Czy wiara w biblię ma sens... ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: betme » 10 lip 2016, 20:49

To się zainteresujcie. I wówczas podwazcie nawet Darwina i jego prawdziwe dzieło o pochodzeniu gatunków ;P
Psrus, możesz przetłumaczyć po krotce?


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: fryderyk » 11 lip 2016, 10:56

betme pisze:Czy dzieła Juliusza Cezara pochodzą od Juliusza Cezara? I czy są prawdziwe?
....
To się zainteresujcie. I wówczas podwazcie nawet Darwina i jego prawdziwe dzieło o pochodzeniu gatunków ;P


Zostawiam to już Tobie...
Widać, że się tym interesujesz więc daj znać jak już coś ustalisz ;)


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: Psrus » 11 lip 2016, 11:05

Ładny schemat ewolucji słonia:
Obrazek
Jak biblijnie wierzący wykażą że ewolucja słonia nie miała miejsca, a ewolucjoniści błędnie zinterpretowali dowody? betme?


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: fryderyk » 11 lip 2016, 11:12

Psrus pisze:Jak biblijnie wierzący wykażą że ewolucja słonia nie miała miejsca, a ewolucjoniści błędnie zinterpretowali dowody? betme?


Fundamentaliści biblijni uznają z góry, że biblia jest nieomylna i podaje tylko prawdę i fakty, a jeśli dowody z realnego świata wskazują na coś innego, to tym gorzej dla tych dowodów, bo przecież biblia nie może się mylić :hihi:

Obserwujemy więc ślepą wiarę...


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: Thor » 11 lip 2016, 11:23

wy chcecie się zagłębiać w spekulatywne filozoficzne rozważania nt Demona Maxwella, ale totalnie olewacie dyskusję nt metodologii nauki, lekceważąc prace zawodowców w tym temacie. żenada

podano wam wcześniej linki do wątków ktore was interesują, jak wypowiedź prof. Giertycha - genetyka, czy opracowania analityczne. ALe zostało to przez was określone mianem "sekciarstwo".
tak się zastanawiam, jakie są wasze intencje i wasz cel prowadzenia tej niby dyskusji? Bo na 100% nie chcecie się dowiedzieć, co kreacjoniści myślą. Bardzo skąpo też przedstawiacie swoje dylematy i stanowisko. Wygląda więc to po prostu na "mieszanie", zatruwanie studni.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: fryderyk » 11 lip 2016, 11:38

Thor pisze:podano wam wcześniej linki do wątków ktore was interesują, jak wypowiedź prof. Giertycha - genetyka, czy opracowania analityczne.


Czy w tych pracach genetycznych czy opracowaniach analitycznych podane są jakiekolwiek dowody na to, że biblia pochodzi od Prawdziwego Boga stworzyciela Świata i że słowa w niej zawarte to sama prawda i tylko prawda? Bo mnie tutaj tylko to interesuje i tylko o to proszę w tym wątku...


Thor pisze:ALe zostało to przez was określone mianem "sekciarstwo".

Nie przeze mnie.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: betme » 11 lip 2016, 12:18

Psrus pisze:Ładny schemat ewolucji słonia:
Obrazek
Jak biblijnie wierzący wykażą że ewolucja słonia nie miała miejsca, a ewolucjoniści błędnie zinterpretowali dowody? betme?

Fantastycznie.A teraz wytłumacz ustalenie całej metodologii badań na tych pokrewieństwach.
Dlaczego jedno łączy sie z kolejnym? Czy wszystko to są żywe skamieliny, skoro mamy ich wizualizację? Skąd wiemy na pewno, że słoń wyszedł z moeritheriium, a nie z tapirów, waleni, bakterii lub świń?


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: fryderyk » 11 lip 2016, 12:33

betme pisze:Fantastycznie.A teraz wytłumacz...

Fantastycznie. A jak już pogadacie sobie o ewolucji to zachęcam do powrotu do tematu tego wątku..

I proponuję założenie nowego wątku, bo to nie jest wątek o ewolucji...


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: Thor » 11 lip 2016, 12:37

Czy w tych pracach genetycznych czy opracowaniach analitycznych podane są jakiekolwiek dowody na to, że biblia pochodzi od Prawdziwego Boga stworzyciela Świata i że słowa w niej zawarte to sama prawda i tylko prawda?

ponawiam pytanie, jak taki dowód twoim zdaniem miałby wyglądać, aby cię przekonać?


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: fryderyk » 11 lip 2016, 13:02

Thor pisze:ponawiam pytanie, jak taki dowód twoim zdaniem miałby wyglądać, aby cię przekonać?


Czy ja będę przekonany czy nie to jest nie ważne. To już moja prywatna sprawa.
Interesuje mnie poznanie wszelkich dowodów jakie istnieją.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: betme » 11 lip 2016, 13:54

fryderyk pisze:
Thor pisze:ponawiam pytanie, jak taki dowód twoim zdaniem miałby wyglądać, aby cię przekonać?


Czy ja będę przekonany czy nie to jest nie ważne. To już moja prywatna sprawa.
Interesuje mnie poznanie wszelkich dowodów jakie istnieją.


a jaki masz dowod na istnienie Twojego Boga, Absoluta, że jesteś przekonany i wierzysz?
ostatnio napisałeś, że nie wiesz i nazwałem Twoje postępowanie w tym temacie za bezsensowne, szczególnie, że zadałeś na początku takie a nie inne pytanie!
Więc jak? Opowiesz wprost i wówczas można traktować Cię poważnie czy jesteś krętaczem przekonanym o swych nonsensowych "racjach?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: KAAN » 11 lip 2016, 14:09

Psrus pisze:Ładny schemat ewolucji słonia:
JPG
Jak biblijnie wierzący wykażą że ewolucja słonia nie miała miejsca, a ewolucjoniści błędnie zinterpretowali dowody? betme?
A teraz pokaż dowód że te zwierzęta są potomkami jedne drugich, mają wspólnych przodków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: fryderyk » 11 lip 2016, 14:12

betme pisze:a jaki masz dowod na istnienie Twojego Boga, Absoluta, że jesteś przekonany i wierzysz?


Analizując odkrycia w fizyce doszedłem do wniosku, że przyczyna powstania świata to jakaś moc,siła (nie wiadomo co) sprawcza, która mogła mieć cel w takiej, a nie innej konstrukcji Świata.

Mnóstwo religii mówi o przeróżnych bogach, które stworzyły nasz Świat.
Interesują mnie jakie mają dowody na swoje twierdzenia / wierzenia.
Jak na razie nie natrafiłem na żaden sensowny dowód z jakiejkolwiek religii, który wskazywałby, że tym stworzycielem Świata jest właśnie ten Bóg którego kult uprawia dana religia.

Jedyne na co natrafiam to mocne przekonania / wierzenia, które ewentualnie wzmacniane są jakimiś rzekomymi "cudami", lub zapisami w jakichś szanowanych, starych książkach. Zapisy te jednak nie są wiarygodne.

Nie natrafiłem jak na razie na nic konkretnego.

Tutaj rozmawiam z chrześcijanami na ten temat.
W innych miejscach z innymi religiami.


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: Thor » 11 lip 2016, 14:48

ok. skoro nie chcesz zdefiniować dowodu i trochę obracasz się w kółko i mataczysz, to jednak spróbuję przedstawić taki pośredni dowód, dlaczego Bóg chrześcijański jest tym bogiem prawdziwym i dlaczego to biblia właśnie opisuje tego prawdziwego Boga

https://www.youtube.com/watch?v=59mRZ1Vj8ZU

https://www.youtube.com/watch?v=78IHRD9GiSA

https://www.youtube.com/watch?v=kyZqniGGERY

https://www.youtube.com/watch?v=kJoXttpnmS8

https://www.youtube.com/watch?v=8HZ3bKPF478

https://www.youtube.com/watch?v=ptBadipVfLE

https://www.youtube.com/watch?v=2-L1KIU7lao

https://www.youtube.com/watch?v=WK3w9UueP0k

to pierwszy z brzegu materiał do znalezienia.
zapyasz się pewnie, no i gdzie ten dowód? dowód jest następujący, jeśłi ludzie róznych religii czy nawet niewierzący spotykają po drugiej stronie np. piekło i Chrystusa jako Boga, Pana i są wracani przez niego na ziemię, to jest to znak że jednak po śmierci coś jest więcej niż nicość. Jedyną księgą, która opisuje Chrystusa jako Boga jest biblia, stąd wynika, że jako jedyna spośród innych przedstawia w sposób zgodny z wizjami i zawiera kluczową prawdę o Bogu, który decyduje o losie pośmiertnym.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: fryderyk » 11 lip 2016, 14:55

Thor pisze:trochę obracasz się w kółko i mataczysz,


wypraszam sobie...
To nie moja wina, że macie tu tak wielką trudność w zrozumieniu prostej sprawy...



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości