Zadaj pytanie ateiście

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 02 lis 2016, 13:34

Widzę, że kolega Samolub operuje faktycznie w jakimś równoległym świecie którego istnienie postuluje :)

Kolega Samolub chce zadawać pytania ateistom, ale chyba nie za bardzo wie co to jest ateizm :)

Zatem ponawiam do Ciebie Samolubie pytanie:
Wg Ciebie, ateizm to brak wiary w świat duchowy.
Co to jest ten duchowy świat? Twój dotychczasowy opis nie wiele (nic konkretnego) mówi...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Norbi » 02 lis 2016, 16:34

Samolub pisze:powinniście zwołać narade i konferencje prasową odpowiadając na wszystkie pominięte pytania w tym wątku które udało się przykryć zasłoną dymną...

Hm, czytając Twoją wymianę zdań, moje spostrzeżenia są inne, mianowicie jest zupełnie odwrotnie - widzę zasłonę dymną w Twoim wykonaniu, Samolub.


Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Hierokles » 03 lis 2016, 18:41

impactor pisze:Jeżeli masz jakieś pytanie, które chciałbyś zadać ateiście z powodów takich jak:
➤ jesteś ciekawy(a);
➤ uważasz, że ateista nie będzie potrafił na nie odpowiedzieć;
➤ przekona go ono do przyjęcia teizmu;
➤ lub z jakiegokolwiek innego powodu;
możesz je tutaj zadać.

Zapraszam :-)


Czy po wczorajszym meczu Legia - Real nadal jesteś ateistą i dalej nie wierzysz w cuda?


Awatar użytkownika
impactor
Posty: 97
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:18
wyznanie: Ateista
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: impactor » 03 lis 2016, 19:09

Hierokles pisze:Czy po wczorajszym meczu Legia - Real nadal jesteś ateistą i dalej nie wierzysz w cuda?

Co to jest "Legia - Real"?


Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 03 lis 2016, 19:33

@Oliwko =D
Duch Święty wszystko Ci wyjaśni... nie martw się, nie lękaj się, proś Boga o odpowiedzi abyś miała naoczne dowody, bo inni choćby je mieli musisz im wierzyć. Tomasz też wierzył tylko swoim zmysłom, to nic złego, Pan odpowie tylko poproś o dowody

Świat duchowy to szerzej mówiąc wszystko to co wykracza poza sferę fizyczną i szeroko uznaną fizyke/właściwości "naszego" świata


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 03 lis 2016, 19:46

Samolub pisze:Świat duchowy to szerzej mówiąc wszystko to co wykracza poza sferę fizyczną i szeroko uznaną fizyke/właściwości "naszego" świata

Ok, idziemy dalej.
Czyli ten świat duchowy nie ma żadnej materii i energii, tak? (W jaki sposób to stwierdzono?)
Jeśli tak, to jest on nieodróżnialny od absolutnej nicości. Czy tak?
Jakże więc go odróżnić, zaobserwować, stwierdzić jego istnienie?

A może jednak jest on związany ze światem fizycznym?
A może ten „świat duchowy” to po prostu ludzkie myśli? Czy to chcesz powiedzieć?

Jak widzisz, musisz powiedzieć znacznie więcej na temat świata duchowego żebym mogła się zorientować co to faktycznie jest.
(Jak na razie brzmi to tak fantastycznie, że uważam to za wytwór Twojej wyobraźni, ale zobaczymy co jeszcze wiesz...).

Samolub pisze:Duch Święty wszystko Ci wyjaśni... nie martw się, nie lękaj się, proś Boga o odpowiedzi abyś miała naoczne dowody,


W jaki sposób zwrócić się do tego Boga abym uzyskała odpowiedzi?
Powiedzieć na głos, w myślach, napisać coś? Naprawdę interesuje mnie sprawdzony sposób.
Ty prosiłeś i dostawałeś takie odpowiedzi? W jaki sposób? Słyszałeś jakiś głos, ten Bóg Ci się objawił jakoś, czy jak?
Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 19:50 przez Oliwia, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
impactor
Posty: 97
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:18
wyznanie: Ateista
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: impactor » 03 lis 2016, 19:48

Cześć, wesoła gromadko. Tutaj założyciel tego wątku.
Zapomniałem o nim zupełnie, bo nie zaglądałem, a nie zaglądałem bo nurt strumienia błędów logicznych popartych głupotą a nawet twierdzeniami nieodróżnialnymi od choroby psychicznej ma tutaj moc potężną. O wiele potężniejszą, niż gdziekolwiek indziej w internecie, gdzie rozmawiałem z teistami.
Ale ktoś mnie zacytował i dostałem powiadomienie. Przeglądnę ostatnie dwie strony tej stajni Augiasza i odniosę się do paru wypowiedzi.

2tm31617 pisze:Prawiedza naukowa swiadczy o potędze Biblii. Autorzy pisali o rzeczach na których temat nie mogli mieć wiedzy naukowej, albo tak przynajmniej się wydaje dzisiejszej nauce.


http://www.filmweb.pl/user/impactor
⑥ * Biblia posiada precyzyjne informacje zgodne z współczesną nauką!
czyli czy Biblia zawstydza teleskop Hubbla, oraz czy wg Biblii ziemia była kulą?


2tm31617 pisze:Inne religie upadły, np. wiemy, że Ziemia nie spoczywa na jakimś żółwiu

Albo, że Ziemia ma kilka tysięcy lat i przeszła globalny potop.

2tm31617 pisze:albo że bog nie powstał z piasku spermy i kurzu bo wówczas nie byłby wszechmocny i początkiem, z resztą tylko fanatycy religijni mogą czcić takiego bozka.

Tak samo, jak tylko fanatycy mogą czcić bożka którego konstrukt jest logicznie sprzeczny, wszelkie dowody na jego istnienie okazują się bzdurą, a wiarygodność jego istnienia jest dalece poniżej tej Zeusa.

2tm31617 pisze:Pytam poważnie, jak powstałas, i Twoi rodzice itd.?

Nasi rodzice uprawiali seks i doszło do zapłodnienia.

2tm31617 pisze:Znakomicie, a jak było na początku tego łańcuszka wydarzeń?

Nie wiem.
A Ty wiesz i potrafisz to udowodnić lub chociażby przedstawić argument niezbudowany na bezpodstawnych twierdzeniach i wysuniętych z nich wielopoziomowych błędach logicznych spojonych ignorancją?

Tak myślałem...

Samolub pisze:Ateizm to brak wiary w świat duchowy. Czasami łączy się tendencyjnie z czymś ale nie trzeba tego dodawać

Ateizm to brak wiary w bogów. I nic więcej. W świat duchowy nie wierzy aspirytualista, który jest równie sensownym tworem językowym, jak ateista czy akrasnoludkowicz.

Samolub pisze:Ateiści zwyczajnie albo już się nawrócili albo stali się Agnostykami inni uciekli widząc że zbyt inteligentni ludzie tu przesiadują. Uciekli na fora katolickie bo tam łatwiej im udawać rzetelnych

1. Ateista nie może zamienić się w agnostyka, ponieważ agnostyk nazywający się agnostykiem nie posiada wierzenia w istnienie boga. A to czyni go ateistą. Agnostycy to po prostu ateiści, którzy albo nie rozumieją znaczenia pojęć, albo nie mają jaj do noszenia adekwatnej metki.

2. Inteligentni ludzie może i się tu znajdą (np. KAAN), ale większych głupców trudno szukać gdzie indziej (np. KAAN). Niestety bywa tak, że jeżeli ktoś przedkłada dame wierzenie nad prawdę, to inteligencja służyć mu może jedynie do poprawiania klapek na oczach i budowy skuteczniejszych obron przed rzeczywistością (np. KAAN).
Katolicy mają przynajmniej na tyle oleju w głowie, żeby porzucać te najbardziej absurdalne i ewidentnie błędne nawet dla laika twierdzenia, jak np. te n/t wieku Ziemi i ewolucji człowieka - których trzymają się protestanci.
Naprawdę nie przestaje mnie zadziwiać, że w środku Europy w XXI wieku naszej ery znalazło się tyle bezkompromisowych wyznawców jednej z mitologii epoki brązu, by wypełnić to prężnie działające forum.
Umysł ludzki i jego mechanizmy myślowe są czasem fascynująco absurdalne.

Samolub pisze:Ty wierzysz w dinozaury i w sumie musisz wierzyć ludziom w tej sprawie. W przypadku wielu Chrześcijan jest troche innaczej z wiarą, to znaczy postaram się to wytłumaczyć na swoim przykładzie. Ja nie wierzę w świat duchowy tylko wiem że istnieje coś jeszcze. Żeby coś wiedzieć trzeba się albo o czymś przekonać albo musi się to stać rzeczywiste naturalne jak np wiara nocą w błękit nieba podczas dnia. Spór jaki prowadzisz jest bezsensowny tak jak też odpowiedzi które nie sprawią że bedziesz wiedzieć czegoś czego nie wiesz obecnie.

Kilka uwag:
1. Wiedza jest rodzajem wierzenia. Wiedzą nazywamy te wierzenia, które posiadają bardzo mocny materiał dowodowy. Wiara to też rodzaj wierzenia: wierzenie pozbawione dowodów, lub wbrew dowodom, czyli wierzenie nieodróżnialne od fałszu. A więc to ważne, by nie używać terminów "wierzenie" i "wiara" zamiennie. Po szersze wytłumaczenie zapraszam pod link z mojego podpisu, konkretnie punkt:
➍ * Rodzaje i gradacja wierzeń - oraz czym „wiara” różni się od „wiedzy” i „wierzenia uzasadnionego”

2. Twoje stwierdzenie "wiem, że istnieje coś jeszcze" znaczy nic więcej, jak "bardzo, bardzo, bardzo mocno w to wierzę", Niestety dowodów na to masz tyle samo, co na prawdziwość Doliny Muminków. Ale ponieważ zapewne nie wierzysz w tą ostatnią, to - jak każdy teista - oddajesz się mechanizmowi dysonansu poznawczego utrzymując wewnętrznie sprzeczną postawę.

To tak gwoli szybkiej odpowiedzi. Ale nie przewiduję tutaj szerszej dyskusji z racji poziomu rozwodu z rozumiem większości tutejszych teistów. Po moje poprzednie tematyczne rozmowy z teistami stąd oraz z forum wiara.pl zapraszam do Spisu Treści dostępnego pod linkiem z podpisu.


Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 03 lis 2016, 21:16

Zacznijmy od początku... bo to nie ma sensu

Ateista- osoba nie wierząca w świat duchowy
Agnostyk - osoba zakładająca że świat duchowy w jakiejś formie może istnieć
Deista- osoba wierząca w świat duchowy, energie przyrody, jakąkolwiek forme Boga

Ateista a Deista to dwie przeciwstawne idee =D a tu Deista odpowiada za Ateistów i uznaje się za Ateisto-Deiste w profilu. Ręce opadają bo to pokazuje i tylko potwierdza moje zdanie że wyglada to jak konferencja Janasa po mundialu =P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
impactor
Posty: 97
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:18
wyznanie: Ateista
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: impactor » 03 lis 2016, 21:31

Samolub pisze:Zacznijmy od początku... bo to nie ma sensu

Ateista- osoba nie wierząca w świat duchowy
Agnostyk - osoba zakładająca że świat duchowy w jakiejś formie może istnieć
Deista- osoba wierząca w świat duchowy, energie przyrody, jakąkolwiek forme Boga

Zgadza się. Nie ma sensu, żebyś tu pisał/a z takim poziomem niedoinformowania.

Polecam pierwsze 3 punkty z linku z mojej stopki, ale nawet google wystarczy.


Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 03 lis 2016, 21:47

Samolub pisze:Ateista- osoba nie wierząca w świat duchowy


ooookej.
A teraz odpowiedz na moje pytanie odnośnie świata duchowego i mów co jeszcze wiesz o nim, bo na razie to powiedziałeś tyle, że nie ma sposobu jak odróżnić ten świat od absolutnej nicości...

P.S. Dlaczego chłopcy tutaj są tak niekonkretni i trzeba ich ciągle ciągnąc za języki...


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 03 lis 2016, 22:27

impactor pisze:
Samolub pisze:Zacznijmy od początku... bo to nie ma sensu

Ateista- osoba nie wierząca w świat duchowy
Agnostyk - osoba zakładająca że świat duchowy w jakiejś formie może istnieć
Deista- osoba wierząca w świat duchowy, energie przyrody, jakąkolwiek forme Boga

Zgadza się. Nie ma sensu, żebyś tu pisał/a z takim poziomem niedoinformowania.

Polecam pierwsze 3 punkty z linku z mojej stopki, ale nawet google wystarczy.


I w ten sposób zakończyłeś dyskusje w temacie :-(
Czy nie mógłbyś dać jakiś cień szansy chrześcijanom?
Np obiecaj, że się nawrócisz :roll:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 04 lis 2016, 04:16

SKORO nie potraficie rozmawiać z Protestantami oraz innymi Chrześcijaninami, nie odpowiadacie na pytania, nie umiecie założyć odpowiednich wątków gdzie moglibyście o dane kwestie zapytać. Skoro nic merytorycznego nie wnosicie, a wasze wypowiedzi to obrażanie wszystkich którzy myślą innaczej, robią innaczej, mówią innaczej to możecie sobie darować nowo mowę że jesteście tolerancyjni, mili. Raczej nie tolerancyjni i zaborczy


Pozostaje wam obecnie dyskusja z rzecznikiem naszego forum, gdyż wszystkie osoby prubójące z wami mediowac i dyskutować znudziły się wami. Zostawiam was więc z fachowcem i rzecznikiem forum Profesor Kit-Kacią

Obrazek


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 04 lis 2016, 08:26

impactor pisze:...nie zaglądałem bo nurt strumienia błędów logicznych popartych głupotą a nawet twierdzeniami nieodróżnialnymi od choroby psychicznej ma tutaj moc potężną..
Piszesz o argumentach ateistów?
czyli czy Biblia zawstydza teleskop Hubbla, oraz czy wg Biblii ziemia była kulą?
Biblia zawstydza niektórych z tych co interpretują obrazy z teleskopu Hubbla i pokazuje jak rozumieć to przez niego można zobaczyć.
Albo, że Ziemia ma kilka tysięcy lat i przeszła globalny potop.
Tak, ma kilka tysięcy lat i przeszła globalny potop.
Tak samo, jak tylko fanatycy mogą czcić bożka którego konstrukt jest logicznie sprzeczny,
Szczególnie bożka ateizmu - materializm.
2tm31617 pisze:Znakomicie, a jak było na początku tego łańcuszka wydarzeń?
Nie wiem.
Dlatego dalsze twoje stwierdzenia sa pozbawione mocy przekonywania.
Ateizm to brak wiary w bogów. I nic więcej.
I z tego wynika brak możliwości poznania połowy rzeczywistości.
ale większych głupców trudno szukać gdzie indziej (np. KAAN)
Za obrażanie mnie dostajesz punkt karny.
Naprawdę nie przestaje mnie zadziwiać, że w środku Europy w XXI wieku naszej ery znalazło się tyle bezkompromisowych wyznawców jednej z mitologii epoki brązu, by wypełnić to prężnie działające forum.
Na prawdę zadziwiające jest jak wielu ateistów wierzy w mit nieistnienia Boga i świata duchowego pomimo potężnego świadectwa w całym stwoerzeniu.
Umysł ludzki i jego mechanizmy myślowe są czasem fascynująco absurdalne.
W istocie.
To tak gwoli szybkiej odpowiedzi. Ale nie przewiduję tutaj szerszej dyskusji z racji poziomu rozwodu z rozumiem większości tutejszych teistów.
Za obrażanie całej grupy użytkowników dostajesz drugi punkt karny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 04 lis 2016, 08:35

@Samolub
Jaki filozof, taki jego rzecznik :lol:
Widzę, że nie zapoznałeś się z pracą domową:
http://www.filmweb.pl/user/impactor

@Impactor
Ten, kto chce - zapozna się z zaprezentowanymi przez Ciebie argumentami bez emocji i rozważy je na spokojnie w swojej głowie.
Polecam szczególnie chrześcijanom. Link powyżej.

Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
impactor
Posty: 97
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:18
wyznanie: Ateista
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: impactor » 04 lis 2016, 10:13

@KAAN, odróżnij obelgę od użycia słowa zgodnie z jego słownikową definicją: http://sjp.pl/g%C5%82upota

Jeśli but pasuje, to się go nosi.

Wielu słyszy od innych, że są głupkami w ramach obrazy, obelgi, ze złośliwości. To mowa potoczna, przezwisko.
Ale istnieje też węższa grupa ludzi. Nie są to potoczne głupki, tylko głupcy - to ludzie, którzy spełniają faktyczną definicję tego słowa. I jednym z nich jesteś Ty, ponieważ Twoja postawa wyczerpuje w pełni definicję tego słowa zawartą w Słowniku Języka Polskiego.
Twoje poglądy cechuje (dobrowolne i celowe!) odrzucenie wiedzy, bezmyślność i przejawy tej bezmyślności.
Natomiast Twoje argumenty są pozbawione sensu, wewnętrznie sprzeczne, nielogiczne.

Nie jesteś głupkiem. O nie! To faktycznie byłoby przezwisko, w dodatku zupełnie do Ciebie nie pasujące.
Ty niewątpliwie jesteś inteligentnym człowiekiem. Ale dlatego właśnie Twój grzech przeciwko rozumowi jest jeszcze większy.
Dobrowolnie wybierasz porzucenie swoich fakultetów intelektualnych, składając swój rozum na ołtarzu niedorzecznej mitologii z epoki brązu.

To właśnie czyni Cię głupcem. W pełnym tego słowa znaczeniu.

@nesto
Pozdrawiam (i możliwe, że żegnam po powyższym :))


Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości