Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo oddajesz głos

Czas głosowania minął 06 lis 2016, 22:08

Donald Trump
9
90%
Hilary Clinton
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 06:13

Obrazek

https://www.washingtonpost.com/news/act ... ?tid=ss_tw

https://www.washingtonpost.com/news/act ... ative_2_na

https://www.washingtonpost.com/news/act ... ative_2_na

Jestem w 100% przekonany, że sam Duch Święty czuwał nad wynikiem tych wyborów i Bóg dał nam wiecej czasu aby zorientować się co tak naprawde się dzieje... Są jakies środowiska które działają w duchu antychrysta, to nie chodzi o to że Donald i Melania byli super nieskazitelnymi Chrześcijanami


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 06:30

Te wybory miały ogromne znaczenie, obecnie przez Stany Zjednoczone przetaczają się manifestacje, głównie środowiska LGBT na północy kraju.

Mieniam, że demokraci musieli być bardzo mocno zinfiltrowani przez Illuminatow i tego typu środowiska.

Jeżeli mamy do czynienia z masowym przekazem medialnym odmiennym od rzeczywistego np Syria i Trump ostro to punktuje, pokrywa się to z moimi spostrzeżeniami i innych Chrześcijan to coś jest na rzeczy.

To oznacza że te środowiska dążą do zaostrzenia sytuacjii, migracjii, rozbicia narodów do wywołania niepokojów, wojen medialnych i mentalnych a może nawet wojny nuklearnej mocarstw!

Cieszmy się więc, że w politykę wchodzi polityk antymedialny, antyestabilishmentowy, uparty i pewny siebie =D

który widział błędy w Syrii, widzi potrzebę dialogu z Rosją i Chinami.

To jest boży wybór! Też się modliłem o jego zwycięstwo i bylem pewny, że rozjedzie Clinton


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 06:43

Mozliwe, że Bóg dał nam w ten sposób, daje znak, czas i wiedzę na dostrzeżenie czasów w jakich się znajdujemy.

Nie oskarżam protestujących o jawną działalność, to jacyś zmanipulowani ludzie którym przemysł muzyczny, media starają się wbić w głowę skojarzenia że sodomia gwarantuje sukces społeczny i finansowy.

Każdy chyba słyszał te teorię spiskowe związane z przemysłem muzycznym. Zauważcie, że to wszystko jest skądś finansowane, zestawia się najgorsze rzeczy z bogactwem i szczęściem. To powoduje że młodzi rzeczywiście bardziej udają w tego typu system fałszywej tolerancjii i kulturę grzechu. Po prostu zostają zwiedzeni i w jakimś stopniu są też narzędziem... Nie ma więc co atakować tych ludzi tylko ostrzegać i informować o zagrożeniach jakie są dookoła.

Modlmy się więc za Trumpa który choć nie jest doskonałym Chrześcijaninem to bardzo zmienił się wraz z żona Melania na lepsze.

Mamy przebudzenie i prowadzenie DŚ nie sądzicie?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 06:53

Oczywiście nie twierdzę, że Trump to przyszły kaznodzieja haha, nie to po prostu Chrześcijanin który w polityce ma konkretne zadanie do wykonania.

Należy też rozumieć że wybór Clinton musiał mieć ogromne znaczenie negatywne stąd pomoc boża =P

ciekawi mnie jak się zapatruje na to Cerkiew Prawosławna która przecież świetnie zna nastroje w Rosjii, przecież Rosjanie wyraźnie boją się Usa i ich ruchy mogłybyć tym spowodowane. Spójrzmy też na radykalny Islam... Rzeczywiście to religja fałszywa ale oni przecież radykalizuja się twierdząc że są okradani, rozgrywani a atakuje ich zepsuta Europa. Skąd taki radykalizm na zachodzie? Skąd ISIS jak nie z rozgrywek mocarstw które fundowały opozycję przeciwko Assadowi, sprawę już kilka razy poruszałem! Trump gada podobnie, Chrześcijanie w Usa też to widzą że coś nie gra już na powaznie.

Ta destabilizacja to element planu skłócenia, radykalizacji, wojen, nieporozumień! Cieszmy się że to zostaje powstrzymane!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Velure » 12 lis 2016, 10:19

No dobra, a jaki wpływ na Polskę będzie miała wygrana Trumpa?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 10:36

No ogromny, wszystko to naczynia polaczone


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: derko » 12 lis 2016, 11:07

To jaki będzie miał Tramp wpływ na sytuację w Polsce, to się jeszcze okaże.

Tak szczerze mówiąc to nie wiem czemu takie zachwyty co do tego 45 prezydenta USA.
To, ze jest poza "układem" (czymkolwiek ten układ jest)?
Każdy polityk jest z jakiegoś "układu" :nerd:

Dużo obiecał amerykanom, czy spełni obietnice, jakie dał wszystkim w koło?
Lepiej dla niego, żeby spełnił, bo z tego co pamiętam, amerykanie są pamiętliwi, a przy takim rozdmuchaniu negatywnych emocji jakie były w tych wyborach, raczej trudno będzie zatrzymać wściekłość zwiedzonych i oszukanych wyborców. :nerd:

Puki co, to nie wiele wiemy, jaka będzie jego prezydentura. Nieprzewidywalność nie jest potrzebna w tak pokręconym świecie.
Na szczęście jest jeszcze kongres i konstytucja, którą puki co amerykanie uznają ;)

:roll: :)


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: derko » 12 lis 2016, 11:27

Michał pisze:Grahamowie modlili się o zwycięstwo Trumpa. Dziś (w USA mają Dzień Weterana) Cissie zamieściła na fejsiku zdjęcie z bratem w mundurze.
A u nas znajdą się w zborach tacy, co to perorują że chrześcijanin nie może interesować się polityką, nie może służyć w wojsku. I ja Wam powiem, że jak takich słyszę, to dziękuję Bogu za pastora Chojeckiego, choć nie podoba mi się jego robienie "łaski" PiSowi.
God bless America! ;)


Ciekawe, czy też Grahamowie modlili się o wszystkie żony Trumpa ;)
Co do podejścia chrześcijan do polityki, to raczej nie chodzi o nie interesowaniem się polityką, a angażowaniem się politycznie.

Jakoś tak wychodzi, ze zbytnie angażowanie się politycznie nigdy chrześcijaństwu nie wychodziło na zdrowie, a raczej przynosiło tylko podziały i wstyd.

Ze służbą wojskową też to raczej indywidualna sprawa. Nie każdy chce brać udział w zabijaniu innych ze względu na jakieś "interesy" mocarstwowe.

Co do pastora Chojeckiego, to musi mu być ciężko służyć dwóm panom :puppyeyes:

:roll: :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 13:38

Wogole taka ciekawostka bo każdy zapomniał że blondyn był rudy =D

Derko! =P ale to że Ty nie wiesz jaka bedzie nie znaczy, że nikt nie wie

sztandarowy program to mur po całej granicy z Meksykiem, deportacja nielegalnych emigrantów, ograniczenie Obamacare

ale to wogole nie o to chodzi, wiesz wogole o co chodzi z hasłem "make America great again" ? Znaczy wiesz że znowu Ameryka ma być great, spoko =D

nie że jestem złośliwy, ale to że w polskich mediach widziałeś wystąpienie jakies nie znaczy że nie bylo już setek innych wywiadów, rozmów, są ludzie którzy prowadzą z nim kampanię, każdy kandydat ma, to tak jak informacje z Polski, to że Amerykanie nie wiedzą co robi Kaczyński nie znaczy że ludzie w Polsce nie wiedzą...

To że mówią ludzie, że nie wiedzą znaczy że nie wiedzą bo... może nie mają czasu, nie interesują się tym... ? =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 13:45

Co ma do tego konstytucją, a kongres i senat już jest republikanów, pozatym nie rozumiesz realiów amerykańskich, każda osoba w kongresie jest bardziej niezależna odpowiada przed elektoratem z konkretnych Stanów, często wogole nie ma to znaczenia, równie dobrze połowa demokratów poprze dana rzecz z republikanami, a wogole to Kongres jest od czego innego... Podam Ci tylko może przykład. Jest kilkanaście tysięcy zolniezy podległych tylko prezydentowi USA, nawet nie musi wypowiadać wojny czy pytać kongres, żeby wysłać gdzies wojska... No chyba że mówimy o całej armii, nie znasz kompetencjii ani systemu rządzenia w USA, Tobie się trybunał konstytucyjny coś pokrecilo, Polska Ci się z Usa myli =P

pozatym dopiero od 20 stycznia zaczyna kadencję, proszę jak nie rozumiesz podstaw rządzenia w Usa nie próbuj bazować na polskich realiach, takie myslenie mają Brukselczycy. Błagam! =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 13:56

Derko zastanów się o czym mówisz... Co z tego że mial kilka żon? Obama legalizował homoseksualizm a potem chwalił czarne kościoły które wogole coś takiego uznały za zdradę.

Ale nie o to mi chodzi, że Obama coś źle zrobił to Trump może. Po prostu Chrześcijaństwo opiera się na fundamencię wybaczenia i odpuszczenia przewinień. Nikt nie patrzy na Trumpa czy palił trawkę w collegu skoro dzis mowi co innego, jest innym czlowiekiem.

Pozatym nie rozumiesz sytuacjii w Usa oraz tego co się stało za kadencjii Obamy, masz szczątkowe informacje w temacie, Ameryka to bardzo religjny kraj, naprawde wiele się działo.

Zastanów się dobrze co piszesz bo gdyby Cię przetłumaczyć i pokazać jakie rzeczy piszesz to by Amerykanie pomyśleli że pomyliłes ich z planetą Mars, nie rozumiesz realiów, systemu politycznego, ani nastrojów wiec proszę wypowiadaj się ostrożniej. Zapytaj, pomysl bo strasznie mącisz...

Ta Trump powoła komisję śledźcza, Pzu zlikwiduje, kosiniakowe tam mają ;) weź ogarnij


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 13:58

Derko zastanów się o czym mówisz... Co z tego że mial kilka żon? Obama legalizował homoseksualizm a potem chwalił czarne kościoły które wogole coś takiego uznały za zdradę.

Ale nie o to mi chodzi, że Obama coś źle zrobił to Trump może. Po prostu Chrześcijaństwo opiera się na fundamencię wybaczenia i odpuszczenia przewinień. Nikt nie patrzy na Trumpa czy palił trawkę w collegu skoro dzis mowi co innego, jest innym czlowiekiem.

Pozatym nie rozumiesz sytuacjii w Usa oraz tego co się stało za kadencjii Obamy, masz szczątkowe informacje w temacie, Ameryka to bardzo religjny kraj, naprawde wiele się działo.

Zastanów się dobrze co piszesz bo gdyby Cię przetłumaczyć i pokazać jakie rzeczy piszesz to by Amerykanie pomyśleli że pomyliłes ich z planetą Mars, nie rozumiesz realiów, systemu politycznego, ani nastrojów wiec proszę wypowiadaj się ostrożniej. Zapytaj, pomysl bo strasznie mącisz...

Ta Trump powoła komisję śledźcza, Pzu zlikwiduje, kosiniakowe tam mają ;) weź ogarnij


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 14:11

Nie psuj tematu
czegoś nie wiesz zapytaj, poczytaj, pointeresuj się.

Nie wchodz proszę w sprawy Ewangelicznych w Stanach jeśli nie rozumiesz tak prostych rzeczy nawet, bo robisz zamieszanie, siejesz jakąś dezinformację nie zdając sobie nawet z tego sprawy.

To, że masz lekko lewicujące poglądy ja to szanuje, to dobrze! Ale jakies sprawy polskie skojarzenia trybunały, marsze gdzies Ci w tle zakłócają realny obraz.

Proszę pomodl się lepiej, albo życz dobrze Ewangelicznym czy Trumpowi, wiecej takich ludzi i wojna domową murowana! Ogarnij się, proszę Cię jak Chrześcijanin Chrześcijanina


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: derko » 12 lis 2016, 14:43

Samolub,
Rozumiem, ze mieszkasz od lat w stanach i piszesz z autopsji.
(może nawet jesteś kongresmenem partii republikańskiej? :eek: )

Po za tym trochę więcej pokory by się przydało Samolub, bo twoje uwagi, delikatnie pisząc nie są w temacie, a osobiste wycieczki zostaw dla siebie i swoich kumali, o ile ci pozwolą.
Co do moich poglądów. To kolejna wtopa. Nie, nie ma lewicowych poglądów, raczej daleko mi do lewicowych.
Hmm, ciekawe jakiej opcji politycznej byłby Jezus? :O

No ale skoro ty partię demokratyczną nazywasz lewicową, to ... pośmiać się i tyle ;)

Samolub, rozumiem, ze dla ciebie nie ma znaczenia, kto jakie życie prowadzi i sprawę 3 żon Trumpa to drobnostka. No można i tak. :puppyeyes:
No cóż, skoro jego osobiste przyrzeczenie "aż śmierć nas nie rozłączy" jest mało istotne, to gratuluję.
Zamydlane, tym, ze Obama to... jest dziecinne. to w stylu "a w Ameryce to murzynów biją".

Rozumiem, że dla ciebie Trump, to taki dobry chrześcijanin? :D

Mam wątpliwości co do Trumpa. Raczej zbawcą ameryki nie będzie

No ale jako jego osobisty doradca wiesz co i jak będzie się zachowywał i jakie będzie wprowadzał zmiany.
Jak co, oczywiście się zgłoszę, bo już wiem do kogo. :D

Co do kongresu USA, to chyba nie chcesz powiedzieć, ze nie ma żadnych uprawnień? ;)

:roll: :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 15:00

Jezus był z PSL'u =D ?

Haha przestań, wcale nie robię sobie wycieczek. Proszę Cię lepiej bedzie dla Cb i innych jeśli zapomnisz na jakiś czas że istnieją Stany i jakiś Donald Trump.

Proszę moderacje o ukrycie postów Derko i moich odpowiedzi względem niego =D

już pisałem że Trump ma na koncie pewne grzechy, ale nie o to się rozchodzi. Proszę Cię o rozważne słowa, apeluje do Ciebie jako do Chrześcijanina abyś się opamiętał =D

co do trzech rzeczy jakie Ci podałem typu budowa muru po całej długości granicy z Meksykiem to już nawet wiadomo ile bedzie mial stóp wiec wyluzuj =D nie piszę Ci tu jakiś bajek, bedzie mur przez całą granicę od Teksasu po Californie

pozatym Ty pytasz o jakies niuanse =P widzę że wogole nie rozumiesz realiów w USA i skąd wybór Trumpa, a Ewangeliczni mieli popierać Clinton, albo nie głosować? Proszę zapomnij tak bedzie lepiej.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości