie jest Ojcem a Ojciec nie jest Synem. Ty jednak w swoich wywodach udowadniasz że Ojciec przyszedł na świat. To herezja modalizmu.

W której Ty również masz swój udział ;-) skoro jak twierdzisz jest jeden Bóg a Ojciec i Syn są tym Bogiem to logiczną konsekwencją jest, że Jezus Chrystus jest Bogiem Ojcem. Więc chcąc nie chcąc Twoja Trójca jest również sabeliańska ;-)
Mylisz się w podstawach, trójca nie jest sabeliańska, to tylko twoje rozumienie jest sabeliańskie, ci, którzy nie umieją przyjąć prawdy o Bogu troistym nieuchronnie idą w modalizm i bardzo mu bliski sabelianizm, to bardzo bliska tobie idea. Poszedłeś dalej niż modaliści; oni kwestionują odrębność osób a ty całkowicie oddzielasz osoby Syna i Ducha od Boga. Waszą wspólną ideą jest jeden Bóg Ojciec i nic poza tym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
niebieskikot
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:55
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: wierzę
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: niebieskikot » 22 lis 2016, 09:08

„To powiedziałem wam w PRZYPOWIEŚCIACH, nadchodzi godzina, gdy już NIE W PRZYPOWIEŚCIACH będę do was mówił, LECZ WYRAŹNIE O OJCU OZNAJMIĘ WAM, owego dnia w imię MOJE prosić będziecie , a nie mówię wam, że JA prosić będę Ojca za was” (Jan 16:25)


nie ma drugiego ani trzeciego boga i nigdy nie było i nie bedzie
jesli nie razi was to w oczy to zobaczcie koncowy efekt wiecznego Królestwa mojego Boga Ojca Pana Jezusa Chrystusa



„I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim Tron Boga i Baranka, a słudzy Jego służyć mu będą i będą oglądać Jego oblicze a imię jego będzie na ich czołach” (Apokalipsa 22:3)
1. Tron (a nie trony)
2. słudzy JEGO (a nie ich)
3. służyć Mu będą (a nie im)
4. będą oglądać Jego (nie ich)
5. oblicze (a nie oblicza)
6. imię Jego będzie wypisane na ich czołach (nie imiona i nie ich)


kazdy kto sie odwrócił od Boga Izraela Pana Jezusa - rychło zginie w dniu sądu. Nie strasze ale mam obowiązek was o tym poinformować



„Jeżeli opuścicie Pana i służyć będziecie obcym bogom, to On odwróci się, sprowadzi na was nieszczęście i wygubi was. (Księga Jozuego 24:20)

„Ale jeśli zapomnisz Pana, Boga twego i pójdziesz za innymi bogami, będziesz im służył i oddawał im pokłon, to oświadczam wam, że chybnie zginiecie. Jak narody, które Pan wytraca przed wami, tak samo i wy zginiecie za to, że nie będziecie słuchać głosu Pana , Boga waszego” (V Mojżeszowa 8:20)




„Za to, że opuścili Pana, swojego Boga, który wyprowadził ich ojców z ziemi egipskiej, a przyłączyli się do innych bogów i pokłon im oddawali i im służyli, za to Pan na nich sprowadził to całe nieszczęście„ (1 Księga Królewska 9:9)

„dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów aby Mnie obrażać. CZY MNIE OBRAŻAJĄ?? mówi PAN, czy nie raczej samych siebie ku zawstydzeniu?
Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto mój gniew zawzięty wyleje się na to miejsce, na ludzi i na bydło, na drzewa polne i na płody rolne – płonąć będzie i nie zgaśnie„. (Jeremiasz 7:18 i nast.)


Jeśli ktoś szuka Pana Jezusa Chrystusa i jest zainteresowany NIM i tylko NIM (dwom , lub trzem służyć się nie da, sam powiedział) to zapraszam
https://niebieskikot.wordpress.com/2016 ... iem-ojcem/

** oświadczam***, że nie należe do żadnej grupy religijnej i nigdy nie bede należał, bo wiem czym jest "ŚWIAT" w rozumieniu Pana Jezusa Chrystusa i Apokalipsy Jana


„Na świecie był i świat przez Niego powstał, lecz świat Go nie rozpoznał. Do swej własności przyszedł, ale swoi Go nie przyjęli„ (Ew. Jana 1:10)

I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; ” (Apokalipsa 12:9)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: KAAN » 22 lis 2016, 10:02

niebieskikot pisze:** oświadczam***, że nie należe do żadnej grupy religijnej i nigdy nie bede należał...
Sam to wszystko wymyśliłeś? Miałeś objawienie? Nic nowego pod słońcem było mnóstwo fałszywych proroków, którzy podszywali się pod Słowo, nie jesteś pierwszym.
Bóg jest jeden a mimo to pisał o sobie:

26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

4 Słuchaj, Izraelu! Pan jest Bogiem naszym, Pan jedynie!

שׁמע ישׂראל יהוה אלהינו יהוה אחד׃

Przemyśl to i nie pisz więcej takich bałamutnych rzeczy na tym forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
niebieskikot
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:55
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: wierzę
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: niebieskikot » 22 lis 2016, 10:11

(Izajasz44:24) Ja Pan , Stwórca wszystkiego, JA SAM rozciągnąłem niebiosa, SAM ugruntowałem ziemie, KTO BYŁ ZE MNĄ?

a dlaczego nie powiedział "uczyńmy niebo i ziemię" ? Ponieważ jeszcze wtedy nie było ANIOŁOW!
Dopiero gdy stworzył niebo i ziemie ( w tym aniołów) , mogł rzec do aniołów UCZYŃMY człowieka , ale nie znaczy to, ze JAKIŚ ANIOŁ brał CZYNNY UDZIAŁ w stworzeniu człowieka

Mogę wziąć ołówek i kartkę papieru, i rzec do drugiej osoby: „narysujmy sobie kota”, a de facto ja będę sam to rysował. Druga osoba co najwyżej może mi dopingować!!!! tak też było z tym przykładem


WYDAJĘ ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie. Ja świadczę o NIM. Ojciec który jest Stwócą Nieba i ziemi, jest Zbawicielem
Ja świadczę o NIM. Wydaje świadectwo
Jeszcze raz powtarzam. świadcze o moim Ojcu, Ojciec, który jest w Niebie jest Królem, a ja o Nim świadcze, Pan Jezus Chrystus jest NIM - świadczę o tym, a wy mnie nie przyjmujecie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: KAAN » 22 lis 2016, 12:09

niebieskikot pisze:(Izajasz44:24) Ja Pan , Stwórca wszystkiego, JA SAM rozciągnąłem niebiosa, SAM ugruntowałem ziemie, KTO BYŁ ZE MNĄ?

a dlaczego nie powiedział "uczyńmy niebo i ziemię" ? Ponieważ jeszcze wtedy nie było ANIOŁOW!
MY to nie aniołowie, aniołowie nie czynili stworzenia, to Ojciec, Syn i Duch:

Hebr 1:7 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
11 One przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,
12 I jako płaszcz je zwiniesz, Jako odzienie, i przemienione zostaną; Ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.
13 A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.

A Duch takze stwarzał:

1 Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
2 A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.

Najpierw musisz poznać Słowo Boże a potem zabieraj głos bo bluźnisz przeciwko najwyższemu i ściągasz na siebie gniew Boży.
WYDAJĘ ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie.
Fałszywe.
Jeszcze raz powtarzam. świadcze o moim Ojcu, Ojciec, który jest w Niebie jest Królem, a ja o Nim świadcze, Pan Jezus Chrystus jest NIM - świadczę o tym, a wy mnie nie przyjmujecie.
To kłamstwo, herezja modalizmu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: Ix12 » 14 gru 2016, 14:24

KAAN pisze:
niebieskikot pisze:(Izajasz44:24) Ja Pan , Stwórca wszystkiego, JA SAM rozciągnąłem niebiosa, SAM ugruntowałem ziemie, KTO BYŁ ZE MNĄ?

a dlaczego nie powiedział "uczyńmy niebo i ziemię" ? Ponieważ jeszcze wtedy nie było ANIOŁOW!
MY to nie aniołowie, aniołowie nie czynili stworzenia, to Ojciec, Syn i Duch:

Hebr 1:7 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
11 One przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,
12 I jako płaszcz je zwiniesz, Jako odzienie, i przemienione zostaną; Ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.
13 A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.

A Duch takze stwarzał:

1 Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
2 A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.

Najpierw musisz poznać Słowo Boże a potem zabieraj głos bo bluźnisz przeciwko najwyższemu i ściągasz na siebie gniew Boży.
WYDAJĘ ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie.
Fałszywe.
Jeszcze raz powtarzam. świadcze o moim Ojcu, Ojciec, który jest w Niebie jest Królem, a ja o Nim świadcze, Pan Jezus Chrystus jest NIM - świadczę o tym, a wy mnie nie przyjmujecie.
To kłamstwo, herezja modalizmu.


Łukasz pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga - Łukasza 1:35..Jezus nawet w niebie jest człowiekiem - Dz.Ap. 17:31. Czy człowiek może coś zrobić przed poczęciem, przed narodzinami? Dajcie JEDEN naukowy przykład.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: Ix12 » 14 gru 2016, 14:26

KAAN pisze:
niebieskikot pisze:(Izajasz44:24) Ja Pan , Stwórca wszystkiego, JA SAM rozciągnąłem niebiosa, SAM ugruntowałem ziemie, KTO BYŁ ZE MNĄ?

a dlaczego nie powiedział "uczyńmy niebo i ziemię" ? Ponieważ jeszcze wtedy nie było ANIOŁOW!
MY to nie aniołowie, aniołowie nie czynili stworzenia, to Ojciec, Syn i Duch:

Hebr 1:7 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
11 One przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,
12 I jako płaszcz je zwiniesz, Jako odzienie, i przemienione zostaną; Ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.
13 A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.

A Duch takze stwarzał:

1 Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
2 A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.

Najpierw musisz poznać Słowo Boże a potem zabieraj głos bo bluźnisz przeciwko najwyższemu i ściągasz na siebie gniew Boży.
WYDAJĘ ŚWIADECTWO o Panu Jezusie Chrystusie.
Fałszywe.
Jeszcze raz powtarzam. świadcze o moim Ojcu, Ojciec, który jest w Niebie jest Królem, a ja o Nim świadcze, Pan Jezus Chrystus jest NIM - świadczę o tym, a wy mnie nie przyjmujecie.
To kłamstwo, herezja modalizmu.


W innym przekładzie w Hebr 1:8 pisze..Bóg Twoim tronem..Duża różnica..

Gdzie pisze że Duch stwarzał, na pewno nie w Rodz. 1:2.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: KAAN » 14 gru 2016, 14:32

Ix12 pisze:Łukasz pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga - Łukasza 1:35..Jezus nawet w niebie jest człowiekiem - Dz.Ap. 17:31. Czy człowiek może coś zrobić przed poczęciem, przed narodzinami? Dajcie JEDEN naukowy przykład.
NIe zajmujemy się tutaj naukowymi dowodami wiary w Pana Jezusa i Słowo Boże :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pan Jezus Chrystus Bogiem Ojcem

Postautor: KAAN » 14 gru 2016, 14:37

Ix12 pisze:W innym przekładzie w Hebr 1:8 pisze..Bóg Twoim tronem..Duża różnica..
Gdzie pisze że Duch stwarzał, na pewno nie w Rodz. 1:2.
Jest napisane właśnie tam i jeszcze tu:
Job 33:4 Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości