Biblia o płaskiej Ziemii?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Pat777
Posty: 68
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:58
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Pat777 » 09 sie 2016, 12:37

Sam nie wiem czy to właściwa kategoria ,ale według mnie chyba dobrą wybrałem. Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się kształem Ziemi. Pomyślałem ,że jeśli Pismo obala ewolucje,wielki wybuch to może też heliocentryzm. Nie chce mi się za bardzo pisać ,więc wklejem link do ciekawego filmu (film po angielsku) i komentarz ,który znalazłem na youtubie.
Link-https://www.youtube.com/watch?v=Jzay4A2qeuk Komentarz: ""Ziemię zawiesza na niczym” (Hioba 26:7), płaska ziemia również może być zawieszona na niczym, to nie jest argument co do kulistości ziemi, "Umocniłeś ziemię w jej podstawach: na wieki wieków się nie zachwieje."(psalm 104:5) płaska ziemia ma podstawę, kula raczej podstawy nie ma, płaska ziemia się nie zachwieje bo jest nieruchoma, kula się chwieje i wiruje cały czas, "Słońce wschodzi i zachodzi, i na miejsce swoje spieszy i znowu tam wschodzi" (Koh 1:50) nad płaską ziemią słońce i księżyc się porusza, nad kulą słońce stoi w miejscu, "W dniu, w którym Pan podał Amorytów w moc Izraelitów, rzekł Jozue w
obecności Izraelitów: "Stań słońce, nad Gibeonem! I ty, księżycu, nad doliną Ajjalonu!" I zatrzymało się słońce, i stanął księżyc, aż pomścił się lud nad wrogami swymi. Czyż nie jest to napisane w Księdze Sprawiedliwego: "Zatrzymało się słońce na środku nieba i prawie cały dzień nie spieszyło do zachodu?" (Joz 10, 12-13) Jeżeli Jozue nie zatrzymał słońca i księżyca które faktycznie krążą nad ziemią to musiał zatrzymać ziemię w takim razie, wyobrażacie sobie tak rozpędzoną ziemię zatrzymaną w jednej chwili, poza tym jeśli by zatrzymał ziemie to w Biblii byłoby zapisane "zatrzymał się okrąg ziemi" a nie "zatrzymało się słońce". "Odpowiedział Izajasz: Oto ci będzie dany ten znak od Pana, że spełni On to, co przyrzekł: Czy cień ma się posunąć o dziesięć stopni, czy też ma się cofnąć o dziesięć stopni? Ezechiasz rzekł: To łatwe dla cienia postąpić o dziesięć stopni. Nie niech cień się cofnie o dziesięć stopni! Wtedy prorok Izajasz wołał do Pana, a Ten przesunął cień na stopniach zegara Achaza – po których opadał równocześnie ze słońcem – o dziesięć stopni." (2 Król 20,9-11), żeby cień się mógł cofnąć, cofnąć musiało się i słońce, "Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny." (Iz 40, 21-22), jak wygląda namiot? czy nad kulą może być namiot? namiot może być nad czymś, jeśli nad kulą byłby namiot byłby workiem. "Niech będą światłami na sklepieniu niebios, aby świecić nad ziemią. I uczynił Bóg dwa wielkie światła: większe światło, aby rządziło dniem, i mniejsze światło, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. I umieścił je Bóg na sklepieniu niebios, aby świeciły nad ziemią"(Rdz. 1,15-18) Ostatnio Fabian mówił że te światła w dosłownym tłumaczeniu to lampiony, coś co świeci i daje światło, "aby świeciły nad ziemią" czyli księżyc też świeci a nie odbija światło, w Biblii jest więcej fragmentów które mówią że księżyc świeci"Potem rzekł Bóg: Niech powstanie sklepienie pośród wód i niech oddzieli wody od wód! Uczynił więc Bóg sklepienie, i oddzielił wody pod sklepieniem od wód nad sklepieniem; i tak się stało. I nazwał Bóg sklepienie niebem. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień drugi.(Rdz. 1, 6-8) "Czy potrafisz tak jak On rozpostrzeć sklepienie niebios, które jest mocne jak stal polerowana"(Job 37,18) to już wiemy ze nasz namiot jest twardy jak stal, a na tym twardym sklepieniu jest umieszczone słońce, księżyc i gwiazdy a nie gdzieś w kosmosie, tylko na sklepieniu. "Pan spogląda z nieba, Widzi wszystkich ludzi. Z miejsca gdzie przebywa, Patrzy na wszystkich mieszkańców ziemi, (Psalm 33, 13-14) "Niebo jest tronem moim, A ziemia podnóżkiem stóp moich" (Dz.Ap. 7,49), "Ziemię zawiesza nad nicością"(Job, 26,7) Czyli wynika z tego że pod ziemią jest nicość, później jest ziemia, nad ziemią sklepienie, nad sklepieniem niebo w którym przebywa Bóg."


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," 1 Tym 2:5
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. 2 Tym 4:3-4
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: KAAN » 09 sie 2016, 13:15

Szkoda czasu na ten temat, niektórzy ludzie mają jakąś obsesję megaspiskową, i nie chcą się uczyć fizyki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: jj » 09 sie 2016, 15:00

Pat777 pisze:Sam nie wiem czy to właściwa kategoria ,ale według mnie chyba dobrą wybrałem."


...raczej nie. Wlasciwa kategoria bylaby "Gdybologia" i pewnie tam wyladuje. Temat pojawia sie i znika od pewnego czasu, a promuje go jakas "sekta plaskiej ziemi" z Holandii chyba.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Samolub » 09 sie 2016, 15:50

Pat nie pomyslales o obserwacjii? Odrazu politycznie temat roztrzasasz


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Pat777
Posty: 68
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:58
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Pat777 » 09 sie 2016, 18:37

Samolub pisze:Pat nie pomyslales o obserwacjii? Odrazu politycznie temat roztrzasasz

Wiem. I przeprowadziłem pewne badania nad morzem co do krzywizny.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," 1 Tym 2:5
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. 2 Tym 4:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Samolub » 09 sie 2016, 18:40

Pomysl o samolotach tych na pułapie 10 km i umow sie na obserwacje przez telefon z osobą mieszkajaca od 50 do 200 km, te latajace pomiedzy wami moga dostarczyc sporo informacjii.

Btw. Nie wierze w plaska Ziemie ale lubie eksperymentowac i badac


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Pat777
Posty: 68
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:58
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Pat777 » 09 sie 2016, 18:40

KAAN pisze:Szkoda czasu na ten temat, niektórzy ludzie mają jakąś obsesję megaspiskową, i nie chcą się uczyć fizyki.

Czy nie chcem uczyć się fizyki? Nie ,ale dawniej niektóre rzeczy uważano za prawidłowe a obecnie wiemy ,że to fałsz.Do tego tematu podchodze neutralnie. Chciałem wiedzieć czy Biblia sądzi ,że Ziemia jest płaska.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," 1 Tym 2:5
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. 2 Tym 4:3-4
Awatar użytkownika
Pat777
Posty: 68
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:58
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Pat777 » 09 sie 2016, 19:16

Samolub pisze:Pomysl o samolotach tych na pułapie 10 km i umow sie na obserwacje przez telefon z osobą mieszkajaca od 50 do 200 km, te latajace pomiedzy wami moga dostarczyc sporo informacjii.

Btw. Nie wierze w plaska Ziemie ale lubie eksperymentowac i badac

Nie mógłbym takiego eksperymentu wykonać a poza tym w tym wątku mieliśmy przectawiać biblijne dowody.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," 1 Tym 2:5
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. 2 Tym 4:3-4
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Adalbertus » 10 sie 2016, 16:19

Pat777 pisze:Chciałem wiedzieć czy Biblia sądzi ,że Ziemia jest płaska.

Nie.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Pat777
Posty: 68
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:58
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Pat777 » 10 sie 2016, 16:31

Adalbertus pisze:
Pat777 pisze:Chciałem wiedzieć czy Biblia sądzi ,że Ziemia jest płaska.

Nie.

Jakieś poparcie w Piśmie?


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," 1 Tym 2:5
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. 2 Tym 4:3-4
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Adalbertus » 10 sie 2016, 21:35

Pat777 pisze:Jakieś poparcie w Piśmie?

Na co? Na to, że Ziemia jest płaska?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Pat777
Posty: 68
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:58
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Pat777 » 11 sie 2016, 08:04

Adalbertus pisze:
Pat777 pisze:Jakieś poparcie w Piśmie?

Na co? Na to, że Ziemia jest płaska?

Na to ,że jest kulą


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," 1 Tym 2:5
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. 2 Tym 4:3-4
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Adalbertus » 11 sie 2016, 09:46

Pat777 pisze:Na to ,że jest kulą


Nie jest kulą. Kształt Ziemi określany jest jako elipsoida albo geoida.

Biblia nie jest podręcznikiem astrofizyki, astronomii, geografii, geologii, etc; więc nie znajdziesz w niej matematycznych modeli. Dla mnie przekonywującym jest tekst z Ewangelii według św. Łukasza mówiący o chwili powtórnego przyjścia Pana Jezusa Chrystusa.

Powiadam wam: Tej nocy dwaj będą na jednym łożu, jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. Dwie mleć będą na jednym miejscu, jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona. Dwóch będzie na roli; jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. (Łuk. 17.34..36)

Zwróć uwagę, że w nocy "dwaj będą na jednym łożu", w tej samej chwili "dwie mleć będą na jednym miejscu", oraz "dwóch będzie na roli". Noc spędzało się łóżku, a w dzień pracowało. Mleć można co prawda przy świeczkach, ale pracować na roli nie bardzo.

Pan Jezus doskonale wiedział, że w chwili gdy w Jerozolimie jest noc, to innym miejscu Ziemi jest dzień. Tam gdzie była noc spali, a tam gdzie dzień pracowali. Stwórca wie co stworzył i wie jak to działa. Taka sytuacja jest raczej niemożliwa na płaskiej Ziemi.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Pat777
Posty: 68
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:58
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Biblia o płaskiej Ziemii?

Postautor: Pat777 » 11 sie 2016, 13:23

Adalbertus pisze:
Pat777 pisze:Na to ,że jest kulą


Nie jest kulą. Kształt Ziemi określany jest jako elipsoida albo geoida.

Biblia nie jest podręcznikiem astrofizyki, astronomii, geografii, geologii, etc; więc nie znajdziesz w niej matematycznych modeli. Dla mnie przekonywującym jest tekst z Ewangelii według św. Łukasza mówiący o chwili powtórnego przyjścia Pana Jezusa Chrystusa.

Powiadam wam: Tej nocy dwaj będą na jednym łożu, jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. Dwie mleć będą na jednym miejscu, jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona. Dwóch będzie na roli; jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. (Łuk. 17.34..36)

Zwróć uwagę, że w nocy "dwaj będą na jednym łożu", w tej samej chwili "dwie mleć będą na jednym miejscu", oraz "dwóch będzie na roli". Noc spędzało się łóżku, a w dzień pracowało. Mleć można co prawda przy świeczkach, ale pracować na roli nie bardzo.

Pan Jezus doskonale wiedział, że w chwili gdy w Jerozolimie jest noc, to innym miejscu Ziemi jest dzień. Tam gdzie była noc spali, a tam gdzie dzień pracowali. Stwórca wie co stworzył i wie jak to działa. Taka sytuacja jest raczej niemożliwa na płaskiej Ziemi.

Według płaskowierców słońce jest za małe by oświetlić całą Ziemie dlatego w niektórych częściach jest noc a w niektórych dzień. Wiem Biblia to nie podręcznik ,ale to słowo Stwórcy a Stwórca sam wie najlepiej jak stworzył świat.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," 1 Tym 2:5
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. 2 Tym 4:3-4

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości