niebieska777 - bezdomna

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

niebieska777 - bezdomna

Postautor: niebieska777 » 17 sie 2016, 15:46

Bardzo proszę o modlitwę żeby mi sie udało znaleźć jakieś swoje miejsce, w miarę tani pokój i wyprowadzić się z miejsca, które mnie niszczy psychicznie, usamodzielnić. wiele szukałam, pytałam, a nic się nie udaje, powoli zaczynam być zrospaczona :cry:
ufam Panu Bogu i modlę się... ale po niedawnych ciężkich przejściach wiem że nie jestem jeszcze na tyle silna, by przełknąć niepowodzenia.


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: Imperator » 17 sie 2016, 15:55

niebieska777 pisze:Bardzo proszę o modlitwę żeby mi sie udało znaleźć jakieś swoje miejsce, w miarę tani pokój i wyprowadzić się z miejsca, które mnie niszczy psychicznie, usamodzielnić. wiele szukałam, pytałam, a nic się nie udaje, powoli zaczynam być zrospaczona :cry:
ufam Panu Bogu i modlę się... ale po niedawnych ciężkich przejściach wiem że nie jestem jeszcze na tyle silna, by przełknąć niepowodzenia.


Rozwazalas czy nie wrocic do Polski, do rodziny?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: wisnia2168 » 17 sie 2016, 16:27

Czy twój zbór nie jest w stanie zaoferować Ci jakiejś pomocy? Zapytaj się może swojego lokalnego pastora co zrobić w takiej sytuacji, może on wskaże ci miejsce.
Dobrym pomysłem jest też szukanie pomocy u bliskich, rodziny.
Tak czy inaczej będę się modlił za Ciebie..


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: Samolub » 17 sie 2016, 16:36

Poszukaj pracy na olx lub innych portalach, może trafi się coś prostego w okolicy, najlepiej jeśli zwrócisz się do rodziny bądź znajomych z pomocą, a do mieszkania się po jakimś czasie dorzucisz.

Myślę że dobrze jeśli wrócisz do Polski, ewentualnie może jacyś Bracia/Siostry pomogą z Twego miasta lub zwyczajnie zamieszkasz w Zborze jeśli Pastor się zgodzi i będą warunki.

Masz internet, to właź na portale z ofertami pracy i jak się coś trafi to wtedy pomyślisz już o mieszkaniu/pokoju

Dobry pomysl?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Volgus
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2016, 13:45
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Mazury
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: Volgus » 17 sie 2016, 17:51

Zgadzam się z Braćmi wyżej, szukaj, pytaj i co najważniejsze proś! Nie bój się prosić o pomoc i Pana i ludzi!
1J3,22
" 22 [..]i o co prosić będziemy,
otrzymamy od Niego,
ponieważ zachowujemy Jego przykazania
i czynimy to, co się Jemu podoba
"
oraz J14,13/14
"13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. "
Modlitwa oczywiście będzie ;-) Powodzenia i powiadamiaj nas jak się sprawy potoczyły.


"Kocha najmocniej, jest najłaskawszy i najbardziej miłosierny oraz współczujący. Jest cierpliwy, pełen dobroci i prawdy. Przebacza nieprawość, przestępstwo i grzech. Nagradza tych, którzy szukają Go gorliwie. Jest najsprawiedliwszy, a w Swych sądach straszny. Nienawidzi grzechu i winnego nie oszczędzi."
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: niebieska777 » 17 sie 2016, 21:20

jestem na chorobowym, niezdolna do pracy na silnych lekach, ale dostaję chociaż jakąs kase z ubezpieczalni
do Polski nie mam za bardzo po co wracać- byłabym do tego jeszcze bez kasy, bo nie mam prawa tam do zasiłku żadnego, mieszkałabym pewnie u rodziców w małej wsi bez prawa jazdy ani samochodu, gdzie autobusy do miasta kursują raz dziennie.
tutaj jest lepsza troche niż u nas opieka lekarska i o wieeeele tańsze leki
mam tu jakichś znajomych, rodzinę - prosiłam o pomoc, na ile mogli to pomogli
nie chodzę tu nigdzie do zboru, bo w pobliżu jest tylko kalwiński z kobietami pastorkami, nie odważyłam się do tej pory tam pójść. tu gdzie mieszkam przeważa rzymsko- i grekokatolicyzm, oraz wspomniani kalwini, bardzo mało jest choćby luteran.
Tyle kwoli wyjaśnienia pokrótce sytuacji odnośnie tego co pisaliście.
Dzięki wielkie za wsparcie i modlitwę. Ufam Panu, szukam, dowiaduję się, modlę.


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: Samolub » 17 sie 2016, 21:28

Na Słowacjii jest 10 razy wiecej procentowo Protestantów niż w Polsce. Więc tak źle nie jest, po prostu zależy od regionu, problemy z dojazdem być mogą... Nie myślałas o przeniesieniu się do innego miasta?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: niebieska777 » 17 sie 2016, 22:15

mam teraz życie wywrócone do góry nogami, nawet nie wiem co będzie jutro, gdzie ostatecznie wyląduję... może do michalovec sie przeniose, tam na pewno są kalwini, co do Luteran nie jestem pewna.
Poza tym nie ilość, ale JAKOŚĆ protestantyzmu się liczy. Ordynacja kobiet jakoś mnie odrzuca
a jeśli chodzi o kalwinizm sam w sobie, mam mieszane uczucia co do predestynacji


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: Samolub » 17 sie 2016, 23:57

A jakiej denominacjii chciałabyś Zbór ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: niebieska777 » 18 sie 2016, 00:05

baptyści mi się marzą, bo tam dobrze się czułam... i jakaś niewielka społeczność...


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: Samolub » 18 sie 2016, 01:42

Najbliższa
Bratská jednota baptistov- Baptysci jest w Koszycach

A w Michalovec też spory wybór

Cirkevný zbor ECAV (KEA)
http://ecavmichalovce.eu

Cirkev bratská
http://www.cbmi.sk/?menu=cirkevbratska

HASIČSKÝ A ZÁCHRANNÝ ZBOR (Husyci)
http://www.zlatestranky.sk/firmy/Michal ... ANNÝ+ZBOR/


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: Samolub » 18 sie 2016, 02:33

Apoštolská cirkev na Slovensku
http://www.acmi.sk/o-nás.html


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: wisnia2168 » 18 sie 2016, 07:48

Mam kontakt jako taki z czeskim kościołem ewangelickim (znajomy ksiądz tam pracuje). Może udałoby mi się załatwić ci tam nocleg jakiś gdybyś chciała..

A po poście Samoluba widać że duży wybór masz! Tylko chęci brak..


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: niebieska777 » 18 sie 2016, 08:32

to nie jest tak że brak chęci. raczej nieufność, rezerwa, brak prawa jazdy, choroba. Ale nie czuję potrzeby się tutaj usprawiedliwiać.


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: niebieska777 - bezdomna

Postautor: niebieska777 » 18 sie 2016, 08:39

ale dzięki samolub za to co znalazłeś. do tej pory mi jakoś nie wpadło do głowy w michalovcach szukać, obracałam się Snina-Humenne a marnie z tym, przynajmniej w internecie. No cóż, może mnie trzeba kopnąć w d..., żebym się ruszyła i poszła


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości